Podrobné informácie

OCUflash? je špeciálny očný roztok s prídavkom výťažku zo svetlíku lekárskeho. Je určený na vkapkávanie do očí alebo na výplachy očí.

Informácie o produkte

Výrobca: UNIMED PHARMA S.R.O., BRATISLAVA
Značka: OCUFLASH
Produktová rada: Týden šílených slev
Kód výrobku: 73925
Kód EAN: 8588000227556
Držiteľ rozhodnutia: UNIMED PHARMA S.R.O., BRATISLAVA

Forma: očné kvapky, roztok

Zloženie: Natrii chloridum (chlorid sodný) 7 mg v 1 ml

Pomocné látky: benzalkonii chloridum (benzalkóniumchlorid) 0,04 mg v 1 ml (0,004%), dinatrii edetas dihydricus (dihydrát edetanu disodného), kalii chloridum (chlorid draselný), magnesii chloridum (chlorid horečnatý), polysorbatum 80 (polysorbát 80), tinctura euphrasiae (tinktura světlíku lékařského), natrii tetraboras (tetraboritan sodný), natrii hydroxidum (hydroxid sodný), aqua ad injectabilia (voda na injekcie).

Charakteristika: OCUflash je špeciálný očný (izotonický, pufrovaný) roztok s prídavkom výťažku zo svetlíku lekárskeho. Je určený na vkapkávanie do očí alebo na výplachy očí. Výťažok zo svetlíku lekárskeho pôsobí v oku protizápalovo, dezinfekčne a adstringentne. Tieto vlastnosti svetlíku lekárskeho sa už dlhodobo využívajú na skľudňenie očí, na prevenciu a k podpornej liečbe neinfekčných zápalov viečok a spojiviek.

Použitie: OCUflash je ideálny výplachový roztok na odstránenie cudzích predmetov z oka. Bez porady s lekárom môže byť použitý ako na jednoduché krátkodobé výplachy, tak aj k vkapkávaniu do očí alebo na obklady viečok. Prípravok sa používa pri nepríjemných pocitoch v oku ako je pálenie, rezanie, svrbenie a pocit cudzieho telesa v oku. V praxi je OCUflash ideálne použiť napríklad:

1. na vymývanie oka pri odstraňovaní cudzích teliesok, prachu a chlórovanej vody z oka
2. ako prvá pomoc po poleptaní očí kyselinou alebo zásaditou látkou (vápno, malta)
3. na skľudnenie očí pri ľahších, neinfekčných formách zápalu spojiviek a zápalov okrajov viečok
4. na odstránenie chrastičiek a na vymývanie hlienu a hnisu z oka pred aplikáciou antibiotík u hnisavých zápalov očí
5. na odstraňovanie šupiniek z okrajov viečok pri dlhotrvajúcich zápaloch viečkových okrajov
6. k výplachom oka po nosení kontaktných šošoviek 
7. v praxi očného lekára k výplachom oka po aplanačnej tonometrii alebo gonioskopii
8. na odstraňovanie kozmetických prípravkov z okolia oka, viečok a rias

OCUflash môžu používať dospelí, deti i mladiství. Vzhľadom k bezpečnosti prípravku je možné ho podávať aj novorodencom, kojencom, tehotným ženám a dojčiacim matkám.

Kontraindikácie: OCUflash nesmie byť používaný pri známej precitlivelosti na niektorú zložku prípravku.

Nežiaduce účinky: OCUflash je veľmi dobre znášaný. U citlivých jedincov sa bezprostredne po aplikácii môže vyskytnúť prechodné mierne pálenie.

Upozornenie: OCUflash neovplyvňuje pozornosť pri riadení motorových vozidiel, obsluhe strojov a práci vo výškach, ktoré vyžadujú zvýšenú pozornosť. Pri aplikácii do spojivkového vaku sa však môže ojedinele vyskytnúť rozmazané videnie. Preto je vyššie menované činnosti, vyžadujúce zvýšenú pozornost, možné vykonávať až po odoznení tohoto prechodného účinku.
Pri predávkovaní či náhodnom požití prípravku dieťaťom je liečba symptomatická.

Súčasne s používaním prípravku nie je možné nosiť mäkké kontaktné šošovky. Pred nakvapaním prípravku OCUflash je nutné kontaktné šošovky z oka vybrať a nasadiť ich späť najskôr 30 minút po použití prípravku.

Interakcie: Interakcie nie sú doposiaľ známe.

Dávkovanie: Na skľudnenie očí a k podpornej liečbe neinfekčných zápalov spojiviek a viečok vkapkávame do dolného spojovkového vaku 1-2 kvapky 1-4x denne. Pri výplachu cudzích predmetov z oka aplikujeme roztok až do doby odstranenia  telesa, poprípadne do zmiernenia problémov.

Návod na použitie: Po odskrutkovaní uzáveru fľaštičky je OCUflash pripravený na použitie. Pacient mierne zakloní hlavu, obráti fľaštičku hore dnom a stlačením fľaštičky z plastu vkvapne do dolného spojivkového vaku požadovaný počet kvapiek. Množstvo aplikovaného roztoku závisí na spôsobe použitia. Ak chceme oko vypláchnuť, stlačíme fľaštičku tak, až dosiahneme, že vytečie požadované množstvo roztoku. Pri zápaloch viečok je možné roztok použiť aj na obklady. Aby sa zabránilo znečisteniu obsahu fľaštičky, nedotýkajte sa konca kvapkacieho uzáveru prstami ani oka, kože viečok alebo čohokoľvek iného. Fľaštičku skladujeme v zvislej polohe.

Varovanie: Prípravok sa nesmie používať po uplynutí doby expirácie vyznačenej na obale. Doba použitelnosti prípravku po prvom otvorení je 28 dní. Po nakvapkaní prípravku do oka fľaštičku ihneď uzavrite. Prípravok musí byť uchovávaný mimo dosahu a dohľadu detí.

Uchovávanie: Prípravok uchovávajte pri teplote do 25°C. Neuchovávajte v chlade, chráňte pred mrazom.

Recenzie

Recenzie produktu OCUflash gtt. 2 x 10 ml

Diskusia

Diskusia k produktu OCUflash gtt. 2 x 10 ml

Pridať nový príspevok do diskusie