Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícky materiál » Ochranné pomôcky

Ochranné pomôcky

V zdravotníctve sa bez rukavíc, pinziet a nožníc nezaobídete. Nielenže vďaka nim dodržiavate hygienické predpisy, ale aj bezpečnosť pri práci. K najpoužívanejším zdravotným ochranným pomôckam patria jednorazové rukavice. V našom e-shope vám ponúkame niekoľko druhov rukavíc z rôznych materiálov, s púdrom aj bez púdru. Stačí si vybrať, podľa činnosti, na ktorú sú určené, alebo tie, ktoré vám najviac vyhovujú. Rukavice sú nepostrádateľnou súčasťou každého laboratória a ordinácie.

Aké zdravotné ochranné pomôcky vám nesmú chýbať?

 • Nožnice - sú súčasťou každej lekárničky, ale využijete ich aj v domácnosti. Nožnice so sklonom slúži na rýchle strihanie zdravotníckeho materiálu, hrotnaté nožnice využijete v zdravotníctve aj na ošetrovanie rán.
 • Pinzety - uľahčujú manipuláciu so zdravotným materiálom, ktorý vďaka nim zostáva sterilný. Pinzety ale využijete aj doma - napríklad pre jednoduchšie a rýchlejšie nasadzovanie kontaktných šošoviek, vytiahnutie triesky alebo napríklad na trhanie obočia.
 • Rukavice - medzi najpoužívanejšie patria tie latexové, ktoré u nás nakúpite za veľmi výhodnú cenu. Tomu, kto je na latex alergický, odporúčame vinylové alebo nitrilové rukavice. Rukavice využijete nielen v zdravotníctve, ale aj v potravinárskych a chemických odboroch.

Zdravotné pomôcky sú vyrobené z chirurgickej ocele, ktorá vyniká vysokou tvrdosťou, je hypoalergénny a antikorózne. Do kvalitných nožníc a pinziet sa vám teda rozhodne oplatí investovať, odmení sa vám dlhou životnosťou.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

 • Nůžky do lékárničky - se sklonem

  skladom do 24 hodín

  Slouží ke střihání zdravotnického materiálu, nebo třeba i k přestřižení bezpečnostního pásu ve vozidle. Nůžky slouží k první pomoci při úrazu. Na střihání obvazů, obinadel, náplastí nebo i bezpečnostního pásu v autě. Nůžky se používají při první pomoci na pracovišti nebo v autě nebo jiném dopravním prostředku v závislostí na nutnosti jejich použití.

  1,32 €

 • Pinzeta anatomická jemná 130 mm ZSZ

  skladom do 24 hodín

  2,39 €

 • Nůžky chirurgické hrotnaté 140 mm ZSZ

  skladom do 24 hodín

  4,21 €

 • VALACLEAN ROLL UTERÁKY 175KS

  skladom do 24 hodín

  Zaisťujú optimálnu hygienu a profylaxiu chorôb prenosných dotykem. Fakta: Viacúčelové rúška z netkaného textilu.Roušky v poliach po 175 kusoch, jednotlivo perforované. Poznámka: Použitie Valatex extra spolu s odbernom zásobníkom Valatex box je základnou hygienickou pomôckou ako na ambulanciách všetkých typov, tak iv priestoroch s vyššou návštevnosťou.

  9,04 € -15% 10,60 €

 • Pinzeta chirurgická 1 x 2 zoubky 14 cm ZSZ

  skladom do 24 hodín

  2,39 €

 • Nůžky chirurgické hrotnaté 150 mm ZSZ

  skladom do 24 hodín

  4,49 €

 • Nůžky chir.hrotn.tupé 13cm ZSZ

  skladom do 24 hodín

  3,71 €

 • TENA PODBRADNÍK 1X150 KS

  skladom do 24 hodín

  Jednorázový hygienický podbradník.

  16,46 €

 • Sedátko nahr.ke kloset.křeslu - C

  skladom do 24 hodín

  6,55 €

 • Podložka ložní PVC 83x90cm

  skladom do 24 hodín

  1,26 €

 • Dermaguard tekuté rukavice s pumpičkou 500 ml

  skladom do 24 hodín

  Popis výrobku Dermaguard ZLOŽENIE: Dioctyladipate, Dimethicone, glycerín, cetylalkohol, Stearic Acid, Phenoxy-etanol, trietanolamínu, Methyl parabénov, Prophyl parabénov, voda. Zloženie Dermaguardu je chránené firemnou značkou. Je netoxický, hypoalergénne, neobsahuje lanolín, aloe vera, harmanček, ani iné známe alergény. Vhodný aj pre dojčatá. FUNKCIE: Dermaguard zabraňuje poškodeniu pokožky pri kontakte s agresívnou a alergénne látkou, a to po dobu 4-6 hodín po aplikácii. Vysoká účinnosť je daná mikrofilmom, ktorý vytvorí dlhodobú dvojitú medzibunkovú bariéru. Medzibunková vrstva sa vodou nezmýva, sama pôsobením kyslosti potu postupne vyprcháva. Po celú dobu pôsobenia môže pokožka voľne dýchať, zostáva pocit vláčnosti, nie však mastnoty. POUŽITIE: Dermaguard sa odporúča používať všade tam, kde dochádza k častému kontaktu pokožky s agresívnymi, či alergickým látkami. Dermaguard bol so skvelými výsledkami klinicky testovaný na dermatologickej klinike v Plzni. Presvedčivé výsledky boli najmä u dermatitída Contact (kontaktný ekzém), plienkové dermatitis au atopického ekzému. DERMAGUARD ochráni Vašu pokožku: v domácnosti pri upratovaní (umývacie, pracie, čistiace prostriedky, prach, srsť zvierat), pri varení (rastlinné a živočíšne kyseliny, škroby a tuky), pri práci na záhrade (pôda, hnojivá, postreky) v zamestnaní ako OOP je DERMAGUARD doporučovaný v priemysle chemickom, sklárskom, textilnom, stavebnom, potravinárskom, elektrotechnickom, strojárskom, polygrafickom, obuvníckom, gumárenskom, v poľnohospodárstve, v zdravotníctve:(Kyseliny, alkalidy, kovy, oleje, mazadlá, tuky, benzín, diesel, laky, farbivá, riedidlá, lepidlá, kopírovacie farby, grafit, vápno, cement, brusivá, sklená vata, lamináty, priemyselné desinfektanty, syntetické mydlá, väčšina rozpúšťadiel vrátane trichlóretylénu, voda, prach, pachy z potravín, latex i.)

  22,26 €

 • Valaclean soft žínka z netkaného textilu / 50 ks Registrovaný liečivy prípravok

  skladom 1 - 2 ks

  Jednorázové žínky z vysoce savého Moltonu (jemný netkaný textil.)

  7,34 €

 • Perlan Pervin utierka 45g 0.42 x 0.48 m 200 kusov Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Pervin/Perlan bol koncom 70. rokov minulého storočia vyvinutý primárne pre použitie v zdravotníctve, preto neprekvapí, že aj dnes polovica všetkej výroby Pervin/Perlan smeruje práve do zdravotníctva. Na zdravotnícke účely sa ako ideálna, v rámci pomeru cena/kvalita, stala gramáž 45g/m2. Pervin/Perlan sa pre zdravotníctvo vyrába v klasickej verzii bez perforácie (čo je tento výrobok), ale aj vo verzii WP s nepriepustnou vrstvou poddajného laminátu, ktorý je umiestnený na rube textílie. Pervin/Perlan a Pervin/Perlan WP má atest pre priamy styk s pokožkou a má certifikát CE. Možno ho ľahko sterilizovať a potlačiť na reklamné účely špeciálnymi odolnými farbami so zdravotným atestom. Pre zdravotníctvo sa Pervin/Perlan vyrába vo veľmi širokej škále rozmerov a výrobkov. Používa sa najčastejšie ako rôzne hygienické podložky pod pacientov, utierky, uteráky, podbradníky, predložky, žinky atď. Okrem verzie s nepriepustnou úpravou sa pre zdravotníctvo vyrába aj v rolovanom prevedení. vysoká úžitková hodnota nízka cena hygienická nezávadnosť príjemný omak pevnosť a odolnosť proti oderu mimoriadna savosť (cca 10-násobok vlastnej hmotnosti) pri použití na filtráciu rýchla prietočnosť a vysoká čistota výstupného média

  19,18 €

 • Komprese Vliwasoft sterilní 7.5x7.5cm/4v 2 ks

  skladom do 24 hodín

  Vliwasoft Komprese z měkké vysoce kvalitní, vlákna neuvolňující netkané textilie s dobrou savostí. Šetrná k ráně - malá náchylnost ke slepení k ráně. Vliwasoft je hospodárný při čištění a ošetřování ran. 4 vrstvy, sterilní, balení á 2 ks RozměryBaleníKód VZP 5 x 5 cm2 ks80209 7,5 x 7,5 cm2 ks80210 10 x 10 cm2 ks80211 10 x 20 cm2 ks 

  0,15 €

 • Izotermická folie Fixaplast 220x140 stříbro/zlato

  skladom do 24 hodín

  Výrobek slouží k zabránění úniku tělesného tepla a udržení tělesné teploty. Je vyroben ze speciální reflexní folie, která zamezuje tepelné ztrátě a prochladnutí zejména při úrazech, popáleninách a šokových stavech. Izotermická folie se používá především při poskytování první pomoci zraněnému tak, že postiženou osobu zabalíme, popř. přikryjeme tak, aby nedocházelo k jejímu prochladnutí. Používejte při poskytování první pomoci zraněnému. Výrobek je odolný vůči vodě.

  1,28 €

 • Rouška resuscitační s plastovým naústkem

  skladom do 24 hodín

  Rouška resuscitační s plastovým naústkem slouží k oživování /resuscitaci/zraněného dýcháním z úst do úst.

  0,28 €

 • Rukavice bavlněné nitěné 12 párů

  skladom do 24 hodín

  Užití: Možnost použití i pod vyšetřovací rukavice.

  3,01 €

 • Rouška z plic do plic resuscitační

  skladom do 24 hodín

  0,53 €

 • Rouška resuscitační s ventilem Steriwund

  skladom do 24 hodín

  Návod na použití při dýchání z úst do úst: Vyčistit dutinu ústní, zabezpečit průchodnost dýchacích cest (záklon hlavy, předsunutí dolní čelisti), mezi čelisti postiženého vložit náustek roušky, zahájit resuscitaci dle zásad poskytování 1. pomoci. Výrobek je určen k jednomu použití.

  0,48 €

 • Izotermická fólie zlatostříbrná 140x200cm

  skladom do 24 hodín

  Používá se především při poskytování první pomoci, k zamezení tepelných ztrát a prochladnutí zraněného, aplikuje se na oblečení, případně v kombinaci s přikrývkou. Mimo zdravotnictví lze fólii využít tam, kde je zapotřebí snížit tepelné ztráty nebo tam, kde je zapotřebí zajistit ochranu před sálavým teplem.

  1,26 €

 • Návlek na obuv PVC/100ks 4400

  skladom do 24 hodín

  Počet ks v balení: 100

  3,51 €

 • Papír na vyšetřovací lůžko 2-vrstvý perforovaný š.60cm

  skladom do 24 hodín

  Užití Papír na vyšetřovací lůžko, 2 vrstvy, perforovaný, návin 46 m, Šíře 60 cm slouží jako hygienická pomůcka při vyšetřování pacientů

  4,78 €

 • Kompres z netkaného textilu 7.5x7.5cm nesterilní100ks

  skladom do 24 hodín

  Výrobek je certifikován CE značkou. Kompresy z netkaného textilu jsou vhodné k prvotnímu ošetření znečištěných a exudujících poranění, jako mechanická bariéra v kombinaci se sterilním krytím ran k všestrannému použití na klinikách i v ambulancích.

  1,46 €

 • Kompres Medicomp nester.10x10cm/100ks 4218251 Registrovaný liečivy prípravok

  skladom do 24 hodín

  Kompres z netkaného textilu Medicomp môže byť v mnohých oblastiach na oddelení alebo v ambulancii vhodnou alternatívou ku klasickému mulovému kompresu. Kompresy z netkaného textilu Medicorp z 60 % viskózy a 34 % polyesterových vlákien majú otvorenú štruktúru podobnú mulu. Preto majú veľmi dobrú savú schopnosť, sú mäkké a priedušné. Netkaný textil je čisto mechanicky stabilizovaný a bez spojív a optických bieliach látok. Na hospodárne využitie sú k dispozícii kompresy z netkaného textilu Medicorp s rôznym počtom vrstiev a s rozdielnymi rozmermi, sterilizované na priame použitie aj nesterilizované. Špeciálne na ošetrenie rán s drenážou, pri tracheotómiách a extenziách, aj ako ochrana pri aplikácii kanýl a sond sú k dispozícii kompresy z netkaného textilu Medicomp Drain v tvare Y. K všeobecnému ošetreniu rán, ako tampón a ako kompres pri ambulantných a stacionárnych zásahoch.

  3,16 € -6% 3,37 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam