Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Rehabilitačné pomôcky » Prietržové, brušné pásy

Prietržové, brušné pásy

S pruhom sa človek už narodí alebo ho v priebehu života získa, najčastejšie zdvíhaním ťažkých bremien. Vyskytuje sa na oslabenom mieste (väčšinou na brušnej stene či v slabinách). Dobrou prevenciou prietrže sú sťahovacie brušné pásy, ktoré tlačia na brušnú stenu a obmedzujú jej ťah. Prietržové pásy sa využívajú tiež pri pooperačnej starostlivosti, kedy ich pacient musí nosiť po dobu niekoľkých týždňov.

Prečo využiť prietržové pásy pre dospelých?

Sťahovacie brušné pásy sa používajú predovšetkým ako opora pre ochabnuté brušné svaly. Zapínajú sa jednoducho na suchý zips, a tak sa prispôsobia obvodu vášho pásu. Jemný pružný materiál, z ktorého sú prietržové pásy vyrobené, vás nikde netlačí ani neškriabe. Môžete ich tak pohodlne nosiť celý deň, a dokonca aj v noci. Lokálnejšie potom pôsobí pupočný prietržový pás.

Pomerne často sa vyskytuje aj tzv. trieslový pruh na ktorý trpia predovšetkým muži. Rozvinutiu prietrže zabraňuje zdravotný pánsky prietržový pás, ktorý nosia pacienti pred operáciou alebo tí, ktorí nemôžu byť z určitých dôvodov operovaní. Vyberáte z pravej a ľavej varianty prietžového pásu. Pás nasadzujte v ľahu po zatlačení pruhu.

Mohol by sa vám hodiť aj ďalší druh

Trápia vás bolesti chrbta alebo ochabnuté chrbtové svaly? Bedrový pás spevní váš chrbát a krásne ho zahreje. Vyskúšajte ho sami.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
 • Pás prietržový pupočný detský veľ. 1

  Pás prietržový pupočný detský veľ. 1

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Zdravotná pomôcka na ošetrenie pri pupočnej prietrži Ako pás pomáha? Pelota (vankúšik) z penovej gumy pôsobí mäkkým pružným ťahom na vonkajšiu bránku prietrže a bráni prenikaniu obsahu brušnej dutiny do podkožia v pupočnej oblasti. Ako zvoliť veľkosť? Výška pásu je 6 cm. Veľkosti sú celkom 2. Velikost 1 je určená pre obvod cez pupok 34-43 cm a veľkosť 2 pre 43-52 cm.

  8,84 €

 • Pás kýlní pupeční dětský velikost 2

  Pás kýlní pupeční dětský velikost 2

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Zdravotní pomůcka k ošetření při pupeční kýle. Jak pás pomáhá? Pelota (polštářek) z pěnové pryže působí měkkým pružným tahem na zevní branku kýly a brání pronikání obsahu břišní dutiny do podkoží pupeční krajiny. Jak se volí velikost? Výška pásu je 6 cm. Velikosti jsou celkem 2. Velikost 1 je určena pro obvod přes pupek 34-43 cm a velikost 2 pro 43-52 cm .

  9,65 €

 • Pás kýlní pupeční č. 4

  Pás kýlní pupeční č. 4

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Jak se pás používá? Pás je opatřen pelotou 14 x 11 cm, která tlačí na kýlu a zabraňuje jejímu rozvinutí. Zapínání je na suchý zip v pupeční části. Jak zvolit správnou velikost? Výška pásu je 8,5 cm. Velikost vybírejte dle obvodu pasu a přiložené velikostní tabulky.

  22,42 €

 • Pás břišní Verba podpůrný vel. 4 / 1 ks 95 - 105 cm Registrovaný liečivy prípravok

  Pás břišní Verba podpůrný vel. 4 / 1 ks 95 - 105 cm

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Verba - pooperační podpůrný obvaz s plošným rozdělením tlaku. Verba je široká, trvale elastická bandáž s uzávěrem na suchý zip. Je vhodná pro všechny podpůrné a kompresní obvazy na trupu, zejména na bezproblémové ošetření a včasnou mobilizaci pacientů po hrudních a břišních operacích. Podélná elasticita a příčná stabilita bandáže zaručují stejnoměrné plošné rozdělení tlaku, které ani při silné kompresi neomezuje dýchání pacienta. Výborná příčná stabilita zajišťuje bezpečné usazení bandáže bez tvorby záhybů a strangulací. Bandáž Verba lze jednoduše přiložit. Není nutné nadzdvihovat pacienta při vázání obinadel, což zmenší zatížení ošetřujícího personálu i pacientů. Uzávěr na suchý zip ulehčuje výměnu krytí rány. Plochy suchého zipu umožňují u všech velikostí bandáže nastavení velikosti až o 10 cm. Proto lze bandáž Verba přizpůsobit podle individuálních požadavků. Obvaz je prodyšný, pokožka jej dobře snáší a příjemně se nosí. Bandáž Verba lze prát v pračce i vyvářet při 95°C. Pružnost tkaniny a přilnavost suchého zipu zůstávají zachovány. Použití: K ošetření po hrudních a břišních operacích, k odlehčení ran, k zabránění dehiscence ran a k rychlé mobilizaci pacienta. Jako ochranný obvaz při traumatech hrudníku, např. zhmoždění hrudního koše a zlomeninách žeber. Ke korekci statiky páteře při kořenové neuralgii a výhřezu meziobratlové ploténky. Velikost: velikost 4, 95 - 105 cm Balení: 1 ks

  15,61 €

 • Pás břišní Verba podpůrný vel. 3 / 1 ks 85 - 95 cm

  Pás břišní Verba podpůrný vel. 3 / 1 ks 85 - 95 cm

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Verba - pooperační podpůrný obvaz s plošným rozdělením tlaku. Verba je široká, trvale elastická bandáž s uzávěrem na suchý zip. Je vhodná pro všechny podpůrné a kompresní obvazy na trupu, zejména na bezproblémové ošetření a včasnou mobilizaci pacientů po hrudních a břišních operacích. Podélná elasticita a příčná stabilita bandáže zaručují stejnoměrné plošné rozdělení tlaku, které ani při silné kompresi neomezuje dýchání pacienta. Výborná příčná stabilita zajišťuje bezpečné usazení bandáže bez tvorby záhybů a strangulací. Bandáž Verba lze jednoduše přiložit. Není nutné nadzdvihovat pacienta při vázání obinadel, což zmenší zatížení ošetřujícího personálu i pacientů. Uzávěr na suchý zip ulehčuje výměnu krytí rány. Plochy suchého zipu umožňují u všech velikostí bandáže nastavení velikosti až o 10 cm. Proto lze bandáž Verba přizpůsobit podle individuálních požadavků. Obvaz je prodyšný, pokožka jej dobře snáší a příjemně se nosí. Bandáž Verba lze prát v pračce i vyvářet při 95°C. Pružnost tkaniny a přilnavost suchého zipu zůstávají zachovány. Použití: K ošetření po hrudních a břišních operacích, k odlehčení ran, k zabránění dehiscence ran a k rychlé mobilizaci pacienta. Jako ochranný obvaz při traumatech hrudníku, např. zhmoždění hrudního koše a zlomeninách žeber. Ke korekci statiky páteře při kořenové neuralgii a výhřezu meziobratlové ploténky. Velikost: velikost 3, 85 - 95 cm Balení: 1 ks

  15,61 €

 • Pás kýlní pupeční č. 6

  Pás kýlní pupeční č. 6

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Jak se pás používá? Pás je opatřen pelotou 14 x 11 cm, která tlačí na kýlu a zabraňuje jejímu rozvinutí. Zapínání je na suchý zip v pupeční části. Jak zvolit správnou velikost? Výška pásu je 8,5 cm. Velikost vybírejte dle obvodu pasu a přiložené velikostní tabulky.

  22,42 €

 • Pás břišní Verba podpůrný vel. 5 / 1 ks 105 - 115 cm Registrovaný liečivy prípravok

  Pás břišní Verba podpůrný vel. 5 / 1 ks 105 - 115 cm

  Doručenie do Vianoc

  skladom 1 - 2 ks

  Verba - pooperační podpůrný obvaz s plošným rozdělením tlaku. Verba je široká, trvale elastická bandáž s uzávěrem na suchý zip. Je vhodná pro všechny podpůrné a kompresní obvazy na trupu, zejména na bezproblémové ošetření a včasnou mobilizaci pacientů po hrudních a břišních operacích. Podélná elasticita a příčná stabilita bandáže zaručují stejnoměrné plošné rozdělení tlaku, které ani při silné kompresi neomezuje dýchání pacienta. Výborná příčná stabilita zajišťuje bezpečné usazení bandáže bez tvorby záhybů a strangulací. Bandáž Verba lze jednoduše přiložit. Není nutné nadzdvihovat pacienta při vázání obinadel, což zmenší zatížení ošetřujícího personálu i pacientů. Uzávěr na suchý zip ulehčuje výměnu krytí rány. Plochy suchého zipu umožňují u všech velikostí bandáže nastavení velikosti až o 10 cm. Proto lze bandáž Verba přizpůsobit podle individuálních požadavků. Obvaz je prodyšný, pokožka jej dobře snáší a příjemně se nosí. Bandáž Verba lze prát v pračce i vyvářet při 95°C. Pružnost tkaniny a přilnavost suchého zipu zůstávají zachovány. Použití: K ošetření po hrudních a břišních operacích, k odlehčení ran, k zabránění dehiscence ran a k rychlé mobilizaci pacienta. Jako ochranný obvaz při traumatech hrudníku, např. zhmoždění hrudního koše a zlomeninách žeber. Ke korekci statiky páteře při kořenové neuralgii a výhřezu meziobratlové ploténky. Velikost: velikost 5, 105 - 115 cm Balení: 1 ks

  15,61 €

 • Suspenzor Ergon č. 3

  Suspenzor Ergon č. 3

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Slouží jako léčebný chirurgický prostředek. Váček suspenzoru omezuje bolestivý pohyb šourku při zánětech, operacích, aplikuje se při kýlách, po úrazech aj. Jak vybrat správnou velikost? Velikost se liší dle délky váčku a obvodu boků, které jsou směrodatné, pro výběr správného typu.

  10,13 €

 • Suspenzor Ergon č. 5

  Suspenzor Ergon č. 5

  Doručenie do Vianoc

  skladom

  Slouží jako léčebný chirurgický prostředek. Váček suspenzoru omezuje bolestivý pohyb šourku při zánětech, operacích, aplikuje se při kýlách, po úrazech aj. Jak vybrat správnou velikost? Velikost se liší dle délky váčku a obvodu boků, které jsou směrodatné, pro výběr správného typu.

  10,13 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam