Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Ženské problémy » Vaginálny výtok

Vaginálny výtok

Výtoky predstavujú gynekologický problém, ktorý postihne takmer každú ženu. Niektoré ženy pri prvom výtoku zneistia, iné problém neriešia. Dobrá správa je, že výtok nie je vždy patologickým javom. V mnohých prípadoch liečbu zvládnete samy, len je dobré byť pripravená.

Ako bežný vaginálny výtok poznať

  • Priehľadný, mliečny, ľahko biely výtok bez zápachu - ničoho sa neľakajte, jedná sa o normálny fyziologický jav.
  • Zafarbený výtok - biely, zelený alebo žltý, ktorý má skôr hrudkovitú alebo tvarohovitú konzistenciu a je sprevádzaný nepríjemným svrbením a pálením. Tu je na mieste vyhľadať lekára, je veľmi pravdepodobné, že sa jedná o zápal pošvy. Liečbu môžete podporiť čípkami, bylinkami alebo výplachmi.
  • Pokiaľ je samotný výtok bolestivý, sprevádza ho zvýšená teplota alebo horúčka, vyhľadajte ihneď lekára, vyhľadajte ozaj takmer okamžite.

Množstvo výtoku je závislé na veku, fázi menštruačného cyklu, ale aj na vašej psychike.

Medzi najčastejšie príčiny patria kvasinky, baktérie, plesne alebo prítomné vírusy. Vzácne ale nie sú ani výtoky spôsobené mechanicky - tampónom, pošvovým pesarom či vnútromaternicovým telieskom.

Najčastejší výtok, ktorý spôsobujú práve kvasinky, býva pre ženu veľmi nepríjemný, obťažujúci a dráždivý. Jeho pôvodcom je vaginálna alebo tiež pošvová mykóza.

Vyberte si z našej ponuky voľnopredajné lieky a pomocníkov, ktorí celkom určite vaše problémy zmiernia, niekedy dokonca i odstránia. Všetky tieto prípravky spoľahlivo ničia kvasinky, baktérie a uľavujú od nepríjmených prejavov, ktorými je zápal pošvy či samotný výtok doprevádzaný.

  • vaginálne krémy - veľmi osvedčný je napr. vaginálny krém Vitagyn C
  • vaginálne čípky - Idelyn
  • vaginálne tablety - napr. Feminella Vagi alebo Candibene
  • vaginálne tobolky - skvelé sú Gynocaps
  • prísady do kúpeľa
  • bylinné čaje - kontryhelový čaj, lopúch a citrónová tráva

Výtoky sú gynekologický problém, ktorý má riešenie. Či už začnete liečbu riešiť najprv doma, a tým vám odpadne vysvetlovanie a niekedy nepríjemné popisovanie, ako výtok vyzerá, alebo vyhľadáte odbornú pomoc, prajeme, aby ste nad výtokmi čo najskôr a trvalo zvíťažili.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam