Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Ústna hygiena » Starostlivosť o zubné náhrady » Čistiace prípravky na zubné náhrady

Čistiace prípravky na zubné náhrady

Zubnej náhrady sa netreba báť. V dnešnej dobe sú náhrady veľmi komfortné a pri nosení si vôbec neuvedomujete, že nejakú náhradu máte. Môžete sa smiať naplno a jesť čo chcete. Po tom, čo si zubnú náhradu vyberiete, však musíte dbať na jej správne čistenie. V starostlivosti o umelé zuby vám pomôžu čistiace tablety.

Pravidlá pre čistenie zubnej náhrady

 • Minimálne raz denne, a to najlepšie večer, umyte umelé zuby tečúcou vodou.
 • Kúsky jedla môžete odstrániť mäkkou zubnou kefkou.
 • Dajte dobrý pozor, aby ste náhradu nepoškriabali. Vo škrabancoch sa potom usadzujú baktérie, ktoré môžu spôsobovať zápaly ďasien.
 • Čistiace tablety rozpustite v pohári vody a umelé zuby do nej ponorte minimálne na 15 minút, najlepšie však na celú noc.

Čistiace tablety odstránia nečistoty a baktérie aj z veľmi ťažko prístupných miest vašej zubnej náhrady. Tieto prípravky sú teda niekoľkonásobne účinnejšie ako mechanické čistenie. Dôležité je, že zbavia náhradu nebezpečných baktérií, ktoré často spôsobujú zápaly a nepríjemný zápach z úst.

Uľahčite si hygienu zubnej náhrady

Ideálne je samozrejme vypláchnuť si ústa po každom jedle, nie vždy je to ale možné. A tak vám odporúčame taktiež používanie fixačných prípravkov na zubnú náhradu, ktoré obmedzujú množstvo jedla dostávajúceho sa za náhradu.

Tip pre vás! Nosíte zubný strojček? Čistiace tablety vám pomôžu s jeho hygienou.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • COREGA TBL BIO FORMEL TBL 30 Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Čistiace tablety COREGA TABS BIO FORMEL sú určené pre čistenie celkových zubných náhrad a jednoduchých čiastočných snímateľných náhrad. Ich vysoká účinnosť je zaistená pomocou aktívneho kyslíku a proteolytických enzýmov. COREGA TABS BIO FORMEL: pomocou hydrodynamického účinku odstráni zvyšky potravy i z tých najužších spár ničí škodlivé baktérie a plesne spôsobujúce zápaly sliznice úst pomocou enzýmov odstraňujú škvrny a zmeny sfarbenia zubnej náhrady zaistí svieži dych sú šetrné k materiálom, z ktorých sú zhotovené zubné náhrady a nepoškodzujú ich povrch ani po rokoch pravidelného používania Informácie o prípravku COREGA TABS BIO FORMEL Zloženie: Sodium Bicarbonate, Potassium Caroate, Citric Acid, Sodium Carbonate, Sodium Carbonate Peroxide, Tetraacetyl Ethylene Diamine, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Sodium Benzoate, PEG-180, PVP, Subtilisin, Aroma, CI 73015. charakteristika: Čistiace šumivé tablety na celkové zubné náhrady a jednoduché čiastočné snímateľné náhrady. Použitie: Tablety COREGA TABS BIO FORMEL pri pravidelnom používaní dvakrát denne rozpúšťajú a odstraňujú nečistoty, škvrny a usadeniny z povrchu zubných náhrad. Pôsobí antibakteriálne a pomáha tak predchádzať vzniku zápalu sliznice dutiny ústnej. Zubná náhrada by mala byť čistená pravidelne dvakrát denne, najlepšie ráno a večer. Spôsob použitia: Tabletu vhoďte do pohára s teplou vodou. Ihneď potom vložte náhradu tak, aby bola celá ponorená. Čistenie prebieha 10-15 minút, ale náhradu je možno ponechať v čistiacom roztoku po celú noc. Pred nasadením do úst náhradu opláchnite prúdom čistej vody. Upozornenie: Používajte len na čistenie zubných náhrad mimo ústnej dutiny. Čistiaci roztok sa nesmie používať ako ústna voda a nie je určený k pitiu. Tablety neprehĺtať. Ukladať mimo dosah detí. Skladovať na chladnom a suchom mieste.

  3,80 €

 • Corega Antibakteriálne tablety blister 6 kusov Registrovaný liečivy prípravok

  Corega Antibakteriálne tablety blister 6 kusov

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Aktívne čistiace tablety s aktívnym kyslíkom určené pre dôkladné a rýchle čistenie zubnej protézy. Tablety uvoľňujú pri rozpúšťaní vo vode dostatočné množstvo kyslíka, a tak samočinne, dôkladne a rýchlo čistia zubnú protézu, bez toho aby ju poškodzovali. Balenie:6 ks

  0,71 € -20% 0,89 €

 • Protefix Aktivní čistící tablety na zubní protézu tbl.66 Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Čistící tablety Protefix® s vysokým obsahem kyslíku jsou zárukou vynikající čistoty a nemají nepříznivý účinek na materiál zubní náhrady. Jsou samočisticí a vyčistí zubní náhradu rychle a dokonale. Navíc mají aktivní čistící tablety Protefix dezodorační účinek a poskytují čistotu a pocit svěžesti v průběhu celého dne. Svěží a čistý s aktivním kyslíkem Dokonale odstraňuje zbytky jídla, kávy, čaje a nikotinu. Má dezodorační účinek. Se sílou aktivního kyslíku. Samočinné čištění do 15 minut. Použití: Nejlepšího čistícího účinku dosáhnete rozpuštěním jedné tablety ve sklenici vlažné vody. Zubní náhradu ponechejte ve sklenici po dobu 15 minut. Tato doba je k dokonalému vyčištění zubní náhrady dostatečná.

  5,51 €

 • ALPA DENT NA ČISTENIE PROTÉZ 150 ML

  ALPA DENT NA ČISTENIE PROTÉZ 150 ML

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Tento prípravok obsahuje enzymatické prísady, ktoré spoľahlivo odstránia zvyšky potravy. Ďalšou zložkou je bielidlo pre dobrý vzhľad umelého chrupu. Ako Alpa-dent použiť? V pohári vody rozpustíte za neustáleho miešania lyžičku prípravku, chrup očistíte pod tečúcou vodou, ponoríte do roztoku a necháte pôsobiť. Ráno ho stačí opláchnuť vodou a je ako nový.

  1,29 € -32% 1,90 €

 • Corega Tabs BIO Formel 136ks

  skladom do 24 hodín

  Způsob použití: Tabletu vhoďte do sklenice s teplou vodou. Ihned po té vložte náhradu tak, aby byla celá ponořena. Čištění probíhá 10-15minut, ale náhradu je možno ponechat v čistícím roztoku po celou noc. Před nasazením do úst náhradu opláchněte proudem čisté vody. Upozornění: Používejte pouze na čištění zubních náhrad mimo ústní dutinu. Čistící roztok se nesmí používat jako ústní voda a není určen k pití. Tablety nepolykat. Skladovat na chladném a suchém místě. Složení: Sodium Bicarbonate, Potassium Caroate, Citric Acid, Sodium Carbonate, Sodium Carbonate Peroxide, Tetraacetyl Ethylene Diamine, Sodium Lauryl Sulfoacetate, Sodium Benzoate, PEG-180, PVP, Subtilisin, Aroma, Cl 73015.

  13,00 €

 • PARO Plak 2 odstínové tablety 10 ks

  skladom > 5 ks

  2,82 €

 • COREGA Original extra silný 40g + Bio tablety 30 ks

  skladom > 5 ks

  Corega Originál extra silný 40 g Chcete tiež jesť to, na čo máte chuť? Fixačný krém COREGA® Extra silný:     bráni zachytávaniu jedla pod náhradou     pevná fixácia po celý deň Používajte Fixačný krém COREGA® Extra silný pre pevnejšie držanie Vašej zubnej náhrady. Zabezpečia Vám fixáciu až po dobu 12 h. Návod na použitie fixačného krému COREGA® Pri prvom použití naneste na náhradu iba malé množstvo krému. Až v prípade potreby krém pridajte. Ak ho použijete príliš veľa, začne po nasadení náhrady prenikať po stranách von. Správne množstvo sa vám podarí odhadnúť po niekoľkých aplikáciách. Fixačný krém používajte raz denne, jeho účinky trvajú zvyčajne až 12 hodín. Ak budete mať potrebu ho použiť viackrát denne, navštívte svojho zubného lekára. Je možné, že vaša zubná náhrada potrebuje drobnú úpravu. APLIKÁCIE fixačného krému 1 Zubnú náhradu vyčistite a osušte. Na čistenie odporúčame používať čistiace tablety COREGA®. 2 Fixačný krém COREGA® naneste na náhradu v tenkých prúžkoch, nie príliš blízko k okrajom. 3 Pred nasadením náhrady si vypláchnite ústa. 4 Vložte náhradu na správne miesto, chvíľu ju pevne pridržte a potom na pár sekúnd zakusnete. Corega Tablety 30 ks Čistiace tablety na zubné náhrady. Ničia 99,9% baktérií spôsobujúcich zápach z úst. Pomáhajú chrániť pôvodné belosť zubnej náhrady. Zubné náhrady sú približne 10x mäkšie ako ľudský chrup a ich čistenie bežnou zubnou pastou spôsobuje ryhy, v ktorých sa môžu množiť baktérie. Čistiace tablety Corega Whitening pomáhajú čistiť náhradu šetrnejším spôsobom než bežná zubná pasta. Vhodné aj pre namáčanie vyberateľných ortodontických aparátov. Ako tablety používať Naplňte pohár do polovice vodou a vložte tabletu. Potom ponorte protézu na 15 min. Pred nasadením protézu dôkladne opláchnite vodou. dôležité upozornenie Nevkladajte tablety do úst ani vzniknutým roztokom ústa nevyplachujte. Roztok nepite snívaj nepoužívajte ako ústnu vodu.

  6,60 €

 • Registrovaný liečivy prípravok

  skladom > 5 ks

  14,44 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam