Úvodná strana Zdravie a lieky Zdravotnícke prostriedky Prípravky na žalúdočné ťažkosti Prostriedky na nadúvanie a nevoľnosť

Prostriedky na nadúvanie a nevoľnosť

Poznáte to najskôr taky. Po jedle máte behom chvíľky pocit, že sa váš žalúdok zbláznil a vy asi praskne. V horšom prípade sa môžu objaviť aj bolesti brucha alebo plynatosť. Tak nejako sa prejavuje nadúvanie. Aj keď mnohokrát nepatrí medzi vyložene nebezpečné zdravotné problémy, aj tak dokáže poriadne potrápiť.

Prostriedky na nadúvanie a nevoľnosť - detailný popis

Nadúvanie

Nadúvanie, pocit rozepjatého brucha, odchod plynov, bublanie v črevách, prehĺtanie vzduchu a grganie. To všetko sú prejavy prítomnosti plynov v tráviacom trakte. Pre zlepšenie stavu sú zásadné režimové a diétne opatrenia, ktoré v kombinácii s homeopatikami pomôžu stav zlepšiť až úplne normalizovať.

Nevoľnosť

Nevoľnosť je nepríjemný pocit v žalúdku a hlave s pocitom na vracanie. Nevoľnosť je varovný signál tela, že s ním nie je niečo v poriadku. Zvracanie je obranný reflex, ktorý pomáha telu sa zbaviť toxických látok.

Na MojaLekáreň.sk si môžete vybrať od značiek: GASTROTUSSNTC PHARMAWALMARK

Doplnkový sortiment

  • Prípravky na hnačku - Porucha tráviaceho ústrojenstva s častejším vyprázdňovaním riedke a málo formované stolice. Hoci je hnačka spôsobený najčastejšie infekciou v zažívacom trakte, jeho pomocou sa škodlivé látky a baktérie dostávajú von z tela.
  • Prípravky na poruchy vstrebávania - Pacienti trpiaci nedostatočnou funkciou slinivky brušnej majú zníženú tvorbu tráviacich enzýmov, ktorá vedie k poruchám trávenia a vstrebávania živín.
  • Prostriedky na zápchu - Zápcha patrí k problémom, ktoré, aj keď nemajú väčšinou vážne následky, dokážu veľmi znepríjemniť život. Zápcha je definovaná ako ťažké vyprázdňovanie tuhej stolice spojené s nepríjemnými pocitmi. Odborníci uvádzajú, že ním trpí asi 30% obyvateľstva. V hrubom čreve sa následkom zápchy hromadia zvyšky nestrávené potravy.

TIP! Hovoríte si, že vaše trávenie by mohlo byť o stupeň lepší? Hľadáte doplnok stravy, ktorý vám naozaj pomôže? Potom ste na tom pravom mieste. Práve tu sa totiž dozviete všetko o zázraku menom psyllium a o tom, ako uľahčí váš život.
 

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika