Obľúbené položky

Úvodná strana » Výživa a chudnutie » Bezlepkové potraviny » Bezlepkovej múky

Bezlepkovej múky

Ak patríte medzi celiatikov alebo len nechcete zbytočne zaťažovať svoj organizmus lepkom, potom varenie a pečenie s pomocou bezlepkovej múky pre vás predstavuje vyslobodenie z obmedzeného jedálnička. Dá to síce trochu práce, ale všetko chutí skvele.

Pečenie z bezlepkovej múky je rovnaké ako z klasickej pšeničnej múky. Múky z našej ponuky neobsahujú lepok, sú teda vhodné pre celiatikov, a nevyvolávajú žiadnu alergiu. Lahodné teplé pečivo z bezlepkovej múky si nemusia dopriať len celiatici, je vhodné pre každého, kto chce svojmu telu uľaviť od zaťažujúceho lepku.

Vedeli ste, že veľa ľudí je alergických na lepok bez toho, že by to čo len tušili? Alergia na lepok môže spôsobovať napríklad akné, ktorého sa za žiadnu cenu nezbavíte, pokiaľ nevysadíte lepok zo svojho jedálnička.

Aké dobroty si môžete pripraviť z bezlepkovej múky?

Pečenie z bezlepkovej múky nikdy nebolo jednoduchšie. Z tejto zdraviu prospešnej prímesi si môžete pripraviť všetky možné druhy pečiva ako napríklad chleby, perníky, bábovky či kysnuté cesto. Bezlepková múka sa hodí aj na varenie. Ľahko z nej spravíte knedle, omáčky alebo iné chutné pokrmy.

Múka bez obsahu lepku je cenovo prijateľná a rozhodne vás vyjde lacnejšie ako každodenné nákupy predraženého bezlepkového pečiva. Navyše, nebudete sa musieť obmedzovať iba na bezlepkové pečivo, ktoré má vaša obľúbená pekáreň v ponuke. Budete si môcť upiecť alebo uvariť akýkoľvek pokrm, na ktorý máte práve chuť.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Neobsahuje

Jednotkové množstvo

Produkty v kategórii

 • DOVES FARM Ryžová múka bez lepku 1000 g

  skladom > 5 ks

  Ryžová múka je vynikajúca surovina na pečenie bezlepkových tort, sušienok a nekysnutých buchiet. Táto múka je tiež vhodná pre zahusťovanie omáčok, slaných a sladkých jedál. Vynikajúca nielen pre bezlepkovú diétu. Informácie pre alergikov Vyrobené bez orechov, mlieka, kazeínu, vajec, lepku a sóje. Vhodné pre vegetariánov a vegánov. Zloženie Celozrnná a biela ryža.

  2,67 € -8% 2,89 €

 • Hraška na zahusťovanie jemná 250 g

  Hraška na zahusťovanie jemná 250 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Hraška umožňuje zdravé zahusťovanie polievok, omáčok, štiav a gulášov. Nie je nutné pripravovať zápražku, stačí s hráškom zmiešať s vodou a 20 minút povariť obdobne ako zápražku. Pokrmy pripravené z hrášku majú lahodnú chuť, krémovú hladkosť a vysokú výživovú hodnotu.  Ako najlepšie chutí? Svojou chuťou uspokojí aj náročných stravníkov. Jedlá z hrášku sú výnimočné aj svojou vyššou stráviteľnosťou. Hraška je skvelým spojivom v cestách a karbanátkov, preto umožňuje vynechanie vajec. Slúži k príprave základu nátierok, dressingov, majonéz a bešamelových omáčok na zapekanie zeleniny. Po rozmiešaní s hrašky s vodou slúži aj na prípravu cestíčka pre obalenie nielen klasických rezňov, ale aj zeleniny či syra. Zloženie Hrach žltý, zmes obilnín (kukurica, ryža, pšeno), soľ (40% draslíka), zmes korenia.

  1,46 € -27% 1,99 €

 • DOVES FARM Samokypriaca zmes biela bez lepku 1000 g

  DOVES FARM Samokypriaca zmes biela bez lepku 1000 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Bezlepková zmes  obsahuje Xantánovú gumu, čo je prírodná prísada vyprodukovaná kvasením glukózy alebo sacharózy pomocou Xanthomonas campestris. Xantánová guma zlepšuje štruktúru cesta a zabraňuje drobivosti u bezlepkového pečiva.  Samokypriaca zmes je vynikajúca na pečenie kysnutých i šľahaných ciest. Informácia pre alergikov Vyrobené bez orechov, mlieka, kazeínu, vajec, lepku a sóje. Akékoľvek múky vyrábané firmou Doves Farm nie sú bielené. Vhodné pre vegetariánov a vegánov. Zloženie Zmes (ryža, zemiaky, tapioca, kukurica a pohánka), kypriace látky (dihydrogenfosforečnan vápenatý, hydrogénuhličitan sodný), xanthan gum. Info Tento výrobok sa stal celkovým víťazom na festivale Free From vo Veľkej Británii v roku 2011 .Výrobca doporučuje u niektorých bežných receptov pridať málinko viac tekutín vzhľadom k vyššej nasiakavosti zmesi. Túto zmes doporučujeme najmä  na šľahané a kysnuté cestá.

  3,15 € -18% 3,82 €

 • Hraška na obaľovanie pikantná 250 g

  Hraška na obaľovanie pikantná 250 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Lahodná hrachová zmes, ktorá rozmiešaním iba s vodou slúži na prípravu cestíčka pre obaľovanie, vrátane klasických rezňov, ďalej slúži na prípravu placiek, nátierok, dressingov, zahusťovanie atď. Ocenenie Vysokú nutričnú a gastronomickú hodnotu hrášky ocenilo Ministerstvo poľnohospodárstva, udelením ceny zlatý klas (2008) a Bratislavský kraj ocenil hrašku v súťaži ZLATÉ PLODY južnej Moravy (2008) Zloženie Hrach žltý, zmes obilnín (kukurica, ryža, pšeno), cesnak, soľ (40% draslíka), zmes korenia, chilli. Vlastnosti vajec získava Hraška pridaním bezlepkových obilnín. Hraška neobsahuje prídavné látky a je vhodná aj pre bezlepkovú diétu.

  1,42 € -29% 1,99 €

 • DOVES FARM Zmes biela bez lepku 1000 g

  DOVES FARM Zmes biela bez lepku 1000 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Táto zmes je vyrobená z  bezlepkových prísad: ryžovéj, zemiakovéj, kukuričnej a pohánkovej múky a manioku.  Použitie Je vhodná na pečenie najrôznejších múčnikov. Ďalej je výborná pre zahusťovanie sladkých či slaných jedál. Má výbornú chuť a veľmi ľahko sa rozmieša. Výhody výrobku Výborná pre pečenie Vianočného pečiva. Ideálnou alternatívou pre kohokoľvek na bezlepkovej diéte. Neobsahuje žiadne chemické prísady. Vhodné pre vegetariánov a vegánov. Informácie pre alergikov Vyrobené bez orechov, mlieka, kazeínu, vajec, lepku a sóje, ryžové, zemiakovéj, tapioky, kukuričnej a pohánkovej múky.

  3,15 € -20% 3,96 €

 • Hraška na zahusťovanie jemná 1 kg

  skladom > 5 ks

  Hraška umožňuje zdravé zahusťovanie polievok, omáčok, štiav a gulášov. Nie je nutné pripravovať zápražku, stačí hrašku zmiešať s vodou a 20 minút povariť obdobne ako zápražku. Pokrmy pripravené z hrášku majú lahodnú chuť, krémovú hladkosť a vysokú výživovú hodnotu.  Ako najlepšie chutí? Svojou chuťou uspokojí aj náročných stravníkov. Jedlá z hrášku sú výnimočná aj svoju vyššiu stráviteľnosťou. Hraška je skvelým spojivom v cestách a karbanátkoch, preto umožňuje vynechanie vajec. Slúži k príprave základu nátierok, dressingov, majonéz a bešamelových omáčok na zapekanie zeleniny. Rozmiešaní hráškom na zahusťovanie iba s vodou slúži aj na prípravu cestíčka pre obalenie nielen klasických rezňov, ale aj zeleniny či syra. Zloženie Hrach žltý, zmes obilnín (kukurica, ryža, pšeno), soľ (40% draslíka), zmes korenia.

  4,80 € -13% 5,52 €

 • WOLFBERRY BIO kokosová múka 400 g

  WOLFBERRY BIO kokosová múka 400 g

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Kokosová múka sa vyrába z čerstvej kokosovej dužiny, z ktorej bol pred tým vylisovaný kokosový olej - obsahuje preto až 39% vlákniny a 20% bielkovín, ale málo tuku. Pri spracovaní sa nepoužíva bielenie ani iné chemické postupy. Odporúčané použitie V niektorých receptoch, napríklad na palacinky, zákusky, alebo vianočné cukrovinky, možno klasickú múku úplne nahradiť kokosovou múkou. Pri príprave takého cesta je vhodné pridať oproti pôvodnému receptu buď jedno vajce navyše, alebo xantánovú gumu a zabrániť tak drobeniu cesta. Hoci nie je nijako sladená, stačí použiť menej sladidla ako u bežnej múky, pretože kokos má prirodzene sladkastú chuť. Nutričné hodnoty v 100g výrobku 413 Kcal, 1741 kJ, Bielkoviny 19 g, Sacharidy 26g (z toho 8 g glukóza), Vláknina 39 g, Cholesterol 0 g, nasýtené tuky 8 g, voda 8 g Krajina pôvodu Srí Lanka. Obsah balenia 400 g.

  0,98 € -80% 4,96 €

 • WOLFBERRY Pohánková múka BIO 400 g

  skladom > 5 ks

  Klasické české pečivo z pohánkovej múky však neurobíte - vďaka chýbajúcemu lepku nedrží cesto dobre pri sebe. Nutričné hodnoty ve 100 g 1402 kJ, 335 kCal, bielkoviny 13 g, tuk 3 g, sacharidy 61 g, vláknina 10 g, voda max. 13 g. Minerály: Ca 18 mg, Fe 2 mg, K 347 mg, Na 11 mg, P 347 mg, mg 231 mg, Niacín 7 mg. Prirodzene neobsahuje lepok, ale balenie môže obsahovať stopové množstvo lepku. Krajina pôvodu Holandsko.  

  1,95 €

 • TROPICAI BIO Kokosová múka 500 g

  TROPICAI BIO Kokosová múka 500 g

  Výpredaj

  skladom > 5 ks

  100% múka z kokosových orechov, prirodzene bezlepková múka s nízkym obsahom uhľohydrátov. Obsahuje 38,5% vlákniny, čo je zhruba 3x viac ako sója.

  9,15 €

 • DI JIZERKA BEZLEPKOVÁ ZMES ZELENÁ 1 KG

  skladom do 24 hodín

  Bezlepková zmes "JIZERKA" návod na použitie Bezlepková zmes je všestranne použiteľná ako na prípravu kysnutých ciest, šľahaných a trených hmôt, tak i pri varení a zahusťovaní pokrmov, príprave knedlí a cestovín. Hmotnosť : 1 000 g ( - 3 % ) Zloženie : kukuričný škrob deproteinovaný- vhodný pre bezlepkovú diétu,, lupinová múka LP 20 dextróza guarová múka E 412 zahusťovadlo emulgátor lecitin kyselina citrónová E 330 kyselina askorbová E 300   100 g výrobku priemerne obsahuje 1 505 KJ ( 359 kcal ), bielkoviny 3,08 g , sacharidy 78,5 g,tuk 1,56 g Obsah gliadinu je 1,7mg/100 g sušiny Spotrebujte do dátumu uvedeného na prídavnej etikete Skladujte v suchu a pri teplote do 18 °C   Recept na svetlý chlieb Zmes Jizerka 0,5 kg , voda 3,5 dl, droždie 20 g, soľ 7 g, maslo 20 g. Droždie rozpustíme v studenej vode a nalejeme do miešacej nádoby. Navážime Jizerku, soľ a krátko intenzívne vymiešame cesto. Nakoniec k miešaniu pridáme maslo. Necháme 5 minút oddýchnuť a potom vytvarujeme bochníček na pečúci plech. Prikryté necháme kysnúť asi 1 hod. Pred pečením povrch bochníka natrieme vodou. Začíname piecť pri teplote 200°C, ktorú po 15 min stiahneme na 180°C. Pečieme celkom asi 60 minút. Recept na sladké cesto: Tlačené koláče Zmes Jizerka 200 g , cukor krupica 35 g, droždie 10 g, maslo 30 g , soľ 3 g, vajce 1 ks, voda 1 dcl, posýpka100 g, maslo 50 g, cukor 50 g. Droždie rozpustíme vo vode, pridáme vajce, zmes, soľ, cukor a všetko krátko intenzívne premiešame. Nakoniec pridáme rozpustené maslo a premiešame. Pri použití cesta na tlačené koláče necháme cesto 5 min. oddýchnuť a potom nadelíme a vytvarujeme guľôčky o hmotnosti asi 15 g. Necháme na plechu kysnúť asi 40 min. Potom guľôčky pretlačíme pohárom a vzniknutú jamku naplníme rôznou náplňou (tvarohová, maková, džem, ovocie ). Okraje koláča potrieme vajíčkom a vrch posypeme posýpkou Pečieme pri 180°C asi 20 min. Recept: Šľahaná bábovka 6 čerstvých vajec, 6 lyžíc zmesi Jizerka, 6 lyžíc kryštálového cukru, 1 lyžica stolového oleja. Formu vymastíme olejom a vysypeme bezlepkovou strúhankou. Vajcia oddelíme a šľaháme najprv bielky pri najväčšej rýchlosti za postupného pridávania cukru až vyšľaháme pevný sneh. Znížime rýchlosť šľahania a postupne zašľahávame žĺtky. Po zašľahaní žĺtkov na najpomalejší chod postupne do hmoty vmiešame bezlepkovú zmes Jizerka a nakoniec lyžicu stolného oleja. Hmotu nalejeme do pripravenej formy a pečieme pri 180°C po dobu 30 minút. Ak sa vám z našej bezlepkovej zmesi podarí zaujímavý výrobok, radi zverejníme váš recept na našich stránkach www.jipek.cz pre ostatných spotrebiteľov.

  3,80 €

 • Bezlepkový perník 400g Labeta

  skladom do 24 hodín

  1,39 €

 • WOLFBERRY Gaštanová múka BIO 400 g

  skladom 3 - 5 ks

  Gaštanová múka sa svojou konzistenciou podobá "klasickej" hladkej múke. Veľmi dobre sa spracováva, ale vďaka neprítomnosti gluténu horšie kysne. Jej veľkou prednosťou je to, že s teplotou mení farbu, takže pečivo z nej vyrobené má krásne zlatistú, ľahučko hnedastú farbu. Múka má sladkastú, mierne orechovú chuť, takže sa ideálne hodí na výrobu všetkých cukrárskych výrobkov. Vynikajúca je jej kombinácia s vanilkou, čokoládou, ale aj s niektorými pokrmami z mäsa, šampiňónov, alebo cíceru. Gaštanová múka sa dá kombinovať aj s inými múkami a to či s bezlepkovými, tak s tými, ktoré lepok obsahujú. Ideálna je kombinácia v pomere 1: 3, pretože v tomto pomere je múka v ceste stále "cítiť" a pečivu dodáva krásnu farbu. Podľa Svätej Hildegardy z Bingenu, ktorá sa zaoberala liečiteľstvom, je gaštanová múka kombinovaná s feniklom a špaldou pokrmom, z ktorého dokáže organizmus stráviť všetky zdraviu prospešné látky. A rovnaká svätica dokonca vo svojich spisoch tvrdí, že gaštany sú vo všetkých formách výborným liekom na pečeň. Nutričné hodnoty v 100 g: Energia: 1522 kJ / 364 kcal; Tuky: 3.7 g - z toho nasýtené 0.7 g; Sacharidy: 70.9 g - z toho cukry 29.5 g; Vláknina: 10.8 g; Bielkoviny: 6.9 g; Soľ: 0.093g; Sodík: 23 mg Alergény: Bez alergénov Krajina pôvodu: Taliansko.

  6,28 € -13% 7,19 €

Najpredávanejšie značky

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam