Obľúbené položky

Úvodná strana » Krása a osobná hygiena » Ústna hygiena » Starostlivosť o zubné náhrady » Fixačné krémy

Fixačné krémy

Na novú zubnú náhradu si musíte najprv zvyknúť. Preto vám odporúčame nosiť ju aspoň prvý týždeň bez vyberaní, to znamená aj cez noc. Až po tejto dobe si náhradu na noc skladajte a ukladajte ju do čistiaceho roztoku, ktorý ju zbaví baktérií. So zubnou náhradou je aj jedenie novou situáciou. Výrazne vám to uľahčí kvalitné lepidlo na umelé zuby, čiže fixačný krém. Nielenže sa s protézou potom lepšie najete, ale tiež vás ochráni pred spoločenským trapasom.

Prečo používať fixačný krém?

 • Spoľahlivo upevní zubnú náhradu po celý deň.
 • Môžete sa zahryznúť do toho, čo vám chutí. Aj s umelými zubami.
 • Zabráni kúskom jedla, aby sa dostávali pod zubnú náhradu. Zvyšky jedla spôsobujú nielen nepríjemný zápach z úst, ale aj bolestivé zápaly.
 • Niektoré druhy tiež osviežia váš dych.

Lepidlo na umelé zuby aplikujte na čistú náhradu do úzkych prúžkov. Vypláchnite ústa čistou vodou a náhradu nasaďte. Zahryznite. Keď si budete chcieť náhradu dať dole, opatrne ju pohybmi zo strany na stranu odstráňte z ďasien. Zvyšky lepidla zotrite obrúskom, náhradu potom umyte vodou. Zubnú náhradu dajte vyčistiť do pohára s čistiacou tabletou. 

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • COREGA fixačný krém extra silný XL 70 g

  COREGA fixačný krém extra silný XL 70 g

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  COREGA fixačný krém extra silný XL 70 g Fixačný krém COREGA Extra silný drží protézu bezpečne po celý deň. Jeho používanie Vám dodá pocit bezpečia a istoty. Pre častejšie používanie máme nové, vačšie a ekonomicky výhodnejšie balenie COREGA Extra silný XL 70g.

  5,55 € -20% 6,90 €

 • COREGA FIXAČNÝ KRÉM 40ML

  COREGA FIXAČNÝ KRÉM 40ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Pomáha predchádzať zachytávaniu zvyškov jedla, neobsahuje umelé príchute, ktoré by ovplyvňovali chuť jedla. Jedzte, hovorte a smejte sa s istotou! Použitie Zubná náhradu vyčistite a osušte. Na čistenie odporúčame používať čistiace tablety Corega. Fixačný krém naneste na náhradu v tenkých prúžkoch. Začnite s malým množstvom. Pri použití väčšieho množstva môže dôjsť k vytlačeniu prebytočného krému po stranách zubnej náhrady.

  3,87 €

 • COREGA FIX KRÉM BEZ PRÍCHUTI 40G

  COREGA FIX KRÉM BEZ PRÍCHUTI 40G

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Pomáha predchádzať zachytávaniu zvyškov jedla, neobsahuje umelé príchute, ktoré by ovplyvňovali chuť jedla. Jedzte, hovorte a smejte sa s istotou! Použitie Zubná náhradu vyčistite a osušte. Na čistenie odporúčame používať čistiace tablety Corega. Fixačný krém naneste na náhradu v tenkých prúžkoch. Začnite s malým množstvom. Pri použití väčšieho množstva môže dôjsť k vytlačeniu prebytočného krému po stranách zubnej náhrady.

  3,87 € -20% 4,85 €

 • BLEND-A-DENT KRÉM EXTRA NEUTRÁL 40ML

  BLEND-A-DENT KRÉM EXTRA NEUTRÁL 40ML

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Upevňujúce krémy: Pre pevnejší záhryz zubných náhrad Zvyšuje silu záhryzu až o 63% (klinicky overené) Zvyšuje stabilitu zubnej náhrady Chráni ďasná pred mechanickým trením spôsobeným zubnou náhradou Čistiace tablety: Pôsobia proti usadzovaniu zubného plaku Odstraňujú odolné škvrny napríklad od kávy, čaju a fajčenia Odstraňujú baktérie

  3,28 € -36% 5,16 €

 • PROTEFIX FIXAČNÁ PODLOŽKA 30 KS - DOLNÁ Registrovaný liečivy prípravok

  PROTEFIX FIXAČNÁ PODLOŽKA 30 KS - DOLNÁ

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  obsahuje alginát sodný, ktorý i krátko po navlhčení zvyšuje fixačný účinok. Pre niektorých nositeľov zubných náhrad, ktorí majú vážnejšie problémy s priľnavosťou – pokiaľ nič iného nedrží – sú fixačné podložky Protefix? posledným možným riešením. Riešenie pre prechodné obdobie Používa sa pre dočasné zubné náhrady Vyplňuje dutiny vzniknuté vďaka regresným zmenám v čeľusti Je preukázaná vysoká účinnosť predovšetkým v staršom veku pri nadmernom úbytku kosti v dolnej čeľusti Podložky predstavujú účinnú ochranu proti otlakom a zápalom Hygienické riešenie vďaka každodennej výmene, jednoduchá aplikácia Dôležitá poznámka: Iba pre celkové zubné náhrady. Nie sú určené pre čiastočné zubné náhrady a náhrady so zásuvnými spojmi alebo pre kónické korunky. Použitie: Horné zubné náhrady 1. U malýc zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložky do požadovaného tvaru (viď obrázok). Nezabudnite, že 2mm zubnej náhrady zostanú v zadnej časti náhrady nepodložené. 2. Po dobu 10 sekúnd namáčajte podložku do vlažnej vody a potom ju nechajte odkvapkať. 3. Umiestnite podložku na navlhčenú zubnú náhradu. 4. Pomocou oboch palcov pritláčajte podložku na správne miesto (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí úplne rovná. Dolné zubné náhrady 1. U malých zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku a umiestnite ju do správnej pozície ako v prípade hornej zubnej náhrady. 2. Pomocou ukazováka pritláčajte podložku do dutiny v zubnej náhrade (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí celkom rovná. Dávkovanie a spôsob použitia: Horná zubná náhrada:  Skontrolujte veľkosť: u malých zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku: po dobu 10 sekúnd namáčajte fixačnú podložku do vlažnej vody a potom ju nechajte odkvapkať. Aplikácia podložky: umiestnite jednu stranu podložky na navlhčenú zubnú náhradu. Posledné 2mm zubnej náhrady musia zostať nezakryté. Pritlačte podložku: podložku pritláčajte k zubnej náhrade smerom od stredu von, dokiaľ nie je podložka po celej ploche rovná. Dolná zubná náhrada:   U malých zubných náhrad zastrihnite podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku a umiestnite ju do správnej pozície ako v prípade hornej zubnej náhrady. Pritlačte podložku: Pomocou ukazováka pritláčajte podložku do čeľustnej dutiny zubných náhrad (smerom od stredu von, dokiaľ nie je podložka po celej ploche rovná).

  5,16 € -4% 5,40 €

 • BLEND-A-DENT fixační krém 47 g

  BLEND-A-DENT fixační krém 47 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Krém vytvára pod náhradou mäkký podklad, ktorý chráni ďasná pred mechanickým trením spôsobeným náhradou. Zároveň jej poskytuje dostatočnú fixáciu, takže zubná náhrada drží pevne po celý deň.  Blend-a-dent fixačný krém na zubné náhrady poskytuje zubnej náhrade stabilitu po celý deň. Pomáha tiež predchádzať nahromadenie zvyškov jedla pod zubnou náhradou.) U veľmi kvalitných a dobre priliehavých zubných náhrad zvyšuje fixačný krém doléhavost a silu zhryzu, čím dodáva väčší komfort a pocit istoty.  Pre pevnejší záhryz zubných náhrad  Zvyšuje silu zhryzu až o 63% (klinicky overené)  Zvyšuje stabilitu zubnej náhrady  Chráni ďasná pred mechanickým trením spôsobeným zubnou náhradou.  Krém sa vytlačí na náhradu v prúžkoch alebo v rade bodiek. Nenanášajte príliš blízko okrajom náhrady. Potom pritlačte zubnú náhradu a krátko podržte. Krém nemusíte na zubnú náhrade urovnávať, pretože po zhryzu sa sám rovnomerne rozptýli po vnútornom povrchu zubnej náhrady. Po umiestnení náhrady do úst počkajte niekoľko minút, než začnete jesť alebo piť. Po aplikácii môžete zubnú náhradu kedykoľvek ľahko vybrať.

  3,28 €

 • PROTEFIX Fixační krém na zubní protézu 47g

  PROTEFIX Fixační krém na zubní protézu 47g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Použití Aplikuje se do prohlubní horní a dolní zubní protézy, které pak budou doléhat na čelist (v případě potřeby je možno nanést tenký proužek krému i na zadní část horní zubní protézy). Na vyčištěnou mokrou zubní protézu naneste v pravidelných odstupech v několika malých dávkách PROTEFIX fixační krém. Protézu vložte do úst a na několik vteřin pevně přitiskněte. Dávkuje se úsporně, neboť velké množství krému by mohlo snížit přilnavost zubní protézy. Složení Směsi sodných a vápenatých solí kopolymeru methylvinylethyleru a maleinanhydridu, karboxymethylcelulózy, parafín, bílá vazelína, oxid křemičitý, mentol, azorubin, methylester p-hydroxybenzenové kyseliny

  4,40 €

 • PROTEFIX FIXAČNÝ PRÁŠOK 50 GM Registrovaný liečivy prípravok

  PROTEFIX FIXAČNÝ PRÁŠOK 50 GM

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Extra silný fixačný prášok Protefix®je klasikou medzi fixačnými prípravkami a je ideálnym riešením pre osoby s miernymi problémami a riedkymi slinami. Použitie je veľmi jednoduché: fixačný prášok Protefix® sa nasype na mokrú protézu a okamžite po nanesení a nasadení protézy bezpečne a dlhodobo priľne. Prirodzená priľnavosť Pokiaľ sa zubná náhrada začne uvoľňovať skôr než očakávame, môžete to rýchlo a okamžite „napraviť", a to tak, že jednoducho nasypete fixačný prášok Protefix® na mokrú zubnú náhradu a pevne ju pritlačíte späť, pričom náhrada zostane na svojom mieste  niekoľko ďalších hodín. Fixačný prášok Protefix® sa skladá z alginátu sodného, čo je 100% prírodná látka, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrou znášanlivosťou. Prášok je bez chuti a bez zápachu. Už mnoho rokov patrí medzi veľmi uznávané výrobky. Používa sa na mokré zubné náhrady. Odporúča sa predovšetkým užívateľom s citlivou sliznicou. Použitie: Nasypte fixačný prášok Protefix® v tenkej vrstve rovnomerne na mokrú zubnú náhradu. Zubná náhrada sa pevne usadí na svojom mieste okamžite po nasadení a zostane v ústach pevne a bezpečne veľa hodín. Pokiaľ sa protéza predčasne uvoľní, jednoducho nasypte na zubnú protézu v tenkej vrstve ešte trochu fixačného prášku Protefix®.

  4,74 € -11% 5,35 €

 • COREGA FIX KRÉM SVIEŽI DYCH 40G

  COREGA FIX KRÉM SVIEŽI DYCH 40G

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Fixačný krém na čiastočné a úplné zubné náhrady zaisťujúcí pevnú fixáciu. Pomáha predchádzať prenikaniu zvyškov jedla pod náhradu a naviac príjemne osviežuje dych.

  3,87 € -20% 4,85 €

 • PROTEFIX fixačný krém s Aloe Vera 40 ml + 4 ml Registrovaný liečivy prípravok

  PROTEFIX fixačný krém s Aloe Vera 40 ml + 4 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Popis výrobku Protefix Fixačný krém 40ml + 4ml Pôsobí na mokrej protéze. Navyše malé cestovné balenie pre spotrebiteľa ZDARMA. Produkty neobsahujú zinok. Protefix Fixačný krém sa vyznačuje zvlášť silným účinkom a dlhodobým pôsobením. Pôsobí na mokrej protéze. Zamedzuje prenikaniu zvyškov jedla medzi ďasno a zubnú protézu. Je vhodný aj pri silnej tvorbe slín. Chuťovo neutrálny. Fixačný krém sa nanesie na vyčistenú mokrou protézu v pravidelných odstupoch v niekoľkých malých dávkach. Aplikuje sa do priehlbín hornej a dolnej zubné protézy, ktoré potom budú doliehať na čeľusť. Protéza sevloží do úst a na niekoľko sekúnd pevne pritlačí k čeľusti. Na čistenie sa odporúča použiť Protefix Aktívne čistiace tablety. Vyskúšajte tiež Protefix Fixačné podložky pre dolnú či hornú zubnú protézu.

  4,40 € -4% 4,60 €

 • PROTEFIX CREME 40 ML Registrovaný liečivy prípravok

  PROTEFIX CREME 40 ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Fixačný krém Protefix® sa odporúča pre riešenie problémov s priľnavosťou aj pri silnej tvorbe slín. Ľahko sa nanáša, je chuťove neutrálny a neovplyvňuje prirodzenú chuť konzumovaných jedál a nápojov. Extra silný a účinný na mokré protézy Na rozdiel od mnohých iných fixačných krémov sa fixačný krém Protefix® nanáša priamo na  mokrú protézu. Silná priľnavosť krému pôsobí okamžite. Účinné tesnenie okrajov protézy pomôže zamedziť vniknutiu zvyškov jedla pod zubnú náhradu. Dlhodobý účinok zaručí užívateľovi istotu a nezávislosť pre jedle, pití alebo smiechu. Dokonca ani horúce nápoje nemajú negatívny vplyv na priľnavosť. Vďaka svojej konzistencii sa nanáša jednoducho. Použitie iba jedenkrát denne. Použitie: Zubnú náhradu dôkladne očistite a na mokrú zubnú protézu naneste extra silný fixačný krém Protefix®. Tubu s krémom stlačte v spodnej tretine blízko uzávera. V prípade nutnosti je tiež možné naniesť prúžok extra silného fixačného krému Protefix® na zadnú časť hornej zubnej protézy. Naneste iba menšie množstvo extra silného fixačného krému Protefix®, pretože pri použití väčšieho množstva môže dôjsť ku zníženiu priľnavosti zubnej náhrady. náhradu nasaďte do úst a niekoľko sekúnd pevne pritlačte. Jedlo môžete konzumovať až po uplynutí 5 minút. Fixačný krém nezmení viditeľne pozíciu zubnej náhrady. Kontraindikácie: Precitlivenosť na jednu z prísad. Vedľajšie účinky: V ojedinelých prípadoch sa nedá vylúčiť podráždenie ústnej sliznice alebo dokonca systémovú reakciu. Pokiaľ máte podozrenie na výskyt reakcie na precitlivenosť, kontaktujte svojho zubára. Prosím poznamenajte si niekoľko nasledujúcich dôležitých rád: Používa sa iba na zdravé sliznice. Uschovajte mimo dosahu detí. Nepoužívajte po uplynutí času použiteľnosti. Zloženie: 100 g fixačného krému Protefix® obsahuje: Zmes sodíkových a vápenatých solí kopolyméru metylvinyléteru a anhydritu kyseliny maleinovej, carboxymetylcelulóza, parafín, vazelína, silika, mentol, azorubín, metylester kyseliny p-hydroxybenzoovej.

  4,71 €

 • PROTEFIX FIXAČNÁ PODLOŽKA 30 OK - HORNÁ

  PROTEFIX FIXAČNÁ PODLOŽKA 30 OK - HORNÁ

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  obsahuje alginát sodný, ktorý i krátko po navlhčení zvyšuje fixačný účinok. Pre niektorých nositeľov zubných náhrad, ktorí majú vážnejšie problémy s priľnavosťou – pokiaľ nič iného nedrží – sú fixačné podložky Protefix® posledným možným riešením. Riešenie pre prechodné obdobie Používa sa pre dočasné zubné náhrady Vyplňuje dutiny vzniknuté vďaka regresným zmenám v čeľusti Je preukázaná vysoká účinnosť predovšetkým v staršom veku pri nadmernom úbytku kosti v dolnej čeľusti Podložky predstavujú účinnú ochranu proti otlakom a zápalom Hygienické riešenie vďaka každodennej výmene, jednoduchá aplikácia Dôležitá poznámka: Iba pre celkové zubné náhrady. Nie sú určené pre čiastočné zubné náhrady a náhrady so zásuvnými spojmi alebo pre kónické korunky. Použitie: Horné zubné náhrady 1. U malýc zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložky do požadovaného tvaru (viď obrázok). Nezabudnite, že 2mm zubnej náhrady zostanú v zadnej časti náhrady nepodložené. 2. Po dobu 10 sekúnd namáčajte podložku do vlažnej vody a potom ju nechajte odkvapkať. 3. Umiestnite podložku na navlhčenú zubnú náhradu. 4. Pomocou oboch palcov pritláčajte podložku na správne miesto (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí úplne rovná. Dolné zubné náhrady 1. U malých zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku a umiestnite ju do správnej pozície ako v prípade hornej zubnej náhrady. 2. Pomocou ukazováka pritláčajte podložku do dutiny v zubnej náhrade (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí celkom rovná. Horné zubné náhrady 1. U malýc zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložky do požadovaného tvaru (viď obrázok). Nezabudnite, že 2mm zubnej náhrady zostanú v zadnej časti náhrady nepodložené. 2. Po dobu 10 sekúnd namáčajte podložku do vlažnej vody a potom ju nechajte odkvapkať. 3. Umiestnite podložku na navlhčenú zubnú náhradu. 4. Pomocou oboch palcov pritláčajte podložku na správne miesto (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí úplne rovná. Dolné zubné náhrady 1. U malých zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku a umiestnite ju do správnej pozície ako v prípade hornej zubnej náhrady. 2. Pomocou ukazováka pritláčajte podložku do dutiny v zubnej náhrade (od stredu smerom von), dokiaľ nie je podložka pri priľnutí celkom rovná. Dávkovanie a spôsob použitia: Horná zubná náhrada:  Skontrolujte veľkosť: u malých zubných náhrad zastrihnite nožnicami podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku: po dobu 10 sekúnd namáčajte fixačnú podložku do vlažnej vody a potom ju nechajte odkvapkať. Aplikácia podložky: umiestnite jednu stranu podložky na navlhčenú zubnú náhradu. Posledné 2mm zubnej náhrady musia zostať nezakryté. Pritlačte podložku: podložku pritláčajte k zubnej náhrade smerom od stredu von, dokiaľ nie je podložka po celej ploche rovná. Dolná zubná náhrada:   U malých zubných náhrad zastrihnite podložku do požadovaného tvaru. Navlhčite podložku a umiestnite ju do správnej pozície ako v prípade hornej zubnej náhrady. Pritlačte podložku: Pomocou ukazováka pritláčajte podložku do čeľustnej dutiny zubných náhrad (smerom od stredu von, dokiaľ nie je podložka po celej ploche rovná).

  5,16 € -4% 5,40 €

 • CURAPROX ortodontický vosk 7 x 0,53 g

  CURAPROX ortodontický vosk 7 x 0,53 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  CURAPROX ortho wax (ortodontický vosk). 7 tyčinek parafínového vosku v elegantním plastovém pouzdře. Baleno v blisteru.

  3,60 €

 • PROTEFIX FIXAČNÝ KRÉM ALOE VERA 40ML

  PROTEFIX FIXAČNÝ KRÉM ALOE VERA 40ML

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Popis výrobku Protefix Fixačný krém s Aloe Vera 40ml Použitie Protefix Fixačný krém pomáha dosiahnuť pocit istoty pri nosení zubnej protézy a vďaka Aloe Vera jemne stará o sliznicu úst. Protefix Fixačný krém možno vďaka vynikajúcou priľnavosťou nanášať na mokrú protézu, pôsobí bezprostredne a dlhodobo poskytuje istotu a sebadôveru (po celý deň) a to aj na veľmi zle držiacich protézách. Fixačný krém PROTEFIX veľmi dobre upevňuje umelý chrup. Jeho najvýraznejšou prednosťou je to, že sa na rozdiel od mnohých iných prípravkov nanáša na vlhkú protézu. Tak je hneď po nanesení zaručená dôkladná fixácie umelého chrupu, trvajúci 8-10 hodín. Dávkovanie V rovnomerných odstupoch v tenkej vrstve na mokrú protézu, dávkujte úsporne,

  4,72 € -7% 5,06 €

 • PROTEFIX FIXAČNÝ PRÁŠOK 20 G Registrovaný liečivy prípravok

  PROTEFIX FIXAČNÝ PRÁŠOK 20 G

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Extra silný fixačný prášok Protefix®je klasikou medzi fixačnými prípravkami a je ideálnym riešením pre osoby s miernymi problémami a riedkymi slinami. Použitie je veľmi jednoduché: fixačný prášok Protefix® sa nasype na mokrú protézu a okamžite po nanesení a nasadení protézy bezpečne a dlhodobo priľne. Prirodzená priľnavosť Pokiaľ sa zubná náhrada začne uvoľňovať skôr než očakávame, môžete to rýchlo a okamžite „napraviť", a to tak, že jednoducho nasypete fixačný prášok Protefix® na mokrú zubnú náhradu a pevne ju pritlačíte späť, pričom náhrada zostane na svojom mieste  niekoľko ďalších hodín. Fixačný prášok Protefix® sa skladá z alginátu sodného, čo je 100% prírodná látka, ktorá sa vyznačuje veľmi dobrou znášanlivosťou. Prášok je bez chuti a bez zápachu. Už mnoho rokov patrí medzi veľmi uznávané výrobky. Používa sa na mokré zubné náhrady. Odporúča sa predovšetkým užívateľom s citlivou sliznicou. Použitie: Nasypte fixačný prášok Protefix® v tenkej vrstve rovnomerne na mokrú zubnú náhradu. Zubná náhrada sa pevne usadí na svojom mieste okamžite po nasadení a zostane v ústach pevne a bezpečne veľa hodín. Pokiaľ sa protéza predčasne uvoľní, jednoducho nasypte na zubnú protézu v tenkej vrstve ešte trochu fixačného prášku Protefix®.

  3,16 € -1% 3,20 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam