Moje srdcovky

Úvodná strana » Trápi ma » Chrípka a prechladnutie » Kašeľ

Kašeľ

Kašel je nepříjemným a častým příznakem onemocnění horních dýchacích cest. Tato onemocnění nejčastěji doprovází suchý kašel, který se později mění na vlhký se současným vykašláváním hlenu. Jaké mohou být jeho příčiny? Co na kašel použít? Je vhodné použít tyto přípravky i u léčby dětí? Odpovíme vám na následujících řádcích.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam
 • STOPTUSSIN GTT POR 1X50ML Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Používa na liečbu suchého, dráždivého a ťažko utíšiteľného kašľa pri vírusových infekciách horných a dolných dýchacích ciest, pri zápaloch horných dýchacích ciest, pri zápale hltana, hrtana, priedušiek a pľúc. Môžu užívať dospelí, deti i dospievajúci.

  6,49 € 5,39 € -17 %

  5,39
 • BROMHEXIN 8 BERLIN-CHEMIE tbl obd 8 mg (blis.) 1x25 ks Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Liek obsahuje bromhexíniumchlorid, ktorý je bronchosekretolytikum (liek na uvoľnenie hlienu pri ochoreniach dýchacích ciest spojených s tvorbou hustého hlienu).

  2,39 € 1,69 € -29 %

  1,69
 • ISLA CASSIC 30 TBL Zdravotnícka pomôcka

  Skladom

  Pastilky s prírodným výťažkom z ríbezlí.

  5,79 €

  5,79
 • Solmucol 100 mg 20 vreciek Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Liečivo N-acetylcysteín má depolimerizujúci účinok na mukopolysacharidy a vlákna DNK, ktoré sú zodpovedné za väzkosť hlienu, čím rozpúšťa všetky druhy hlienov.

  4,02 € 3,29 € -18 %

  3,29
 • MUCOSOLVAN pre dospelých 30 mg/5 ml sirup 100 ml Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Ambroxoliumchlorid, liečivo tohto lieku, zvyšuje vylučovanie hlienu z dýchacích ciest, uľahčuje jeho vykašliavanie a zmierňuje kašeľ.

  6,79 € 5,49 € -19 %

  5,49
 • KALOBA kvapky 50 ml Liek

  Skladom už iba 3 - 5 kusy

  Kaloba® je rastlinný liek, ktorý je používaný pri nachladnutí, kašli a pri akútnych infekciách horných dýchacích ciest.

  11,49 €

  11,49
 • STOPTUSSIN TBL 20 TBL Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Tlmí dráždenie na kašeľ, mení skladbu prieduškového hlienu a uľahčuje tak jeho vykašliavanie. Je určený na liečbu suchého, dráždivého, ťažko utíšiteľného kašľa rôzneho pôvodu. Určený pre deti od 12 rokov a dospelých.

  4,99 € 4,49 € -10 %

  4,49
 • MUCOSOLVAN Junior sirup 100 ml Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Mucosolvan Junior je určený na liečbu uľahčujúcu vykašliavanie pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

  5,69 € 4,89 € -14 %

  4,89
 • AMBROBENE 15 mg/5 ml sirup 100 ml Liek

  Skladom

  Liek uvoľňuje, skvapalňuje hlien v dýchacích cestách, vyvoláva zvýšenú tvorbu hlienu a zároveň ho zrieďuje, čistí sliznicu dýchacích ciest.

  5,29 €

  5,29
 • ACC LONG 10x600 mg šumivých tabliet Liek

  Skladom

  Liek sa užíva na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého hlienu, ako sú chrípka, zápaly priedušnice, akútna i chronická bronchitída a iné. Liek je vhodný pre dospelých i pre deti od 14 rokov.

  7,09 €

  7,09
 • MUCOSOLVAN mäkké pastilky 15 mg 20 kusov Liek

  Skladom

  Zvyšuje vylučovanie hlienu z dýchacích ciest, uľahčuje jeho vykašliavanie a zmierňuje kašeľ. určený pre dospelých, dospievajúcich a deti od 6 rokov.

  6,29 €

  6,29
 • MPC Junior angin sirup 100 ml Zdravotnícka pomôcka

  Skladom

  Určený deťom a dospievajúcim vo veku 1-16 rokov pri suchom kašli. Účinné látky sú výťažky z lišajníka islandského, výťažky zo slezu s čerešňovou príchuťou. 

  7,99 €

  7,99
 • MUCOSOLVAN TBL 20X30MG Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Mucosolvan Tablety sú určené na liečbu uľahčujúcu vykašliavanie pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek a pľúc sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

  4,99 €

  4,99
 • SOLVOLAN sir 1x100 ml Liek

  Skladom

  Liek redukuje priľnavosť a viskozitu prieduškového hlienu, uľahčuje vykašliavanie, uľavuje pri sťaženom dýchaní, potláča kašľací reflex a zvyšuje odolnosť voči infekciám dýchacích ciest.

  3,99 €

  3,99
 • APOTEX Aspecton tablety na kašeľ čierne ríbezle 30 ks Zdravotnícka pomôcka

  Skladom

  Aspecton tablety Čierne ríbezle sa cmúľajú pri dráždivom kašli a zachrípnutí.

  3,49 €

  3,49
 • ROBITUSSIN ANTITUSSICUM sirup 100 ml Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Robitussin Antitussicum je liek na tlmenie kašľa, ktorý upokojuje a kontroluje suchý, pretrvávajúci kašeľ u dospelých a detí vo veku od 6 rokov.

  6,79 € 5,59 € -18 %

  5,59
 • Mucoplant Sirup proti kašľu so skorocelom a medom 250 ml Liek

  Skladom

  Mucoplant sirup proti kašľu so skorocelom a medom je tradičný rastlinný liek.

  8,79 €

  8,79
 • MUCOSOLVAN RETARD CPS PLG 20X75MG Liek

  Skladom viac ako 5 kusov

  Mucosolvan Retard je určený na sekretolytickú (uľahčujúcu vykašliavanie) liečbu pri akútnych a chronických ochoreniach priedušiek a pľúc sprevádzaných narušenou tvorbou väzkého prieduškového hlienu a jeho sťaženým transportom a vylučovaním.

  8,99 €

  8,99
 • APOTEX Aspecton tablety na kašeľ čierne ríbezle 60 ks Zdravotnícka pomôcka

  Skladom

  Aspecton tablety Čierne ríbezle sa cmúľajú pri dráždivom kašli a zachrípnutí.

  6,39 €

  6,39
 • APOTEX Aspecton JUNIOR sirup 100 ml Zdravotnícka pomôcka

  Skladom

  Sirup pre deti od 2 rokov s medovou príchuťou pri suchom a dráždivom kašli.

  7,39 €

  7,39
 • PETIT DRILL Sirup na suchý kašeľ 125 ml Zdravotnícka pomôcka

  Skladom

  Keď dieťa kašle, chcete mu čo najrýchlejšie uľaviť. So suchým kašľom si poradí sirup Petit Drill s jahodovou príchuťou. Pre deti od 6 mesiacov.

  6,39 €

  6,39
 • ROBITUSSIN Junior sirup 100 ml Liek

  Skladom

  Robitussin Junior je liek na tlmenie kašľa, ktorý upokojuje a kontroluje suchý, pretrvávajúci kašeľ u detí vo veku od 2 do 12 rokov. Odporúča sa na použitie iba u detí.

  6,79 €

  6,79
 • ACC LONG hotdrink 10x600 mg Liek

  Skladom

  Liek sa užíva na liečbu všetkých ochorení dýchacích ciest, ktoré sú sprevádzané intenzívnou tvorbou hustého väzkého hlienu, ako sú chrípka, zápaly priedušnice, akútna i chronická bronchitída, priedušková astma.

  7,79 € 6,49 € -17 %

  6,49
 • PROSPAN 700 mg sirup 100 ml Liek

  Skladom

  Rastlinný liek uvoľňuje hlieny v dýchacích cestách a uľahčuje vykašliavanie. Liek sa používa na liečbu akútnych zápalov dýchacích ciest.

  6,99 €

  6,99

Kašeľ - detailný popis

Suchý kašel nejčastěji předpovídá onemocnění horních cest dýchacích. Může být ale také způsoben užíváním některých léků, pozřením většího sousta, vdechnutím některé z dráždivých látek nebo jako následek vyvolané alergické reakce. Je velice dráždivý, lidský organismus může dlouhodobější trvání suchého kašle značně vyčerpat a také může zhoršit prodělávané onemocnění. Je tak třeba užíváním vhodných přípravků zajistit zvlhčení sliznice a tvorbu hlenu pro vykašlávání.

Vykašláváním hlenu se tento typ kašle mění na vlhký. Ten nemusí být pouze příznakem onemocnění horních cest dýchacích. Vykašlávání hlenu může být známkou chronické bronchitidy, zápalu plic, tuberkulózy nebo také cystické fibrózy.

Při léčbě je nutné zaměřit se na samotnou příčinu kašlání. Vhodné je užívání přípravků k léčbě dýchacího systému. Sirup na kašel, čaje, kapky proti kašli a další přípravky zajistí tuto léčbu a brzy vás všech nepříjemností účinně zbaví. Tyto typy kašle není bohužel možné vymýtit očkováním nebo jiným způsobem jako černý kašel. Černý kašel byl v minulých dobách velmi nebezpečným onemocněním zejména u dětí. Dnes se již naštěstí na našem území nevyskytuje.

Zdravotní komplikace a užívání léků či jiných potravinových doplňků konzultujte s ošetřujícím lékařem. Pečlivě čtěte příbalové informace.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam