Tie najlepšie darčeky pre zdravie a veľa odmien za vianočné nákupy.

Obľúbené položky
Vybrať odmenu

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Očná optika » Kontaktné šošovky » Príslušenstvo ku kontaktným šošovkám » Aplikácia šošoviek

Aplikácia šošoviek

Pokiaľ ste se rozhodli odhodiť dioptrické okuliare a začať používať pohodlnejšie kontaktné šošovky, radi vám pomôžeme so vzájomným zoznámením a poradíme s prvou aplikáciou šošoviek, ktorú je potreba si správne osvojiť. S našim návodom na aplikáciu kontaktných šošoviek to bude hračka. Ak si zaobstaráte naviac praktické doplnky, bude aplikácia kontaktných šošoviek ešte o niečo ľahšia.

Aplikácia šošoviek - detailný popis

Kontaktné šošovky sú ideálne nielen na šport, ale tiež pokiaľ máte malé deti, ktoré sa radi hrajú s vašimi okuliarmi alebo pokiaľ robíte v problematickom či prašnom prostredí. Na leto sú skvelé preto, že môžete nosiť slnečné okuliare a nemusíte platiť drahé zatmavovacie či slnečné dioptrické sklá.

Šošovky si môžete vybrať v rade prevedení. Od jednodenných, vhodných pri nárazových športových aktivitách, až po mesačné či trojmesačné určené ku každodennému noseniu. V ponuke sú tiež štrnásťdenné šošovky, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie pre citlivejšie oči. Vyberať môžete tiež z farebných kontaktných šošoviek, ktoré zmenia odtieň farby vašich očí.

Doplnky na aplikáciu kontaktných šošoviek

  • aplikačná podložka – slúži na nácvik aplikácie šošoviek, pomôže vám rozlišovať pravú a ľavú šošovku
  • klieštiky a pinzety – uľahčia manipuláciu so šošovkami a zamedzia ich poškodeniu
  • púzdra na šošovky – uchovávajú šošovky v špeciálnom roztoku, chránia ich pred vznikom nečistôt a poškodením (sú nevyhnutné napr. pri cestovaní)

Ako na prvú aplikáciu kontaktných šošoviek...

Pred každou aplikáciou kontaktných šošoviek si starostlivo umyte ruky mydlom a osušte ich. Zamedzíte tak prenosu očnej infekcie. Dámy by mali odložiť aplikáciu make-upu a očných tieňov až po nasadení šošoviek. Šošovky sú uložené v tzv. blistroch s roztokom. Ešte pred otvorením s nimi ľahko zatraste a potom ich opatrne vyberte z púzdra (môžete k tomu použiť pinzetu). 

Skontrolujte, či nie je šošovka natrhnutá či inak poškodená. Či šošovka nie je naruby, poznáte podľa prirodzeného guľovitého tvaru.

Prostredníčkom stiahnete spodné viečko oka a ukazováčkom druhej ruky vytiahnete horné viečko nahor. Dívajte sa rovno do zrkadla a opatrne šošovku priložte k oku. Pozrite sa nahor a nadol, pusťte viečka a zamrkajte. Šošovka vás nesmie nijako tlačiť ani drieť. V opačnom prípade šošovku z oka vyberte, opláchnite ju v roztoku a postup opakujte.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam