MojaLekáreň.sk

Spýtajte sa nás

Vaše zdravie je pre nás na prvom mieste. Načúvame vám a rešpektujeme vaše priania týkajúce sa starostlivosti o zdravie.

Či už potrebujete pomoc s výberom vhodného lieku, doplnku stravy či vitamínu, naši lekárnici sú tu pre vás! Poradia vám nielen s klasickými liekmi, ale majú skúsenosti aj s prírodnou liečbou, bylinnou terapiou, Bachovými esenciami či homeopatiou.

Napíšte nám email a naši lekárnici vám v pracovné dni odpovedia do 24 hodín. Môžete nás tiež kontaktovať na tel. 0221 201 380 (možnosť 2) v pracovných dňoch od 9 do 14 hod. Vo všedné dni v časoch 10-14 hodin zastihnete našich lekárnikov aj na online chate.
 

Na všetky vaše dotazy odpovie tým lekárnikov pod vedením Mgr. Pavly Horákovej a PharmDr. Kamily Horníčkovej.

Mgr. Pavla Horáková

Mgr. Pavla Horáková

vám poradí s klasickými liečivami

PharmDr. Kamila Horníčková

PharmDr. Kamila Horníčková

vám poradí s prírodnou liečbou alebo bylinnou terapiou

On-line chat

Poďte s nami chatovať :). Našich lekárnikov sa môžete pýtať každý pracovný deň v čase od 10 do 14 hodín

E-mail

Ak je váš dotaz obsiahly a potrebujete detailnejšiu odpoveď, napíšte nám na lekarnik@mojalekaren.sk a odpoveď získate do 24 hodín.

54 otázok a odpovedí

Na jeseň a v zime je vaša imunita vystavená veľkým skúškam. Mám pre vás pár rád, ako si poradiť s virózami, ktoré na nás teraz útočia viac ako inokedy. Posilnite odolnosť organizmu proti vonkajším vplyvom: Hýbte sa! Pravidelný pohyb na čerstvom vzduchu je základom správne fungujúcej imunity! Nebojte sa využiť na podporu imunity i doplnky stravy. Vhodné sú hlavne tie s obsahom hlivy ustricovej a ďalších medicinálnych…

Celá odpověď

Prevaľujete sa na posteli, počítate ovečky a nie a nie zaspať. Znížená pozornosť, únava, zhoršené myslenie, neschopnosť sústrediť sa, úzkosť až depresie. To všetko môže spôsobiť nedostatok spánku. Poradím vám, ako na lepší spánok: Základom dobrého spánku je kvalitný matrac, vankúš a posteľ Choďte spať a vstávajte vždy v rovnakom čase (aj cez víkendy) Spite ideálne 6-8 hodín V spálni vždy…

Celá odpověď

Bolí vás hlava, chrbát alebo máte teplotu? Väčšinou automaticky siahnete po "Ibalgine", zázračnej pilulke na všetko. Ale nie vždy je liek s obsahom ibuprofénu vhodný. Kedy použiť paracetamol a kedy ibuprofen, aký je medzi nimi rozdiel a na čo si dať pozor? Paracetamol je liek určený hlavne na bolesť a teplotu, je to analgetikum a antipyretikum. Lieky s obsahom paracetamolu sú veľmi rozšírené, užívajú sa už od roku 1953. Dospelému odporúčam maxim…

Celá odpověď

S prechladnutím sa na jeseň stretnete oveľa častejšie ako v ostatných obdobiach roka. Ide o vírusové ochorenie horných dýchacích ciest, kedy sa vírusy zachytia na sliznicu krku alebo nosa a potom sa šíria ďalej. Striedanie vonkajších a vnútorných teplôt sliznice vysušuje a tie sú potom náchylnejšie na usadenie vírusov. Prechladnutie sa prejavuje nádchou, upchatým nosom, kašľom, kýchaním, škrabaním a…

Celá odpověď

Akné je zapríčinené zápalom mazových žliaz a trápi nielen „puberťákov“. Objaviť sa môže aj u dospelých v podobe začervenaných vyrážok, pľuzgierikov s hnisom alebo hlbokých dutín v pokožke, po ktorých zostávajú jazvy. Najčastejšie sa vyskytujú na tvári, ale niekoho trápia aj na chrbte, hrudníku či ramenách. Medzi hlavné príčiny akné patrí zvýšená produkcia kožného…

Celá odpověď

Voš detská (Pediculus capitis) žije vo vlasoch. Najčastejšie sa vyskytuje u detí vo veku 6-15 rokov, ale získať ju môžu aj mladšie deti a dospelí. Keďže sa voš živí krvou, určite ju neprehliadnete, pretože vás hlava svrbí a núti vás sa neustále škrabať. Samička kladie vajíčka (hnidy) a prilepuje ich pevným tmelom na vlasy tesne pri pokožke hlavy. Za 7-19 dní (podľa teploty) sa z vajíčok liahnu larvy. Z larvy sa po niekoľkých dňoch vyliahne nymfa (2…

Celá odpověď

Stále viac žien (a v menšej miere i mužov) v produktívnom veku trápia tmavé škvrny na čele, lícach, spánkoch, hornej pere, predlaktiach či chrbtoch rúk. Ďalším "rizikovým" faktorom pre vznik pigmentových škvŕn je tmavší typ pokožky, dlhší pobyt na slnku, zjazvenie a podráždenie pokožky, dedičnosť, nedostatočná funkcia pečene alebo hormonálne zmeny (vrátane hormonálnych liekov) a tiež vyšší vek. …

Celá odpověď

Celiakia, čiže intolerancia lepku, je autoimunitné ochorenie, ktorým trpí asi 1% populácie. Trpieť ním môžu tak deti, ako aj dospelí. Spúšťačom býva lepok (glutén), ktorý je obsiahnutý v strave a ktorý postihuje predovšetkým tenké črevo. Po príjme potravy obsahujúcej lepok dôjde k autoimunitnej reakcii, ktorá sa prejaví poškodením sliznice tenkého čreva. Potom nasleduje chronický zápal sliznice, začnú…

Celá odpověď

Intolerancia laktózy postihuje až 20% populácie SR. Dochádza k nej vo chvíli, keď tráviaci systém nie je schopný správne spracovať mliečny cukor-laktózu. Za normálnych okolností je laktóza rozštiepená enzýmom laktázou na glukózu a galaktózu. Príčinou intolerancia na laktózu je práve nedostatočná aktivita alebo priamo nedostatok tohto enzýmu. Nerozštiepená laktóza začne potom v čreve kvasiť vplyvom črevný…

Celá odpověď

Pálenie záhy je pomerne častým javom. Je to pocit pálenia či horúčavy, ktorý vychádza z hrude smerom nahor do krku. Nepríjemné pocity vznikajú následkom dráždenia sliznice pažeráka kyslou žalúdočnou šťavou, k čomu dochádza v prípade prílišného uvoľnenia dolného pažerákového zvierača. Okrem pálenia či horúčavy môžete pálenie záhy pociťovať ako slanú, kyslú či horkastú tekutinu…

Celá odpověď

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.