Úvodná strana Domácnosť a zvieratá Domáce elektrospotrebiče Batérie Tužkové batérie (AA)

Tužkové batérie (AA)

Taká malá vec a pritom taká dôležitá! Stačí aby sa vám vybila batéria v diaľkovom ovládaní televízie, baterky na chalupe alebo trebárs na digitálnom fotoaparáte na dovolenke a nepríjemnosť je na svete. Preto je dobré myslieť dopredu a vždy mať nejakú tú baterku v zásobe.

Tužkové batérie (AA) - detailný popis

Tužkové batérie AA, ktorým sa ľudovo hovorí “klasické”, sa bežné používajú do mnohých drobných prenosných elektrospotrebičov, akými sú budíky, hračky, nástenné hodiny, diaľkové ovládania, fotoaparáty a podobne. Nepleťte si ich s takzvanými tenkými tužkovými batériami, tie majú označenie AAA a v našom sortimente nájdete, samozrejme, i tie.

U nás si môžete vybrať batérie podľa toho, čo od nich očakávate. Najlacnejšie sú obyčajné tužkové baterky, ktoré ale nevydržia dlhú dobu. O niečo lepší sú batérie alkalické, ktoré sa štandardne označujú kódom LR6 a hodia sa do bežných elektrospotrebičov.

Do extrémnych podmienok akými sú vysoké alebo nízke teploty, kde sa bežne batérie rýchlo vybíjajú, sú najvhodnejšími batérie s obsahom lítia, označované ako Li-FeS4. Používajú sa napríklad do rôznych outdoorových zariadení, fotopastí a podobne.

Ďalšou variantnou sú nabíjacie batérie s obsahom niklu. Moderné nabíjacie batérie majú dlhú životnosť a nemusíte ich úplne vybíjať, ako to bolo u starších typov batérii. Kúpiť ich môžete buď samostatne alebo v sete s nabíjačkou.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika