Úvodná strana Deti a mamičky Potreby pre mamičky Péče po porodu

Péče po porodu

Popôrodné obdobie patrí medzi vôbec najnáročnejšie obdobie v živote ženy. V našej ponuke preto nájdete produkty, ktoré vám toto náročné obdobie pomôžu uľahčiť.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Péče po porodu - detailný popis

čaje pre mamičky – jedná sa najmä o bylinné čaje vhodné na podporu laktácie.

spevňujúca kozmetika - počas tehotenstva prechádza telo ženy veľkými zmenami. Mnoho žien po pôrode vydesí vyťahaná koža na bruchu alebo strie na bruchu, bokoch a prsiach. Je preto dobré poskytnúť dotknutým partiám dostatok priestoru na regeneráciu, pri čom vám môže pomôcť dobre vybraná kozmetika, vďaka ktorej bude vaša pokožka elastickejšia, pružnejšia, regenerovaná a vyživovaná.

starostlivosť o prsia – po pôrode dochádza k nalievaniu pŕs mliekom, čo môže byť značne nepríjemné a bolestné. Rovnako bradavky, ktoré nie sú zvyknuté na záťaž sú veľmi citlivé a môžu bolestivo praskať. Z toho dôvodu je dôležité dodržiavať dostatočnú hygienu pŕs, aby sa zabránilo vzniku nežiadúcej infekcie. Bradavky je potom doporučované mazať krémom priamo určeným na kožu namáhanú častým dojčením.

vložky po pôrode – popôrodné vložky patria k povinnej výbave každej nastávajúcej mamičky. V prvých dňoch po pôrode dochádza k silnému krvácaniu, preto je potrebné mať pripravené veľmi savé a zároveň priedušné vložky, ktoré je nutné často vymieňať. Na ich správnu fixáciu je dobré použiť jednorazové popôrodné nohavičky.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika