Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky na chrípku a nachladnutie » Lieky na nádchu » Lieky na uvoľnenie dutín

Lieky na uvoľnenie dutín

Čo sa vám ako prvé vybaví, keď začujete slovo dutiny? Dutiny čela, nosné dutiny, vedľajšie dutiny? Každý má priority inde, ale zápal dutín (pokiaľ nastane) by ste mali okamžite presunúť na prvé miesto. Prečo?

Okrem boľavých pocitov a strašiakov od lekárov si málokto dokáže predstaviť, čo sa vlastne stane: v niektorej z dutín sa na oslabenej sliznici usídlia baktérie alebo vírus. Tieto mikroorganizmy následne ničia sliznicu a to všetko vedie k produkcii hlienu. A hlien má tú nepríjemnú vlastnosť, že sa rád usadzuje a zostáva.

Lekárovou úlohou býva nájsť vhodný liek proti baktériám či vírom, na vás zostávajú pokusy dostať hlien von. To môže vyzerať ako neprekonateľný problém, v zásade ale stačí chovať sa k hlienu ako k bežnej nádche.

Na uvoľnenie hlienu vám teda bude stačiť zásoba papierových kapesníčkov, rozpustné pastilky, kvapky do nosa či bylinný sirup. Neustále popoťahovanie je amatérskou chybou: hlien sa musí dostať von z tela, nie hlbšie dovnútra! Liečivé prípravky (môžete vyberať z prípravkov priamo na uvoľnenie dutín alebo z tých určených na podporu vykašliavania a vysmrkávania) potom užívame podľa návodu.

Keď je najhoršie

Myslíte si, že sa vás to netýka? Omyl! Hlien v dutinách nie je dobré podceňovať – pokiaľ ho totiž nedokážete dostať von sami, lekári prikročia k drobnému ambulantnému zákroku – punkcii. Tá spočíva v prepichnutí steny dutiny pomocou silnej ihly a odsávaniu jeho obsahu. Vraj je to o niečo príjemnejšie, než ako to znie, to však neznamená, že sa jedná o zákrok, ktorý by človek chcel podstúpiť…

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

 • SEPTISAN PAS ORD 20X5MG Liek

  skladom 1 - 2 ks

  Pôsobí proti mikroorganizmom vyvolávajúcim zápalové ochorenia, pôsobí na mnohé baktérie i kvasinkovité mikroorganizmy. Užíva sa pri zápaloch horných dýchacích ciest a ústnej dutiny. Liek môžu užívať dospelí, mladiství, deti od 5 rokov, tehotné a dojčiace ženy.

  3,18 €

  3,18
 • STÉRIMAR na upchatý nos 50 ml Zdravotnícka pomôcka

  skladom

  Hypertonický roztok morskej vody obohatený meďou pre uvoľnenie upchatého nosa. Prírodný produkt určený pre deti od 3 rokov a dospelých.

  9,69 €

  9,69
 • Sanorin 0,5 ‰ int nao (fľ.skl.hnedá) 1x10 ml Liek

  skladom 1 - 2 ks

  Liek spôsobuje zúženie zápalom rozšírených ciev nosovej sliznice, čo vedie ku zmenšeniu opuchu sliznice a uvoľneniu hlienov z nosa, prinosových dutín a trubice spájajúcej stredné ucho a hltan (Eustachova trubica).

  4,37 € -7% 4,68 €

  4,37
 • SINUPRET GTT POR 1X50ML Liek

  skladom 1 - 2 ks

  SINUPRET uvoľňuje hustý hlien pri všetkých ochoreniach dýchacích ciest, ktorý sa nemôže dostatočne/vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom (kašľaním, smrkaním). Pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest.

  5,07 €

  5,07
 • OTRIVIN 0,1%.AER NAO 1X10ML (DAVK.) Liek

  skladom 1 - 2 ks

  Otrivin 0,1 % sa používa na obnovenie priechodnosti upchatého nosa pri nádche z prechladnutia, sennej nádche alebo iných druhoch alergickej nádchy, pri zápale prínosových dutín. Je určený pre dospelých a dospievajúcich od 12 rokov.

  4,71 €

  4,71
 • NASIVIN SOFT 0,01% INT NAO 1x 5 ml Liek

  NASIVIN SOFT 0,01% INT NAO 1x 5 ml

  Výpredaj

  skladom > 5 ks

  Nasivin Soft 0,01% sa používa pri akútnej nádchy, nádchy prejavujúcej sa vo forme opakovaného výtoku z nosa a pri chronickej nádchy.

  4,20 € -42% 7,19 €

  4,20
 • MAR RHINO 0,05% nosový sprej aer nao 1x15 ml Liek

  skladom > 5 ks

  Nosový sprej obsahuje liečivo xylometazolín.

  3,60 €

  3,60
 • NASAL DUO ACTIVE 1,0/50 mg/ml aer nao 10 ml

  skladom 3 - 5 ks

  Liek obsahuje liečivá xylometazolíniumchlorid a dexpantenol.

  3,82 €

  3,82
 • VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ JUNIOR A.N. 25ML Zdravotnícka pomôcka

  VINCENTKA NOSOVÝ SPREJ JUNIOR A.N. 25ML

  Akcia

  skladom

  Vincentka nosový sprej JUNIOR 25ml Vincentka ® nosový sprej JUNIOR - prostriedok na ošetrenie sliznice nosohltana. Pomáha udržiavať fyziologickú čistiacu schopnosť nosovej sliznice.

  2,84 € -36% 4,45 €

  2,84
 • Dr Müller Panthenose nosný sprej aloe vera 20 ml Zdravotnícka pomôcka

  skladom

  Sprej jemne a šetrne čistí nos, napomáha odstraňovaniu chrást, odplavuje prach a peľ.

  3,65 €

  3,65
 • MAR PLUS 5% nosový sprej 20 ml Zdravotnícka pomôcka

  skladom

  Sterilný izotonický roztok morskej vody s 5% dexpantenolu. Čistí a zvlhčuje vysušenú sliznicu nosa.

  3,20 € -13% 3,67 €

  3,20
 • Dr Müller Panthenose sprej s horčíkom 20 ml Zdravotnícka pomôcka

  skladom

  Blahodarne pôsobí pri alergické reaktivite nosovej sliznice.

  3,65 €

  3,65
 • MUCONASAL PLUS AER DOS 1X10ML Liek

  skladom

  Muconasal plus sa používa na zmenšenie opuchu nosovej sliznice spojeného s bežnou a sennou nádchou. Na základe lekárskeho odporúčania na uvoľnenie hlienov pri zápale prínosových dutín a infekcii stredného ucha.

  4,98 €

  4,98
 • Nasivin 0,05% aer nao (fľa.sklo) 1x10 ml

  skladom

  Liek je určený na lokálnych aplikáciám do nosa a posobi proti nádchy.

  3,41 €

  3,41
 • NASIVIN 0,05% INT NAS 1X10ML Liek

  skladom

  Používa sa pri akútnej nádchy, nádchy prejavujúcej sa vo forme opakovaného výtoku z nosa, uvoľnením odtoku nosového hlienu pri zápaloch prínosových dutín, pri nedoslýchavosti v dôsledky opuchy Eustachovej trubice a pri zápale stredného ucha.

  3,19 €

  3,19
 • OLYNTH HA 0,1% nosový sprej 10 ml Liek

  skladom

  Olynth HA 0,1 % je liek určený dospelým a deťom od 7 rokov, na zníženie opuchu sliznice nosa a na urýchlenie uvoľnenia hlienu.

  4,94 €

  4,94
 • OLYNTH 0,05% AER NAO 10 ml Liek

  skladom

  Na zníženie opuchu sliznice nosa pri akútnej nádche,pri nadmernej tvorbe hlienu spôsobeného vazomotorickou nádchou, alergickej nádche, zápale dutín a sluchovej trubice spojenej s nádchou, na urýchlenie uvoľnenia hlienu. Pre deti od 2 do 6 rokov.

  3,76 € -8% 4,10 €

  3,76
 • SINUPRET GTT POR 1X100ML Liek

  skladom 1 - 2 ks

  SINUPRET sa užíva pri akútnych a chronických zápaloch prinosových dutín a dýchacích ciest, ako aj podpornej liečba pri antibakteriálnej terapii. Uvoľňuje hustý hlien, ktorý sa nemôže dostatočne alebo vôbec odstrániť prirodzeným spôsobom.

  7,37 €

  7,37
 • NASIVIN SOFT 0,025% AER NAO 10ML Liek

  skladom

  Nasivin Soft 0,025% je Miestne pôsobiaci Liek, ktory sa používa pri akútnej nádchy, nádchy prejavujúcej sa vo forme opakovaného výtoku z nosa a pri chronickej nádchy.

  4,76 €

  4,76
 • AFRIN® 0,5 mg / ml nosový sprej s mentolom 15 ml Liek

  skladom

  Liek obsahuje oxymetazolíniumchlorid. Používa sa na zmiernenie príznakov upchatého nosa spôsobených sennou nádchou, bežným prechladnutím a zápalom prinosových dutín.

  4,61 €

  4,61
 • OLYNTH HA 0,05% spray 10 ml Liek

  skladom

  Liek je určený deťom od 2 do 7 rokov na urýchlenie uvoľnenia hlienu pri zápale prinosových dutín a sluchovej trubice spojenom s nádchou.

  4,94 € -8% 5,39 €

  4,94
 • MAR RHINO 0,1% nosový sprej aer nao 1x15 ml Liek

  skladom 1 - 2 ks

  Nosový sprej obsahuje liečivo xylometazolín.

  3,56 €

  3,56
 • Sinupret Akut tbl obd (blis.PVC/PVDC/Al) 1x20 ks

  skladom

  Rastlinný liek na liečbu akútnych, nekomplikovaných zápalov prinosových dutín u dospelých osôb.

  9,16 €

  9,16
 • Sinupret TBL OBD 50 Liek

  skladom

  Sinupret sa užíva pri akútnych a chronických zápaloch prínosových dutín a dýchacích ciest, Ako ai podporná Léčba pri antibakteriálnej terapii. Uvoľňujú hustý hlien, ktory sa nemozem dostatočnom Alebo Vôbec Odstrániť prirodzeným sposobom

  6,60 €

  6,60

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Chat - poradíme vám