Obľúbené položky

Úvodná strana » Výživa a chudnutie » Nápoje » Sójové nápoje

Sójové nápoje

Zháňate plnohodnotnú náhradu živočíšneho mlieka, pretože trpíte neznášanlivosťou laktózy? Alebo ste milovníkom zdravej výživy a mliečne výrobky vám nič nehovoria? Jednou z mnohých variánt ako nahradiť obyčajné kravské mlieko je vyskúšať sójové mlieko a ďalšie nápoje zo sóje.

Niekoľko informácií o sóji

Sója, ktorá patrí medzi strukoviny, obsahuje kvalitné živiny (dobre stráviteľné bielkoviny) a rad priaznivo pôsobiacich látok, napríklad vitamíny skupiny B, E, vápnik, horčík či železo. Sójové bôby tiež obsahujú steroly (fytoestrogény), ktoré znižujú nepríjemné vedľajšie prejavy menopauzy a starnutia, súčasne pôsobia ako prevencia proti rakovine a osteoporóze. Nájdeme tu tiež kyselinu a-linolenovú, ktorá má význam v prevencii kardiovaskulárnych ochorení. Veľkým pozitívom je i obsah rozpustnej a nerozpustnej vlákniny. Rozpustná zložka vlákniny je prospešná napríklad pri znižovaní cholesterolu v krvi a nerozpustná podporuje správnu peristaltiku čriev. Naviac sója a výrobky z nej neobsahujú cholesterol.

Už ste ochutnali sójové nápoje?

Zo sójových bôbov sa vyrába veľké množstvo rôznych produktov. Jedná sa napríklad o tofu, tempeh, sójové omáčky a už zmienené sójové nápoje: sójový nápoj môže byť skvelou náhradou kravského alebo kozieho mlieka, čo ocenia najmä ľudia trpiaci intoleranciou laktózy (neznášanlivosti mliečneho cukru).

 • Nápoj si môžete zakúpiť už hotový, obľúbený je nápoj Alpro soya, jeho ľahko nasladlú chuť si zaiste obľúbite, napriek tomu obsahuje veľmi málo cukru. Je ideálnou súčasťou raňajok alebo desiaty.
 • Alebo instantný, ktorý má konzistenciu ako klasické sušené mlieko, stačí len zaliať vodou a rozmiešať. Ochutnajte instantný nápoj Zajac. Okrem prípravy lahodných nápojov sa tieto instantné zmesy môžu pridávať i do pudingov, omáčok, cesta, atď. Fantázii sa medze nekladú.

Pre maškrtné jazýčky

Sójové nápoje majú i rôzne príchute, napríklad vyskúšajte tie s príchuťou smotany či vanilky alebo čokolády.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • MOGADOR Zajac sójový nápoj natural vrecko 400 g Výživový doplnok

  MOGADOR Zajac sójový nápoj natural vrecko 400 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Složení: částečně hydrogenovaný sójový olej, sušený kukuřičný sirup, tepelně upravená sója, regulátor kyselosti fosforečnan draselný, emulgátory lecitin a E 471, protispékavá látka oxid křemičitý, barviva E 160b a E 100, přírodně identické aroma. Návod k přípravě: 25g tj. 2 velké polévkové lžíce nebo 6 kávových lžiček zalijeme 250 ml. nejlépe 60-90 °C teplé vody. Zamícháme a nápoj je hotov. Při přípravě studeného nápoje doporučujeme použít mixér. Minimální trvanlivost výrobku: 18 měsíců Zajac natural možno použiť ako alernativu kravského mlieka, patrí do skupiny prírodných rastlinných produktov. Neobsahuje cholesterol, laktózu a je prirodzene bezlepkový. Medzi ďalšie prednosti patrí vysoká výživnosť, ľahká stráviteľnosť a jednoduchá príprava. Je vhodný pre široký okruh spotrebiteľov k bežnej dennej spotrebe, zvlášť pre alergikov na kravské mlieko, pre bezlepkovú diétu. Uvítajú ho aj záujemcovia o racionálnu výživu. Použitie: K príprave chutného nápoja, kokteilov a kakaa, k príprave cereálnych raňajok, pudingov, polievok, omáčok a cesta, ako vynikajúca prísada do kávy a čaju a všade tam, kde sa používa kravské mlieko. Zloženie: čiastočne hydrogenovaný sójový olej, sušený kukuričný sirup, tepelne upravená sója, regulátor kyslosti fosforečnan draselný, emulgátory lecitín a E 471, protihrudkujúca látka oxid kremičitý, farbivá E 160b a E 100, prírodne identická aróma. Návod na prípravu: 25g tj. 2 veľké polievkové lyžice alebo 6 kávových lyžičiek zalejeme 250 ml. najlepšie 60-90 ° C teplej vody. Zamiešame a nápoj je hotový. Pri príprave studeného nápoja doporučujeme použiť mixér. Minimálna trvanlivosť výrobku: 18 mesiacov

  2,13 € -1% 2,16 €

 • MOGADOR Soja Creamer 200 g Výživový doplnok

  MOGADOR Soja Creamer 200 g

  Akcia Doručenie do Vianoc

  skladom

  Špeciálne vyvinutá smotana na rastlinnej báze určená do kávy, čaju, polievok a omáčok. Ide o rastlinný výrobok s chuťou pravej smotany. Neobsahuje laktózu, cholesterol a lepok. Minimálna trvanlivosť: 12 mesiacov

  0,77 € -23% 1,00 €

 • MOGADOR Zajac sójový nápoj s vlákninou 400 g Výživový doplnok

  MOGADOR Zajac sójový nápoj s vlákninou 400 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  výrobok neobsahuje lepok ani laktózu obsahuje vlákninu obsahuje probiotické kultúry Bacillus coagulans výrobok neobsahuje geneticky modifikované organizmy Pestrá a vyvážená strava je jedným z dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú celkový zdravotný stav každého človeka. Využite vlastnosti sójového nápoja Zajac s vlákninou a probiotikami, zaraďte  do svojho jedálnička a  oceníte výhody jeho používania. Hlavné výhody sójového nápoja Zajac s vlákninou a probiotikami sú absencia lepku a laktózy, ľahká príprava a široké možnosti použitia. Nezastupiteľnú úlohu má predovšetkým pre osoby s intoleranciou na laktózu klasického kravského mlieka. Sójový nápoj Zajac s vlákninou a probiotikami je vhodný na prípravu nápoja, kokteilov, kakaa, cereálnych raňajok, pudingov, polievok, omáčok a cesta, a je výbornou pochúťkou do kávy a čaju. Pri používaní sa nezráža a je ľahko rozpustný. K príprave nápoja zalejeme 25g tj. 2 veľké polievkové lyžice alebo 6 kávových lyžičiek 250 ml najlepšie 60-90 ° C teplej vody. Zamiešame a môžeme servírovať. Pri príprave studeného nápoja doporučujeme použiť mixér. Zloženie: sušený kukuričný sirup, sójová zložka 26,4% (čiastočne stužený sójový olej, sójová bielkovina), vláknina inulín 7,5%, sladidlo maltitol, regulátor kyslosti fosforečnan draselný, emulgátor E471, kazeinát sodný, probiotická kultúra Bacillus coagulans, protihrudkujúca látka oxid kremičitý, jedlá soľ, aróma, farbivo karotény. Z jedného výrobku 400g možno pripraviť 4 litre nápoja.

  2,28 € -5% 2,41 €

 • MOGADOR Zajac sójový nápoj vitamíny + vápnik + lecitín 350 g Výživový doplnok

  MOGADOR Zajac sójový nápoj vitamíny + vápnik + lecitín 350 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Pestrá a vyvážená strava je jedným z dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú celkový zdravotný stav každého človeka. Využite vlastnosti sójového nápoja Zajíc plus, zaraďte ho do svojho jedálnička a iste oceníte výhody jeho používania. bez lepku a laktózy nápoj obsahuje kombináciu desiatich vitamínov výrobok neobsahuje geneticky modifikované organizmy Hlavné výhody sójového nápoja Zajíc plus Hlavné výhody sójového nápoja Zajíc plus sú absencia lepku a laktózy, ľahká príprava a široké možnosti použitia. Nezastupiteľnú úlohu má predovšetkým pre osoby s intoleranciou na laktózu klasického kravského mlieka. Sójový nápoj Zajíc plus je vhodný.... Sójový nápoj Zajíc plus je vhodný pre prípravu nápoja, kokteilov, kakaa, cereálnych raňajok, pudingov, polievok, omáčok a cesta, a je výbornou pochúťkou do kávy a čaju. Pri používaní sa nezráža a je ľahko rozpustný. Návod na prípravu K príprave nápoja zalejeme 25g tj. 2 veľké polievkové lyžice alebo 6 kávových lyžičiek 250 ml najlepšie 60-90 ° C teplej vody. Zamiešame a môžeme servírovať. Pri príprave studeného nápoja doporučujeme použiť mixér. Zloženie sušený kukuričný sirup, sójová zložka 30% (čiastočne stužený sójový olej, sójová bielkovina, sójový lecitín), vápnik, vitamínový komplex, regulátor kyslosti fosforečnan draselný, emulgátor E471, kazeinát sodný, protihrudkujúca látka oxid kremičitý, jedlá soľ, farbivo karotény. Dávkovanie 250 ml nápoja pripraveného podľa návodu obsahuje 33% odporúčanej dennej dávky uvedených vitamínov a 35% odporúčanej dennej dávky vápnika. Z jedného výrobku 350g možno pripraviť 3,5 litrov nápoja.

  2,28 € -5% 2,41 €

 • MOGADOR Zajac sójový nápoj natural 400 g

  MOGADOR Zajac sójový nápoj natural 400 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Pestrá a vyvážená strava je jedným z dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú celkový zdravotný stav každého človeka, najmä potom osôb s rôznymi potravinovými alergiami alebo intoleranciou. Využite vlastnosti sójového nápoja Zajíc natural, zaraďte ho do svojho jedálnička a iste oceníte výhody jeho používania. výrobok neobsahuje lepok ani laktózu výrobok neobsahuje geneticky modifikované orzanismy Hlavné výhody sójového nápoja Zajíc natural  Hlavné výhody sójového nápoja Zajíc natural sú absencia lepku a laktózy, ľahká príprava a široké možnosti použitia. Nezastupiteľnú úlohu má predovšetkým pre osoby s intoleranciou na laktózu klasického kravského mlieka. Sójový nápoj Zajíc natural je vhodný.... Sójový nápoj Zajíc natural je vhodný pre prípravu nápoja, kokteilov, kakaa, cereálnych raňajok, pudingov, polievok, omáčok a cesta, a je výbornou pochúťkou do kávy a čaju. Možno ho využiť všade tam, kde klasické mlieko. Pri používaní sa nezráža a je ľahko rozpustný. Zloženie sušený kukuričný sirup, sójová zložka 29,4% (čiastočne stužený sójový olej, sójová bielkovina), regulátor kyslosti fosforečnan draselný, emulgátor E 471, kazeinát sodný, protihrudkujúca látka oxid kremičitý, jedlá soľ, farbivo karotény. Návod na použitie K príprave nápoja zalejeme 25g tj. 2 veľké polievkové lyžice alebo 6 kávových lyžičiek 250 ml najlepšie 60-90 ° C teplej vody. Zamiešame a môžeme servírovať. Pri príprave studeného nápoja doporučujeme použiť mixér. Z jedného výrobku 400g možno pripraviť 4 litre nápoja.

  2,28 € -5% 2,41 €

 • EMCO Sojový nápoj vanilkový 250ml

  EMCO Sojový nápoj vanilkový 250ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Sójový nápoj s vanilkovou příchutí s obohacením o vápník a vitamíny (B2 a B12). Baleno v obale Tetra Pak s brčkem. Sójový nápoj s obsahem vápníku a vitamínů. Po otevření se skladuje v chladničce (max. 7 stupňů) - spotřebovat do 5 dnů. Složení voda, loupané sójové boby (6,4%), nerafinovaný třtinový cukr, uhličitan vápenatý, regulátor kyselosti (dihydrogenfosforečnan draselný), jedlá mořská sůl, aroma, stabilizátor (guma gellan), vitamíny B2 a B12

  0,94 €

 • TOPNATUR Sójový nápoj Extraprotein sušený 350 g

  TOPNATUR Sójový nápoj Extraprotein sušený 350 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Sojový nápoj Extraprotein poskytuje zdroj bílkovin rostlinného původu obohacený o základní vitamíny (A, B1, B3, B6, B12, C) a minerály (Ca, P). Další důležitou složkou je inulin, což je zdroj rozpustné vlákniny). Vápník, který zajišťuje správnou činnost trávicích enzymů, v kombinaci s inulinem a vlákninou z ovsa se podílí na správném trávení. Neobsahuje lepek, laktózu ani kasein. Složení sojový proteinový izolát 34%, glukozový sirup, nehydrogenovaný rostlinný tuk, inulin 10%, ovesná mouka jemně mletá a zpracovaná v páře, vitamínový premix, stabilizátor: fosforečnan draselný, fosforečnan vápenatý, emulgátor: estery mastných kyselin, protispékavá látka: oxid křemičitý Návod na přípravu  Rozmíchejte 25 g směsi (2 vrchovaté polévkové lžíce) v malém množství teplé vody na kašičku a doplňte do 250 ml. Na přípravu studeného nápoje použijte mixér nebo šejkr.

  1,89 €

 • ALPRO Sójový nápoj vanilkový 1 l Výživový doplnok

  ALPRO Sójový nápoj vanilkový 1 l

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  ALPRO sójový nápoj vanilkový spája bohatú a napriek tomu jemnú chuť vanilky a krémovú konzistenciu sójového nápoja. 100% rastlinný Prirodzene nízky obsah nasýtených tukov  Výživovo hodnotný, zdroj kvalitných sójových bielkovín Neobsahuje umelé farbivá ani konzervanty Zloženie Pitná voda, cukor, lúpané sójové bôby (5,8%), uhličitan vápenatý, arómy, morská soľ, regulátor kyslosti (dihydrogénfosforečnan draselný), stabilizátor (guma gellan), vitamíny (riboflavín (B2), B12, D2).

  2,86 € -2% 2,93 €

 • ASP Sójová náhrada mlieka s vápnikom + lecitín 400 g Výživový doplnok

  ASP Sójová náhrada mlieka s vápnikom + lecitín 400 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Sójový nápoj s vysokým obsahom vápnika a lecitínu. Vhodný na prípravu pokrmov, pečenie, varenie alebo ako pochúťka do kávy. dobre rozpustný v teplej vode, čaji, alebo káve.

  2,06 €

 • ASP Sója estrogén 350 g Výživový doplnok

  ASP Sója estrogén 350 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Sója estrogén je výrobok, ktorý obsahuje izoflavón - rastlinný estrogén, ktorý je získaný ako výťažok zo sójových bôbov. Sója je plodina, ktorá obsahuje proteíny, nenasýtené mastné kyseliny, izoflavóny (daidzin a genistin). Viac na adcc.sk

  3,24 €

 • TOPNATUR Sójový nápoj s vápníkem a lecitinem sušený 350 g

  TOPNATUR Sójový nápoj s vápníkem a lecitinem sušený 350 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Nejžádanější sojový nápoj s vysokým obsahem vápníku a lecitinu. Zdrojem vápníku je surovina Aquamin - látka získaná z mořské řasy. Složení glukozový sirup, nehydrogenovaný rostlinný tuk, sojový proteinový koncentrát 5,6 %, tepelně upravená sojová mouka 3 %, Aquamin (kalcifikovaná řasa Lithothamnion Calcareum), sojový lecitin 1,6 %, emulgátor: estery mastných kyselin, stabilizátor: fosforečnan draselný, protispékavá látka: oxid křemičitý Návod na přípravu Rozmíchejte 25 g směsi (2 vrchovaté polévkové lžíce) v malém množství teplé vody nakašičku a doplňte do 250 ml. Na přípravu studeného nápoje použijte mixér nebo šejkr.

  1,89 €

 • TOPNATUR Sójový nápoj Natural sušený 350 g

  TOPNATUR Sójový nápoj Natural sušený 350 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Vhodný k přípravě pokrmů, pečení, vaření nebo jako pochoutka do kávy. Složení glukozový sirup, nehydrogenovaný rostlinný tuk, sojový proteinový koncentrát 5 %, tepelně upravená sojová mouka 3 %, emulgátor: estery mastných kyselin, stabilizátor: fosforečnan draselný, protispékavá látka: oxid křemičitý Návod pro přípravu Rozmíchejte 25 g směsi (2 vrchovaté polévkové lžíce) v malém množství teplé vody na kašičku a doplňte do 250 ml. Na přípravu studeného nápoje použijte mixér nebo šejkr.

  1,89 €

 • ALPRO Sójový nápoj čokoládový 1 l Výživový doplnok

  ALPRO Sójový nápoj čokoládový 1 l

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Zmes filtrovanej vody a lúpaných sójových bôbov s príchuťou čokolády. Sójový nápoj s čokoládovou príchuťou obohatený vápnikom a vitamínmi. V uzatvárateľnom obale Tetra Pak. Zloženie Voda, nerafinovaný trstinový cukor, lúpané sójové bôby (6,4%), dextróza, kakao so zníženým obsahom tuku (1%), uhličitan vápenatý, kakao (0,3%), jedlá morská soľ, regulátor kyslosti: hydrogenfosforečnan draselný, stabilizátory : guma guar, xanthan, Karagenan, prírodná aróma, vitamíny B2 + B12, aróma Priemerné výživové hodnoty v 100 ml energetická hodnota 70 kcal / 296 kJ bielkoviny 3,3 g z toho bielkoviny z kravského mlieka 0 g sacharidy 9,8 g z toho cukry 9,5 g laktóza 0 g tuky 1,8 g vápnik 120 mg ALPRO - mnoho cenných výhod pre ľudský organizmus 0% cholesterolu 100% rastlinného pôvodu 0% laktózy 0% mliečnych bielkovín Nízky obsah nasýtených mastných kyselín Vysoký obsah polynenasýtených mastných kyselín Obsahuje najprospešnejšie bielkoviny Jednoduchá stráviteľnosť Prirodzene obsahuje isoflavonidy Bez konzervantov, umelých aróm a farbív Balenie: 1 liter

  2,86 € -5% 3,00 €

 • ASP SÓJOVÁ NÁHRADA MLIEKA SOJAMILK NATURAL 400G Výživový doplnok

  ASP SÓJOVÁ NÁHRADA MLIEKA SOJAMILK NATURAL 400G

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Prirodzene bezlepkový výrobok s mliečnou, lahodnou a jemnou chuťou. Používa sa ako alternatíva kravského mlieka k bežnému pitiu, príprave cereálnych raňajok, koktailov, kakaa. Patří medzi chutne varianty mlieka a je dobre rozpustný v teplej vode. Na prípravu stačí 2 polievkové lyžice dať do 3dl šálky a zaliať teplou vodou. Je vyrobený z nehydrogenizovaného oleja, z geneticky nemodifikovaných surovín. Obsahuje sójový lecitín, je vhodný pre osoby alergické na lepok a laktózu, prirodzene bezlepkový výrobok. Hmotnosť 400 g.

  2,02 €

 • EMCO Sojový přírodní nápoj s vápníkem 1l

  EMCO Sojový přírodní nápoj s vápníkem 1l

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Jedná se o sójový nápoj s vápníkem a vitamíny (B2, B12) s uzávěrem. Baleno v obalech Tetra Pak. Skladování Po otevření se skladuje v chladničce (max. 7 stupňů) - spotřebovat do 5 dnů. Složení voda, loupané sójové boby (6,4%), nerafinovaný třtinový cukr, uhličitan vápenatý, ragulátor kyselosti (dihydrogenfosforečnan draselný), jedlá mořská sůl, stabilizátor (guma gellan), aroma, vitamíny B2 a B12 Průměrné výživové hodnoty ve 100ml Energetická hodnota 42 kcal/177 kJ Bílkoviny 3,3g Tuky 1,9g Vláknina 0,6g Sodík 0,05 g Vápník 120 mg Vitamin B2 0,24mg Vitamin B12 0,15mg

  2,46 €

 • SOJA FOOD BIO Nápoj sójovo ryžový 1 l Výživový doplnok

  SOJA FOOD BIO Nápoj sójovo ryžový 1 l

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Zloženie voda sójové bôby * (6%)ryža * (6%) morská soľ * Produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva Nutričné údaje na 100 ml Energetická hodnota 156 kJ / 37 kcal Tuky: 0,9 g z toho mastné kyseliny: 0,2 g Sacharidy: 5,2 g z toho cukry: 4,8 g Vláknina: 0,4 g Bielkoviny: 1,8 g Soľ: 0,08 g Alergény sója Skladovanie Uchovávajte v chladničke po otvorení a používaní do 3-4 dní.

  1,59 €

 • PROVAMEL BIO Nápoj sójový vanilkový 1 l Výživový doplnok

  PROVAMEL BIO Nápoj sójový vanilkový 1 l

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

   Sójové produkty obsahujú vitamín B1 (tiamín) vitamín B3 (niacín) vysoký obsah draslíka, horčíka a železa Sójové nápoje obsahujú viac železa ako kravského mlieka, 0,7 mg na 100 ml oproti 0,1 mg na 100 ml. Zloženie pitná voda ošúpané sójové bôby * (7,2%) nerafinovaný trstinový cukor * výťažok burbonské vanilky * (0,2%) morská soľ * Produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva Nutričné údaje na 100 ml Energetická hodnota 228 kJ / 54 kcal Tuky: 1,9 g z toho mastné kyseliny: 0,3 g Sacharidy: 5,7 g z toho cukry: 5,7 g Vláknina: 0,6 g Bielkoviny: 3,3 g Soľ: 0,14 g Alergény sója Skladovanie Po uskladnení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 5 dní.

  2,64 €

 • PROVAMEL BIO Sójový nápoj čokoládový 1 l Výživový doplnok

  PROVAMEL BIO Sójový nápoj čokoládový 1 l

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Sójové produkty obsahujú vitamín B1 (tiamín) a B3 (niacín), ďalej  minerály ako draslík, horčík a železo. Sójové nápoje obsahujú viac železa ako kravské mlieko, 0,7 mg na 100 ml oproti 0,1 mg na 100 ml. Zloženie Pitná voda, ošúpané sójové bôby (7,8%), nerafinovaný trstinový cukor *, odtučnené kakao * (1,3%), čokoláda * (1,1%), morská soľ, . * Produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva Údaje o výžive na 100 ml výrobku Energetická hodnota 283 kJ / 67 kcal Tuky: 2,2 g z toho mastné kyseliny: 0,6 g Sacharidy: 8,1 g z toho cukry: 7,9 Vláknina: 1,1 g Bielkoviny 3,4 g Soľ: 0,14 g Alergény sója Skladovanie Po otvorení uchovávajte v chladničke a spotrebujte do 5 dní od otvorenia.

  2,53 €

 • Sójové mléko Naturell BERIEF 1l- BIO

  Sójové mléko Naturell BERIEF 1l- BIO

  Doručenie do Vianoc

  3 dni

  Bio sójovo mléko 1 l Sójovo mléko je vyrobené z celých sójových bobů, neobsahuje žádné přidané sladidlo či zahušťovadlo, není ovoněné aromaty a je pouze lehounce dosolené mořskou solí. Je vynikající samotné, lehce vychlazené, ale hodí se také na přípravu ochucených nápojů (kakaa, vanilkového mléka, mléčně-ovocných koktejlů apod.), na müsli a cereální snídaně, na přípravu sladkých desertů a na pečení i vaření. Jaký je rozdíl mezi sójovým mlékem a sójovým nápojem? Žádný, rozdíl je jen v názvu. I když všichni vědí, co to je sójové mléko, a že se skutečným mlékem od krav, koz či ovcí má společné jenom podobné použití, legislativci EU zakazují výrobcům použití slova "mléko" na obalu výrobku pro cokoliv jiného než živočišná mléka. Důvodem je obava, že by docházelo ke klamání zákazníků. Tento postup je jistě chvályhodný, pokud se jedná např. o zákaz používání slova máslo pro označení margarínu, nebo o zákaz označování tukových polev názvem čokoláda (prostě v těch případech, kdy výrobce skutečně chce oklamat zákazníka), ale u sójového mléka vede jen ke zmatkům. Žádný výrobce sójového mléka nemá za cíl, aby si spotřebitelé pletli jeho výrobek s kravským mlékem, ale každý naopak zdůrazňuje, že se o kravské mléko nejedná. Pozor, v internetových diskuzích se někdy objevují názory, že sójový nápoj je méně kvalitní než sójové mléko. Toto je pouhý mýtus, stejný nápoj se v Asii nazývá sójové mléko a v EU sójový nápoj. Výše řečené platí i pro všechna ostatní rostlinná mléka (ovesné, rýžové mléko). Co to je uhličitan vápenatý? Uhličitan vápenatý je chemický název pro vápenec, stejnou chemickou strukturu má i mramor a křída. Tato látka se získává z přírodních zdrojů a působí zásaditě (snižuje kyselost). Účinkuje také jako zdroj vápníku pro lidské tělo. Jedná se o neškodnou přídatnou látku, označovanou také jako E 170. OBJEM: 1 l ZEMĚ PŮVODU: Německo SLOŽENÍ: voda, sójové boby* 6,2 %, rýže* 6 %, regulátor kyselosti uhličitan vápenatý, mořská sůl. Suroviny s * pocházejí z kontrolovaného ekologického zemědělství. VÝŽIVOVÉ INFORMACE: Toto sójovo-rýžové mléko samozřejmě neobsahuje cholesterol, mléčné bílkoviny a laktózu a obsahuje pouze 0,9 % tuku. 100 ml obsahuje v průměru: Energie 151 kJ / 36 kcal Bílkoviny 1,8 g Sacharidy 5,2 g (z toho 4,8 g cukry) Tuky 0,9 g Vláknina 0,4 g Sodík 0,05 g Vápník 120 mg (15 % DDD) DDD = doporučená denní dávka

  1,51 €

 • TOPNATUR Soya Drink Extra Protein 160 g Výživový doplnok

  TOPNATUR Soya Drink Extra Protein 160 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Soya Drink Extra Protein má 100 % rostlinné složení a jedinečnou chuť, díky čemuž se řadí mezi nejčastěji vyhledávanou variantu rostlinného nápoje. Nezklame ani ty, kteří se stravují bez lepku, bez kaseinu, či bez laktózy. Nápoj má příjemnou, lahodnou chuť a používá se jako alternativa kravského mléka. Soya Drink Extra Protein je vyroben s geneticky nemodifikovaných surovin a nehydrogenizovaného oleje. Dávkování a způsob užití Rozmíchejte 20 g (2 polévkové lžíce) v malém množství teplé vody na kašičku a doplňte do 250 ml. Na přípravu studeného nápoje použijte mixér nebo šejkr.Po každém použití obal pečlivě uzavřete (zabráníte tvrdnutí směsi). Složení Sójové boby (55 %), třtinový cukr, sójový proteinový izolát (15 %), inulin, Aquamin - kalcifikovaná řasa Lithothamnion calcareum, sůl a stabilizátor: xantanovou gumu. Výživové údaje na jednu porci Energetická hodnota 343 kJ/82 kcal, tuky 2,4 g - z toho nasycené mastné kyseliny 0,3 g, sacharidy 7,8 g - z toho cukry 5,0 g, vláknina 1,2 g, bílkoviny 6,6 g, sůl 0,28 g a vápník 120 mg.

  1,26 €

 • TOPNATUR Soya Drink Natural 160 g

  TOPNATUR Soya Drink Natural 160 g

  Doručenie do Vianoc

  skladom do 24 hodín

  Soya Drink Natural má 100 % rostlinné složení a jedinečnou chuť, díky čemuž se řadí mezi nejčastěji vyhledávanou variantu rostlinného nápoje. Nezklame ani ty, kteří se stravují bez lepku, bez kaseinu, či bez laktózy. Nápoj se používá jako alternativa kravského mléka. Soya Drink Natural je vyroben s geneticky nemodifikovaných surovin. Dávkování a způsob užití Rozmíchejte 20 g (2 polévkové lžíce) v malém množství teplé vody na kašičku a doplňte do 250 ml. Na přípravu studeného nápoje použijte mixér nebo šejkr.Po každém použití obal pečlivě uzavřete (zabráníte tvrdnutí směsi). Složení Sójové boby (65 %), třtinový cukr, inulin, Aquamin – kalcifikovaná řasa Lithothamnion calcareum, sůl, stabilizátor: xantanová guma.

  1,26 €

 • TOPNATUR Soya Drink Vanilla 160 g

  TOPNATUR Soya Drink Vanilla 160 g

  Doručenie do Vianoc

  3 dni

  Soya Drink Vanilla je rostlinný prémiový nápoj s příchutí vanilky. Má 100 % rostlinné složení a díky tomu se řadí mezi nejčastěji vyhledávanou variantu rostlinného nápoje. Nezklame ani ty, kteří se stravují bez lepku, bez kaseinu, či bez laktózy. Nápoj má příjemnou, lahodnou chuť a používá se jako alternativa kravského mléka. Soya Drink Vanilla je vyroben s geneticky nemodifikovaných surovin a nehydrogenizovaného oleje. Dávkování a způsob užití Rozmíchejte 20 g (2 polévkové lžíce) v malém množství teplé vody na kašičku a doplňte do 250 ml. Na přípravu studeného nápoje použijte mixér nebo šejkr. Po každém použití obal pečlivě uzavřete (zabráníte tvrdnutí směsi). Složení Sójové boby (55 %), třtinový cukr, sójový proteinový izolát (15 %), inulin, Aquamin - kalcifikovaná řasa Lithothamnion calcareum, sůl a stabilizátor: xantanovou gumu. Výživové údaje na jednu porci Energetická hodnota 343 kJ/82 kcal, tuky 2,4 g - z toho nasycené mastné kyseliny 0,3 g, sacharidy 7,8 g - z toho cukry 5,0 g, vláknina 1,2 g, bílkoviny 6,6 g, sůl 0,28 g a vápník 120 mg.

  2,60 €

 • ASP Ryžový nápoj s Ca + Vitamín D 350 g Výživový doplnok

  5 dní

  Zloženie: voda, ryža 17%, slnečnicový olej lisovaný za studena , vápnik rastlinného pôvodu (z Lithothamnium Calcarea), morská soľ. Z ekologického poľnohospodárstva. Môže obsahovať stopy arašidov, ostatné orechy, sóju a pšenicu.

  1,92 €

 • ASP Pohankový nápoj 300 g

  5 dní

  Pohánkový nápoj je sušný nápoj v prášku. Z 300 g prášku je možné pripraviť 3,0 l nápoja. bez lepku (gluténu) a bez laktózy, rastlinný produkt, s obsahom rozpustnej vlákniny inulín, s obsahom nerozpustnej vlákniny z pohánky.  Pohánkový nápoj má využitie ako alternatívna náhrada za mlieko, vhodný pre celiatikov. Viac na adcc.sk

  1,64 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam