Úvodná strana Zdravie a lieky Očná optika Kontaktné šošovky Štrnásťdenné kontaktné šošovky

Štrnásťdenné kontaktné šošovky

Ak sa chcete nadobro zbaviť okuliarov a dopriať si komfort, ktorý vám ponúkajú šošovky, sú pre vás ideálne dvojtýždňové kontaktné šošovky. Zároveň predstavujú veľmi ekonomickú variantu šošoviek. Pre tých, ktorí majú citlivejšie oči a nevyhovujú im mesačné šošovky, sú dvojtýždňové šošovky veľmi dobrou voľbou. Môžete sa tak vyhnúť nepríjemnému páleniu a začervenaniu očí alebo dokonca prenosu infekcie.

Štrnásťdenné kontaktné šošovky - detailný popis

Ako sa starať o dvojtýždňové šošovky

Základom správnej starostlivosti o kontaktné šošovky je ich ukladanie do púzdra. Na noc si šošovky vždy vyberajte a uložte ich do špeciálneho roztoku, ktorý ich zbaví všetkých nečistôt a baktérií, dezinfikuje ich. Pred každým uložením šošoviek je nutné roztok vymeniť.

Kontaktné šošovky by ste tiež nemali nosiť dlhšie obdobie, než na ktoré sú určené. Inak sa zvyšuje riziko podráždenia očí a infekcie. Aj z tohto hľadiska sú kontaktné šošovky na 14 dní ideálnou voľbou. Sú ekonomické, a pritom veľmi hygienické.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika