Obľúbené položky

Úvodná strana » Trápi ma » Ženské problémy » Vaginálny výtok

Vaginálny výtok

Výtoky predstavujú gynekologický problém, ktorý postihne takmer každú ženu. Niektoré ženy pri prvom výtoku zneistia, iné problém neriešia. Dobrá správa je, že výtok nie je vždy patologickým javom. V mnohých prípadoch liečbu zvládnete samy, len je dobré byť pripravená.

 • MULTI-GYN ACTIGEL 50ML

  MULTI-GYN ACTIGEL 50ML

  Akcia

  Skladom zajtra

  Bio-aktívny gél na intímnu hygienu. Podráždenie v intímnej oblasti sú častou záležitosťou, pozná každá žena.Bývají príčinou nepohodlie, necítime sa dobre. Nie vždy máme čas alebo chuť navštíviť ihneď lekára a okrem toho sa problémy precitlivených slizníc zle a často sa, vďaka rôznym vonkajším vplyvom a podráždením, vracajú.

  15,22 € 12,39 € -19 %

  12,39
 • VITABALANS Gynolact 8 vaginálnych tabliet Zdravotnícka pomôcka

  Skladom zajtra

  Účinná pomoc pri obnove vaginálnej mikroflóry. Obsahuje laktobacily typické pre vaginálnu mikroflóru. Pomáha obnovovať a posilňuje prirodzenú mikroflóru pošvy.

  6,80 € 5,99 € -12 %

  5,99
 • GYNOCAPS VAGINÁLNE TOBOLKY 14KS Zdravotnícka pomôcka

  Skladom zajtra

  GYNOCAPS znižovaním pH napomáha zachovaniu pošvovej mikroflóry.

  11,09 €

  11,09
 • MULTI-GYN VAGINAL DOUCHE COMBIPACK SET Zdravotnícka pomôcka

  Skladom zajtra

  Multi-Gyn Vaginal Douche Combipack - balenie obsahuje plastovú pomôcku na výplach pošvy a jednu tubu vyplachovacích tabliet Multi-Gyn Tablets.

  14,09 €

  14,09
 • Multi-Gyn FloraPlus 5 x 5 ml Zdravotnícka pomôcka

  Skladom zajtra

  Pošvový gél na liečbu a prevenciu pošvových kvasinkových infekcií.

  14,10 € 12,09 € -14 %

  12,09
 • Fytofontana Gyntima vaginálne čapíky Deo 10 ks

  Skladom zajtra

  GYNTIMA vaginálne čapíky deo sa odporúčajú použiť k odstráneniu nepríjemných pachov a k zmierneniu príznakov suchosti pošvy, prípadne aj pred sexuálnym aktom.

  8,09 €

  8,09

Vaginálny výtok - detailný popis

Ako bežný vaginálny výtok poznať

 • Priehľadný, mliečny, ľahko biely výtok bez zápachu - ničoho sa neľakajte, jedná sa o normálny fyziologický jav.
 • Zafarbený výtok - biely, zelený alebo žltý, ktorý má skôr hrudkovitú alebo tvarohovitú konzistenciu a je sprevádzaný nepríjemným svrbením a pálením. Tu je na mieste vyhľadať lekára, je veľmi pravdepodobné, že sa jedná o zápal pošvy. Liečbu môžete podporiť čípkami, bylinkami alebo výplachmi.
 • Pokiaľ je samotný výtok bolestivý, sprevádza ho zvýšená teplota alebo horúčka, vyhľadajte ihneď lekára, vyhľadajte ozaj takmer okamžite.

Množstvo výtoku je závislé na veku, fázi menštruačného cyklu, ale aj na vašej psychike.

Medzi najčastejšie príčiny patria kvasinky, baktérie, plesne alebo prítomné vírusy. Vzácne ale nie sú ani výtoky spôsobené mechanicky - tampónom, pošvovým pesarom či vnútromaternicovým telieskom.

Najčastejší výtok, ktorý spôsobujú práve kvasinky, býva pre ženu veľmi nepríjemný, obťažujúci a dráždivý. Jeho pôvodcom je vaginálna alebo tiež pošvová mykóza.

Vyberte si z našej ponuky voľnopredajné lieky a pomocníkov, ktorí celkom určite vaše problémy zmiernia, niekedy dokonca i odstránia. Všetky tieto prípravky spoľahlivo ničia kvasinky, baktérie a uľavujú od nepríjmených prejavov, ktorými je zápal pošvy či samotný výtok doprevádzaný.

 • vaginálne krémy - veľmi osvedčný je napr. vaginálny krém Vitagyn C
 • vaginálne čípky - Idelyn
 • vaginálne tablety - napr. Feminella Vagi alebo Candibene
 • vaginálne tobolky - skvelé sú Gynocaps
 • prísady do kúpeľa
 • bylinné čaje - kontryhelový čaj, lopúch a citrónová tráva

Výtoky sú gynekologický problém, ktorý má riešenie. Či už začnete liečbu riešiť najprv doma, a tým vám odpadne vysvetlovanie a niekedy nepríjemné popisovanie, ako výtok vyzerá, alebo vyhľadáte odbornú pomoc, prajeme, aby ste nad výtokmi čo najskôr a trvalo zvíťažili.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam