Tie najlepšie darčeky pre zdravie a veľa odmien za vianočné nákupy.

Obľúbené položky
Vybrať odmenu

Úvodná strana » Domácnosť a zvieratá » Domáce elektrospotrebiče » Práčky vzduchu

Pračka vzduchu VENTA LW 45

Kód výrobku: 264982

Pračka vzduchu VENTA LW 45 - Zvlhčuje a čistí vzduch

Viac informácií

Bežná cena: 440,44 €
413,09 €
Ušetríte: 6 % (27,35 €)

Skladom už iba 1 - 2 kusy

Dnes odosielame, zajtra u vás.

Dnes odosielame, zajtra u vás.

Pridajte ešte


Načítavam

Podrobné informácie

Podrobné informácie Pračka vzduchu VENTA LW 45

Na doručenie tohto produktu nie je možné využiť osobný odber.

Pračka vzduchu VENTA LW 45 - Zvlhčuje a čistí vzduch

Zvlhčovanie a čistenie vzduchu je nepostrádateľné pre Vaše zdravie.

Pre zabezpečenie zdravého a príjemného prostredia v bytoch aj na pracoviskách je najdôležitejšou podmienkou čistota, teplota a relatívna vlhkosť vzduchu, ktorý dýchame. Ideálna vlhkosť vzduchu sa pohybuje od 55% do 65% a to ako pre preventívne, tak aj pre liečebné účely. Obzvlášť vo vykurovacom období dochádza k poklesu relatívnej vlhkosti vzduchu na nežiaduce hodnoty. Suchý vzduch vysušuje sliznicu a dôsledkom toho je, že sa baktérie a vírusy na nej nezachytia a tým sa zvyšuje riziko infekcie. Nízka relatívna vlhkosť vzduchu je príčinou mnohých zdravotných potiaží ako sú: vysúšanie sliznice horných dýchacích ciest; suchý dráždivý kašeľ; pocit stále upchatého nosa; ranné škriabanie v krku; chronické zápaly nosohltanu; časté ochorenia horných aj dolných dýchacích ciest; chronická bronchitída; opakovaná laryngitída, obzvlášť u detí; pálenie očí; popraskané pery; pocit zvýšenej únavy. Okrem toho suchým vzduchom z kúrenia trpia tiež rastliny, domáci maznáčikovia, drevený nábytok a parkety sa vysušujú a praskajú.

Špičkové multifunkčné zariadenie na zvlhčovanie a čistenie vzduchu súčasne – dva prístroje v jednom – pracuje bez filtračných vložiek – filtrom je voda

  • čistenie vzduchu a súčasne zvlhčovanie vzduchu pomocou metódy studeného odparovania
  • žiadne rozprašovanie vody, žiadna para, ani žiadne problémy s minerálmi
  • prístroje sú geniálne jednoduché, majú dlhú životnosť,vhodné na nepretržitý chod,s minimálnymi nákladmi na prevádzku
  • účinná pomôcka pri peľových alergiách a astme
  • čistí vzduch od prachu, peľov a iných alergénov, sadzí, cigaretového dymu,kysličníku siričitého,pliesní,formaldehydu a ďalších nečistôt
  • nadčasový dizajn v antracitovej farbe
  • Venta – systém umožňuje vytvárať bylinkovú arómu
  • dodáva sa v troch výkonových variantoch
  • doplnky za príplatok – účinný hygienicky neškodný prostriedok (zabezpečuje dlhodobo bezchybnú vodu a zlepšuje afinitu kyslých plynov)

Ako pračka vzduchu Venta funguje:

Znečistený a suchý vzduch sa nasáva do prístroja cez sústavu lamiel, ktoré sa otáčajú vo vode a tým sa vzduch doslova preperie vo vode ( rovnaký spôsob, aký poznáme z prírody, kde sa vzduch vyčistí behom dažďa a nám sa po daždi dobre dýcha ),pevné častice obsiahnuté vo vzduchu sa navlhčia – oťažejú a padajú do vody na dno nádoby pračky vzduchu Venta a pomocou studeného odparovania vody sa vzduch prirodzenou cestou zvlhčuje.

Pračka vzduchu Venta udržuje v miestnosti prirodzene zvlhčený a aj prirodzene čistý vzduch. Žiadne umelé a sterilné prostredie, ktoré je pre organizmus neprirodzené, žiaden prevlhčený vzduch ktorý je zdrojem plesní.

Oceníte tiež veľmi jednoduchú prevádzku tohoto prístroja, pretože nepotrebujete žiadne drahé filtre, filtrom je voda z vodovodu, ktorú do nádobky každý deň iba dolievate a raz za 14 dní vodu vylejete,( na dne nádoby najdete usadenú nečistotu – biologický sediment ) nádobku vymyjete, nalejete čistú vodu a pre jej zdravotnú neškodnosť počas ďalších 14 dní odporúčame použiť hygienický doplnok ( absorbér ).

Pri výbere z 3 výkonových variánt berte vždy na zreteľ veľkosť miestnosti, výkon čistenia a výkon zvlhčovania vzduchu uvedený v tabuľke,nedoporučujeme napr. veľkú variantu pračky vzduchu pre 2 malé miestnosti súčasne, pretože vzduch cirkuluje v každej miestnosti samostatne. V takovom prípade docielite lepšieho výsledku s dvoma pračkami vzduchu, keď každá odpovedá veľkosti miestnosti a parametrom uvedeným v tabuľke.

 

Prečo odporúčame používať hygienický doplnok:

Hygienický doplnok zmäkčuje vodu tak, aby sa na lamelách vytváral vodný film – filter, cez ktorý prúdi vzduch. Obsahuje dezinfekčnú zložku, ktorá zabraňuje rozmnožovaniu baktérií a tým zabraňuje nepríjemnému zapáchaniu vody, a zároveň zlepšuje afinitu kyslých plynov a ďalších chemických nečitôt.

V pračke vzduchu Venta nedochádza k žiadnej turbulencii vzduchu ani vody, voda z nádobky sa odparuje iba pomocou studeného odparovania a tak se odparuje iba čistá voda, hygienický prostriedok sa neodparuje von z nádobky, a tak ho dopĺňame iba pri kompletnej výmene vody – 1x za 14 dní.

TECHNICKÉ ÚDAJE

LW – 15

LW – 25

LW – 45

Zvľhčovanie pre priestor

Do 20 m2

Do 40 m2

Do 75 m2

Čistenie pre priestor

Do 10 m2

Do 20 m2

Do 40 m2

Plocha lamel

1,4 m2

2,1 m2

4,2 m2

Vzduchový výkon

do 2 m3/min

do 3,5 m3/min

do 4,5m3/min

Počet rýchlostí

2

3

3

Hluková hladina

22/32 dBA

25/37/42 dBA

25/37/42 dBA

Rozmery v cm

26x28x31

30x30x33

45x30x33

Hmotnosť cca

3kg

3,8 kg

5,8 kg

Príkon cca

max 4 Watt

max 8 Watt

max 8 Watt

Záruka

2 roky

2 roky

2 roky

Obsah nádržky na vodu

5 l

7 l

10 l

Informácie o produkte

Výrobca: BODY COMFORT s.r.o.
Značka: VENTA
Kód výrobku: 264982
Kód EAN: 4011143454564
Držiteľ rozhodnutia: BODY COMFORT s.r.o.

Recenzie

Recenzie Pračka vzduchu VENTA LW 45

Diskusia

Diskusia Pračka vzduchu VENTA LW 45

 

Mohlo by vás zaujímať


Načítavam

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam