Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke prostriedky » Prostriedky na podráždené oči

HYLO-COMOD sterilný roztok 10 ml

Zdravotnícka pomôcka Viac o legislatíve
Kód výrobku: 45702
100 %
Pre lepšie zvlhčenie očného povrchu pri pálenie očí, alebo po operačných zákrokoch na oku.

Viac informácií

12,69 €

Skladom zajtra

Pozajtra odosielame, u vás v stredu 26. 2.

Pozajtra odosielame, u vás v stredu 26. 2.

Všetko za 3,99 €

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie HYLO-COMOD sterilný roztok 10 ml

Pre lepšie zvlhčenie očného povrchu pri pálenie očí, alebo po operačných zákrokoch na oku.

Pre lepšie zvlhčenie očného povrchu v dôsledku porúch citlivosti, vyvolaných vplyvmi vonkajšieho prostredia, ako je suché oko, pocit cudzieho telesa v oku a alebo pri pálení očí, alebo po operačných zákrokoch na oku.

Kedy sa HYLO-COMOD® používa

 • Ak oči svrbí, páli, sú rýchlo unavené, vzniká chcete pocit, že je v nich piesok, prichádza do úvahy ako príčinu týchto ťažkostí nedostatočné zvlhčovanie očného povrchu. Napríklad pri dlhodobom pobyte v klimatizovaných priestoroch, alebo intenzívnom sledovaní obrazovky môže rýchlejšie dochádzať k narušeniu prirodzeného slzného filmu. Aby mohla očné tkanivo plniť svoje funkcie, musí byť neustále zvlhčovaná.
 • Prirodzená tvorba sĺz môže byť redukovaná aj po operačných zákrokoch na oku, alebo po poraneniach oka. Regenerácia povrchových tkanív však vyžaduje neustále dostatočné zvlhčovanie. Používaním roztoku HYLO-COMOD® je rohovka a spojivka dlho a trvalo zásobovaná vlhkosťou, takže fyziologické hojivé procesy môžu optimálne prebiehať.
 • Pre optimálne používanie kontaktných šošoviek je obzvlášť dôležité, aby kontaktné šošovky boli dostatočne zvlhčované slznú tekutinou. HYLO-COMOD® možné používať počas nosenia kontaktných šošoviek. Pre užívateľov tvrdých alebo mäkkých kontaktných šošoviek je ich nosenie pri súčasnom používaní prípravku HYLO-COMOD® príjemnejšie - nedochádza k vzniku chrást.

HYLO-COMOD® obsahuje hyaluronát sodný, prirodzenú látku, ktorá sa nachádza v oku, ale aj v iných častiach tela. Táto zlúčenina má zvláštne fyzikálne vlastnosti - na povrchu oka vytvára rovnomerný, stabilný a dlho priľnuté vlhký film, ktorý odoláva odplaveniu, pričom funkcie oka zostávajú plne zachované. Oko je dlhodobo chránené pred vysychaním a podráždením.

Ako často a ako dlho by sa mal HYLO-COMOD® používať

 • Počet denných dávok prípravku HYLO-COMOD® záleží na individuálnom úsudku, odporúčania lekára alebo špecialistu pre nosenie kontaktných šošoviek. Všeobecne sa kvapká 3x denne 1 kvapka do spojovkového vaku každého oka. Pri silnejších ťažkostiach možno HYLO-COMOD® počas dňa
  používať častejšie.
 • Ak by ste mal / a HYLO-COMOD® používať častejšie (napr. Viac ako 10-krát denne), nechajte si vyšetriť oči od svojho očného lekára. HYLO-COMOD® je vhodný pre dlhodobé používanie, napriek tomu by ste sa mal / a pri dlhotrvajúcich ťažkostiach opýtať aj na radu svojho očného lekára.
 • HYLO-COMOD® sa nemá používať pri precitlivenosti na akúkoľvek zložku liekom.

Návod na použitie

1. Pred každým použitím odstráňte uzáver. Pred prvým použitím prípravku HYLO-COMOD® zatlačte,
prosím, na dno fľaše tak často, až z kvapkacej trubičky vystúpi prvá kvapka. Tým je fľaštička pripravená
na prvé použitie.

2. Držte fľaštičku kvapkacia špičkou dole, palec je umiestnený vedľa kvapkacia špičky, ostané prsty položte na dno
fľaštičky.

3. Ruku s fľaštičkou prípravku HYLO-COMOD® podoprite o druhú voľnú ruku tak, ako je na obrázku.

4. Mierne zakloňte hlavu, ľahko odtiahnite voľnou rukou spodné viečko od oka aa stlačte rýchlo a silno stred fľaštičky. Tým sa uvedie v chod mechanizmus pre výdaj jednej kvapky. Zvláštne mechanizmus ventilu použitý v systéme COMOD® zaručuje aj pri silnom zatlačení na dno fľaše vždy rovnakú veľkosť kvapky aj rovnakú rýchlosť vkvapnutí. Zatvorte pomaly oko, aby sa tekutina mohla rovnomerne rozdeliť po jeho povrchu.

5. Po použití fľaštičku starostlivo uzavrite uzáverom. Uvedomte si, že kvapkacou špička je vlhká. Pri kvapkanie do oka zabráňte kontaktu kvapkacou špičky s okom alebo pokožkou obličeje.Užívání prípravku HYLO-COMOD® nie je časovo obmedzené. Jednu fľaštičku lieku by mala používať len jedna osoba.

Ďalšie zásady, ktoré je pri užívaní nutné dodržiavať

 • V prípade užívania iných očných kvapiek by mal interval medzi ich aplikáciou a aplikáciou prípravku HYLO-COMOD® trvať aspoň 30 minút, pričom očné kvapky sa aplikujú ako prvé. Očná masť sa vpravuje do spojovkového vaku vždy až po podaní prípravku HYLO-COMOD®.
 • Vzhľadom k absencii konzervačné prísady je HYLO-COMOD® aj pri dlhodobom užívaní dobre znáša. Boli však hlásené ojedinelé prípady vzniku precitlivenosti (pálenie, slzný tok), ktoré po vysadení prípravkami rýchlo odzneli.
 • Neexistujú žiadne obmedzenia pre používanie prípravku Hylo-COMOD® deťmi, tehotnými alebo dojčiacimi ženami.
 • Skladujte pri izbovej teplote. Po prvom otvorení je obsah fľaštičky použiteľný 6 mesiacov. Nepoužívajte po skončení doby použiteľnosti. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Čo HYLO-COMOD® obsahuje a ako je znášaný

Sterilný roztok je bez fosfátov a bez prísady konzervačné látky. Obsahuje 1 mg / ml hyaluronátu sodného, ​​citrátu, sorbitol a vodu. Vzhľadom k neprítomnosti konzervačnej látky je HYLO-COMOD® všeobecne znamenite znáša. Okrem toho HYLO-COMOD® neobsahuje fosfáty, takže je zabránené komplikáciám pri tvorbe usadenín na rohovke.

Balenie obsahuje 10 ml roztoku, čo zodpovedá cca 300 kvapkám.

Preložené pomocou Google Translatore

Informácie o produkte

Výrobca: URSAPHARM S.R.O.
Značka: HYLO
Kód výrobku: 45702
Kód EAN:
kód ŠUKL: P69584
Držiteľ rozhodnutia: URSAPHARM S.R.O.

Recenzie (1)

Recenzie HYLO-COMOD sterilný roztok 10 ml

Recenzie od 1 užívateľa s celkovým hodnotením 100 %.

Pridať recenziu produktu

100 %

Tyto kapky jsem si vybrala, protože nemají konzervační ani chemické látky a může je používat kdokoli, kdo má problémy s očima, jako je třeba citlivost nebo alergii. Tyto kapky kapu už několik let, protože nesnáším jiné druhy obsahující konzervační látky. Můžu je používat podle svých potřeb. Nosím je pořád u sebe. Hodí se pro každou příležitost. Tento produkt mi doporučila lékařka. Vyzkoušela jsem mnoho podobných produktů, ale nejvíce mi vyhovuje tento. Cena je poměrně drahá, nemůže si je dovolit každý. Protože jsem úplně bez slz, spotřebuji jich velmi mnoho a je to pro mě finančně náročné. Patří mezi dražší preparáty. Kvalita je velmi dobrá, ale mohlo by to být levnější.

Je to absolutně výborný preparát pro osoby, které trpí vysychání očí. Užívám ho několik let a jsem s ním velice spokojená.
Můžu vřele doporučit.
Na tento preparát nemám žádných výtek.

Prečo je to po česky?

Diskusia

Diskusia HYLO-COMOD sterilný roztok 10 ml

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam