Úvodná strana Domácnosť a zvieratá Domáce elektrospotrebiče Batérie Mikrotužkové batérie (AAA)

Mikrotužkové batérie (AAA)

Mikrotužkové batérie označované kódom AAA sú o niečo tenšie než klasické tužkovky, ktoré sa označujú ako AA. Majú napätie 1,5V. Možno vás prekvapí, koľko rôznych malých elektrospotrebičov sa bez nich neobíde. Tak napríklad sú to prenosné rádiá, svietidlá, diaľkové ovládania (tie od televízie i od autíčka vašeho syna) a mnoho ďalších.

Mikrotužkové batérie (AAA) - detailný popis

U nás si môžete vybrať z niekoľkých typov batérií. Najlacnejšie sú klasické tužkovky, ktoré však vydržia nabité len krátku dobu. Potom sú tu alkalické batérie, označované kódom LR03, za ktoré síce zaplatíte trochu viac, vydržia však o poznanie dlhšie.
Pokiaľ hľadáte batériu, ktorá vydrží naozaj dlho a znesie i tie najnáročnejšie podmienky bez toho, aby sa sama vybila alebo vám vytiekla a zničila prístroj, vsaďte na líthiové batérie. Tie vydržia extrémne nízké i vysoké teploty a sú preto zvlášť vhodné do fotoaparátov a zariadení používaných vonku, ako napríklad fotopaste alebo meteostanice.

Asi najväčšiu, dlhodobo však najmenšiu investíciu vyžadujú batérie nabíjacie. U nás ich dostanete ako jednotlivo, tak i v sete s nabíjačkou. Peniaze sa vám určite vrátia, pretože nabíjacie batérie vydržia prevádzkyschopné mnoho rokov. Sú preto vhodným riešením pre nadšených fotografov a do prístrojov, ktoré potrebujú k chodu viac energie.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika