MojaLekáreň.sk

BRUFEN Combi 500 mg/200 mg 20 tabliet

BRUFEN Combi 500 mg/200 mg 20 tabliet BRUFEN Combi 500 mg/200 mg 20 tabliet

Liek obsahuje dve liečivá - paracetamol a ibuprofén, ktorý zmierňuje bolesť, znižuje opuch a horúčku.

Viac informácií

Na sklade Zajtra odosielame, u vás pozajtra

4,99 €
Doprava od 1,80 € 97 % spokojných zákazníkov

Potrebujem poradiť

4,99 €

Pridajte ešte

Do košíka
Do košíka

BRUFEN Combi 500 mg/200 mg 20 tabliet

Brufen Combi obsahuje dve liečivá. Sú nimi paracetamol a ibuprofén.

  • Ibuprofén patrí do skupiny liekov známych ako nesteroidné protizápalové lieky (NSAID). NSAID zmierňujú bolesť, znižujú opuch a horúčku.
  • Paracetamol je analgetikum, ktoré účinkuje iným spôsobom na zmiernenie bolesti a horúčky ako ibuprofén.

Brufen Combi sa používa u dospelých na krátkodobú symptomatickú liečbu miernej až stredne silnej bolesti, ako je bolesť hlavy (nie migrény), bolesť chrbta, menštruačná bolesť, bolesť zubov a svalov, príznaky prechladnutia a chrípky a bolesť hrdla.

Tento liek je vhodný najmä pri bolestiach, ktoré vyžadujú silnejšiu analgéziu (potlačenie bolesti) ako samotný paracetamol alebo ibuprofén.

Lieková forma

  • Brufen Combi 500 mg/200 mg sú biele až takmer biele, oválne, filmom obalené tablety s rozmermi 19,7 mm x 9,2 mm.

Liečivá látka a jej množstvo

  • Liečivá sú paracetamol a ibuprofén. Každá filmom obalená tableta obsahuje 500 mg paracetamolu a 200 mg ibuprofénu.
  • Ďalšie zložky sú:
    • Jadro tablety: kukuričný škrob, krospovidón (typ A) (E1202), koloidný bezvodý oxid kremičitý (E551), povidón K-30 (E1201), predželatinovaný škrob (kukuričný), mastenec (E553b), kyselina stearová (50).
    • Filmový obal: polyvinylalkohol (E1203), mastenec (E553b), makrogol 3350 (E1521), oxid titaničitý (E171).

Ako užívať

Vždy užívajte tento liek presne tak, je napísané v tejto informácií alebo ako vám povedal váš lekár alebo lekárnik. Ak si nie ste niečím istý, overte si to u svojho lekára alebo lekárnika.

Iba na perorálne (cez ústa) a krátkodobé použitie.

Užívajte minimálnu účinnú dávku počas čo najkratšieho času potrebného na zmiernenie príznakov. Brufen Combi neužívajte dlhšie ako 3 dni. Ak máte infekciu a príznaky ako je horúčka alebo bolesť pretrvávajú alebo sa zhoršia, bezodkladne sa poraďte so svojím lekárom.

Dospelí

Odporúčaná dávka je jedna tableta s vodou a jedlom, najviac trikrát denne. Medzi jednotlivými dávkami nechajte odstup najmenej 6 hodín. Ak jedna tableta nestačí na zmiernenie príznakov, môžete užiť maximálne 2 tablety najviac trikrát denne. Keďže liek obsahuje paracetamol, dávka dvoch tabliet je určená len pre pacientov s telesnou hmotnosťou najmenej 60 kg. Neužívajte viac ako 6 tabliet počas 24 hodín (čo zodpovedá 3 000 mg paracetamolu a 1 200 mg ibuprofénu denne).

Ak máte mierne alebo stredne závažné ochorenie pečene alebo obličiek, alebo ste starší, váš lekár vám povie, akú správnu dávku máte užívať, čo bude najnižšia možná dávka tohto lieku. Neužívajte tento liek, ak máte závažnú poruchu funkcie pečene alebo obličiek.

Použitie u detí a dospievajúcich

Tento liek nie je určený na použitie u detí a dospievajúcich mladších ako 18 rokov.

Spôsob podávania

Tablety sa majú užívať s pohárom vody.
Na zníženie pravdepodobnosti vedľajších účinkov užívajte Brufen Combi s jedlom.

Dôležité upozornenie

  • Prečítajte si pozorne príbalovú informáciu, ktorá je súčasťou každého balenia.

Množstvo v balení

Balenie obsahuje 20 tabliet.

Nežiaduce účinky

  • Podobne ako všetky lieky, môže mať aj tento prípravok nežiaduce účinky, ktoré sa ale nemusia vyskytnúť u každého - nežiaduce účinky nájdete v príbalovom letáku.
  • Nežiaduce účinky môžete hlásiť priamo na adresu: ŠÚKL, Oddelenie farmakovigilancie, Kvetná 11, 825 08 Bratislava 26 alebo e-mailom: neziaduce.ucinky@sukl.sk

Informácie o produkte

Značka:
Kód výrobku:
509368
Kód EAN:
5099151934185
Kód ŠUKL:
4255E
ATC kód:
N02BE51
ATC názov:
Paracetamol, kombinácie s výnimkou psycholeptík
Farmakoterapeutická skupina:
analgetiká | iné analgetiká a antipyretiká | anilidy | paracetamol, kombinácie s výnimkou psycholeptík
Držiteľ rozhodnutia:

Oznámiť nežiaduce účinky

Mohlo by vás zaujímať

Do košíka
Do košíka

DOPRAVA ZADARMO

k nákupu nad 20 €

Prihláste sa k odberu noviniek
a zľavový kód vám pošleme e-mailom.