Úvodná strana Výživa a chudnutie Zdravé potraviny Kaša

Kaše

Tiež si pamätáte na dobu, kedy vám mamička varila krupicovú kašu a vy ste sa nemohli dočkat? Možno práve teraz vyberáte kaše pre svoje deti. Kaše sú proste stále „v kurze“. Máme ich radi, sú ľahko stráviteľné a ich príprava nezaberie mnoho času. Je skvelé, že dnes si môžete vybrať – výber je naozaj veľký. Kde? V bežných obchodoch ich vždy nájdete, ale len v máloktorom je výber tak veľký ako u nás. Presvedčte sa. Práve u nás nájdete kaše pšenové, krupicové, ryžové, ovsené, hrachové – kaše mliečne i nemliečne.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Kaše - detailný popis

Instantné kaše – moderné rýchle a zdravé jedlo

Vyskúšajte ovsenú kašu k raňajkám i k zdravej desiate. Vyberte si napr. čokoládovú ovsenú kašu alebo ovsenú kašu s brusnicami. Počas chvíľočky ju pripravíte – zalejete, zamiešate a hotovo. Dnešné ovsené kaše sú iné, než na ktoré sme boli zvyknutí. Sú výživné, zdravé a predovšetkým chutné. Ukážte ich vašim deťom už od malička, nech je pre ne zdravé mlsanie prirodzené.

Pšenové kaše a pšeno sú vynikajúce nielen na chudnutie, ale vďaka obsahu zinku, železa, draslíka a horčíka patria medzi veľmi zdravé potraviny. Presvedčte sa, že i bezlepkové instantné pšenové kaše môžu chutiť. Stačí pridať ovocie, oriešky a trochu jogurtu a vykúzlite v okamžiku výdatné a naozaj zdravé raňajky pre celú rodinu.

Krupicové kaše sú klasika. Zabudnite na kontrolovanie kaše, aby sa nezdrcla, instantné krupicové kaše pripraví jednoducho i úplný začiatočník a vaše deti vás za ne budú milovať.

Variť ryžovú kašu pekne po starom z mlieka a ryže je náročné a často sa i pripáli. Pri instantných ryžových kašiach nič také nehrozí a sú hotové za pár minút. Naviac ich u nás zakúpite s rôznymi príchuťami, takže odpadá zháňanie ovocia alebo kompótov.

TIP: Vedeli ste, že „cereálne“ kaše sú všetky, ktoré sú vyrobené z obilovín? Zvykli jsme si na slovo „cereálne“. Len málokto ale tuší, že cereálne neznamená vždy zdravé – dôležité je, či je potravina celozrnná – tzn. či je vyrobená z celozrnnej múky.


Kaše, ktoré (nielen) deťom naozaj chutia

Pod značkov Hami nájdete ľahko hneď niekoľko druhov. Akú kašu vyskúšate? Hami mliečnu kašu krupicovú alebo obilnú s ovocím? Ako večera pre malé deti je skvelá i krupicová kaša na dobrú noc.

Tiež značka Nestlé alebo Semix je zárukou vysokej kvality a predovšetkým vynikajúcej chuti. Medzi veľmi obľúbené patria napr. banánová alebo malinová kaša. Už ste vyskúšali kašu Stracciatella? Tú nielen deti naozaj milujú.

Instantné kaše ovsené, pšenové, ryžové, cereálne alebo krupicové sú ideálne pre rýchle a energeticky nabité raňajky, na desiate či olovranty a kľudne i ako občasná večera. Majte doma kľudne viacej druhov a sledujte, ktorá zmizne najprv.

Cena (Eur)

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika