Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnické prostředky » Hygiena nosu

Hygiena nosu

Ucpaný nos dokáže pořádně potrápit. Jako by nestačilo, že se vám špatně dýchá, ale do toho se přidává také svědění v nose a po čase i nos odřený od častého smrkání. Od toho jsou tu ale nosní spreje. Rychle uvolní ucpaný nos, zvlhčí sliznici a uleví vám od potíží. Na výběr máte například Vincentku, kapky do nosu nebo nosní inhalátory. 

 

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • FYTOFONTANA ViroStop ústní sprej 30 ml + Aloe nasal sprej 20 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Prostředky lze užívat také preventivně, při vystavení nákaze.  ViroStop ústní sprej Ochrana před onemocněním: Aplikujte 2x denně 5 vstřiků do úst, dětem starším 6 let se podávají 2 x 2 vstřiky denně. V případě akutního stavu: Aplikujte 3x denně 5 vstřiků do úst, dětem starším 6 let se podávají 3 x 2 vstřiky denně. Složení: Extractum Cisti creticus eriocephalus , Echinacea purpurea, Salvia officinalis, Acerola dried extract, Citrus bioflavonoid complex, Suprasweet, Ol.menthae piperitae, Kalium sorbat, Aqua. Aloe nosní sprej Je určen pro čištění nosní dutiny - dochází díky němu k uvolňování sekretu z nosu a zvlhčení nosní sliznice.  Obsahuje iontový roztok z Mrtvého moře s obsahem Aloe Vera extraktu, kyseliny hyaluronové a panthenolu.

  5,27 €

 • QUIXX nosový sprej 30 ml Registrovaný liečivy prípravok

  skladom > 5 ks

  QUIXX® je hypertonický nosový sprej (2,6%), ktorý obsahuje morskú vodu z Atlantického oceánu s cennými minerálmi a stopovými prvkami. Použitie prípravku QUIXX® je jednoduché a pohodlné Hlavné účinky lieku QUIXX® Účinne uvoľňuje upchatý nos a dutiny v dôsledku prechladnutia, chrípky alebo alergií Aktívne čistí nosové cesty Zvlhčuje nosnú sliznicu Hlavný prínos lieku QUIXX® QUIXX® uvoľňuje upchatý nos a dutiny v dôsledku prechladnutia, chrípky alebo alergií a zároveň čistí a zvlhčuje nosnú sliznicu. QUIXX® je hypertonický roztok - vďaka unikátnej koncentrácii solí (2,6%), ktorá je vyššia ako v nosovej sliznici, z nej nosový sprej QUIXX® účinne odstraňuje prebytočnú tekutinu, čím mierni opuch sliznice a uvoľňuje upchatý nos a dutiny. QUIXX®nosní sliznicu zároveň čistí a zvlhčuje. QUIXX® je vhodný pre dospelých a deti od 6 mesiacov, ak netrpí precitlivenosťou alebo alergiou na morskú vodu. QUIXX® môžu používať tehotné a dojčiace ženy. Narozdiel od chemických nosových sprejov sa QUIXX® môže používať dlhodobo bez rizika závislosti. QUIXX® je možné používať v kombinácii s ďalšími liekmi.

  5,22 € -11% 5,84 €

 • QUIXX soft nosový sprej 30 ml Registrovaný liečivy prípravok

  skladom > 5 ks

  Nos slúži ako vstupná brána dýchacích ciest a chráni naše pľúca. Zdravý nos filtruje vzduch obsahujúci rôzne malé častice, napríklad peľové zrná, zvlhčuje vdychovaný vzduch a ohrieva studený vzduch na telesnú teplotu skôr, než sa dostane do pľúc. Uvedené funkcie nosa sú zhoršené pri prechladnutí, chrípke a alergiách, ktoré sú sprevádzané upchatím nosa alebo nádchou. Quixx napomáha uvoľniť upchatý nos, obnoviť prirodzenú funkciu nosa a priaznivo pôsobiť na dýchanie nosom. Prípravok Quixx je hypertonický nosový sprej (koncentrácia solí zodpovedá približne 26 g NaCl na jeden liter). Obsahuje prírodnú morskú vodu z Atlantického oceánu s hodnotnými minerálmi a stopovými prvkami. Slúži ako prírodný prostriedok na upchatý nos a dutiny a na upokojenie citlivej nosovej sliznice, ktorá je mimoriadne dôležitá pre udržanie zdravého dýchacieho systému. Napomáha obnoviť funkciu nosa, a tým napomáha k zníženiu rizika komplikácií (zápal dutín, zápal stredného ucha) a zlepšuje dýchanie. Vlastnosti QUIXX nosový sprej 30 ml Priaznivo pôsobí na uvoľnenie upchatého nosa a dutín v dôsledku nachladenia, chrípky alebo alergií. Aktívne napomáha čistiť nosové cesty. Zvlhčuje nosovú sliznicu. Hlavné prednosti nosového spreja QUIXX? Vhodný aj pre dojčatá od 6. mesiaca veku, tehotné ženy a dojčiace matky. Obsahuje len prírodné zložky. Bez konzervačných činidiel. Nie je návykový. Bezpečný pri dlhodobom používaní.

  5,22 € -11% 5,84 €

 • ACC nosný sprej 20 ml Zdravotnícky prostriedok

  ACC nosný sprej 20 ml

  Výpredaj

  skladom > 5 ks

  ACC nosný sprej 20ml s kontrolovaným pH pre nosovú hygienu.

  3,15 €

 • QUIXX baby nosné kvapky 10 ml Zdravotnícky prostriedok

  QUIXX baby nosné kvapky 10 ml

  Akcia

  skladom > 5 ks

  QUIXX® baby - každodenná starostlivosť o nos od prvého dňa života QUIXX® baby je izotonický roztok morskej vody v praktickej stlačiteľné fľaštičke (koncentrácie solí 0,9%). QUIXX® baby je špeciálne vyvinutý pre každodennú prirodzenú starostlivosť o citlivé nosy novorodencov a nemluvniat. QUIXX baby sa používa Pre každodennú prirodzenú starostlivosť, čistenie a zvlhčovanie nosových ciest Pri upchatom nosa prispieva k odstráneniu hlienu Pre odstránenie chrást a hlienu z nosových dutín K úľave pri suchej, podráždenej či boľavé nosovú sliznicu Ako podporný prostriedok pri predchádzaní nosovým príznakom bežných nachladnutí a ušným, nosovým a krčnom infekciám Ako podporná liečba pri upchatom nosa alebo nádche v dôsledku prechladnutia alebo chrípky

  5,22 € -16% 6,21 €

 • VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ 25 ML Registrovaný liečivy prípravok

  VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ 25 ML

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Vincentka nosový sprej - prostriedok na ošetrenie sliznice nosohltanu. Používá sa pre zvlhčenie sliznice celej nosnej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a prostredí znečistenom najmä prachovými časticami. Naplnené prírodnou minerálnou vodou Vincentka. Pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice (funkciu riasinkového epitelu), umožňuje optimálne fungovanie tzv. slizničnej imunity ako primárnej obrany pred infekcií. Používa sa na zvlhčenie sliznice celej nosnej dutiny a nosohltanu predovšetkým pri pobyte v prostredí s nízkou relatívnou vlhkosťou vzduchu, v priestoroch vykurovaných ústredným kúrením a prostredí znečistenom najmä prachovými časticami. Aplikácia prípravku je vhodná aj po stavoch nosových operácií. Odporúča sa tiež proti vzniku suchých zápalov nosovej. Frekvencia ani dĺžka užívania nie je obmedzená.

  2,89 € -35% 4,43 €

 • STÉRIMAR nosný sprej 100 ml Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  STÉRIMAR - Prírodný produkt bez konzervačných látok. Fyziologický roztok morskej vody v mikrospreji. PRE CELÚ RODINUČistý nos je základom dobrého dýchania, zdravá nosná sliznica chráni organizmus pred vstupom infekčných organizmov. pomáha pri infekčnej nádche – vírovej aj bakteriálnej pomáha pri nádche z nachladnutia uvoľňuje a spriechodňuje dýchacie cesty odstraňuje opuch nosovej sliznice umožňuje šetrné čistenie nosných dutín a dobré vstrebávanie stopových prvkov bráni rozvinutiu komplikácii nádchy Čistý nos je základom dobrého dýchania a prevenciou pred infekciami vedľajších nosných dutín a zápalov stredného ucha. Nos a nosová sliznica majú dôležitú funkciu– zvlhčujíú, ohrievajú a čistia vdychovaný vzduch. Keď je sliznica nosu vysušená a nos nepriechodný, nemôžu plniť tieto základné fyziologické funkcie. Neliečená nádcha býva často príčinou zápalu vedľajších nosných dutín, zápalu stredného ucha a tiež zápalu nosohltanu. Tieto komplikácie sú veľmi časté najmä u detí, ktoré ešte nevedia poriadne smrkať. STÉRIMAR prináša okamžitú úľavu od nepriechodnosti nosa, ktorá je spôsobená zdurením slizníc a to aj pri alergickej nádche. Sterimar obsahuje také stopové prvky, ktoré zvyšujú obranyschopnosť nosnej sliznice voči patogénom horných ciest dýchacích. STÉRIMAR je produkt určený na bežnú hygienu nosa. Uľahčuje smrkanie a obnovuje prirodzenú vlhkosť nosovej sliznice. STÉRIMAR POMÁHA: PRI NÁDCHE PRI ALERGICKEJ NÁDCHE PO OPERÁCII NOSNÝCH A KRČNÝCH MANDLÍ, VEDĽAJŠÍCH DUTÍN NOSNÝCH A NOSOVEJ PREPÁŽKY PRI SUCHÝCH ZÁPALOCH NOSNEJ SLIZNICE – POMÁHA ODSTRAŇOVAŤ CHRASTY ZVYŠUJE OBRANYSCHOPNOSŤ NOSNEJ SLIZNICE ( zvlhčená sliznica je odolnejšia voči infekcii ) ZNIŽUJE RIZIKO KOMPLIKÁCII NÁDCHY STÉRIMAR – pri každodennom používaní nepáli, nedráždi a nemá vedľajšie účinky. Čistý objem: 50 ml / 100 ml Balenie obsahuje približne 150 dávok / 300 dávok Výrobca: SOFIBEL Laboratoires Fumouze, Francúzsko

  8,13 € -2% 8,27 €

 • STÉRIMAR Bébé sprej 50 ml Registrovaný liečivy prípravok

  STÉRIMAR Bébé sprej 50 ml

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Stérimar bébé pomáha šetrne vyčistiť detský nos uvolniť nos pri nádche a alergickej nádche chrániť pred komplikáciami nádchy (zápal vedlľajších nosných dutín, zápal stredného ucha) urýchliť hojenie po operáciach v oblasti horných ciest dýchacích zvlhčovať vysušenú nosnú sliznicu obnovovať porušenú nosnú sliznicu posilovať obranyschopnosť nosnej sliznice zaistiť kľudné kojenie a kľudný spánok Dávkovanie 2 – 6 vstrekov denne do každej nosnej dierky. Stérimar bébé je fyziologický roztok, má koncentráciu soli podobnú jako je v bunkách ľudského organizmu, preto v nose nepáli a neštípe.

  7,01 € -29% 9,90 €

 • QUIXX extra nosový sprej 30 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Ak hľadáte sviežosť, správnou voľbou pre Vás je prípravok QUIXX® extra. QUIXX® extra uvoľňuje upchatý nos a zároveň prináša silný osviežujúci účinok. QUIXX® extra je prírodný nosový sprej, ktorý obsahuje morskú vodu z Atlantického oceánu s cennými minerálmi a stopovými prvkami a eukalyptovou silicu. Osviežujúci eukalyptová silica prináša pocit čistého a priechodného nosa aj dutín a uľahčuje dýchanie. Použitie QUIXX® extra je jednoduché a pohodlné. Hlavné účinky lieku QUIXX® extra Uvoľňuje upchatý nos a dutiny pri nádche alebo chrípke Aktívne čistí nosné dýchacie cesty Má silný osviežujúci účinok vďaka eukalyptové silicu Hlavné výhody prípravku QUIXX® extra QUIXX® extra uvoľňuje upchatý nos a dutiny a čistí nosné dýchacie cesty. Eukalyptová silica má silný osviežujúci účinok. QUIXX® extra je hypertonický roztok (2,6%) - to znamená, že koncentrácie solí v tomto prípravku je vyššia ako ich koncentrácia v nosovej sliznici, ktorá je izotonická (0,9%). Vďaka tomuto tzv. Osmotickému účinku QUIXX® extra nielen oplachuje a čistí nos, ale tiež odstraňuje prebytočnú tekutinu z nosnej sliznice, čím znižuje opuch a uvoľňuje upchatý nos a dutiny a uľahčuje tak dýchanie. QUIXX® extra môžu používať dospelí, dospievajúci a deti od 6 rokov, ak netrpí precitlivenosťou alebo alergiou na morskú vodu a eukalyptovou silicu.

  5,75 € -1% 5,83 €

 • APOTEX Aspecton sprej do nosa 30 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  ASPECTON nosový sprej je sprej s kombináciou osvedčených látok používaný na podporu liečby nádchy a pri upchatom nosa. kombinácia hypertonického roztoku morskej soli, hypromelózy, dexpanthenolu a zmesi éterických olejov čistí, ošetruje, zvlhčuje a pomáha regenerovať sliznicu nosa silný, ale šetrný Aspecton nosový sprej je regenerujúce a ošetrujúci nosový sprej, ktorý sa používa ako podporný prostriedok pri nádche a / alebo upchatom nosa. Užívanie a dávkovanie Pre dospelých a deti staršie ako 8 rokov podľa potreby niekoľkokrát denne vstreknite 1-2x Aspecton nosový sprej do každej nosovej dierky.

  5,29 € -2% 5,40 €

 • Ronfnyl nosní spray proti chrápání 10ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Ronfnyl se používá k ovlivnění doprovodných zvuků při chrápání zdravých lidí, k jejich snížení. Vlastnosti: Použité polysacharidy jsou makromolekuly přírodního původu, které jsou dobře snášeny sliznicí horních cest dýchacích. Mechanismus účinku: Hydrofilní polymerová aktivní látka pomáhá udržet sliznice horních cest dýchacích dostatečně vlhké. Dávkování a způsob použití: Užívat krátce před spaním, vleže nebo se zakloněnou hlavou. Může se použít opakovaně během noci. Roztok vstříknout do každé nosní dírky tak, aby zůstal na nosní sliznici. Postup: Vyčistěte nos. Sejměte průhledné víčko. Zakloňte hlavu a vstříkněte do každé nosní dírky. Zacpěte jednu nosní dírku a druhou hluboce vdechněte. Otřete ústí čistým kapesníkem a nasaďte víčko. Balení: 10 ml roztoku v plastovém rozprašovači.

  8,27 €

 • NATURA Sanorin Aqua nosový sprej 20 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  spôsob aplikácie1-2 vstreky 2-3 x denne do každej nosnej dierky.

  5,14 €

 • HUMER Stop Virus nosní sprej 15 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Složení nosního oleje kombinuje technologii mikropovlaku a kyselého pH. Jedná se o výrobek na 100% přírodní bázi, který je vhodný i pro děti a těhotné. Dávkování Aplikujte 2-3 vstřiky do každé nosní dírky 3-4x denně. Používejte s odstupem 4 hodin. Po každém použití opláchněte trysku vlažnou vodou. 

  6,25 €

 • SANORIN Aqua nosní sprej Anti-allergy 20 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

   Sprej pomáhá chránit nosní sliznici tím, že předchází jejímu kontaktu s alergeny (pyl, roztoči, zvířecí chlupy), které vyvolávají příznaky rýmy. Obsažené Aloe vera zvlčuje a udržuje nosní sliznici svěží. Způsob aplikace Aplikujte 1 vstřik do každé nosní dírky 2-3x denně. Celkem obsahuje 150 dávek. Další důležité informace Určeno dětem od 6 let a dospělým. Vydrží jeden měsíc po otevření.

  4,90 €

 • HUMER Akutní bolest hrdla faryngitida sprej 30 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  Obsahuje tyto účinné látky: med Vitis Vinifera Sambucus Nigra glycerol Po aplikace vytvoří hypertonický a osmoticky aktivní roztok tenký film, který k sobě přitáhne hypotonickou tekutinu z hlubších oblastí sliznice hrdla a odvede pryč kontaminující látky. Dávkování Děti od 3 do 15 let a těhotné a kojící ženy: Počet maximálních aplikací: 20 - 2 vstřiky do horní části hrdla každých 30 minut po dobu prvních 2 hodin, poté 2 vstřiky 4x denně.   Dospělí a dospívající od 15 let: 4 vstřiky každých 30 minut po dobu prvních 2 hodin. Poté 4 vstřiky 4x denně. 

  8,53 €

 • FYTOFONTANA ViroStop nosní sprej 20 ml Zdravotnícky prostriedok

  skladom do 24 hodín

  vytváří ochranný film na sliznici čistí nosní dutiny zvlhčuje nosní sliznici  Složení Aqua, Dead sea salt, Polysorbat 20, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Aloe Vera extrakt, Oleum menthae pipertae, Cistus creticus Způsob aplikace 1-2 x denně 1 vstřik do každé nosní dírky. V akutním případě lze používat 3x denně.  Zdravotnický prostředek určený pro dospělé a děti od 6 let. 

  4,63 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam