Obľúbené položky

Úvodná strana » Domácnosť, upratovanie a maznáčikovia » Domáce elektrospotrebiče » Batérie » Tužkové batérie (AA)

Tužkové batérie (AA)

Taká malá vec a pritom taká dôležitá! Stačí aby sa vám vybila batéria v diaľkovom ovládaní televízie, baterky na chalupe alebo trebárs na digitálnom fotoaparáte na dovolenke a nepríjemnosť je na svete. Preto je dobré myslieť dopredu a vždy mať nejakú tú baterku v zásobe.

Tužkové batérie AA, ktorým sa ľudovo hovorí “klasické”, sa bežné používajú do mnohých drobných prenosných elektrospotrebičov, akými sú budíky, hračky, nástenné hodiny, diaľkové ovládania, fotoaparáty a podobne. Nepleťte si ich s takzvanými tenkými tužkovými batériami, tie majú označenie AAA a v našom sortimente nájdete, samozrejme, i tie.

U nás si môžete vybrať batérie podľa toho, čo od nich očakávate. Najlacnejšie sú obyčajné tužkové baterky, ktoré ale nevydržia dlhú dobu. O niečo lepší sú batérie alkalické, ktoré sa štandardne označujú kódom LR6 a hodia sa do bežných elektrospotrebičov.

Do extrémnych podmienok akými sú vysoké alebo nízke teploty, kde sa bežne batérie rýchlo vybíjajú, sú najvhodnejšími batérie s obsahom lítia, označované ako Li-FeS4. Používajú sa napríklad do rôznych outdoorových zariadení, fotopastí a podobne.

Ďalšou variantnou sú nabíjacie batérie s obsahom niklu. Moderné nabíjacie batérie majú dlhú životnosť a nemusíte ich úplne vybíjať, ako to bolo u starších typov batérii. Kúpiť ich môžete buď samostatne alebo v sete s nabíjačkou.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • DURACELL 13 EASYTAB 1.4V, 6 BATÉRIÍ

  DURACELL 13 EASYTAB 1.4V, 6 BATÉRIÍ

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Okrem batérií pre bežné použitie hľadajú spotrebitelia tiež batérie pre špeciálne potreby. Batérie Duracell dodávajú energiu prístrojom, ako sú slúchadlá, hodinky, kalkulačky, alarmy do áut, domáce bezpečnostné prístroje, diaľkové ovládanie pre otváranie garážových brán a ďalšie drobnáelektronika. Garantovaná kvalita v rôznych veľkostiach a výkonoch preneštandardné použitie.

  2,66 € -32% 3,92 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam