MojaLekáreň.sk

PANADOL Extra Novum 24 filmom obalených tabliet

Liek
PANADOL Extra Novum 24 filmom obalených tabliet PANADOL Extra Novum 24 filmom obalených tabliet

Panadol Extra Novum s kofeínom na rôzne typy bolesti a tlmenie horúčky.

Viac informácií

Na sklade viac ako 5 kusov Pozajtra odosielame, u vás v utorok 23. 4.

Bežná cena: 4,90 €
3,79 €
Ušetríte: 23 % (1,11 €)
Doprava od 1,80 € 97 % spokojných zákazníkov

Potrebujem poradiť

3,79 €

Pridajte ešte

Do košíka
Do košíka

PANADOL Extra Novum 24 filmom obalených tabliet

"Panadol Extra Novum je liek proti miernej až stredne silnej bolesti. Toto analgetikum pomáha zmierniť rôzne typy bolesti ako bolesť hlavy vrátane migrény, zubov, bolest chrbta tak menštruačné bolesti, rovnako ako bolesť v krku pri chrípke a prechladnutí. Vďaka pridanému kofeínu a technológii Optizorb poskytuje účinnejšiu* úľavu od bolesti a je pripravený začať pôsobiť už o 5 minút**

*Obsahuje kofeín pre posilnenie účinku paracetamolu proti miernej až stredne silnej bolesti o 37 %
** Tableta Panadol Extra Novum s technológiou Optizorb sa rozpadá do 5 minút po užití."

Lieková forma

Biele až takmer biele filmom obalené tablety oválneho tvaru, na jednej strane je vyrazené „xPx“ s P vnútri kruhu, na druhej strane „- -“.

Liečivá látka

  • Liečivá sú paracetamol 500 mg a kofeín 65 mg v 1 filmom obalenej tablete alebo v jednej šumivej tablete.
  • Ďalšie zložky sú predželatínovaný škrob, povidón, uhličitan vápenatý, krospovidón, kyselina algínová, mikrokryštalická celulóza, stearát horečnatý, filmotvorná sústava Opadry YS-1-7003 biela, karnaubský vosk, čistená voda.500 mg/65 mg paracetamol a kofeín.

Ako užívať

Vždy užívajte tieto lieky presne tak, ako je to uvedené v písomnej informácii alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Liek je určený na vnútorné použitie (perorálne použitie). Tablety je potrebné zapiť tekutinou. Šumivú tabletu rozpustite v pohári vody.

Vždy je potrebné používať najnižšiu účinnú dávku po čo najkratšiu dobu nevyhnutnú na zlepšenie príznakov.

Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Užívanie vyšších ako doporučených dávok može viesť k riziku závažneho poškodenia pečene.

Časový odstup medzi jednotlivými dávkami musí byť minimálne 4 hodiny.

Ak nedôjde pri liečbe liekmi Panadol Extra Novum do 3 dní k zníženiu horúčky a do 5 dní k ústupu bolesti alebo sa naopak ťažkosti zhoršia, vyskytnú sa nové príznaky či neobvyklé reakcie, poraďte sa o ďalšej liečbe s lekárom. Tento liek užívajte bez porady s lekárom najdlhšie 7 dní.

  • Dospelí (vrátane starších osôb) a dospievajúci od 15 rokov

1 – 2 tablety 1 až 4-krát denne podľa potreby s časovým odstupom najmenej 4 hodiny. 1 tableta je určená pre osoby s telesnou hmotnosťou 34 - 60 kg, 2 tablety pre osoby s telesnou hmotnosťou nad 60 kg. Najvyššia jednotlivá dávka sú 2 tablety. Maximálna denná dávka je 8 tabliet za 24 hodín.

  • Dospievajúci 12 – 15 rokov

1 tableta 1 až 3-krát denne s časovým odstupom najmenej 6 hodín. Najvyššia jednotlivá dávka je 1 tableta. Maximálna denná dávka sú 3 tablety za 24 hodín.

  • Použitie u detí do 12 rokov

Lieky nie sú vhodné pre deti do 12 rokov.

Pri poruche funkcie obličiek je potrebné upraviť dávkovanie, poraďte sa preto so svojím lekárom alebo lekárnikom skôr, ako začnete užívať tieto lieky.

Pri ľahkej a stredne ťažkej poruche funkcie pečene sa poraďte so svojím lekárom alebo lekárnikom skôr, ako začnete užívať tieto lieky. Pacienti s ťažkou poruchou funkcie pečene nemajú tieto lieky užívať.

Dôležité upozornenie

Prečítajte si pozorne príbalovú informáciu, ktorá je súčasťou každého balenia.

Liek sa počas tehotenstva a v období dojčenia neodporúča. Liek nie je určený deťom do 12 rokov.
Pacienti s poruchou funkcie pečene a/alebo obličiek sa musia pred začatím liečby poradiť s lekárom.
U pacientov s ľahkou a stredne ťažkou poruchou funkcie pečene je potrebné podávať tento liek s opatrnosťou.
U pacientov s ťažkou poruchou funkcie pečene je podávanie liekov kontraindikované.
Neužívať súbežne s inými liekmi s obsahom paracetamolu, aby nedošlo k predávkovaniu.
Pri užívaní tohto lieku je potrebné vyhnúť sa nadmernému príjmu kofeínu. Nepiť alkohol.

Množstvo v balení

Balenie obsahuje 24 filmom obalených tabliet.

Nežiaduce účinky

  • Podobne ako všetky lieky, môže mať aj tento prípravok nežiaduce účinky, ktoré sa ale nemusia vyskytnúť u každého - nežiaduce účinky nájdete v príbalovom letáku.
  • Nežiaduce účinky môžete hlásiť priamo na adresu: ŠÚKL, Oddelenie farmakovigilancie, Kvetná 11, 825 08 Bratislava 26 alebo e-mailom: neziaduce.ucinky@sukl.sk

Registrovaný liečivý prípravok, pozorne si prečítajte písomnú informáciu pre používateľov.

Informácie o produkte

Značka:
Kód výrobku:
454510
Kód EAN:
8596149003948
Kód ŠUKL:
6791C

Mohlo by vás zaujímať

Do košíka
Do košíka

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.