MojaLekáreň.sk

Prípravky na opary URGO

URGO Filmogel opary 3 ml

Zdravotnícka pomôcka

URGO Filmogel opary 3 ml URGO Filmogel opary 3 ml

Filmogel Opary sa používa na ošetrenie oparov na perách a ich…

(1x)
Na sklade

13,79 €

Prípravky na opary URGO

Opar je ochorenie, ktoré spôsobuje vírus herpes simplex (HSV) a objavuje sa ako lézie, nevzhľadný pľuzgierik na vonkajšej časti pery. Akonáhle sa raz nakazíte, zostáva vírus herpes simplex v tele nečinný, opar je potom príznakom prepuknutie infekcie. 98% ľudí na svete je nositeľom vírusu, opary prepuknú ale iba u jedného z troch.

Akonáhle sa raz nakazíte, infekcia telo nikdy neopustí. Opar sa znovu vracia a prejavuje, ak ho niečo aktivuje. Recidívu oparu v dôsledku HSV môže spôsobiť mnoho faktorov. Väčšinou je na vine oslabená imunita, horúčka, menštruácia, stres alebo dokonca pobyt na slnku. Pretože sa opar často objavuje na vonkajšej strane úst, nesúvisí so zápalom ďasien, aj keď ľudia s HIV alebo iným typom imunitnej nedostatočnosti sú vystavení zvýšenému riziku zápalu ďasien a ďalších infekčných ochorení.

Aký je rozdiel medzi oparom a Afte

Ako afty označujeme vriedky, ktoré sa môžu vyskytnúť kdekoľvek vnútri v ústnej dutine a nesúvisí s vírusom HSV. U zdravých ľudí afty zvyčajne vymiznú počas siedmich až desiatich dní. Príčina vzniku áft nie je známa, častejšie sa ale objavuje u jedincov so zníženou imunitou alebo následkom hormonálnych výkyvov alebo stresu a často súvisí tiež s nedostatkom vitamínu B, kyseliny listovej a železa.

Tiež opar môže mať na svedomí oslabená imunita. Prenáša sa dotykom cez kožu, preto sa opar môže objaviť prakticky kdekoľvek. Výnimkou nie je opar na jazyku, opar v nose alebo dokonca v oku.

Široký výber produktov na afty a ďasná nájdete na MojaLekáreň.sk

Vyberať môžete z gélov, roztokov, sprejov a mastí.

Na MojaLekáreň.sk si môžete vybrať od značiek: APOTEXCOMPEEDCOSMOSFIXAPLASTLIVSANEOPARSTOPPHYTENEOURGO

Doplnkový sortiment

  • Prostriedky na afty a ďasná - Afty sú malé vriedky vyskytujúce sa kdekoľvek ústnej dutine. Nech sa už vyskytnú na jazyku, v hrdle, na mandliach alebo v ústach, vždy nám spôsobujú nepríjemný pocit rezania a pálenia, najmä pri jedle alebo pití. Na nasledujúcich riadkoch sa dozviete niečo viac o príčinách ich vzniku.
  •  Prostriedky na zubné náhrady - Prvé dni sa zubnou náhradou väčšinou bývajú ťažké. K tomu sa ešte pridá starostlivosti o ňu. Aby sme vám to čo najviac uľahčili, máme pre vás širokú ponuku najrôznejších prípravkov na starostlivosť o umelý chrup.

TIP! Zubná kefka je spoločník, ktorého asi nie je potrebné nijako zvlášť či zdĺhavo predstavovať. Nezaobídeme sa bez neho, je tu pre nás každé ráno aj večer ako úplná samozrejmosť a na účtenke ide o zanedbateľnú cenovú položku. Väčšina ľudí im napriek tomu nevenuje nijako osobitnú pozornosť.

Kategóriu Prípravky na opary nájdete aj na našom českom e-shope Lékárna.cz

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.