Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Chrípka, nachladnutie » Zvýšená teplota, horúčka

COLDREX MAXGRIP LESNÉ OVOCIE plo por 7,6 g (vre.papier/PE/Al/PE) 1x10 ks

Registrovaný liečivy prípravok Viac o legislatíve
Kód výrobku: 331219
Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktorý odstraňuje bolesť v hrdle, bolesť hlavy, svalov i kĺbov a znižuje horúčku.

Viac informácií

8,36
Bežná cena: 8,90 €, Ušetríte: 6 % (0,54 €)

Dostupnosť: skladom 1 - 2 ks

Tovar odošleme 19. 1. 2018, predpokladaný termín doručenia 22. 1. 2018.

Doprava od 1 € alebo zdarma
 
Podrobné informácie
Príbalový leták
Recenzie
Diskusia

Podrobné informácie

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktorý odstraňuje bolesť v hrdle, bolesť hlavy, svalov i kĺbov a znižuje horúčku.

Informácie o produkte

Výrobca: GSK -OTC
Značka: COLDREX
Kód výrobku: 331219
Kód EAN: 8594060895086
Držiteľ rozhodnutia: GSK -OTC

Liek obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktorý odstraňuje bolesť v hrdle, bolesť hlavy, svalov i kĺbov a znižuje horúčku. V lieku je obsiahnutý v maximálnej dávke. Ďalej obsahuje fenylefrín, ktorý uvoľňuje upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny a tak uľahčuje dýchanie. Liek tiež obsahuje vitamín C, ktorý je bežnou súčasťou liekov proti chrípke. Dopĺňa vitamín C, ktorý v počiatočnom štádiu chrípky a prechladnutia telu často chýba. Liečivá v lieku nespôsobujú ospalosť.

Liek je vhodný pre dospelých od 18 rokov (vrátane starších osôb) s telesnou hmotnosťou nad 65 kg na úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, silného prechladnutia a iných horúčkovitých ochorení sprevádzaných upchatým nosom alebo upchatými prinosovými dutinami. Liek odstraňuje bolesť hlavy, bolesť v hrdle, bolesť svalov a kĺbov, uvoľňuje upchatý nos aj prinosové dutiny a znižuje horúčku. Viac na adcc.sk


Oznámiť nežiaduce účinky

Príbalový leták

SCHVÁLENÝ TEXT K ROZHODNUTIU O REGISTRÁCII, EV.Č. 2011/01064


Písomná informácia pre používateľa


COLDREX MAXGRIP LESNÉ OVOCIE
prášok na perorálny roztok

(Paracetamolum, Phenylephrini hydrochloridum, Acidum ascorbicum)


Pozorne si prečítajte celú písomnú informáciu predtým, ako začnete užívať tento liek, pretože obsahuje pre vás dôležité informácie.
Vždy užívajte tento liek presne tak, ako je to uvedené v tejto informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik.
-Túto písomnú informáciu si uschovajte. Možno bude potrebné, aby ste si ju znovu prečítali.
-Ak potrebujete ďalšie informácie alebo radu, obráťte sa na svojho lekárnika.
-Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa.
-Ak sa príznaky vášho ochorenia nezlepšia do 2 až 3 dní alebo ak sa zhoršia, musíte sa obrátiť na lekára.


V tejto písomnej informácii pre používateľa sa dozviete:
1.Čo je Coldrex MaxGrip Lesné ovocie a na čo sa používa
2.Čo potrebujete vedieť predtým, ako užijete Coldrex MaxGrip Lesné ovocie
3.Ako užívať Coldrex MaxGrip Lesné ovocie
4.Možné vedľajšie účinky
5.Ako uchovávať Coldrex MaxGrip Lesné ovocie
6.Obsah balenia a ďalšie informácie


1.Čo je Coldrex MaxGrip Lesné ovocie a na čo sa používa

Coldrex MaxGrip horúci nápoj s príchuťou lesného ovocia obsahuje paracetamol, liečivo proti bolesti a horúčke, ktorý odstraňuje bolesť v hrdle, bolesť hlavy, svalov i kĺbov a znižuje horúčku. V lieku je obsiahnutý v maximálnej dávke. Ďalej obsahuje fenylefrín, ktorý uvoľňuje upchatý nos a vedľajšie nosové dutiny a tak uľahčuje dýchanie. Coldrex MaxGrip Lesné ovocie tiež obsahuje vitamín C, ktorý je bežnou súčasťou liekov proti chrípke. Dopĺňa vitamín C, ktorý v počiatočnom štádiu chrípky a prechladnutia telu často chýba. Liečivá v Coldrexe MaxGrip Lesné ovocie nespôsobujú ospalosť.

Coldrex MaxGrip Lesné ovocie je vhodný pre dospelých od 18 rokov (vrátane starších osôb) s telesnou hmotnosťou nad 65 kg na úľavu od nepríjemných príznakov chrípky, silného prechladnutia a iných horúčkovitých ochorení sprevádzaných upchatým nosom alebo upchatými prinosovými dutinami. Coldrex MaxGrip Lesné ovocie odstraňuje bolesť hlavy, bolesť v hrdle, bolesť svalov a kĺbov, uvoľňuje upchatý nos aj prinosové dutiny a znižuje horúčku.


2.Čo potrebujete vedieť predtým, ako užijete Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

Pamätajte si:

-Coldrex MaxGrip Lesné ovocie obsahuje paracetamol. Neužívajte tento liek s akýmikoľvek ďalšími liekmi obsahujúcimi paracetamol.
-Neužívajte tento liek bez odporučenia lekára, ak máte problémy s pitím alkoholu a/alebo trpíte pečeňovým ochorením.
-Coldrex MaxGrip Lesné ovocie obsahuje aj dekongestant (liek odstraňujúci upchatie nosa). Neužívajte tento liek s ďalšími liekmi, ktoré sa užívajú na zmiernenie chrípky, prechladnutia alebo opuchu nosovej sliznice (upchatého nosa).
-Nesmiete prekročiť dávkovanie uvedené nižšie (pozri časť 3). Užívanie vyšších než odporučených dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene.
-Coldrex MaxGrip Lesné ovocie nie je určený na dlhodobú liečbu.

Neužívajte Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

-ak ste alergický/á na paracetamol, fenylefríniumchlorid, vitamín C alebo na ktorúkoľvek z ďalších zložiek tohto lieku (uvedených v časti 6),
-ak trpíte závažným ochorením pečene alebo máte žltačku,
-ak máte závažné problémy s vysokým krvným tlakom,
-ak máte závažnú hemolytickú anémiu (málokrvnosť z rozpadu červených krviniek),
-ak trpíte zvýšeným vnútroočným tlakom (zelený zákal),
-ak ste užívali počas posledných dvoch týždňov lieky známe ako inhibítory monoaminooxidázy (lieky proti depresii).

Vzhľadom na obsah liečiv sa nesmie podávať deťom a mladistvým do 18 rokov.

Upozornenia a opatrenia

Pred užívaním Coldrexu MaxGrip Lesné ovocie sa poraďte s lekárom, ak máte niektorý z týchto zdravotných problémov:
-ochorenie pečene alebo obličiek,
-vysoký krvný tlak alebo ochorenie srdca,
-cievne ochorenie ako je Raynaudov syndróm alebo ochorenie postihujúce mozgové cievy,
-zvýšenú činnosť štítnej žľazy, zväčšenú prostatu,
-prieduškovú astmu, cukrovku,
-feochromocytóm (nádor drene nadobličiek),
-glaukóm s úzkym uhlom (zelený zákal),
-nedostatok glukózo-6-fosfát dehydrogenázy alebo hemolytickú anémiu,
-užívate tzv. tricyklické antidepresíva (lieky proti depresii) alebo betablokátory (lieky na zníženie krvného tlaku a spomalenie srdcovej činnosti).
Liek nie je vhodný pre tehotné ženy. Dôjčiace ženy môžu liek užívať len na odporučenie lekára.

Iné lieky a Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

Účinky Coldrexu MaxGrip Lesné ovocie a účinky iných súbežne užívaných liekov sa môžu vzájomne ovplyvňovať. Predtým, ako začnete užívať Coldrex MaxGrip Lesné ovocie, je potrebné sa poradiť s lekárom v týchto prípadoch:
-užívate metoklopramid alebo domperidón (na liečbu nevoľnosti a vracania) alebo cholestyramín (na liečbu vysokej hladiny cholesterolu v krvi), pretože dochádza k ovplyvneniu vstrebávania paracetamolu,
-užívate lieky na zníženie zrážavosti krvi (napr. warfarín), pretože by mohlo dôjsť k zvýšeniu krvácavosti,
-ak užívate Coldrex MaxGrip Lesné ovocie, neužívajte súbežne iné lieky na chrípku a prechladnutie alebo dekongestanty, najmä iné lieky obsahujúce paracetamol,
-užívanie lieku s akýmikoľvek súbežne užívanými liekmi je možné len po porade s lekárom, pretože riziko postihnutie pečene pôsobením paracetamolu je vyššie pri súbežnom užívaní iných liekov, ktoré môžu spôsobovať poškodenie pečene alebo liekov indukujúcich pečeňové mikrosomálne enzými, napr. niektoré lieky proti epilepsii.
-Fenylefrín nachádzajúci sa v lieku môže v kombinácii s niektorými liekmi proti depresii spôsobiť zvýšenie krvného tlaku.
-Rovnako súbežné podávanie s betablokátormi (lieky na zníženie krvného tlaku a spomalenie srdcovej činnosti) môže znížením účinku týchto liekov viesť k zvýšeniu krvného tlaku.
-Ak užívate probenecid (na liečbu dny), lamotrigín (na liečbu epilepsie), fenobarbital (na liečbu epilepsie), izoniazid (na liečbu tuberkulózy), zidovudín (na liečbu infekcie HIV), rifampicín alebo chloramfenikol (na liečbu bakteriálnych infekcií).

Ak užívate alebo ste v poslednom čase užívali, resp. budete užívať ďalšie lieky, povedzte to svojmu lekárovi alebo lekárnikovi.

Coldrex MaxGrip Lesné ovocie a jedlo a nápoje

Počas liečby sa nesmie konzumovať alkohol. Dlhodobá konzumácia alkoholu významne zvyšuje riziko poškodenia pečene. Ak máte problémy s pitím alkoholu, poraďte sa pred začiatkom liečby s lekárom.
Liek sa môže podávať nezávisle od jedla. Užívanie po jedle môže viesť k zníženiu účinku paracetamolu.

Tehotenstvo a dojčenie

Ak ste tehotná alebo dojčíte, ak si myslíte, že ste tehotná alebo ak plánujete otehotnieť, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom predtým, ako začnete užívať tento liek.
Liek nie je vhodné užívať počas tehotenstva. Dôjčiace ženy môžu liek užívať len na odporučenie lekára.

Vedenie vozidiel a obsluha strojov

Coldrex MaxGrip Lesné ovocie nemá žiadny alebo má malý vplyv na schopnosť viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje. Coldrex MaxGrip Lesné ovocie môže u niektorých pacientov vyvolať závraty. Ak sa závraty vyskytnú, pacient nesmie viesť vozidlo alebo obsluhovať stroje.

Coldrex MaxGrip Lesné ovocie obsahuje cca 5,1 mmol (118 mg) sodíka v dávke. Má sa vziať do úvahy u pacientov so zníženou funkciou obličiek alebo u pacientov na diéte s kontrolovaným obsahom sodíka.
Tento liek obsahuje 5 000 mg sacharózy v dávke. Musí sa to vziať do úvahy u pacientov s diabetes mellitus. Ak vám váš lekár povedal, že neznášate niektoré cukry, kontaktujte svojho lekára pred užitím tohto lieku.
Obsahuje aspartám, ktorý je zdrojom fenylalanínu. Môže byť škodlivý pre ľudí trpiacich fenylketonúriou.
Obsahuje oranžovú žlť (E110) a azorubín (E122). Môžu vyvolať alergické reakcie.


3.Ako užívať Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

Vždy užívajte tento liek presne podľa pokynov v tejto písomnej informácii pre používateľa. Ak si nie ste niečím istý/á, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Obsah vrecka vysypte do pohára a zalejte horúcou vodou. Miešajte, kým sa prášok nerozpustí.
V prípade potreby pridajte studenú vodu, podľa chuti môžete prisladiť medom alebo cukrom a vypite.
Dospelí (vrátane starších osôb) s telesnou hmotnosťou nad 65 kg: 1 vrecko 1 až 4-krát denne s odstupom 4 - 6 hodín. Jednotlivé dávky užívajte najskôr po 4 hodinách. Maximálna jednotlivá dávka je 1 vrecko, maximálna denná dávka sú 4 vrecká. Neprekračujte odporučené dávkovanie.
Užívanie vyšších než odporučených dávok môže viesť k riziku závažného poškodenia pečene.

Ak nedôjde do 3 dní k zlepšeniu príznakov (horúčka, bolesť) alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky alebo neobvyklé reakcie, poraďte sa o ďalšej liečbe s lekárom.
Bez porady s lekárom neužívajte tento liek dlhšie ako 7 dní.

Ak užijete viac Coldrexu MaxGrip Lesné ovocie, ako máte

V prípade predávkovania alebo náhodného požitia lieku dieťaťom vyhľadajte ihneď svojho lekára alebo najbližšie zdravotnícke zariadenie a povedzte mu presne, aké množstvo lieku ste užili. Ukážte im použité balenie a túto písomnú informáciu pre používateľa. Predávkovanie paracetamolom môže spôsobiť vážne poškodenie až zlyhanie funkcie pečene. V prípade predávkovania je nevyhnutná okamžitá lekárska pomoc, aj keď nie sú prítomné žiadne príznaky predávkovania.

Ak zabudnete užiť Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

Užite jednu dávku hneď, keď si na to spomeniete. Neužívajte dvojnásobnú dávku, aby ste nahradili vynechanú dávku. Neužívajte viac ako 1 dávku počas 4 hodín.


4.Možné vedľajšie účinky

Tak ako všetky lieky, aj tento liek môže spôsobovať vedľajšie účinky, hoci sa neprejavia u každého.
Vedľajšie účinky paracetamolu sú zriedkavé, vyskytujú sa s frekvenciou 1-10 pacientov z 10 000 a môžu sa prejaviť ako:
-alergické reakcie ako sú kožné vyrážky, žihľavka, sťažené dýchanie v dôsledku zúženia priedušiek (bronchospazmus), svrbenie, potenie,
-zmeny krvného obrazu (poruchy krvných doštičiek a kmeňových buniek),
-bolesť žalúdka alebo iné tráviace ťažkosti, nevoľnosť a vracanie, hnačka,
-závrat, nevoľnosť, zvýšená teplota, depresia, zmätenosť, halucinácie, triaška, opuchy,
-abnormálna funkcia pečene, zlyhanie pečene, žltačka.

Vedľajšie účinky spojené s fenylefrínom s neznámou frekvenciou výskytu:
-nervozita, bolesť hlavy, závrat, nespavosť a palpitácie (búšenie srdca), zrýchlená srdcová činnosť,
-hnačka, vracanie,
-poruchy videnia,
-alergické reakcie (kožné vyrážky, žihľavka),
-sťažené alebo bolestivé močenie.

Ak sa u vás vyskytne akýkoľvek vedľajší účinok, obráťte sa na svojho lekára alebo lekárnika. To sa týka aj akýchkoľvek vedľajších účinkov, ktoré nie sú uvedené v tejto písomnej informácii pre používateľa.


5.Ako uchovávať Coldrex MaxGrip Lesné ovocie

Tento liek uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí.
Uchovávajte pri teplote do 30 °C.

Nepoužívajte tento liek po dátume exspirácie, ktorý je uvedený na škatuľke. Dátum exspirácie sa vzťahuje na posledný deň v danom mesiaci.

Nelikvidujte lieky odpadovou vodou alebo domovým odpadom. Nepoužitý liek vráťte do lekárne. Tieto opatrenia pomôžu chrániť životné prostredie.


6.Obsah balenia a ďalšie informácie

Čo Coldrex MaxGrip Lesné ovocie obsahuje

Liečivá sú paracetamol 1000 mg, fenylefríniumchlorid 10 mg a kyselina askorbová (vitamín C) 70 mg.
Ďalšie zložky sú sacharóza, kyselina vinná, trinátriumcitrát, aspartám, ovocná príchuť v prášku (obsahuje sacharózu, maltodextrín, oxidovaný kukuričný škrob, rastlinný olej), farbivá: oranžová žlť (E110), azorubín (E122) a zeleň S (E142).

Ako vyzerá Coldrex MaxGrip Lesné ovocie a obsah balenia

Coldrex MaxGrip Lesné ovocie je prášok na perorálny roztok ružovej až broskyňovej farby s ovocno mentolovou príchuťou. Dodáva sa v jednodávkových zatavených vrstvených vreckách (papier/PE/ALU/PE).
Veľkosť balenia: 1, 3, 5, 6, 10 alebo 12 vreciek v škatuľke.

Nie všetky veľkosti balenia musia byť uvedené na trh.

Držiteľ rozhodnutia o registrácii a výrobca

Držiteľom rozhodnutia o registrácii:
GlaxoSmithKline Consumer Healthcare, GlaxoSmithKline Export Ltd., Brentford, TW8 9GS, Veľká Británia.
Výrobca:
SmithKline Beecham, S.A., Alcalá de Henares, Madrid, Španielsko.

Ďalšie informácie o tomto lieku získate u miestneho zástupcu držiteľa rozhodnutia o registrácii:

GlaxoSmithKline Slovakia s.r.o., Galvaniho 7/A, 821 04 Bratislava 2
Telefón: +421 2 4826 1111
Fax: +421 2 4826 1214

Táto písomná informácia pre používateľa bola naposledy aktualizovaná v januári 2013.

Recenzie

Recenzie produktu COLDREX MAXGRIP LESNÉ OVOCIE plo por 7,6 g (vre.papier/PE/Al/PE) 1x10 ks

Diskusia

Diskusia k produktu COLDREX MAXGRIP LESNÉ OVOCIE plo por 7,6 g (vre.papier/PE/Al/PE) 1x10 ks

Pridať nový príspevok do diskusie

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam