Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícky materiál » Inkontinenčné pomôcky » Inkontinenčné vložky, podložky, plienky

Inkontinenčné vložky, podložky, plienky

Trápia vás inkontinencia? Samovoľný únik moču čiže inkontinencia je problémom, ktorý postihuje nielen staršie ženy, ale aj mužov alebo deti. Skrátka sa skôr či neskôr môže objaviť u kohokoľvek z nás. Nenechajte si týmto problémom znepríjemňovať život a vyskúšajte rôzne inkontinenčné pomôcky.

Aké sú príčiny inkontinencie?

Najprv je dôležité zistiť príčinu inkontinencie, jedine tak je možné ju správne riešiť. Vo väčšine prípadov býva príčin hneď niekoľko. Podstatnú úlohu hrá vek a s ním spojené ochabnutie svalov panvového dna. Medzi faktory prispievajúce k inkontinencii môžeme radiť aj genetické dispozície, následky nejakého zranenia, užívanie liekov, obezita a celkový zdravotný stav jedinca.

Niekedy sa môžeme tiež stretnúť s rozlíšením dvoch základných typov inkontinencie - podľa toho, ako a prečo dochádza k úniku moču:

  • Stresová inkontinencia: k úniku moču dochádza pri zvýšení vnútrobrušného tlaku, napríklad pri kašli, kýchaní či cvičení. Príčinou býva predovšetkým oslabené svalstvo panvového dna a nedostatočná funkcia zvierača močovej trubice.
  • Urgentná inkontinencia: v tomto prípade je únik moču spojený s naliehavým nutkaním na močenie, kedy dochádza k nekontrolovateľným a náhlym sťahom svaloviny močového mechúra. 

Kde hľadať pomocníkov?

Skvelými pomocníkmi v boji proti úniku moču sú inkontinenčné vložky, nohavice a podložky...

  • Inkontinenčné vložky: sú vhodné najmä pre ľahký a stredný únik moču. Sú anatomicky tvarované pre ženy aj pre mužov. Majú príjemný povrch a systém kontroly zápachu, ktorý dokonale pohltí prípadný zápach. Vyskúšajte napr. vložky pri ľahkom úniku moču MoliMed Comfort či MoliMed.
  • Podložky: majú absorpčné jadro z niekoľkých vrstiev buničiny, z druhej strany sú opatrené nepriepustnou a protišmykovou fóliou. Používa sa ako priama podložka pod inkontinentných pacientov, chráni prestieradlo a lôžko pred znečistením. Dostupné sú v rôznych veľkostiach.
  • Inkontinenčné nohavičky: sú vhodné na používanie pri strednom či ťažkom úniku moču alebo i úniku stolice. Dostupné sú navliekacie alebo zalepovacie plienkové nohavičky. Široký sortiment nohavičiek a plienok nájdete u značky Tena.
Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam