Úvodná strana Zdravie a lieky Ortopedické potreby Hrudné, bedrové pásy

Zdravotné hrudné a bedrové pásy

Bolesť chrbta nám dokáže poriadne znepríjemniť život. Analgetiká ju síce vedia eliminovať, príčinu však neovplyvnia: bedrová chrbtica je totiž veľmi namáhanou časťou ľudského tela, a preto si za bolesť môžeme častokrát sami. Spôsobujeme si ju totiž nesprávnym držaním tela, nevhodným zdvíhaním bremien alebo zlým matracom. Najlepšou prevenciou je zdravotný bedrový pás, ktorý si jednoducho nasadíte pod tričko ako neviditeľnú ochranu pre váš chrbát.

Zdravotné hrudné a bedrové pásy - detailný popis

Rovnako užitočné sú i hrudné pásy, ktoré fixujú dolnú časť hrudníka napríklad pri pomliaždeninách alebo ľahkých zlomeninách.

Ako na nás pôsobia bedrové pásy

Bedrové a hrudné pásy sú prispôsobené na celodenné nosenie a niekomu nevadia dokonca ani v noci. Pokiaľ máte problémy s držaním tela a neustále sa pri chôdzi prehýbate, čo má za následok bodavú bolesť v oblasti bedier, bedrový pás vám pomôže. Jeho nosenie je pritom pohodlné a nijako vás neobmedzuje.

Hrejivé bedrové pásy majú na chrbát pozitívny vplyv predovšetkým vďaka pôsobeniu tepla. Zabránia tak prechladnutiu, čo ocenia nielen športovci. Teplo uvolňuje unavené a boľavé svaly a vy ste s hrejivými pásmi skôr fit.

Ešte vyššiu účinnosť majú bedrové pásy s magnetmi. Poskytujú nielen oporu vášmu chrbtu, ale pomáhajú tiež lepšiemu prekrveniu pokožky, urýchľujú liečbu zranenia či rekonvalescenciu a dokonca znižujú i príznaky osteoporózy.

Boľavým bedrám, unaveným svalom a kĺbom uľavíte tiež masážou. Použite k nej hrejivý Cemio konský gél vyrobený z prvotriednych alpských bylín.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika