Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke prostriedky » Zdravotnícke prostriedky na bolesť » Bolesť svalov, kĺbov a chrbta

AU-MEDIC blokátor bolesti 4 kusy

Zdravotnícka pomôcka Viac o legislatíve
Kód výrobku: 447794

Jedinečný prípravok, ktorý znižuje citlivosť na bolesť. Jeho výhodou je nenávykovosť a vysoká bezpečnosť bez nežiaducich účinkov.

Viac informácií

5,79 € (1,45 €/ks)

Skladom

V utorok 14. 4. odosielame, u vás v stredu 15. 4.

V utorok 14. 4. odosielame, u vás v stredu 15. 4.

ZITENAX

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie AU-MEDIC blokátor bolesti 4 kusy

AU-MEDIC blokátor bolesti je zdravotnícka pomôcka, ktorá obsahuje 4 kusy crystal tapov (podľa veľkosti balenia). Každý crystal tape možné samostatne oddeliť a použiť. Účinnosť 1 kusu tapu je až 1 týždeň podľa miesta aplikácie. Každý kus odtrhnite samostatne, na mieste označenia. Hlavnou a jedinou účinnou zložkou sú mikroskopické kryštály čistého kremíka, ktoré sú umiestnené v strednej časti crystal tapu.

Po prilepení na či nad miesto bolesti (podľa návodu na použitie) mikroskopické kryštály čistého kremíka piezoelektrickým javom rušia prenos nervového signálu bolesti do mozgu, a týmto fyzikálnym mechanizmom účinku obmedzujú pocit bolesti.

Princíp fungovania

AU-MEDIC blokátor bolesti funguje na princípe rušenia prenosu bolestivého signálu z miesta bolesti do mozgu. Hoci je piezoelektrický jav veľmi slabý, neaplikujte crystal tapov viac než je odporúčané. Ak 2 až 4 tapy AU-MEDIC neposkytujú výraznú úľavu od bolesti, potom ste buď nenašli správne miesto aplikácie tapu, alebo ide o veľmi silnú bolesť s vysokou intenzitou bolestivých signálov.

Čo od produktu očakávať?

Z pohľadu laickej verejnosti nie je možné vždy spoľahlivo určiť presné miesto nervovej dráhy v našom tele. Niektoré prípady sú jednoduché - napr. artritická bolesť v kĺbe ruky. Začnite tým, že umiestnite jeden alebo dva tapy približne 2-3 cm nad najbolestivejšie miesto smerom k hlave a približne za hodinu skontrolujte ich efekt. Ak sa vám zdá, že tape nemá požadovaný efekt, skúste ho posunúť zľahka po stranách alebo bližšie k bolestivému miestu.

Crystal tape môže byť odstránený a znovu použitý na čistej pokožke toľkokrát, než stratí svoju lepivosť.

Ak účinok zaznamenáte, ale aj tak chcete docieliť väčšej úľavy, môžete pridať ďalší tape blízko k prvému. Primeraný počet tapov pre jednu boľavú oblasť sú 4 ks.

AU-<EDIC KRYSTAL TAPE
AU-MEDIC blokátor bolesti má malú kruhovú oblasť obsahujúcu mikroskopické kryštály, špeciálne vyrobené pre lekárske použitie. Kryštály majú zvláštnu a jedinečnú vlastnosť - vytvárajú slabú elektrickú energiu (piezoelektrický jav). Keďže ľudské telo vedie elektrinu, sú aj veľmi malé elektrické signály, generované AU-MEDICOM, prenášané do tkanív pod náplasťou. Kryštál je potrebné umiestniť blízko bolestivého miesta, v blízkosti nervov, ktoré spájajú toto miesto s mozgom. Elektrické signály generované AU-MEDICOM potom zasiahnu do prenosu bolestivého signálu nervovým systémom, rušia prenos bolestivého signálu do mozgu, a znižujú tak pocit samotnej bolesti.

Aplikácia

AU-MEDIC blokátor bolesti nefunguje na bolesti hlavy, lebo hlava je veľmi blízko samotného centra v mozgu. Na všetky ostatné typy bolesti je AU-MEDIC vhodný.

Odstráňte crystal tape z hárku (všimnite si, že kryštály sú vidieť ako okrúhle miesto v strede crystal tapu). Pred nanášaním crystal tapu očistite a osušte kožu, aby sa zabezpečilo správne uchytenie. Umiestnite crystal tape na alebo v blízkosti bolestivej oblasti. AU-MEDIC by mal byť aplikovaný pevne na pokožku, aby bol zabezpečený čo najlepší kontakt medzi kryštálmi a kožou.

Aplikácia musí byť vykonaná správne a na miesto, kadiaľ vedie samotný nerv. Základný pravidlom je aplikovať každý samostatný crystal tape cca 2-3 cm na či nad miesto bolesti. Ak sa do hodiny nedostaví úľava, je potreba crystal tape prelepiť (posunúť) na iné miesto.

Najskôr aplikujte 1-2 crystal tapy a v prípade potreby pridajte ďalšie. Obvykle sú dostatočné 2-4 crystal tapy.

Miesta najčastejšej aplikácie sú vyznačené na obrázkoch
http://www.aumedic.cz/wp-content/uploads/2019/04/mista-bolesti.jpg

Informácie o produkte

Výrobca: SIMPLY YOU PHARMACEUTICALS A.S.
Značka: AU-MEDIC
Kód výrobku: 447794
Kód EAN: 8594059738028
Držiteľ rozhodnutia: SIMPLY YOU PHARMACEUTICALS A.S.

Recenzie

Recenzie AU-MEDIC blokátor bolesti 4 kusy

Diskusia

Diskusia AU-MEDIC blokátor bolesti 4 kusy

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam