Úvodná strana Zdravie a lieky Ortopedické potreby Podpora priečnej klenby

Podpora priečnej klenby

Bolesť, problémy pri chôdzi, rýchla únava. To je len malý zoznam problémov, ktoré poznajú dobre tí, čo majú problémy priečnej alebo pozdĺžnej klenby i tí, ktorí poznali zrútenú klenbu nôh. Klenba nás dokáže pekne potrápiť a pokiaľ nie je v správnej polohe, veľmi bolí.

Podpora priečnej klenby - detailný popis

Naša noha má klenby dve. Pozdĺžna nožná klenba je medzi pätou a palcom a tzv. priečna klenba vedie medzi palcom a kĺbom malíčka. Keď dôjde z nejakého dôvodu k ich zrúteniu, hovoríme o plochých nohách. Existuje riešenie v podobe ortopedických pomôcok, ktoré prepadnutú klenbu podoprú a udržujú tak nohu v zdravej polohe.

Ako ku zrúteniu klenby nohy dôjde

Príčin je niekoľko. Pravda je, že omnoho častejšie sa vyskytuje problém u žien. Na vine môžu byť nielen vysoké podpätky, ale tiež napr. vyššia váha, hormonálne zmeny alebo genetické dispozície.

Na bolesť nožnej klenby vám pilulky nepomôžu. Môžete cvičiť, môžete samozrejme začať chudnúť, ale to všetko môže byť „beh na dlhú trať“.

Takmer okamžitú pomoc prinášajú pomôcky na zrútenú klenbu nôh – „niečo“, čo podprie klenbu a zmierni tak bolesť pri chôdzi, športe ai.

Ortopedické vložky do topánok vám pomôžu dlhodobo, zrútená nožná klenba potrebuje podoprieť. Ortopedické pomôcky na zrútenú klenbu sú vyrobené z príjemných a kvalitných materiálov, naviac ich môžete vložiť takmer do každej obuvi. Úľava prichádza naozaj rýchlo, už nebudete chodiť bez nich. Stačí si len vybrať správnu veľkosť.

Problémy a bolesť nožnej klenby pri každom kroku, následnú bolesť kĺbov, kolien a chrbtice pomôže zmierniť:

  • Chôdza naboso v teréne – v piesku, po kamienkoch alebo v tráve.
  • Cvičenie s loptičkami alebo ježkami – najobľúbenejší je masážny ježko, ktorý masíruje vaše chodidlo.
  • Striedavé kúpele horúcou a studenou vodou, prešľapovanie v čo najteplejšej vode.

Vaše nohy vás budú nosiť ešte dlho, tak sa o ne i ich klenby starajte. Začnite hneď. Objednajte si u nás pomôcky na podporu priečnej i pozdĺžnej klenby.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika