Úvodná strana Deti a mamičky Starostlivosť o dieťa Trubice do konečníka

Trubice do konečníka

Rektálna rúrka pre novorodencov rýchlo a spoľahlivo uľaví od boľavého bruška vo chvíli, kedy všetky ostatné metódy, prípravky či masáže sklamú. Rektálna trubica sa zavedie do zadočku bábätka a jemne sa ňou krúti do chvíle, než začnú uchádzať plyny. Berte však na vedomie, že trubica do konečníku by sa mala používať iba v akútnych prípadoch, kedy bolesť bruška nepoľavuje. Pri častom používaní by si mohlo bábätko na automatickú úľavu príliš navyknúť a necítilo by potrebu tlačiť.

 • RIOCATH Rektálna trubička modrá Zdravotnícka pomôcka

  RIOCATH Rektálna trubička modrá

  Akcia

  Jedná sa o úplne bezpečný spôsob, ako dieťaťu pomôcť od bolesti bruška, ak sa trubička použije podľa pokynov.

  Skladom

  4,29 € 3,42 € -20 %

  3,42
 • RIOCATH Rektálna trubička ružová Zdravotnícka pomôcka

  RIOCATH Rektálna trubička ružová

  Akcia

  Jedná sa o úplne bezpečný spôsob, ako dieťaťu pomôcť od bolesti bruška, ak sa trubička použije podľa pokynov.

  Skladom

  4,29 € 3,42 € -20 %

  3,42

Trubice do konečníka - detailný popis

Ako sa správne používa rektálna rúrka?

Bábätku vyzlečte plienku a položte ho na prebaľovací pult. Tenší koniec rúrky i zadoček najprv namažte olejčekom, aby bolo zavádzanie jednoduché a bezbolestné. Zdvihnite bábätku nožičky a rektálnu trubičku šetrne a jemne zaveďte zhruba 1 – 1,5 cm do zadočku. Pokiaľ plyny nezačnú uchádzeť ihneď, rúrku jemne povytiahnite a ľahko ňou zakrúťte.

TIP! Než sa rozhodnete pre použitie rektálnej trubice, skúste bábätku bruško jemne masírovať a podajte mu niektoré zo šetrných kvapiek proti nadúvaniu, napríklad Sab Simplex (nájdete v sekcii Nadúvanie a plynatosť).

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika