Úvodná strana Výživa a chudnutie Zdravé potraviny Sladidlá Tabletové sladidlá

Tabletové sladidlá

Nebojte sa osladiť si život. Špeciálne umelé sladidlá sú vhodné pre diabetikov a dodajú vašim chuťovým pohárikom lahodnú chuť pravého cukru. I napriek tomu, že sa jedná o náhrady cukru, vôbec žiadny chuťový rozdiel nespoznáte. Náhradné sladidlá sú na rozdiel od cukru nekalorické a neškodia vášmu telu.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Tabletové sladidlá - detailný popis

Aké výhody majú alternatívne sladidlá?

Náhradné sladidlá pre diabetikov sú úplne zdravé a obsahujú len nepatrné množstvo kalórií, a preto sa hodia i pri diétach. Dodajú jedlu a pitiu sladkú chuť a nevyvolávajú žiadne negatívne reakcie vo vašom tele. Diabetické sladidlá si môžete zohnať v tabletovej i v tekutej forme.

Prečo je cukor taký zlý?

Cukor je spoluvinníkom pri kvasinkových infekciách, ktoré sužujú milióny ľudí po celom svete, a to predovšetkým ženy. Kvasinky sa živia cukrom a v momente, kedy sa rozmnožia, začnú vylučovať jed, ktorý je škodlivý pre ľudský organizmus. Nadmerná konzumácia cukru taktiež môže napomáhať k vzniku akné.

Pokiaľ vaše telo neznáša cukor dobre, prejaví sa to v rôznorodých ochoreniach alebo problémoch. Objavujú sa poruchy nervového systému, bolesti hlavy, slabosti a depresie, bolesti brucha, nepravidelná menštruácia, zápaly pošvy, predmenštruačné napätie, problémy s močovým mechúrom, neplodnosť a taktiež zažívacie choroby akými sú zápcha a plynatosť.

Aké alternatívne sladidlo zvoliť?

Pokiaľ si už naďalej nechcete ničiť svoje telo nadmernou konzumáciou cukru, máte na výber z mnoho neškodných sladidiel, ktoré nielenže plnia svoj účel, ale taktiež neškodia vášmu telu. Náhradné sladidlá sú na prírodnej bázy a môžete si vybrať i 100% BIO sladidlo.

Hlavnou prísadou alternatívnych sladidiel je stévia, ktorá je známa pre svoju vysokú sladivosť a pozitívne účinky na ľudský organizmus. Na rozdiel od cukru neprispieva k tvorbe zubného kazu, neobsahuje žiadne kalórie a je vhodná pre diabetikov. A môžete ju použiť i na pečenie do svojho obľúbeného koláča.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika