Úvodná strana Trápi ma Bolesť Bolesť chrbta

Bolesť chrbta

Bolesti chrbta patria medzi najrozšírenejšie civilizačné choroby, ktoré trápia hlavne obyvateľov vyspelých krajín. Môžu sa objaviť v akomkoľvek veku a najčastejšie postihujú oblasť krčnej, hrudnej alebo bedrovej chrbtice. Medzi hlavné príčiny patrí nedostatok pohybu, sedavé zamestnanie, zlé držanie tela, nadváha alebo príliš namáhavá aktivita, silné bolesti chrbta môžu však sprevádzať tiež iné závažnejšie ochorenia.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Bolesť chrbta - detailný popis

Druhy bolesti chrbta

Vo väčšine prípadov sa bolesti chrbta objavujú len na určitej časti chrbtice, rozlišujeme teda bolesť v krčnej, hrudnej alebo bedrovej oblasti. Pacientov trápi predovšetkým bolesť chrbta v krížovej oblasti, ktorá je spojená s kŕčmi chrbtových svalov, či nepríjemná bolesť chrbta medzi lopatkami. Tieto komplikácie sa objavujú pri pohybe alebo počas dlhého státia a často sa spájajú s poruchami hybnosti.

  • Bolesť chrbta dole často súvisí so svalovými kŕčmi, prípadne s natiahnutím svalov a väzov. Môže k tomu dôjsť napríklad v dôsledku rýchleho ohýbania, zdvíhania a nosenia ťažkých predmetov alebo sedenia v zhrbenej polohe.
  • Bolesť hornej časti chrbta je zvyčajne spôsobená podráždením oslabených svalov, rôznymi zraneniami či preťažovaním pri pohybe. U žien sa v priebehu menštruácie objavuje aj bolesť chrbta v oblasti obličiek.

Ako uľaviť od bolesti chrbta?

Bolesť chrbta môže byť prejavom závažnejšieho ochorenia, rozhodne by ste ju preto nemali podceňovať. Ak lekár neodhalí žiadne vážnejšie príčiny, aspoň vám odporučí vhodný spôsob liečby. Bolesti sa najčastejšie zmierňujú prostredníctvom rôznych liekov a rehabilitáciou.

MojaLekáreň.sk ponúka veľké množstvo prípravkov proti bolesti

MojaLekáreň.sk ponúka prípravky proti bolesti v rôznych formách:

  • masti, gély a spreje na bolesť chrbta - pacienti môžu využiť tieto prostriedky na lokálnu formu liečby.
  • náplasti na bolesť - majú hrejivý účinok a tlmia bolesť pomocou svalového uvoľnenia alebo prostredníctvom protizápalových látok.
  • tablety - sú určené na prehĺtanie alebo môžu byť vo forme šumivých tabliet, čo zaiste ocenia tí z vás, ktorí majú problémy s prehĺtaním tabletiek. Šumivé tablety majú navyše často aj príjemnú chuť.

Doplnkový tovar

Od bolesti pohybového aparátu vám môžu pomôcť tiež rôzne bandáže a ortézy, ktoré namáhanej oblasti poskytnú patričnú oporu, udržia ju v teple a vďaka rovnomernému rozloženiu tlaku znižujú bolesť. Textilná bandáž na ruky, lakťový a ramenný kĺb na MojaLekáreň.sk zoženiete v rôznych veľkostiach. Tape sa používa na zmiernenie bolesti, obnovenie toku lymfy a krvi, na zníženie tepla a zápalových exudátov v tkanivách, na redukciu zápalu a bolesti, korekciu kĺbových problémov, zlepšenie rozsahu pohybu a zníženie bolesti atď.

TIP: Na boľavý chrbát odporúčame Konopné masti a krémy, alebo vonkajšie prípravky s gaštanmi a kostihojom.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika