Obľúbené položky

Úvodná strana » Deti a mamičky » Potreby pre mamičky » Tehotenské testy

Tehotenské testy

Tehotenský test zaisťuje včasné zistenie gravidity u ženy. Jej zistenie je prospešné ako v prípade plánovaného, ​​tak aj neplánovaného tehotenstva. Tehotenské testy fungujú na rovnakom princípe ako testy ovulačné. Celý proces je úplne diskrétny a pomerne ľahký. 

Ak je vaše tehotenstvo plánované a vyšla ste mu naproti zistením plodných dní pomocou testov ovulácie, odporúčame použiť tehotenský test zhruba týždeň po vynechaní pravidelnej menštruácie. Balenie testu obsahuje diagnostický prúžok, ktorý reaguje na styk s močom. Presnejšie povedané reaguje s hormónom HCG, ktorý sa v tele začne tvoriť krátko po otehotnení. Ak je tento hormón v moči prítomný, na prúžku sa objavia dve čiarky. V tomto prípade je nutné navštíviť lekára, ktorý vaše tehotenstvo potvrdí. Citlivosť i spoľahlivosť týchto diagnostických prúžkov sú na vysokej úrovni. Test sa tiež odporúča po približne desiatich dňoch opakovať, pretože jeho skoré prevedenie nemusí priniesť pravdivé výsledky. Rovnaký postup je pochopiteľne možné použiť aj v prípade neplánovaného otehotnenia.

Včasné zistenie skutočného stavu je úplne zásadné pre vaše zdravie aj zdravie vášho budúceho potomka. Môžete tak hneď v začiatkoch tehotenstva prestať s nezdravými návykmi (fajčenie, káva, alkohol) a upraviť vhodne váš jedálny lístok. Ďalej je tiež potrebné s lekárom konzultovať prípadné užívanie liekov a vyvarovať sa fyzicky namáhavej práci. Úplne zásadné je toto zistenie pri neplánovanom tehotenstve, ak sa žena rozhodne pre jeho umelé prerušenie. Čím skôr je tento zákrok vykonaný, tým menej sú s ním späté zdravotné riziká.

Ak je výsledok tehotenského testu pozitívny, obráťte sa na vášho ošetrujúceho lekára. Rovnako tak sa na neho neváhajte obrátiť aj v prípade, kedy je test negatívny, ale vaša menštruácia sa nedostavila v pravidelnom termíne.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • CLEARBLUE Tehotenský test DIGITAL 1 kus Registrovaný liečivy prípravok

  CLEARBLUE Tehotenský test DIGITAL 1 kus

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Najpresnejšie výsledky v ranej fáze tehotenstva. Test možno vykonávať už 4 dni pred očakávanou menštruáciou. Telo tehotnej ženy tvoria tehotenský hormón hCG (ľudský choriový gonadotropín). Hladina hCG sa v skorých fázach tehotenstva zvyšuje. Test Clearblue vie zistiť aj malé množstvo tohto hormónu v moči. (citlivosť tohto testu je 25 mIU / ml.) Na základe hladiny hCG v moči vykoná indikátor počatia Clearblue odhad, kedy k počatiu došlo. V laboratórnych testoch vykazuje tehotenský test Clearblue Digital pri určovaní, či je žena tehotná alebo nie, presnosť viac ako 99%, a to pri použití odo dňa očakávanej menštruácie. Indikátor počatia má pri určení otehotnenia presnosť 92%. Odhad je založený na hladine hCG v moči. Hladina hCG sa u rôznych žien líšia, je teda možné, že indikátor počatia môže príležitostne ukazovať falošné výsledky. Presnosť výsledku "Ste tehotná" "Nie ste tehotná" je pri testovaní odo dňa očakávanej menštruácie viac ako 99%. Test je určený na jednorazové použitie. Tento test by sa nemal používať v tesnej blízkosti zdrojov elektromagnetického žiarenia, napr. mobilných telefónov, pretože tieto zariadenia môžu zabrániť správnemu vykonanie testu. Aby sa zabránilo elektrostatickému výboju, nepoužívajte test vo veľmi suchom prostredí, obzvlášť v prostredí, kde sú prítomné syntetické materiály. Nie je určené na vnútorné použitie. Testovaciu tyčinku nepoužívajte po uplynutí dátumu spotreby. Tento výrobok obsahuje batériu. Batériu zlikvidujte v súlade s miestnymi predpismi.

  6,02 € -25% 7,98 €

 • TEST TEHOTENSKÝ BEST 2 Registrovaný liečivy prípravok

  TEST TEHOTENSKÝ BEST 2

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Výsledek kdykoliv během dne do 3 minut. Optimální citlivost 20 mlU/ml pro zjištění raného stadia těhotenství. Těhotenský test je schválen Referenční laboratoří diagnostik pro detekci gravidity.

  1,32 €

 • Těhotenský test IntiMed hCG Quick Test MidStream

  Těhotenský test IntiMed hCG Quick Test MidStream

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Certifikováno TÚV Produkt Service GmbH. Citlivost testu 25mlU/mL. Test lze provést již 6 dnů před očekávanou menstruací. Výsledek testu lze indikovat již za 40 sekund. Až 99 % přesnost. Návod k použití 1. Sejměte uzávěr a držte tester za jeho opačný konec. Nasměrujte absorpční tyčinku na minimálně 10 sekund do proudu moči, dokud nebude důkladně mokrá. Vyvarujte se přitom močení na kontrolní okénka testu. Alternativně můžete nejprve močit do čisté, suché nádobky a pak ponořit absorpční tyčinku vertikálně do vzorku moči na minimálně 10 sekund. 2. Bezprostředně po vytažení testeru z proudu moči nebo nádobky nasaďte uzávěr testeru zpět na své místo, nechejte přitom test orientovaný kontrolními okénky směrem nahoru a začněte měřit čas. 3. Jakmile začnete testovat, lze pozorovat světle červené zabarvení zóny v testovacím a kontrolním okénku testeru. 4. Pozitivní výsledek testu může být odečten v závislosti na koncentraci hCG již za pouhých 40 sekund. Pro potvrzení negativního výsledku je třeba vyčkat kompletní čas reakce 5 minut. Neinterpretujte výsledky po více než 30 minutách. Test je určen pro jednorázové použití. Věnujte zvláštní pozornost: Nepoužívejte po datu expirace vytištěném na ochranné fólii. Skladujte na suchém místě při teplotě 2 až 30 °C. Ochranná fólie by měla mít před otevřením pokojovou teplotu. Neotevírejte, dokud ochranná fólie nedosáhne pokojové teploty a nejste připraveni začít testovat. Nepoužívejte, pokud je ochranný obal fólie roztržený nebo poškozený. Skladujte mimo dosah dětí. Nezmrazujte. Pro in vitro diagnostické použití. Není určeno k vnitřnímu použití.

  3,51 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam