Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Očná optika » Kontaktné šošovky » Príslušenstvo k šošovkám » Aplikácia šošoviek

Aplikácia šošoviek

Pokiaľ ste se rozhodli odhodiť dioptrické okuliare a začať používať pohodlnejšie kontaktné šošovky, radi vám pomôžeme so vzájomným zoznámením a poradíme s prvou aplikáciou šošoviek, ktorú je potreba si správne osvojiť. S našim návodom na aplikáciu kontaktných šošoviek to bude hračka. Ak si zaobstaráte naviac praktické doplnky, bude aplikácia kontaktných šošoviek ešte o niečo ľahšia.

Kontaktné šošovky sú ideálne nielen na šport, ale tiež pokiaľ máte malé deti, ktoré sa radi hrajú s vašimi okuliarmi alebo pokiaľ robíte v problematickom či prašnom prostredí. Na leto sú skvelé preto, že môžete nosiť slnečné okuliare a nemusíte platiť drahé zatmavovacie či slnečné dioptrické sklá.

Šošovky si môžete vybrať v rade prevedení. Od jednodenných, vhodných pri nárazových športových aktivitách, až po mesačné či trojmesačné určené ku každodennému noseniu. V ponuke sú tiež štrnásťdenné šošovky, ktoré sú vhodné na každodenné nosenie pre citlivejšie oči. Vyberať môžete tiež z farebných kontaktných šošoviek, ktoré zmenia odtieň farby vašich očí.

Doplnky na aplikáciu kontaktných šošoviek

 • aplikačná podložka – slúži na nácvik aplikácie šošoviek, pomôže vám rozlišovať pravú a ľavú šošovku
 • klieštiky a pinzety – uľahčia manipuláciu so šošovkami a zamedzia ich poškodeniu
 • púzdra na šošovky – uchovávajú šošovky v špeciálnom roztoku, chránia ich pred vznikom nečistôt a poškodením (sú nevyhnutné napr. pri cestovaní)

Ako na prvú aplikáciu kontaktných šošoviek...

Pred každou aplikáciou kontaktných šošoviek si starostlivo umyte ruky mydlom a osušte ich. Zamedzíte tak prenosu očnej infekcie. Dámy by mali odložiť aplikáciu make-upu a očných tieňov až po nasadení šošoviek. Šošovky sú uložené v tzv. blistroch s roztokom. Ešte pred otvorením s nimi ľahko zatraste a potom ich opatrne vyberte z púzdra (môžete k tomu použiť pinzetu). 

Skontrolujte, či nie je šošovka natrhnutá či inak poškodená. Či šošovka nie je naruby, poznáte podľa prirodzeného guľovitého tvaru.

Prostredníčkom stiahnete spodné viečko oka a ukazováčkom druhej ruky vytiahnete horné viečko nahor. Dívajte sa rovno do zrkadla a opatrne šošovku priložte k oku. Pozrite sa nahor a nadol, pusťte viečka a zamrkajte. Šošovka vás nesmie nijako tlačiť ani drieť. V opačnom prípade šošovku z oka vyberte, opláchnite ju v roztoku a postup opakujte.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Hyal-Drop multi očné kapky 10ml

  Hyal-Drop multi očné kapky 10ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom > 5 ks

  Zloženie: Kyselina hyalurónová 2,4 ml / mg. Kyselina hyalurónová je súčasťou každého tkaniva ľudského tela. Jej hlavnou úlohou je udržať a/alebo zvýšiť lubrikáciu pomocou naviazania molekúl vody. Možno poznáte pocit suchosti "svojej vlastnej kože"; práve v tejto situácii je miesto pre kyselinu hyalurónovú. Vedeli ste napríklad, že všetky pohyby sú uskutočňované s pomocou kyseliny hyalurónovej, pretože zvlhčuje Vaše kĺby? Kyselina hyalurónová je dnes pravdepodobne jedna z najintenzívnejšie skúmaných látok v medicíne. Jej použitie sa skúmalo v mnohých klinických štúdiách. Použitie: zvlhčuje povrch očí, príjemne oči osviežuje, upokojuje a prináša dlhotrvajúci pocit úľavy od ťažkostí spojených s nedostatočným zvlhčovaním očí. Vďaka inovatívnemu riešeniu s využitím patentovaného pumpičkového mechanizmu vyhovuje Hyal-Drop multi zvyšujúcim sa požiadavkám kladeným na moderný zvlhčujúci roztok. Účinky:  Zlepšuje zvlhčenie očného povrchu a slúži ako k vlhčeniu kontaktných šošoviek, tak k ich opakovanému zvlhčovanie počas nosenia. Dávkovanie: Keďže Hyal-Drop multi neobsahuje konzervanty, môžeme ho používať každý deň a ako často chceme. Kvapká 1 kvapku do spojovkového vaku. Vďaka patentovanému pumpičkovému mechanizmu možno prípravok Hyal-Drop multi používať 12 týždňov od otvorenia.  

  7,62 €

 • Horien - zvlhčující oční kapky 15 ml

  Horien - zvlhčující oční kapky 15 ml

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Kapky Horien jsou zvlhčující oční kapky pro uživatele kontaktních čoček. Aplikují se přímo do oka na kontaktní čočku, jsou vhodné pro všechny druhy měkkých kontaktních čoček. Výrazně zvyšují dobu komfortního pocitu, a to i u čoček s prodlouženým režimem nošení. Složení výrobku Polyhexamethylen biguanid  (PHMB) - desinfekční a konzervační činidlo, Edete disodium, Poloxamer, Boric Acid, Sodium borate, Sodium chloride, Hydroxypropyl metyl celulóza  (HPMC)

  3,98 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam