Obľúbené položky

Úvodná strana » Výživa a chudnutie » Potraviny » Strukoviny

Strukoviny

Strukoviny u nás príliš populárne nie sú, čo je veľká škoda. Sú totiž veľmi zdravé a majú vysokú nutričnú hodnotu. Dajte im preto šancu!

Prečo práve strukoviny?

 • Strukoviny sú vyhľadávané pre svoj vysoký obsah proteínov. Bielkoviny sú v strukovinách zastúpené dokonca vo väčšom množstve než v mäse. Výhodou bielkovín získaných zo strukovín je to, že spolu s nimi neprijímate i nezdravý cholesterol, ktorý je vo väčšine mäsa.
 • Ďalším ich pozitívom je to, že obsahujú celkovo málo tuku (toho nezdravého), naopak zdravý a potrebný tuk v nich nájdeme tiež.
 • zdrojom minerálov - vápnik, horčík, draslík, železo, vitamínov a potrebnej vlákniny.
 • Strukoviny sú vhodné ako súčasť prevencie srdcovo-cievnych ochorení. Sú tiež vhodné pre diabetikov. Pomaly sa vstrebávajú, takže po jedle nedochádza k rýchlemu vzostupu hladiny cukru v krvi.

Aké sú druhy strukovín?

V súčasnej dobe nájdeme v obchodoch naozaj veľké množstvo strukovín. Stačí si len vybrať.

 • Asi najznámejšia je šošovica, ktorá je bohatá na vitamín B, draslík a železo. Vyskúšajte i iný druh šošovice, než je tá zelená, čo napríklad žltá alebo červená šošovica?
  Fazule sú u nás tiež veľmi známe. Najčastejšie sa stretneme s bielymi, čiernymi alebo červenými fazuľami. Menej známe, ale veľmi chutné sú fazuľe Mungo, ktoré je možné variť alebo si ich nechať naklíčiť a pridať ich do rôzných šalátov.
  Sójové bôby obsahujú najviac bielkovín zo všetkých strukovín. Oproti ostatným strukovinám majú i menší obsah sacharidov a viac tukov. Pre svoje zloženie sa zo sójových bôbov vyrába množstvo ďalších produktov, ako je napríklad sójový nápoj.
  Cícer je menej známy, ale chutný druh strukovín. Má jemnú orieškovú chuť a pridáva sa do polievok, šalátov, kaší apod. Vyskúšajte cícer i vy.
  Hrach nie je potreba nijak predstavovať. Ten sušený je považovaný za strukovinu, ale zelený hrášok ešte za zeleninu.
Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Jednotkové množstvo

 • GREEN APOTHEKE Šošovica čierna 300 g

  GREEN APOTHEKE Šošovica čierna 300 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Čierna šošovica svojimi drobnými zrnkami i farbou pripomína kaviár, má jemnú orieškovú chuť a vynikajúci nutričný profil. Skvelo sa hodí do šalátov, ako príloha k lososovi či hydine, výborne chutí s koreňovou zeleninou, vlašskými orechami či v pomazánkach. Je drobnejšia a jej zemitejšia chuť sa výborne hodí i do rôznych plniek a polievok. Zloženie Šošovica čierna drobnozrnná nelúpaná Môže obsahovať stopy lepku a zeléru Príprava Šošovicu preberieme, prepláchneme, vložíme do hrnca so studenou vodou, privedieme k varu a varíme pod pokrievkou cca 25 – 30 min. Môžeme osoliť i v priebehu varenia, ochutiť kurkumou, saturejkou alebo majoránkou. Výživové údaje v 100 g výrobku Energetická hodnota 1264 kJ/279 kcal, tuky 1,9 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2 g, Sacharidy 48,8 g - z toho cukry 0 g, Bielkoviny 24,3 g, Vláknina 8,9 g, Sodík 0,012 g.

  1,13 € -26% 1,52 €

 • GREEN APOTHEKE Šošovica červená lúpaná polená 500 g

  GREEN APOTHEKE Šošovica červená lúpaná polená 500 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Lúpaná polená. Vynikajúco chutí, je rýchlo pripravená a dobre stráviteľná. Do fašíriek, polievok, do šalátov či ako príloha. Po olúpaní hnedočervenej šupky má táto šošovica červené zafarbenie, počas varenia sa jej farba mení na tmavo žltú. Červená šošovica je veľmi obľúbenou strukovinou, pred prípravou sa nemusí namáčať. Je veľmi rýchle uvarená a pretože nemá šupku, je tiež dobre stráviteľná. Zloženie Šosovica drobnozrnná. Môže obsahovať stopy lepku a zeléru. Príprava Šošovicu preberieme, prepláchneme, vložíme ju do hrnca so studenou vodou, privedieme k varu a varíme pod pokrievkou cca 10 - 15 minút do mäkka. Osolíme až po uvarení. Výživové údaje v 100 g výrobku Energetická hodnota 1510 kJ/360 kcal, tuky 2,8 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g, Sacharidy 58,5 g - - z toho cukry 0 g, Vláknina 11 g, Bielkoviny 27,3 g, Soľ 0 g.

  1,47 € -30% 2,09 €

 • WOLFBERRY Fazole Mungo BIO 250 g

  skladom 3 - 5 ks

  Fazole mungo jsou nejvíce známy ve své naklíčené podobě, která je součástí různých salátů asijské kuchyně.  Co mungo fazole obsahují? Mungo fazolky jsou výborným zdrojem bílkovin, a vlákniny, ale obsahují i řadu stopových prvků a vitamínů, mezi jinými například vápník, hořčík, železo, draslík a téměř všech vitaminů skupiny B. Nutriční hodnoty ve 100 g: 1453 kJ, 347 kcal, sacharidy 46,3 g z toho cukry 6,6 g, bílkoviny 23,8 g, tuky 1,15 g z toho nasycené 0,35 g, vláknina 16,3 g, sodík 15 mg. Minerály: vápník 132 mg, fosfor 367 mg, hořčík 189 mg, draslík 1246 mg. Země původu: Čína.

  1,31 €

 • GREEN APOTHEKE Šošovica zelená tmavá 500 g

  GREEN APOTHEKE Šošovica zelená tmavá 500 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Tmavá drobnozrnná. Pri varení si udržuje tvar, preto je vhodná ako príloha alebo do šalátov. Pred varením sa nemusí namáčať. Je vhodná i na klíčenie. Je bohatá na bielkoviny a má nízky glykemický index. Zloženie Šošovica drobnozrnná. Môže obsahovať stopy lepku a zeléru. Príprava Šošovicu preberieme, prepláchneme, vložíme ju do hrnca so studenou vodou, privedieme k varu a varíme pod pokrievkou cca 15 – 20 minút do mäkka „na skus“. Osolíme až po uvarení. Môžeme dochutiť kurkumou, saturejkou alebo majoránkou. Pre zvýraznenie chuti môžeme šošovicu pokvapkať citrónom. Výživové údaje v 100 g výrobku Energetická hodnota 1273 kJ/303 kcal, tuky 1,5 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0,2 g, sacharidy 34,3 g - z toho cukry 1,7 g, bielkoviny 25,3 g, soľ 0 g.

  1,43 € -17% 1,73 €

 • GREEN APOTHEKE Cícer 500 g

  GREEN APOTHEKE Cícer 500 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Cícer na varenie i klíčenie. Veľmi cenená strukovina s vynikajúcou orieškovou arómou. Do pomazánok (známy je napr. hummus), pyré, šalátov, polievok i ako príloha.   Najznámejšou pomazánkou z cícera je hummus – pyré s cesnakom, sezamovým krémom a citrónovou šťavou. Zloženie Cícer Môže obsahovať stopy zeléru a lepku Príprava Prebraný a prepláchnutý cícer namočte na niekoľko hodín (až 12 hodín) do väčšieho množstva vody. Po nabobtnatí je dobré vodu z cícera zliať a na varenie použiť vodu novú – uľahčí to jeho trávenie. Následne ho v neprikrytej nádobe varte do mäkka a až na záver osoľte podľa chuti. Výživové údaje v 100 g výrobku Energetická hodnota 1529 kJ/364 kcal, Tuky 6 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 1 g, Sacharidy 61 g - z toho cukry 11 g, Vláknina 17 g, Bielkoviny 19 g.

  1,21 € -30% 1,73 €

 • GREEN APOTHEKE Fazuľa adzuki 500 g

  GREEN APOTHEKE Fazuľa adzuki 500 g

  Akcia

  skladom 3 - 5 ks

  Na klíčenie i varenie. Lahodná príloha k obilninovým pokrmom. Skvelé tiež do polievok, kaší, nákypov a šalátov. Fazuľky adzuki majú ľahko orieškovú chuť a patria k najlepšie stráviteľným strukovinám. Nenafukujú toľko ako iné fazule. V ázijskej kuchyni sa používajú tiež do múky, koláčov a pokrmov z ryže. Sú rovnako vhodné ku klíčeniu a sú veľmi dobre stráviteľné. Zloženie Fazuľa farebná adzuki – vigna hranatá Môže obsahovať stopy lepku a zeléru. Príprava Fazule namočíme cez noc na 10 - 12 hodín do vody. Potom vodu vylejeme, fazule prepláchneme a varíme v novej vode cca 30 - 60 minút. Pri varení zbierame z povrchu penu, zbavíme sa tak drobných nečistôt. Osolíme až po uvarení. Po uvarení sa môžu fazule zdať trochu rozvarené, táto ľahko kašovitá konzistencia je však správna. Výživové údaje v 100 g výrobku Energetická hodnota 1378 kJ/329 kcal. Tuky 1 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g, Sacharidy 63 g - z toho cukry 0 g, Vláknina 13 g, Bielkoviny 20 g, Sodík 0,005 g.

  1,73 € -17% 2,08 €

 • GREEN APOTHEKE Fazuľa čierna 500 g

  GREEN APOTHEKE Fazuľa čierna 500 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Čierne fazuľky majú lesklý čierny povrch, čím sú tmavšie, tým majú výraznejšiu chuť. Majú mierne nasládlu chuť a pripravujú sa obdobným spôsobom ako iné fazule. Akékoľvek jedlo ozvláštni svojou výraznou farbou. Zloženie Fazuľa čierna. Môže obsahovať stopy lepku a zeléru. Príprava Fazule namočíme cez noc na 10 - 12 hodín do vody. Potom vodu vylejeme, fazule prepláchneme a varíme v novej vode 90 minút, prípadne 20 minút v tlakovom hrnci. Pri varení zbierame penu z povrchu, zbavíme sa tak drobných nečistôt. Osolíme až po uvarení. Výživové údaje v 100 g výrobku Energetická hodnota 1470 kJ/350 kcal.  Tuky 0,9 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0,3 g, Sacharidy 63,4 g - z toho cukry 2,3 g, Bielkoviny 21,3 g, Soľ 0 g.

  1,37 € -21% 1,74 €

 • GREEN APOTHEKE Fazuľa čierne oko 500 g

  GREEN APOTHEKE Fazuľa čierne oko 500 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Pre pestré varenie. Fazule majú jemnú maslovú chuť. Majú veľmi tenkú šupku. Sú skvelou prísadou do polievok, zeleninových jedál i ako príloha k mäsu. Vhodné i na klíčenie. Zloženie Fazuľa farebné čierne oko - vigna čínska Môže obsahovať stopy lepku a zeléru. Príprava Fazuľu namočíme cez noc na 10 – 12 hodín do vody. Potom vodu vylejeme, fazule prepláchneme a varíme v novej vode cca 30 – 60 minút. Pri varení zbierame penu z povrchu, zbavíme sa tak drobných nečistôt. Osolíme až po uvarení. Výživové údaje v 100 g výrobku Energetická hodnota 1415 kJ/338 kcal, Tuky 1,6 g - z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g, Sacharidy 58,9 g - z toho cukry 3,3 g, Bielkoviny 21,5 g, Soľ 0 g.

  1,68 € -19% 2,08 €

 • COUNTRY LIFE Fazole mungo BIO 500 g

  skladom > 5 ks

  Složení Fazole mungo*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Země původu: Čína. 

  3,01 €

 • COUNTRY LIFE Šošovica červená polená BIO 500 g

  skladom > 5 ks

  Zloženie Šošovica červená *. Môže obsahovať stopy lepku. * Produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva.  Skladovanie Skladujte pri teplote do 25 ° C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%.

  1,95 €

 • COUNTRY LIFE Sójové boby BIO 500 g

  skladom 1 - 2 ks

  Složení sójové boby*.  *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Alergeny: Sója. Může obsahovat stopy lepku. Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

  1,46 €

 • COUNTRY LIFE Fazole červená ledvina BIO 500 g

  skladom > 5 ks

  Složení Fazole červená ledvina*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Země původu: Česká republika. 

  1,85 €

 • COUNTRY LIFE Fazole adzuki BIO 500 g

  skladom > 5 ks

  Složení Fazole adzuki*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Země původu: Čína. 

  2,22 €

 • COUNTRY LIFE Hrách zelený půlený BIO 500 g

  skladom 1 - 2 ks

  Složení Hrách zelený půlený*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

  2,08 €

 • COUNTRY LIFE Hrách žlutý půlený BIO 500 g

  skladom 1 - 2 ks

  Žlutý hrách se nejdříve musí sklidit v celku s tmavou slupkou, která se odstraní a poté je hrách přepůlen. Takto připravený hrách usnadní jeho přípravu, takže ho před vařením nemusíte namáčet, aby změkl, ale můžete ho ihned vařit. Doba vařen je přibližně 45 minut. Co dalšího může žlutý hrách nabídnout Hrách je velmi vydatný a sytý, a když ho budete konzumovat spolu se zeleninou či obilovinami, poskytne vám velmi kvalitní bílkoviny, a tak ho nejvíce ocení ti, kteří nekonzumují maso a masné výrobky Hrách je u nás k dostání ve žluté a zelené barvě, a však mezi nimi není chuťově velký rozdíl a vaří se stejně dlouhou dobu. Tělu poskytuje velké množství vitamínů skupiny B Působí preventivně proti vzniku rakoviny a některým osobám může způsobovat nadýmání, které je ale možné odstranit tím, že k němu při vaření přidáme bazalku a saturejku. Pokud k němu přidáte anýz či koriandr, pak se stane lépe stravitelným Jako alergeny může obsahovat stopy lepku a ve 100g výrobku jsou obsaženy tyto výživové údaje: Skladování je doporučeno do 25°C a relativní vlhkost by měla být do 70 % Recenze zákazníka: Z tohoto žlutého hrachu je skvělá hrachová kaše nebo hrachová polévka. Má výbornou chuť a navíc tím, že je půlený, tak se dobře mixuje a nezanechává velké hrudky. A navíc v něm nejsou kamínky, které občas nacházím u jiných výrobců.

  1,59 €

 • COUNTRY LIFE Cizrna BIO 500 g

  skladom > 5 ks

  Cizrna dodává tělu významné množství bílkovin, jehož obsah je stejný nebo větší než v mase či vejcích. Z minerálů stojí za zmínku železo (třikrát více než v mase), draslík, hořčík, vápník a zinek. Složení Cizrna* (hrách římský). Může obsahovat stopy lepku, sóji. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

  2,01 €

 • COUNTRY LIFE Fazole pinto BIO 500 g

  skladom 1 - 2 ks

  Fazole obsahují rozpustnou a nerozpustnou vlákninu. Složení Fazole pinto*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Sskladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

  1,88 €

 • COUNTRY LIFE Čočka zelená velká BIO 500 g

  skladom 3 - 5 ks

  Složení Čočka zelená velká*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Země původu: Turecko. 

  2,39 €

 • COUNTRY LIFE Čočka tmavozelená BIO 500 g

  skladom 1 - 2 ks

  Složení Čočka tmavozelená*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Země původu: Kanada. 

  2,44 €

 • GREEN APOTHEKE Casarecce červená čočka 100 % 250 g

  skladom > 5 ks

  1,74 €

 • COUNTRY LIFE Fazole černá ledvina 500 g

  skladom 3 - 5 ks

  Složení Fazole černá ledvina. Může obsahovat stopy lepku. Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Země původu: Čína. 

  1,50 €

 • COUNTRY LIFE Fazole navy BIO 500 g

  skladom 3 - 5 ks

  Složení Fazole navy*. Může obsahovat stopy lepku. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

  2,01 €

 • COUNTRY LIFE Fazole černé oko 500 g

  skladom > 5 ks

  Složení Fazole černé oko. Může obsahovat stopy lepku. Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %. Země původu: Peru.

  1,83 €

 • COUNTRY LIFE Fazole bílá velká 500 g

  skladom 3 - 5 ks

  Složení Fazole bílá velká. Může obsahovat stopy lepku. Skladování Skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu do 70 %.

  3,21 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam