Úvodná strana Krása a osobná hygiena Ústna hygiena Starostlivosť o zubné náhrady Fixačné krémy

Fixačné krémy na zubné náhrady

Na novú zubnú náhradu si musíte najprv zvyknúť. Preto vám odporúčame nosiť ju aspoň prvý týždeň bez vyberaní, to znamená aj cez noc. Až po tejto dobe si náhradu na noc skladajte a ukladajte ju do čistiaceho roztoku, ktorý ju zbaví baktérií. So zubnou náhradou je aj jedenie novou situáciou. Výrazne vám to uľahčí kvalitné lepidlo na umelé zuby, čiže fixačný krém. Nielenže sa s protézou potom lepšie najete, ale tiež vás ochráni pred spoločenským trapasom.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Fixačné krémy na zubné náhrady - detailný popis

Prečo používať fixačný krém?

  • Spoľahlivo upevní zubnú náhradu po celý deň.
  • Môžete sa zahryznúť do toho, čo vám chutí. Aj s umelými zubami.
  • Zabráni kúskom jedla, aby sa dostávali pod zubnú náhradu. Zvyšky jedla spôsobujú nielen nepríjemný zápach z úst, ale aj bolestivé zápaly.
  • Niektoré druhy tiež osviežia váš dych.

Lepidlo na umelé zuby aplikujte na čistú náhradu do úzkych prúžkov. Vypláchnite ústa čistou vodou a náhradu nasaďte. Zahryznite. Keď si budete chcieť náhradu dať dole, opatrne ju pohybmi zo strany na stranu odstráňte z ďasien. Zvyšky lepidla zotrite obrúskom, náhradu potom umyte vodou. Zubnú náhradu dajte vyčistiť do pohára s čistiacou tabletou. 

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika