Obľúbené položky

Úvodná strana » Starostlivosť pre krásu a osobnú hygienu » Prípravky na ústnu hygienu » Starostlivosť o zubné náhrady » Čistiace prípravky na zubné náhrady

Čistiace prípravky na zubné náhrady

Zubnej náhrady sa netreba báť. V dnešnej dobe sú náhrady veľmi komfortné a pri nosení si vôbec neuvedomujete, že nejakú náhradu máte. Môžete sa smiať naplno a jesť čo chcete. Po tom, čo si zubnú náhradu vyberiete, však musíte dbať na jej správne čistenie. V starostlivosti o umelé zuby vám pomôžu čistiace tablety.

Pravidlá pre čistenie zubnej náhrady

  • Minimálne raz denne, a to najlepšie večer, umyte umelé zuby tečúcou vodou.
  • Kúsky jedla môžete odstrániť mäkkou zubnou kefkou.
  • Dajte dobrý pozor, aby ste náhradu nepoškriabali. Vo škrabancoch sa potom usadzujú baktérie, ktoré môžu spôsobovať zápaly ďasien.
  • Čistiace tablety rozpustite v pohári vody a umelé zuby do nej ponorte minimálne na 15 minút, najlepšie však na celú noc.

Čistiace tablety odstránia nečistoty a baktérie aj z veľmi ťažko prístupných miest vašej zubnej náhrady. Tieto prípravky sú teda niekoľkonásobne účinnejšie ako mechanické čistenie. Dôležité je, že zbavia náhradu nebezpečných baktérií, ktoré často spôsobujú zápaly a nepríjemný zápach z úst.

Uľahčite si hygienu zubnej náhrady

Ideálne je samozrejme vypláchnuť si ústa po každom jedle, nie vždy je to ale možné. A tak vám odporúčame taktiež používanie fixačných prípravkov na zubnú náhradu, ktoré obmedzujú množstvo jedla dostávajúceho sa za náhradu.

Tip pre vás! Nosíte zubný strojček? Čistiace tablety vám pomôžu s jeho hygienou.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam