Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícky materiál » Ochranné pomôcky

Ochranné pomôcky

V zdravotníctve sa bez rukavíc, pinziet a nožníc nezaobídete. Nielenže vďaka nim dodržiavate hygienické predpisy, ale aj bezpečnosť pri práci. K najpoužívanejším zdravotným ochranným pomôckam patria jednorazové rukavice. V našom e-shope vám ponúkame niekoľko druhov rukavíc z rôznych materiálov, s púdrom aj bez púdru. Stačí si vybrať, podľa činnosti, na ktorú sú určené, alebo tie, ktoré vám najviac vyhovujú. Rukavice sú nepostrádateľnou súčasťou každého laboratória a ordinácie.

Aké zdravotné ochranné pomôcky vám nesmú chýbať?

 • Nožnice - sú súčasťou každej lekárničky, ale využijete ich aj v domácnosti. Nožnice so sklonom slúži na rýchle strihanie zdravotníckeho materiálu, hrotnaté nožnice využijete v zdravotníctve aj na ošetrovanie rán.
 • Pinzety - uľahčujú manipuláciu so zdravotným materiálom, ktorý vďaka nim zostáva sterilný. Pinzety ale využijete aj doma - napríklad pre jednoduchšie a rýchlejšie nasadzovanie kontaktných šošoviek, vytiahnutie triesky alebo napríklad na trhanie obočia.
 • Rukavice - medzi najpoužívanejšie patria tie latexové, ktoré u nás nakúpite za veľmi výhodnú cenu. Tomu, kto je na latex alergický, odporúčame vinylové alebo nitrilové rukavice. Rukavice využijete nielen v zdravotníctve, ale aj v potravinárskych a chemických odboroch.

Zdravotné pomôcky sú vyrobené z chirurgickej ocele, ktorá vyniká vysokou tvrdosťou, je hypoalergénny a antikorózne. Do kvalitných nožníc a pinziet sa vám teda rozhodne oplatí investovať, odmení sa vám dlhou životnosťou.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Forma výrobku

Počet ks

Jednotkové množstvo

 • Perlan Pervin utierka 45g 0.42 x 0.48 m 200 kusov

  skladom

  Pervin/Perlan bol koncom 70. rokov minulého storočia vyvinutý primárne pre použitie v zdravotníctve, preto neprekvapí, že aj dnes polovica všetkej výroby Pervin/Perlan smeruje práve do zdravotníctva. Na zdravotnícke účely sa ako ideálna, v rámci pomeru cena/kvalita, stala gramáž 45g/m2. Pervin/Perlan sa pre zdravotníctvo vyrába v klasickej verzii bez perforácie (čo je tento výrobok), ale aj vo verzii WP s nepriepustnou vrstvou poddajného laminátu, ktorý je umiestnený na rube textílie. Pervin/Perlan a Pervin/Perlan WP má atest pre priamy styk s pokožkou a má certifikát CE. Možno ho ľahko sterilizovať a potlačiť na reklamné účely špeciálnymi odolnými farbami so zdravotným atestom. Pre zdravotníctvo sa Pervin/Perlan vyrába vo veľmi širokej škále rozmerov a výrobkov. Používa sa najčastejšie ako rôzne hygienické podložky pod pacientov, utierky, uteráky, podbradníky, predložky, žinky atď. Okrem verzie s nepriepustnou úpravou sa pre zdravotníctvo vyrába aj v rolovanom prevedení. vysoká úžitková hodnota nízka cena hygienická nezávadnosť príjemný omak pevnosť a odolnosť proti oderu mimoriadna savosť (cca 10-násobok vlastnej hmotnosti) pri použití na filtráciu rýchla prietočnosť a vysoká čistota výstupného média

  19,14 €

 • Rouška resuscitační s plastovým naústkem

  skladom

  Rouška resuscitační s plastovým naústkem slouží k oživování /resuscitaci/zraněného dýcháním z úst do úst.

  0,28 €

 • Rukavice bavlněné nitěné 12 párů

  skladom

  Užití: Možnost použití i pod vyšetřovací rukavice.

  3,01 €

 • Rouška z plic do plic resuscitační

  skladom

  0,53 €

 • Izotermická fólie zlatostříbrná 140x200cm

  skladom

  Používá se především při poskytování první pomoci, k zamezení tepelných ztrát a prochladnutí zraněného, aplikuje se na oblečení, případně v kombinaci s přikrývkou. Mimo zdravotnictví lze fólii využít tam, kde je zapotřebí snížit tepelné ztráty nebo tam, kde je zapotřebí zajistit ochranu před sálavým teplem.

  1,26 €

 • Návlek na obuv PVC/100ks 4400

  skladom

  Počet ks v balení: 100

  3,51 €

 • Papír na vyšetřovací lůžko 2-vrstvý perforovaný š.60cm

  skladom

  Užití Papír na vyšetřovací lůžko, 2 vrstvy, perforovaný, návin 46 m, Šíře 60 cm slouží jako hygienická pomůcka při vyšetřování pacientů

  4,78 €

 • Kompres Medicomp nester.10x10cm/100ks 4218251

  skladom

  Kompres z netkaného textilu Medicomp môže byť v mnohých oblastiach na oddelení alebo v ambulancii vhodnou alternatívou ku klasickému mulovému kompresu. Kompresy z netkaného textilu Medicorp z 60 % viskózy a 34 % polyesterových vlákien majú otvorenú štruktúru podobnú mulu. Preto majú veľmi dobrú savú schopnosť, sú mäkké a priedušné. Netkaný textil je čisto mechanicky stabilizovaný a bez spojív a optických bieliach látok. Na hospodárne využitie sú k dispozícii kompresy z netkaného textilu Medicorp s rôznym počtom vrstiev a s rozdielnymi rozmermi, sterilizované na priame použitie aj nesterilizované. Špeciálne na ošetrenie rán s drenážou, pri tracheotómiách a extenziách, aj ako ochrana pri aplikácii kanýl a sond sú k dispozícii kompresy z netkaného textilu Medicomp Drain v tvare Y. K všeobecnému ošetreniu rán, ako tampón a ako kompres pri ambulantných a stacionárnych zásahoch.

  3,16 € -6% 3,37 €

 • STERIWUND Ústenka třívrstvá s gumičkami 2 ks

  skladom

  Ústenka jednorázová třívrstvá s mikrobakteriálním filtrem z netkané textilie. Nosní modelační pásek, gumička pro snadné a rychlé uchycení. Nesterilní. Užití: Jednorázové použití, ochrana před infekcí.

  0,39 €

 • Podložka ložní PVC 90x60cm

  skladom

  Forma: pvc folie Balení: 1ks Použití: ochrana matrace či jiných povrchů.

  1,05 €

 • Čepice baret netkaný textil s gumičkou modrá 100 ks

  skladom

  Užití Určen k zabraňování znečištění prostředí. Pro jednorázové použití, je vyroben z netkané vzdušné textilie, velikost 50 cm.

  3,30 €

 • Folie izotermická 1400 x 2200 mm zlato / stříbro

  skladom

  Izotermická fólie je speciální tepelně reflexní fólie k zabránění úniku tělesného tepla při úrazech, popáleninách a šokových stavech. Používá se především při poskytování první pomoci, k zamezení tepelných ztrát a prochladnutí zraněného, aplikuje se na oblečení, případně v kombinaci s přikrývkou. Mimo zdravotnictví lze fólii využít tam, kde je zapotřebí snížit tepelné ztráty nebo tam, kde je zapotřebí zajistit ochranu před sálavým teplem.

  3,12 €

 • Ústenka chirurgická s úvazky netkaný textil 3vrst. 50 ks

  skladom

  Užití Maska je vyrobena z netkaného textilu, má úvazky a drátek, který umožňuje formovat profil nosu.

  3,30 €

 • VALACLEAN ROLL UTERÁKY 175KS

  VALACLEAN ROLL UTERÁKY 175KS

  Akcia

  skladom

  Zaisťujú optimálnu hygienu a profylaxiu chorôb prenosných dotykem. Fakta: Viacúčelové rúška z netkaného textilu.Roušky v poliach po 175 kusoch, jednotlivo perforované. Poznámka: Použitie Valatex extra spolu s odbernom zásobníkom Valatex box je základnou hygienickou pomôckou ako na ambulanciách všetkých typov, tak iv priestoroch s vyššou návštevnosťou.

  9,04 € -15% 10,60 €

 • Papír na vyšetřovací lůžko 2-vrstvý perforovaný šíře 70cm

  skladom

  Papír na vyšetřovací lůžko je dvouvrstvý z bělené celulózy slouží jako hygienická pomůcka při vyšetřování pacientů na lůžku Je perforovaný po 38 cm pro snadnější manipulaci.

  5,57 €

 • Foliodress Mask Loop Comfort modrá 50 ks

  skladom

  Program obsahuje tři operační obličejové masky, které jsou svým materiálovým složením přizpůsobeny různým druhům citlivosti kůže. Charakteristika Všechny operační obličejové masky mají jednu společnou vlastnost: filtrační vrstvu proti mikrobům z jemných organických vláken, která neobsahují sklo. Zaručují filtrační výkon nad 99%.

  3,82 €

 • Páska oční s tkanicí

  skladom

  Černá barva zevního materiálu zabraňuje nežádoucímu pronikání světla k oku. Univerzální velikost.

  2,88 €

 • DR.GREPL Tubi elastic Gel-line

  skladom

  Pružný textilní návlek s gelovou výplní. Můžeme ho nastříhat na kousky, které svou velikostí překrývají bolestivé místo na prstu chodidla.

  4,05 €

 • Rouška Foliodrape Protect sterilní 45x75cm 65ks

  skladom

  27,19 €

 • Dermaguard tekuté rukavice s pumpičkou 500 ml

  skladom do 24 hodín

  Popis výrobku Dermaguard ZLOŽENIE: Dioctyladipate, Dimethicone, glycerín, cetylalkohol, Stearic Acid, Phenoxy-etanol, trietanolamínu, Methyl parabénov, Prophyl parabénov, voda. Zloženie Dermaguardu je chránené firemnou značkou. Je netoxický, hypoalergénne, neobsahuje lanolín, aloe vera, harmanček, ani iné známe alergény. Vhodný aj pre dojčatá. FUNKCIE: Dermaguard zabraňuje poškodeniu pokožky pri kontakte s agresívnou a alergénne látkou, a to po dobu 4-6 hodín po aplikácii. Vysoká účinnosť je daná mikrofilmom, ktorý vytvorí dlhodobú dvojitú medzibunkovú bariéru. Medzibunková vrstva sa vodou nezmýva, sama pôsobením kyslosti potu postupne vyprcháva. Po celú dobu pôsobenia môže pokožka voľne dýchať, zostáva pocit vláčnosti, nie však mastnoty. POUŽITIE: Dermaguard sa odporúča používať všade tam, kde dochádza k častému kontaktu pokožky s agresívnymi, či alergickým látkami. Dermaguard bol so skvelými výsledkami klinicky testovaný na dermatologickej klinike v Plzni. Presvedčivé výsledky boli najmä u dermatitída Contact (kontaktný ekzém), plienkové dermatitis au atopického ekzému. DERMAGUARD ochráni Vašu pokožku: v domácnosti pri upratovaní (umývacie, pracie, čistiace prostriedky, prach, srsť zvierat), pri varení (rastlinné a živočíšne kyseliny, škroby a tuky), pri práci na záhrade (pôda, hnojivá, postreky) v zamestnaní ako OOP je DERMAGUARD doporučovaný v priemysle chemickom, sklárskom, textilnom, stavebnom, potravinárskom, elektrotechnickom, strojárskom, polygrafickom, obuvníckom, gumárenskom, v poľnohospodárstve, v zdravotníctve:(Kyseliny, alkalidy, kovy, oleje, mazadlá, tuky, benzín, diesel, laky, farbivá, riedidlá, lepidlá, kopírovacie farby, grafit, vápno, cement, brusivá, sklená vata, lamináty, priemyselné desinfektanty, syntetické mydlá, väčšina rozpúšťadiel vrátane trichlóretylénu, voda, prach, pachy z potravín, latex i.)

  22,26 €

 • Rukavice pro dom.Favorit c. 7/pár

  skladom do 24 hodín

  Ochrana rukou před ušpiněním, zanesením infekce Vedlejší příznaky Možná alergická reakce pokožky rukou při používání rukavic Rozměry Velikost: 7, 8, 9, 10 Délka: 270 mm Tloušťka jedné stěny: 0,4 mm Domácí rukavice se nabízejí v následujících barvách: růžová, modrá, fialová, zelená.

  0,91 €

 • Podložka Dekuba 100 x 140 cm 01459

  skladom do 24 hodín

  Výrobek je určen k předcházení vzniku proleženin. Je možné jej používat k přímému styku s pokožkou. Hygienické vlastnosti a zdravotní účinnost podložky DEKUBA byly testovány Státním ústavem pro kontrolu léčiv v Praze a prakticky je využívána ve zdravotnických zařízeních i při domácí péči s jednoznačně pozitivními výsledky. Pro své vlastnosti - výborná tepelná izolace, prodyšnost, nezpůsobování alergických reakcí, příjemné působení na pokožku i v teplém ročním období - jej lze doporučit i dalším uživatelům ke zlepšení tělesné pohody na lůžku. Složení: 100% polyester

  13,61 €

 • Prst kožený velký č.4

  skladom do 24 hodín

  Kožený ochranný návlek který chrání poraněný prst před znečištěním a bolestí při vykonávání různých pracovních činností.

  0,95 €

 • Antidekubitní botička BONA

  skladom do 24 hodín

  Botička je určena k odlehčení končetiny u ležících pacientů. Má léčebný a preventivní charakter, proti možnému vzniku dekubitů (proleženin) u ležících pacientů v nemocnicích a v domácí péči. Kladné vlastnosti výrobku Botička je hřejivá, měkká a prostorná. Velikost je univerzální. Jak botičku používat? Botička je stavitelná pomocí pásku se suchým zipem, vedoucího přes nárt.

  6,62 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam