Moje srdcovky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Ortopedické potreby » Prietržové, brušné pásy

Kýlne, brušné pásy

S pruhom sa človek už narodí alebo ho v priebehu života získa, najčastejšie zdvíhaním ťažkých bremien. Vyskytuje sa na oslabenom mieste (väčšinou na brušnej stene či v slabinách). Dobrou prevenciou prietrže sú sťahovacie brušné pásy, ktoré tlačia na brušnú stenu a obmedzujú jej ťah. Prietržové pásy sa využívajú tiež pri pooperačnej starostlivosti, kedy ich pacient musí nosiť po dobu niekoľkých týždňov.

Kýlne, brušné pásy - detailný popis

Prečo využiť prietržové pásy pre dospelých?

Sťahovacie brušné pásy sa používajú predovšetkým ako opora pre ochabnuté brušné svaly. Zapínajú sa jednoducho na suchý zips, a tak sa prispôsobia obvodu vášho pásu. Jemný pružný materiál, z ktorého sú prietržové pásy vyrobené, vás nikde netlačí ani neškriabe. Môžete ich tak pohodlne nosiť celý deň, a dokonca aj v noci. Lokálnejšie potom pôsobí pupočný prietržový pás.

Pomerne často sa vyskytuje aj tzv. trieslový pruh na ktorý trpia predovšetkým muži. Rozvinutiu prietrže zabraňuje zdravotný pánsky prietržový pás, ktorý nosia pacienti pred operáciou alebo tí, ktorí nemôžu byť z určitých dôvodov operovaní. Vyberáte z pravej a ľavej varianty prietžového pásu. Pás nasadzujte v ľahu po zatlačení pruhu.

Mohol by sa vám hodiť aj ďalší druh

Trápia vás bolesti chrbta alebo ochabnuté chrbtové svaly? Bedrový pás spevní váš chrbát a krásne ho zahreje. Vyskúšajte ho sami.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam