Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke prostriedky » Rýma » Prostriedky na hygienu nosa

Rhino Horn Konvička na výplach nosa - červená

Zdravotnícka pomôcka Viac o legislatíve
Kód výrobku: 204101

Výplach nosa slanou vodou pomáha pri nádche vr. sennej a chronickéj, prechladnutí, pri alergiách, zápale dutín, pri operáciách nosa, pracujúcim v prašnom prostredí atď.

Viac informácií

Produkt je dočasne nedostupný

Termín distribúcie je neznámy

Podobné produkty
Podobné produkty od rovnakého výrobcu Pošlite mi e-mail, keď bude produkt opäť skladom

Pridajte ešte


Načítavam
 
Podrobné informácie
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Podrobné informácie - Rhino Horn Konvička na výplach nosa - červená

Výplach nosa slanou vodou pomáha pri nádche vr. sennej a chronickéj, prechladnutí, pri alergiách, zápale dutín, pri operáciách nosa, pracujúcim v prašnom prostredí atď.

Informácie o produkte

Výrobca: YOGAPROSESS AS
Značka: RHINO HORN
Kód výrobku: 204101
Kód EAN:
Držiteľ rozhodnutia: YOGAPROSESS AS

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Výplach nosa slanou vodou pomáha pri ťažkostiach s upchatým nosom následkom nádchy, prechladnutia, sennej nádchy alebo chronickej nádchy. U osôb trpiacich chronickou alergickou nádchou (hlavne. V dôsledku alergie na peľ a prach) dôjde pri výplachu nosa na odstránenie alergénov, a tým k zmierneniu ťažkostí.
Ďalej pôsobí liečebne pri akútnych či chronických zápaloch prínosových dutín i vedľajších nosových dutín, kedy soľný roztok odplaví zápalový sekrét, zvlhčí sliznicu a urýchli jej regeneráciu. Výplach nosa sa osvedčil pri chirurgických zásahoch v oblasti nosa, u osôb pracujúcich v prašnom prostredí a pri nadmernom vysychaní nosovej sliznice.
Výplachy kanvičkou sú veľmi prospešné aj pre deti, ktoré tento proces zvládajú asi od 5 rokov veku, šikovnejší io niečo skôr: dieťa musí vedieť správne smrkať. Vyplachovanie prispieva k uvoľneniu tzv. Zadnej nádchy a môže predchádzať zápalom stredného ucha.
Na výplach nosa sa používa izotonický soľný (fyziologický) roztok 0,9% NaCl, odmerka na soľ je v každom balení. Roztok nalievame pomocou kanvičky Rhino Horn do jednej nosovej dierky a druhou dierkou necháme vytekať von, pričom dochádza k čisteniu vnútornej časti nosa. Postup sa opakuje ešte u druhej nosovej dierky.
Video s praktickou ukážkou môžete zhliadnuť tu.
Ďalšie informácie na: www.rhinohorn.cz

Návod na použitie

 

Prostredie vo vnútri nosa je prirodzene slané a teplé a preto by čistá studená voda dráždila nosovej sliznice. Na výplach nosa použite teda mierne slanú vodu, ktorá je ohriata zhruba na telesnú teplotu. Telesné tekutiny obsahujú 0,9% soli, to zodpovedá 2,7 g kuchynskej soli (1 odmerka) na 3 dl vody v kanvičke Rhino Horn. Ak si nie ste istí kvalitou teplej vody z kohútika, odporúčame používať vodu prevarenú.

1.Nasypte jednu odmerku (= 2,7 g) kuchynskej soli (NaCl) do kanvičky. Nepoužívajte náhrady soli Alebo soľ dochucovanie apod.

 2.Nádobu úplne doplňte vlažnou vodou (cca 37 ° C). Kanvičku môžete potriasť alebo vodu zamiešať napr. Odmerkou, aby sa soľ rýchlejšie rozpustila. 

Aby ste sa vyhli prípadným chybám, postupujte presne podľa nasledujúceho popisu:
3.Pritlačte otvor kanvičky k nosovej dierke zo strany - nie spredu - a ľahko zatlačte tak, aby bol nosový otvor uzatvorený špičkou lievika. Roztok by touto nosnou dierkou nemal unikať.
4.Dýchajte ústami. Ústa musia byť otvorené. V priebehu preplachovania sa nedá dýchať nosom.
5.Ľahko sa predkloňte tak, aby Vaša hlava bola nad umývadlom, brada by mala pokiaľ možno smerovať k hrudi - nemala by byť vystrčená dopredu.
6.Hlavu pritom pootočte na stranu, takže sa budete pozerať bokom.

7.Nakloňte kanvičku smerom nahor a voda začne za chvíľu samovoľne pretekať vnútrom nosa a vytekať druhou dierkou von. Keď pretečie asi polovica obsahu kanvičky, zdvihnite hlavu a nádobu odoberte. Väčšia časť vody z nosa samovoľne vytečie, zvyšok sa dá vytlačiť ľahkým vydýchnutím nosom alebo jemným vysmrkáním.
8.Zbytok roztoku použite na prepláchnutie cez druhú nosovú dierku.

Po ukončení preplachovania by v nose a prínosových dutinách nemala zostať žiadna voda. Najmä v zime by to mohlo spôsobiť problémy. Bežne postačuje k dokonalému odstráneniu tekutiny z nosa obyčajné vysmrkanie. Ak by však ešte zostala nejaká tekutina vnútri, postupujte nasledovne:
9.Predkloňte sa, takže hlava bude smerovať nadol. Hlavu otočte bokom a vysmrkajte hornú dierku.
10.Hlavu otočte tvárou smerom k podlahe a znovu vysmrkajte rovnakú nosovú dierku. Ak je to nutné, opakujte postup viackrát.
11.Kroky 9 a 10 zopakujte v druhej nosovej dierky.

 12.Potom sa narovnajte a niekoľkokrát sa nadýchnite a vydýchnite nosom.

Podrobný návod na použitie priložený v balení.

Recenzie

Recenzie produktu Rhino Horn Konvička na výplach nosa - červená

Diskusia

Diskusia k produktu Rhino Horn Konvička na výplach nosa - červená

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam