Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Ústna hygiena » Starostlivosť o zubné náhrady

Starostlivosť o zubné náhrady

Prvé dni so zubnou náhradou väčšinou bývajú ťažké. K tomu sa ešte pridá starostlivosť o umelé zuby. Aby sme vám to čo najviac zjednodušili, máme pre vás širokú ponuku najrôznejších prípravkov na starostlivosť o umelý chrup. Medzi obľúbené značky týchto prípravkov patrí Corega antibakteriálne tablety. Ničia baktérie spôsobujúce zápach, dezinfikujú zubnú protézu a zároveň ju nepoškodzujú. Stačí tabletu rozpustiť v pohári vody s umelými zubami.

Ako sa starať o zubnú náhradu

 • Pokiaľ sa vám zvyšky jedla dostávajú pod umelý chrup, doporučujeme používať fixačný krém, ktorý tento problém z veľkej časti vyrieši. Napriek tomu si po každom jedle vypláchnite ústa vodou.
 • Po vybratí náhrady z nej odstráňte zvyšky jedla mäkkou zubnou kefkou. Nepoužívajte čistiace prostriedky, ktoré nie sú priamo určené na čištenie náhrady - mohli by ste ju poškodiť. Stačí ju iba ľahko poškrabať a hneď sa na nej usadzuje mikrobiologický povlak.
 • Umelé zuby uložte na noc do pohára s vodou, v ktorom rozpusťte antibakteriálnu tabletu. Tá odstráni posledné nečistoty a baktérie i zo záhybov, kam sa kefkou nedostanete. Vyhnete sa tak nepríjemnému zápachu z úst a zápalu ďasní.
Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • COREGA fixačný krém extra silný XL 70 g

  COREGA fixačný krém extra silný XL 70 g

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  COREGA fixačný krém extra silný XL 70 g Fixačný krém COREGA Extra silný drží protézu bezpečne po celý deň. Jeho používanie Vám dodá pocit bezpečia a istoty. Pre častejšie používanie máme nové, vačšie a ekonomicky výhodnejšie balenie COREGA Extra silný XL 70g.

  5,55 € -20% 6,90 €

 • COREGA TBL BIO FORMEL TBL 30 Registrovaný liečivy prípravok

  COREGA TBL BIO FORMEL TBL 30

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Čistiace tablety COREGA TABS BIO FORMEL sú určené pre čistenie celkových zubných náhrad a jednoduchých čiastočných snímateľných náhrad. Ich vysoká účinnosť je zaistená pomocou aktívneho kyslíku a proteolytických enzýmov. COREGA TABS BIO FORMEL: pomocou hydrodynamického účinku odstráni zvyšky potravy i z tých najužších spár ničí škodlivé baktérie a plesne spôsobujúce zápaly sliznice úst pomocou enzýmov odstraňujú škvrny a zmeny sfarbenia zubnej náhrady zaistí svieži dych sú šetrné k materiálom, z ktorých sú zhotovené zubné náhrady a nepoškodzujú ich povrch ani po rokoch pravidelného používania Informácie o prípravku COREGA TABS BIO FORMEL Zloženie: Sodium Bicarbonate, Potassium Caroate, Citric Acid, Sodium Carbonate, Sodium Carbonate Peroxide, Tetraacetyl Ethylene Diamine, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Sodium Benzoate, PEG-180, PVP, Subtilisin, Aroma, CI 73015. charakteristika: Čistiace šumivé tablety na celkové zubné náhrady a jednoduché čiastočné snímateľné náhrady. Použitie: Tablety COREGA TABS BIO FORMEL pri pravidelnom používaní dvakrát denne rozpúšťajú a odstraňujú nečistoty, škvrny a usadeniny z povrchu zubných náhrad. Pôsobí antibakteriálne a pomáha tak predchádzať vzniku zápalu sliznice dutiny ústnej. Zubná náhrada by mala byť čistená pravidelne dvakrát denne, najlepšie ráno a večer. Spôsob použitia: Tabletu vhoďte do pohára s teplou vodou. Ihneď potom vložte náhradu tak, aby bola celá ponorená. Čistenie prebieha 10-15 minút, ale náhradu je možno ponechať v čistiacom roztoku po celú noc. Pred nasadením do úst náhradu opláchnite prúdom čistej vody. Upozornenie: Používajte len na čistenie zubných náhrad mimo ústnej dutiny. Čistiaci roztok sa nesmie používať ako ústna voda a nie je určený k pitiu. Tablety neprehĺtať. Ukladať mimo dosah detí. Skladovať na chladnom a suchom mieste.

  3,80 €

 • COREGA FIXAČNÝ KRÉM 40ML

  COREGA FIXAČNÝ KRÉM 40ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Pomáha predchádzať zachytávaniu zvyškov jedla, neobsahuje umelé príchute, ktoré by ovplyvňovali chuť jedla. Jedzte, hovorte a smejte sa s istotou! Použitie Zubná náhradu vyčistite a osušte. Na čistenie odporúčame používať čistiace tablety Corega. Fixačný krém naneste na náhradu v tenkých prúžkoch. Začnite s malým množstvom. Pri použití väčšieho množstva môže dôjsť k vytlačeniu prebytočného krému po stranách zubnej náhrady.

  3,87 €

 • COREGA FIX KRÉM BEZ PRÍCHUTI 40G

  COREGA FIX KRÉM BEZ PRÍCHUTI 40G

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Pomáha predchádzať zachytávaniu zvyškov jedla, neobsahuje umelé príchute, ktoré by ovplyvňovali chuť jedla. Jedzte, hovorte a smejte sa s istotou! Použitie Zubná náhradu vyčistite a osušte. Na čistenie odporúčame používať čistiace tablety Corega. Fixačný krém naneste na náhradu v tenkých prúžkoch. Začnite s malým množstvom. Pri použití väčšieho množstva môže dôjsť k vytlačeniu prebytočného krému po stranách zubnej náhrady.

  3,87 € -20% 4,85 €

 • BLEND-A-DENT KRÉM EXTRA NEUTRÁL 40ML

  BLEND-A-DENT KRÉM EXTRA NEUTRÁL 40ML

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Upevňujúce krémy: Pre pevnejší záhryz zubných náhrad Zvyšuje silu záhryzu až o 63% (klinicky overené) Zvyšuje stabilitu zubnej náhrady Chráni ďasná pred mechanickým trením spôsobeným zubnou náhradou Čistiace tablety: Pôsobia proti usadzovaniu zubného plaku Odstraňujú odolné škvrny napríklad od kávy, čaju a fajčenia Odstraňujú baktérie

  3,28 € -36% 5,16 €

 • Corega Antibakteriálne tablety blister 6 kusov Registrovaný liečivy prípravok

  Corega Antibakteriálne tablety blister 6 kusov

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Aktívne čistiace tablety s aktívnym kyslíkom určené pre dôkladné a rýchle čistenie zubnej protézy. Tablety uvoľňujú pri rozpúšťaní vo vode dostatočné množstvo kyslíka, a tak samočinne, dôkladne a rýchlo čistia zubnú protézu, bez toho aby ju poškodzovali. Balenie:6 ks

  0,71 € -20% 0,89 €

 • Protefix Aktivní čistící tablety na zubní protézu tbl.66 Registrovaný liečivy prípravok

  Protefix Aktivní čistící tablety na zubní protézu tbl.66

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Čistící tablety Protefix® s vysokým obsahem kyslíku jsou zárukou vynikající čistoty a nemají nepříznivý účinek na materiál zubní náhrady. Jsou samočisticí a vyčistí zubní náhradu rychle a dokonale. Navíc mají aktivní čistící tablety Protefix dezodorační účinek a poskytují čistotu a pocit svěžesti v průběhu celého dne. Svěží a čistý s aktivním kyslíkem Dokonale odstraňuje zbytky jídla, kávy, čaje a nikotinu. Má dezodorační účinek. Se sílou aktivního kyslíku. Samočinné čištění do 15 minut. Použití: Nejlepšího čistícího účinku dosáhnete rozpuštěním jedné tablety ve sklenici vlažné vody. Zubní náhradu ponechejte ve sklenici po dobu 15 minut. Tato doba je k dokonalému vyčištění zubní náhrady dostatečná.

  5,51 €

 • ALPA DENT NA ČISTENIE PROTÉZ 150 ML

  ALPA DENT NA ČISTENIE PROTÉZ 150 ML

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Tento prípravok obsahuje enzymatické prísady, ktoré spoľahlivo odstránia zvyšky potravy. Ďalšou zložkou je bielidlo pre dobrý vzhľad umelého chrupu. Ako Alpa-dent použiť? V pohári vody rozpustíte za neustáleho miešania lyžičku prípravku, chrup očistíte pod tečúcou vodou, ponoríte do roztoku a necháte pôsobiť. Ráno ho stačí opláchnuť vodou a je ako nový.

  1,29 € -32% 1,90 €

 • PROTEFIX FIXAČNÁ PODLOŽKA 30 KS - DOLNÁ Registrovaný liečivy prípravok

  PROTEFIX FIXAČNÁ PODLOŽKA 30 KS - DOLNÁ

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  obsahuje alginát sodný, ktorý i krátko po navlhčení zvyšuje fixačný účinok. Pre niektorých nositeľov zubných náhrad, ktorí majú vážnejšie problémy s priľnavosťou – pokiaľ nič iného nedrží – sú fixačné podložky Protefix? posledným možným riešením. Riešenie pre prechodné obdobie Používa sa pre dočasné zubné náhrady Vyplňuje dutiny vzniknuté vďaka regresným zmenám v čeľusti Je preukázaná vysoká účinnosť predovšetkým v staršom veku pri nadmernom úbytku kosti v dolnej čeľusti Podložky predstavujú účinnú ochranu proti otlakom a zápalom Hygienické riešenie vďaka každodennej výmene, jednoduchá aplikácia Dôležitá poznámka: Iba pre celkové zubné náhrady. Nie sú určené pre čiastočné zubné náhrady a náhrady so zásuvnými spojmi alebo pre kónické korunky. Použitie: Horné zubné náhrady 1. U malýc zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložky do požadovaného tvaru (viď obrázok). Nezabudnite, že 2mm zubnej náhrady zostanú v zadnej časti náhrady nepodložené. 2. Po dobu 10 sekúnd namáčajte podložku do vlažnej vody a potom ju nechajte odkvapkať. 3. Umiestnite podložku na navlhčenú zubnú náhradu. 4. Pomocou oboch palcov pritláčajte podložku na správne miesto (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí úplne rovná. Dolné zubné náhrady 1. U malých zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku a umiestnite ju do správnej pozície ako v prípade hornej zubnej náhrady. 2. Pomocou ukazováka pritláčajte podložku do dutiny v zubnej náhrade (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí celkom rovná. Dávkovanie a spôsob použitia: Horná zubná náhrada:  Skontrolujte veľkosť: u malých zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku: po dobu 10 sekúnd namáčajte fixačnú podložku do vlažnej vody a potom ju nechajte odkvapkať. Aplikácia podložky: umiestnite jednu stranu podložky na navlhčenú zubnú náhradu. Posledné 2mm zubnej náhrady musia zostať nezakryté. Pritlačte podložku: podložku pritláčajte k zubnej náhrade smerom od stredu von, dokiaľ nie je podložka po celej ploche rovná. Dolná zubná náhrada:   U malých zubných náhrad zastrihnite podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku a umiestnite ju do správnej pozície ako v prípade hornej zubnej náhrady. Pritlačte podložku: Pomocou ukazováka pritláčajte podložku do čeľustnej dutiny zubných náhrad (smerom od stredu von, dokiaľ nie je podložka po celej ploche rovná).

  5,16 € -4% 5,40 €

 • BLEND-A-DENT fixační krém 47 g

  BLEND-A-DENT fixační krém 47 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Krém vytvára pod náhradou mäkký podklad, ktorý chráni ďasná pred mechanickým trením spôsobeným náhradou. Zároveň jej poskytuje dostatočnú fixáciu, takže zubná náhrada drží pevne po celý deň.  Blend-a-dent fixačný krém na zubné náhrady poskytuje zubnej náhrade stabilitu po celý deň. Pomáha tiež predchádzať nahromadenie zvyškov jedla pod zubnou náhradou.) U veľmi kvalitných a dobre priliehavých zubných náhrad zvyšuje fixačný krém doléhavost a silu zhryzu, čím dodáva väčší komfort a pocit istoty.  Pre pevnejší záhryz zubných náhrad  Zvyšuje silu zhryzu až o 63% (klinicky overené)  Zvyšuje stabilitu zubnej náhrady  Chráni ďasná pred mechanickým trením spôsobeným zubnou náhradou.  Krém sa vytlačí na náhradu v prúžkoch alebo v rade bodiek. Nenanášajte príliš blízko okrajom náhrady. Potom pritlačte zubnú náhradu a krátko podržte. Krém nemusíte na zubnú náhrade urovnávať, pretože po zhryzu sa sám rovnomerne rozptýli po vnútornom povrchu zubnej náhrady. Po umiestnení náhrady do úst počkajte niekoľko minút, než začnete jesť alebo piť. Po aplikácii môžete zubnú náhradu kedykoľvek ľahko vybrať.

  3,28 €

 • PROTEFIX Fixační krém na zubní protézu 47g

  PROTEFIX Fixační krém na zubní protézu 47g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Použití Aplikuje se do prohlubní horní a dolní zubní protézy, které pak budou doléhat na čelist (v případě potřeby je možno nanést tenký proužek krému i na zadní část horní zubní protézy). Na vyčištěnou mokrou zubní protézu naneste v pravidelných odstupech v několika malých dávkách PROTEFIX fixační krém. Protézu vložte do úst a na několik vteřin pevně přitiskněte. Dávkuje se úsporně, neboť velké množství krému by mohlo snížit přilnavost zubní protézy. Složení Směsi sodných a vápenatých solí kopolymeru methylvinylethyleru a maleinanhydridu, karboxymethylcelulózy, parafín, bílá vazelína, oxid křemičitý, mentol, azorubin, methylester p-hydroxybenzenové kyseliny

  4,40 €

 • PROTEFIX FIXAČNÝ PRÁŠOK 50 GM Registrovaný liečivy prípravok

  PROTEFIX FIXAČNÝ PRÁŠOK 50 GM

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Extra silný fixačný prášok Protefix®je klasikou medzi fixačnými prípravkami a je ideálnym riešením pre osoby s miernymi problémami a riedkymi slinami. Použitie je veľmi jednoduché: fixačný prášok Protefix® sa nasype na mokrú protézu a okamžite po nanesení a nasadení protézy bezpečne a dlhodobo priľne. Prirodzená priľnavosť Pokiaľ sa zubná náhrada začne uvoľňovať skôr než očakávame, môžete to rýchlo a okamžite „napraviť", a to tak, že jednoducho nasypete fixačný prášok Protefix® na mokrú zubnú náhradu a pevne ju pritlačíte späť, pričom náhrada zostane na svojom mieste  niekoľko ďalších hodín. Fixačný prášok Protefix® sa skladá z alginátu sodného, čo je 100% prírodná látka, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrou znášanlivosťou. Prášok je bez chuti a bez zápachu. Už mnoho rokov patrí medzi veľmi uznávané výrobky. Používa sa na mokré zubné náhrady. Odporúča sa predovšetkým užívateľom s citlivou sliznicou. Použitie: Nasypte fixačný prášok Protefix® v tenkej vrstve rovnomerne na mokrú zubnú náhradu. Zubná náhrada sa pevne usadí na svojom mieste okamžite po nasadení a zostane v ústach pevne a bezpečne veľa hodín. Pokiaľ sa protéza predčasne uvoľní, jednoducho nasypte na zubnú protézu v tenkej vrstve ešte trochu fixačného prášku Protefix®.

  4,74 € -11% 5,35 €

 • COREGA FIX KRÉM SVIEŽI DYCH 40G

  COREGA FIX KRÉM SVIEŽI DYCH 40G

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Fixačný krém na čiastočné a úplné zubné náhrady zaisťujúcí pevnú fixáciu. Pomáha predchádzať prenikaniu zvyškov jedla pod náhradu a naviac príjemne osviežuje dych.

  3,87 € -20% 4,85 €

 • Corega Tabs BIO Formel 136ks

  Corega Tabs BIO Formel 136ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Způsob použití: Tabletu vhoďte do sklenice s teplou vodou. Ihned po té vložte náhradu tak, aby byla celá ponořena. Čištění probíhá 10-15minut, ale náhradu je možno ponechat v čistícím roztoku po celou noc. Před nasazením do úst náhradu opláchněte proudem čisté vody. Upozornění: Používejte pouze na čištění zubních náhrad mimo ústní dutinu. Čistící roztok se nesmí používat jako ústní voda a není určen k pití. Tablety nepolykat. Skladovat na chladném a suchém místě. Složení: Sodium Bicarbonate, Potassium Caroate, Citric Acid, Sodium Carbonate, Sodium Carbonate Peroxide, Tetraacetyl Ethylene Diamine, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Sodium Benzoate, PEG-180, PVP, Subtilisin, Aroma, Cl 73015.

  13,00 €

 • PROTEFIX fixačný krém s Aloe Vera 40 ml + 4 ml Registrovaný liečivy prípravok

  PROTEFIX fixačný krém s Aloe Vera 40 ml + 4 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Popis výrobku Protefix Fixačný krém 40ml + 4ml Pôsobí na mokrej protéze. Navyše malé cestovné balenie pre spotrebiteľa ZDARMA. Produkty neobsahujú zinok. Protefix Fixačný krém sa vyznačuje zvlášť silným účinkom a dlhodobým pôsobením. Pôsobí na mokrej protéze. Zamedzuje prenikaniu zvyškov jedla medzi ďasno a zubnú protézu. Je vhodný aj pri silnej tvorbe slín. Chuťovo neutrálny. Fixačný krém sa nanesie na vyčistenú mokrou protézu v pravidelných odstupoch v niekoľkých malých dávkach. Aplikuje sa do priehlbín hornej a dolnej zubné protézy, ktoré potom budú doliehať na čeľusť. Protéza sevloží do úst a na niekoľko sekúnd pevne pritlačí k čeľusti. Na čistenie sa odporúča použiť Protefix Aktívne čistiace tablety. Vyskúšajte tiež Protefix Fixačné podložky pre dolnú či hornú zubnú protézu.

  4,40 € -4% 4,60 €

 • PROTEFIX CREME 40 ML Registrovaný liečivy prípravok

  PROTEFIX CREME 40 ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Fixačný krém Protefix® sa odporúča pre riešenie problémov s priľnavosťou aj pri silnej tvorbe slín. Ľahko sa nanáša, je chuťove neutrálny a neovplyvňuje prirodzenú chuť konzumovaných jedál a nápojov. Extra silný a účinný na mokré protézy Na rozdiel od mnohých iných fixačných krémov sa fixačný krém Protefix® nanáša priamo na  mokrú protézu. Silná priľnavosť krému pôsobí okamžite. Účinné tesnenie okrajov protézy pomôže zamedziť vniknutiu zvyškov jedla pod zubnú náhradu. Dlhodobý účinok zaručí užívateľovi istotu a nezávislosť pre jedle, pití alebo smiechu. Dokonca ani horúce nápoje nemajú negatívny vplyv na priľnavosť. Vďaka svojej konzistencii sa nanáša jednoducho. Použitie iba jedenkrát denne. Použitie: Zubnú náhradu dôkladne očistite a na mokrú zubnú protézu naneste extra silný fixačný krém Protefix®. Tubu s krémom stlačte v spodnej tretine blízko uzávera. V prípade nutnosti je tiež možné naniesť prúžok extra silného fixačného krému Protefix® na zadnú časť hornej zubnej protézy. Naneste iba menšie množstvo extra silného fixačného krému Protefix®, pretože pri použití väčšieho množstva môže dôjsť ku zníženiu priľnavosti zubnej náhrady. náhradu nasaďte do úst a niekoľko sekúnd pevne pritlačte. Jedlo môžete konzumovať až po uplynutí 5 minút. Fixačný krém nezmení viditeľne pozíciu zubnej náhrady. Kontraindikácie: Precitlivenosť na jednu z prísad. Vedľajšie účinky: V ojedinelých prípadoch sa nedá vylúčiť podráždenie ústnej sliznice alebo dokonca systémovú reakciu. Pokiaľ máte podozrenie na výskyt reakcie na precitlivenosť, kontaktujte svojho zubára. Prosím poznamenajte si niekoľko nasledujúcich dôležitých rád: Používa sa iba na zdravé sliznice. Uschovajte mimo dosahu detí. Nepoužívajte po uplynutí času použiteľnosti. Zloženie: 100 g fixačného krému Protefix® obsahuje: Zmes sodíkových a vápenatých solí kopolyméru metylvinyléteru a anhydritu kyseliny maleinovej, carboxymetylcelulóza, parafín, vazelína, silika, mentol, azorubín, metylester kyseliny p-hydroxybenzoovej.

  4,71 €

 • PROTEFIX FIXAČNÁ PODLOŽKA 30 OK - HORNÁ

  PROTEFIX FIXAČNÁ PODLOŽKA 30 OK - HORNÁ

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  obsahuje alginát sodný, ktorý i krátko po navlhčení zvyšuje fixačný účinok. Pre niektorých nositeľov zubných náhrad, ktorí majú vážnejšie problémy s priľnavosťou – pokiaľ nič iného nedrží – sú fixačné podložky Protefix® posledným možným riešením. Riešenie pre prechodné obdobie Používa sa pre dočasné zubné náhrady Vyplňuje dutiny vzniknuté vďaka regresným zmenám v čeľusti Je preukázaná vysoká účinnosť predovšetkým v staršom veku pri nadmernom úbytku kosti v dolnej čeľusti Podložky predstavujú účinnú ochranu proti otlakom a zápalom Hygienické riešenie vďaka každodennej výmene, jednoduchá aplikácia Dôležitá poznámka: Iba pre celkové zubné náhrady. Nie sú určené pre čiastočné zubné náhrady a náhrady so zásuvnými spojmi alebo pre kónické korunky. Použitie: Horné zubné náhrady 1. U malýc zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložky do požadovaného tvaru (viď obrázok). Nezabudnite, že 2mm zubnej náhrady zostanú v zadnej časti náhrady nepodložené. 2. Po dobu 10 sekúnd namáčajte podložku do vlažnej vody a potom ju nechajte odkvapkať. 3. Umiestnite podložku na navlhčenú zubnú náhradu. 4. Pomocou oboch palcov pritláčajte podložku na správne miesto (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí úplne rovná. Dolné zubné náhrady 1. U malých zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku a umiestnite ju do správnej pozície ako v prípade hornej zubnej náhrady. 2. Pomocou ukazováka pritláčajte podložku do dutiny v zubnej náhrade (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí celkom rovná. Horné zubné náhrady 1. U malýc zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložky do požadovaného tvaru (viď obrázok). Nezabudnite, že 2mm zubnej náhrady zostanú v zadnej časti náhrady nepodložené. 2. Po dobu 10 sekúnd namáčajte podložku do vlažnej vody a potom ju nechajte odkvapkať. 3. Umiestnite podložku na navlhčenú zubnú náhradu. 4. Pomocou oboch palcov pritláčajte podložku na správne miesto (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí úplne rovná. Dolné zubné náhrady 1. U malých zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku a umiestnite ju do správnej pozície ako v prípade hornej zubnej náhrady. 2. Pomocou ukazováka pritláčajte podložku do dutiny v zubnej náhrade (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí celkom rovná. Dávkovanie a spôsob použitia: Horná zubná náhrada:  Skontrolujte veľkosť: u malých zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku: po dobu 10 sekúnd namáčajte fixačnú podložku do vlažnej vody a potom ju nechajte odkvapkať. Aplikácia podložky: umiestnite jednu stranu podložky na navlhčenú zubnú náhradu. Posledné 2mm zubnej náhrady musia zostať nezakryté. Pritlačte podložku: podložku pritláčajte k zubnej náhrade smerom od stredu von, dokiaľ nie je podložka po celej ploche rovná. Dolná zubná náhrada:   U malých zubných náhrad zastrihnite podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku a umiestnite ju do správnej pozície ako v prípade hornej zubnej náhrady. Pritlačte podložku: Pomocou ukazováka pritláčajte podložku do čeľustnej dutiny zubných náhrad (smerom od stredu von, dokiaľ nie je podložka po celej ploche rovná).

  5,16 € -4% 5,40 €

 • CURAPROX ortodontický vosk 7 x 0,53 g

  CURAPROX ortodontický vosk 7 x 0,53 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  CURAPROX ortho wax (ortodontický vosk). 7 tyčinek parafínového vosku v elegantním plastovém pouzdře. Baleno v blisteru.

  3,60 €

 • PROTEFIX FIXAČNÝ KRÉM ALOE VERA 40ML

  PROTEFIX FIXAČNÝ KRÉM ALOE VERA 40ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Popis výrobku Protefix Fixačný krém s Aloe Vera 40ml Použitie Protefix Fixačný krém pomáha dosiahnuť pocit istoty pri nosení zubnej protézy a vďaka Aloe Vera jemne stará o sliznicu úst. Protefix Fixačný krém možno vďaka vynikajúcou priľnavosťou nanášať na mokrú protézu, pôsobí bezprostredne a dlhodobo poskytuje istotu a sebadôveru (po celý deň) a to aj na veľmi zle držiacich protézách. Fixačný krém PROTEFIX veľmi dobre upevňuje umelý chrup. Jeho najvýraznejšou prednosťou je to, že sa na rozdiel od mnohých iných prípravkov nanáša na vlhkú protézu. Tak je hneď po nanesení zaručená dôkladná fixácie umelého chrupu, trvajúci 8-10 hodín. Dávkovanie V rovnomerných odstupoch v tenkej vrstve na mokrú protézu, dávkujte úsporne,

  4,72 € -7% 5,06 €

 • PROTEFIX FIXAČNÝ PRÁŠOK 20 G Registrovaný liečivy prípravok

  PROTEFIX FIXAČNÝ PRÁŠOK 20 G

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Extra silný fixačný prášok Protefix®je klasikou medzi fixačnými prípravkami a je ideálnym riešením pre osoby s miernymi problémami a riedkymi slinami. Použitie je veľmi jednoduché: fixačný prášok Protefix® sa nasype na mokrú protézu a okamžite po nanesení a nasadení protézy bezpečne a dlhodobo priľne. Prirodzená priľnavosť Pokiaľ sa zubná náhrada začne uvoľňovať skôr než očakávame, môžete to rýchlo a okamžite „napraviť", a to tak, že jednoducho nasypete fixačný prášok Protefix® na mokrú zubnú náhradu a pevne ju pritlačíte späť, pričom náhrada zostane na svojom mieste  niekoľko ďalších hodín. Fixačný prášok Protefix® sa skladá z alginátu sodného, čo je 100% prírodná látka, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrou znášanlivosťou. Prášok je bez chuti a bez zápachu. Už mnoho rokov patrí medzi veľmi uznávané výrobky. Používa sa na mokré zubné náhrady. Odporúča sa predovšetkým užívateľom s citlivou sliznicou. Použitie: Nasypte fixačný prášok Protefix® v tenkej vrstve rovnomerne na mokrú zubnú náhradu. Zubná náhrada sa pevne usadí na svojom mieste okamžite po nasadení a zostane v ústach pevne a bezpečne veľa hodín. Pokiaľ sa protéza predčasne uvoľní, jednoducho nasypte na zubnú protézu v tenkej vrstve ešte trochu fixačného prášku Protefix®.

  3,16 € -1% 3,20 €

 • PARO Plak 2 odstínové tablety 10 ks

  PARO Plak 2 odstínové tablety 10 ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  2,82 €

 • COREGA Original extra silný 40g + Bio tablety 30 ks

  COREGA Original extra silný 40g + Bio tablety 30 ks

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Corega Originál extra silný 40 g Chcete tiež jesť to, na čo máte chuť? Fixačný krém COREGA® Extra silný:     bráni zachytávaniu jedla pod náhradou     pevná fixácia po celý deň Používajte Fixačný krém COREGA® Extra silný pre pevnejšie držanie Vašej zubnej náhrady. Zabezpečia Vám fixáciu až po dobu 12 h. Návod na použitie fixačného krému COREGA® Pri prvom použití naneste na náhradu iba malé množstvo krému. Až v prípade potreby krém pridajte. Ak ho použijete príliš veľa, začne po nasadení náhrady prenikať po stranách von. Správne množstvo sa vám podarí odhadnúť po niekoľkých aplikáciách. Fixačný krém používajte raz denne, jeho účinky trvajú zvyčajne až 12 hodín. Ak budete mať potrebu ho použiť viackrát denne, navštívte svojho zubného lekára. Je možné, že vaša zubná náhrada potrebuje drobnú úpravu. APLIKÁCIE fixačného krému 1 Zubnú náhradu vyčistite a osušte. Na čistenie odporúčame používať čistiace tablety COREGA®. 2 Fixačný krém COREGA® naneste na náhradu v tenkých prúžkoch, nie príliš blízko k okrajom. 3 Pred nasadením náhrady si vypláchnite ústa. 4 Vložte náhradu na správne miesto, chvíľu ju pevne pridržte a potom na pár sekúnd zakusnete. Corega Tablety 30 ks Čistiace tablety na zubné náhrady. Ničia 99,9% baktérií spôsobujúcich zápach z úst. Pomáhajú chrániť pôvodné belosť zubnej náhrady. Zubné náhrady sú približne 10x mäkšie ako ľudský chrup a ich čistenie bežnou zubnou pastou spôsobuje ryhy, v ktorých sa môžu množiť baktérie. Čistiace tablety Corega Whitening pomáhajú čistiť náhradu šetrnejším spôsobom než bežná zubná pasta. Vhodné aj pre namáčanie vyberateľných ortodontických aparátov. Ako tablety používať Naplňte pohár do polovice vodou a vložte tabletu. Potom ponorte protézu na 15 min. Pred nasadením protézu dôkladne opláchnite vodou. dôležité upozornenie Nevkladajte tablety do úst ani vzniknutým roztokom ústa nevyplachujte. Roztok nepite snívaj nepoužívajte ako ústnu vodu.

  6,60 €

 • Registrovaný liečivy prípravok

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  14,44 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam