Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Viac zistíte tu.

Allnature

Volajte 0221 201 380

Jarná detoxikácia organizmu

03.03.2011 | Lékárna.cz

Tiež vstrebávate slnečné lúče všetkými zmyslami a tešíte sa na jar? Po dlhej a chladnej zime to nie je nič neobvyklé. Věštci sa už tešíme, až odložíme zimné kabáty.

Jarnú únavu pociťuje až trištvrte populácie. Niekomu stačí na dočerpania energie päť minút na slniečku, iný siahne radšej po doplnkoch stravy. Počas zimy sa v našom tele nahromadí jedovatý toxický odpad. Ten spôsobuje blokáciu prúdenia energie, čo sa prejavuje únavou a vyčerpanosťou. V zime nám často chýba dostatočný pohyb a pobyt na čerstvom vzduchu a aj na slniečku.

Detoxikácia
Po dlhej zime, kedy sú krátke dni a málo slnečného svitu, je dôležité odblokovať energetické toky v tele a odplaviť toxické látky. Telo vydrží celkom dlhú dobu čerpať energiu, ktorú získalo zo slnka v lete. Táto energia sa postupne vyčerpáva a práve v marci je jej zásoba najnižšia. Tiež cítite, že v posledných slnečných dňoch pookrievate? Pre telo nemôžete urobiť nič lepšie, než to, že budete čerpať energiu zo slnka.

Dobré rady

  • Často choďte von, v peknom počasí sa vyhýbajte dopravným prostriedkom, prechádzajte sa v prírode.
  • Dodržujte pitný režim. Nečakajte na pocit smädu, ale pite pravidelne počas celého dňa. Minimálne by ste mali vypiť dva litre vody, čaju alebo ovocných štiav.
  • Odkyslite organizmus. Ak je kyselín v tele nadbytok, organizmus zadržiava vodu a vznikajú opuchy, pocit nafúknutia. Pomôže správna výživa a úprava jedálnička.
  • Stravujte sa zdravo, dodávajte telu dostatok vitamínov.
  • Skúste doplnky stravy určené pre detoxikáciu.

Doplnky stravy
Doprajte svojmu organizmu očisťovaciu kúru, ktorá uľaví aj Vašej mysli. Využite prirodzené detoxikačné účinky aloe vera, brezovej kôry, vodné riasy chlorelly alebo spiruliny. Na výber máte sériu prírodných prípravkov.

Užívajte si prvých jarných lúčov.

MojaLekáreň.sk