Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Zdravotnícke potreby » Zdravotnícky materiál » Dezinfekcia, sterilizácia

Dezinfekcia, sterilizácia

Zvládnete z hlavy vymenovať aspoň tri prípady, kedy potrebujete dezinfekciu na ruky? Ak sa pohybujete v lekárskom prostredí, asi tých dôvodov bude oveľa viac. Dezinfekcia sa ale hodí nielen tam. Iná je každodenná dezinfekcia a inú si žiadajú odborné pracoviská...

Ruky by ste mali mať dezinfikované a čisté nielen pred jedlom, ale hlavne pred výmenou obväzov (či už vlastných alebo cudzích), čisté ruky si žiada aj kontakt s tvárou (čo bude zaujímať najmä kozmetičky), či kontakt s otvorenou ranou (takou malou otvorenou rankou je i prosté škrabnutie). Okrem rúk sa potom oplatí dezinfikovať i túto ranu.

Ako sa hubia baktérie?

Stačí pritom len tridsať sekúnd na to, aby špeciálny prostriedok zabil všetky baktérie, ktoré vám na rukách sídlia (nečakajte však príliš dlho: za ďalších tridsať sekúnd sa ich tam časť vráti). Preto sa hodí mať patričný prostriedok k hygiene rúk vždy so sebou v taške alebo kabelke.

Ruky ale nie sú jedinou vecou v živote, ktorá čas od času ocení dezinfekčnú kúru. Sú to aj najrôznejšie predmety, ktorých sa často dotýkame, príbory či kľučky na dverách (najmä ak máme deti, ktoré ich pomocou svojho nepopierateľného umu niekoľkokrát vyváľajú v zemi a hneď na to strčia do pusy akoby nič).

Istou podkapitolou dezinfekcie je sterilizácia. Nemusíte sa báť, neskrýva sa pod tým žiadny z operačných zákrokov, ale opäť sa jedná o zbavenie sa baktérií. Môžu to potrebovať detské cumlíky, fľaštičky a iné napájadlá, rovnako ako poháre a iné riady. Sterilizovať sa dá aj po starom, teda teplom. Ak si ale uvedomujete, že váš čas je príliš vzácny na to, aby ste ním plytvali pri vyváraní riadu a predmetov, pomôžu vám aj špecializované prípravky.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Počet ks

Jednotkové množstvo

Jednotkové množstvo látky

Určené pre

 • DETTOL antibakteriálny gél 50 ml Biocídny výrobok

  DETTOL antibakteriálny gél 50 ml

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Účinné látky Etanol Použitie Antibakteriálny gél v praktickom balení, vhodný na ochranu a dezinfekciu rúk pri bežnom cestovaní či pohybu na verejnosti (verejné záchody, mestská doprava, nákupné košíka). Pre použitie kedykoľvek, kedy nemáte k dispozícii vodu a mydlo. Dávkovanie Vytlačte kvapku veľkosti nechta (2ml) gélu do dlane, rýchlo roztierajte na rukách, kým nie sú suché. Kontraindikácie Nie sú popísané. Vedľajšie príznaky Zabráňte kontaktu s očami. Pri zasiahnutí očí okamžite dôkladne vypláchnite vodou a vyhľadajte lekársku pomoc Len pre vonkajšie použitie.

  1,91 € -40% 3,21 €

 • DEZISAN Spray 500 ml

  DEZISAN Spray 500 ml

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Polymérový dezinfekčný prostriedok na okamžité použitie pre rýchlu dezinfekciu plôch, predmetov, nástrojov a miest, ktoré sú ťažko dostupné. Je určený najmä pre rýchlu dezinfekciu v domácnostiach, rekreačných, kozmetických a iných verejných zariadeniach - školy, škôlky, jedálne, priemyselné podniky, ubytovne, sociálne ústavy a liečebne, potravinárstvo, úrady, upratovacie firmy a iné. Je charakteristický silným a dlhotrvajúcim antimikrobiálnym (eliminuje široké spektrum mikroorganizmov vrátane TBC), antivírusovým a protiplesňovým účinkom. Nepoškodzuje žiadne materiály - je nekorozívny. Neobsahuje chlór, alkohol, aldehydy ani fenoly. Je nehorľavý. Odstraňuje pachy, likviduje plesne a dlhodobo ochraňuje ošetrené povrchy. Jeho vlastnosti ocenia najmä rodiny s deťmi - je šetrný k ošetrovaným materiálom a nezanecháva nepríjemný zápach. Použitie: dezinfekcia a eliminácia zápachu v chladničke, práčke, umývačke, odpadkových košoch, topánkach a iných zdrojov pachov. Dezinfekcia kuchynskej linky vrátane vybavenia, odstránenie plesní a bežná dezinfekcia v kúpeľniach a na toaletách. Dezinfekcia hračiek, bielizne a iné.

  3,09 € -49% 6,00 €

 • DETTOL Tekuté mydlo 250 ml Antibakteriálny Vyživujúci

  DETTOL Tekuté mydlo 250 ml Antibakteriálny Vyživujúci

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Dettol antibakteriálne tekuté mydlo pomáha chrániť pred baktériami. Dezinfikuje a stará sa o Vašu pokožku.

  2,04 € -21% 2,58 €

 • DEZISAN - Dezinfekcia povrchov a plôch 1liter

  DEZISAN - Dezinfekcia povrchov a plôch 1liter

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Koncentrovaný tekutý dezinfekčný prostriedok určený na jednofázovú dezinfekciu všetkých umývateľných plôch a povrchov v domácnostiach, rekreačných, kúpeľných, kozmetických a iných verejných zariadeniach - školy, škôlky, hotely a ubytovne, reštaurácie, jedálne, upratovacie firmy a ďalšie inštitúcie. Je charakteristický sírnym a dlhotrvajúcim antibakteriovým (eliminuje široké spektrum mikroorganizmov vrátane TBC), antivírusovým a protiplesňovým účinkom. Nepoškodzuje žiadne materiály - je nekorozívny. Neobsahuje chlór, alkohol, aldehydy ani fenoly. Je netoxický a nehorľavý. Je vhodný na riedenie do ručných rozprašovačov, prípadne na umývanie väčších plôch (podlahy, steny). Odstraňuje pachy, likviduje plesne a dlhodobo ochraňuje ošetrené povrchy. Je ideálny aj pre rodiny s deťmi, je šetrný k ošetrovaným materiálom a nezanecháva nepríjemný zápach. Použitie: dezinfekcia a eliminácia zápachu v chladničke, práčke, umývačke, odpadkových košoch, topánkach a iných zdrojov pachov. Dezinfekcia kuchynskej linky vrátane vybavenia, odstránenie plesní a bežná dezinfekcia v kúpeľniach a na toaletách. Dezinfekcia bielizne pridaním priamo do práčky, dezinfekcia väčších plôch (steny, podlahy). Dávkovanie: 30 ml koncentrátu na 1 liter vody

  6,71 € -44% 12,00 €

 • DETTOL bezdotykový dávkovač mýdla Aloe Vera 250 ml

  skladom > 5 ks

  Dettol bezdotykový dávkovač mýdla pomáhá chránit před bakteriemi. Automaticky zaznamená Vaše ruce a uvolní potřebnou dávku mýdla. Při každém mytí rukou se dotýkáme pumpiček mýdel & proto mohou být místem s největším počtem bakterií Obohaceno o hydratační složky pro lepší péči o Vaše ruce – a zároveň ničí 99,9% bakterií. Vakuové dávkování zaručuje 98% vypotřebování náhradní náplně

  7,72 € -23% 9,99 €

 • VIRDE Hemofit gél 100 ml

  VIRDE Hemofit gél 100 ml

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Hemogel ošetrené tkanivo dostatočne hydratuje. Osvedčuje sa tiež pri nadmernom potení nôh. Zloženie Aqua, Quercus Robur Extract, Aesculus Hippocastanum, Hippophae Rhamnoides Extract, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Triethanolamine, Allantoin, PEG 40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Agrimonia Eupatoria Extract, Olea Europea Extract. Použitie Gél nanášajte na kožu v okolí konečníku a na iné postihnuté miesta aj niekoľkokrát za deň. Pravidelné používanie zvyšuje účinnosť. Objem: 100 ml

  2,01 € -35% 3,09 €

 • AR ANTIBACTERIAL HAND GEL CALENDULA 75ML

  skladom 3 - 5 ks

  Zloženie Extrakt nechtíku lekárskeho (Calendula officinalis), alkohol, gelový základ. Pre užívateľa - Vek Dospelí a deti od 3 rokov. Aplikácia Pre bežné použitie vtrite do rúk množstvo veľkosti fazule (3 ml). Ako súčasť opatrenia proti šíreniu infekčných ochorení je nutné použiť väčšie množstvo (5 ml) prípravku, aspoň 5 minút pred jedlom. Obsah 75 ml Skladovanie Skladujte pri teplote 5-25 °C, chráňte pred svetlom. Spotrebujte do dátumu uvedeného na obale (24 mesiacov). Indikácia antibakteriálny gél na ruky rýchla očista rúk bez vody a mydla súčasť opatrenia proti šíreniu infekčných chorôb Pozitíva kombinácia alkoholu a prírodní zložky (nechtík podporuje antiseptické vlastnosti gelu) nevysušuje, zanecháva ruky jemné a vláčne nežmolkuje sa a nelepí príjemne vonia testované SZÚ Zložky Alkohol má silné dezinfekčné účinky, od dvadsiateho storočia je bežne používaný ako dezinfekční médium na pokožku (zdravotnícki personál, pacienti) a k povrchovej dezinfekcii. Nechtík lekársky je jednou z tradičných bylín využívaných k ošetreniu kože. Pôsobí proti plesní, protizápalovo, antimikrobiálne. Napomáha regenerácií kože. Jeho detoxikačné vlastnosti sú využívané hlavne pre vonkajšiu aplikáciu. Dôležité upozornenie Nevhodné pre deti do 3 rokov. Uchovajte mimo dosah malých detí. Uchovajte mimo dosah zdrojov zapálení. Pri aplikácií nefajčite. Má používanie hand gelu nejaký efekt, je vôbec testovaný na účinnosť? Hlavnou dezinfekčnou zložkou hand gelu je alkohol, ktorý je v rozmedzí koncentrácie 50-70% najúčinnejší. Produkt je testovaný Štátnym zdravotným ústavom na množstvo rôznych kritérií. Najdôležitejšie ú tieto: Centrum epidemiologie a mikrobiologie testovala hand gel na fungicidný (protiplesňový), baktericidný (baktérie) a virusocidný účinok. Testovaný bol na dosiahnutie ako hygienické dezinfekcie rúk (HDR) tak chirurgické dezinfekcie rúk (CHDR). Národní referenční centrum pre kozmetiku testovalo hand gel na kožnú znášanlivosť produktu, teda na prípadný výskyt nežiaducich reakcií.

  3,83 €

 • DESPREJ S ROZPRAŠOVAČOM LIQ 1X500 ML

  skladom do 24 hodín

  Popis výrobku Desprej 500 ml Alkoholový dezinfekčný prostriedok pre rýchlu dezinfekciu malých plôch a predmetov postrekom. Je vhodný na ošetrenie ťažko dostupných miest ak použitiu všade tam, kde je nutné zaistiť rýchly dezinfekčný efekt. Je určený predovšetkým pre zdravotnícke zariadenia, laboratóriá, kozmetická zariadenia apod Neobsahuje aldehydy. Účinné látky: etanol 45% hm., 2-propanol 30% hm., Kvartérna amóniová zlúčenina 0,5% hm. Spektrum účinnosti: baktericídny, fungicídny, (mikroskopické kvasinkové a vláknité huby), virucidné, tuberkulocídny. Doba použiteľnosti: 36 mesiacov

  4,33 €

 • DETTOL Tekuté mydlo 250 ml Antibakteriálny Upokojujúci

  skladom > 5 ks

  Dettol antibakteriálne tekuté mydlo upokojujúce. Umývanie rúk je najlepší spôsob, ako sa brániť pred šírením baktérií spôsobujúcich choroby. Vaše ruky zostávajú hebké a chránené pred baktériami.

  2,00 €

 • Sanosil DDW dezinfekcia pitnéj vody 80 ml/80l vody Biocídny výrobok

  skladom do 24 hodín

  Sanosil DDW dezinfekcia pitnej vody 80 ml ​​/ 80l vody - dezinfekčný prostriedok s mimoriadne dobrou účinnosťou pri jednoduchom spôsobe použitia. - zabraňuje účinne opätovnému zaneseniu akýchkoľvek zárodkov. - prípravok bez chuti a zápachu, nedráždi kožu ani sliznicu a nespôsobuje alergie, nie je karcinogénny(nespôsobuje rakovinu) ani mutagénny (nespôsobuje zmeny génov). PoužitieTekutý dezinfekčný prostriedok pre pitnú vodu. Je dezinfekčný prostriedok s mimoriadne dobrou účinnosťou pri jednoduchom spôsobe použitia. Zabraňuje účinne opätovnému zaneseniu akýchkoľvek zárodkov. Bez chuti a zápachu, nedráždi kožu ani sliznicu a nespôsobuje alergie. Dezinfekcia pitnej vody s nízkym hygienickým štandardom. Ideálne pri nehodách, po prírodných katastrofách atď. V súkromnom sektore je Sanosil DDW doporučovaný predovšetkým pri kempovaní, vodných športoch, trekkingu atď. Dávkovanie 10 kvapiek na 1 liter vody (1 kvapka na 0,1 litra vody) - podľa typu fľaštičky, viď etiketa

  4,09 €

 • ECOLAB Incidin M spray extra 350 ml

  skladom do 24 hodín

  Incidin M spray extra - dezinfekčný prostriedok určený k prevencii plesní nôh, k dezinfekcii ponožiek, pančúch a obuvi. Výhody pre užívateľa je účinný proti plesniam kože, kvasinkám, baktériám i proti vírusom HIV slúži k okamžitému použitiu - neriedi sa a rýchlo schne zabraňuje opakovanej infekcii aj po zaschnutí má dezodoračné účinky, príjemne a sviežo voní Obsah účinných látok v 100 g Incidin M spray extra 65,00 g isopropylalkoholu 0,50 g chlorhexidinglukonátu 0,10 g peroxidu vodíku Oblasť použitia vo všetkých typoch inštitúcií v oblasti zdravotníctva v penziónoch seniorov, domovoch dôchodcov, ústavoch sociálnej starostlivosti v domácnostiach aj na cestách pre služby pedikúry v balneo prevádzkach, saunách, soláriách, bazénoch, fittness centrách, športových strediskách (bowling) pre ošetrenie pracovnej obuvi - vo všetkých odvetviach (priemysel, ťažba, poľnohospodárstvo, armáda, ai.) Pokyny pre použitie odporúčame aplikovať pomocou rozprašovača topánky, ponožky a pančuchy pravidelne a opakovane ošetrovať lncidinom M spray extra pokožku neutierať – dezinfekciu nechať uschnúť! nepoužívať pri ekzémoch a otvorených ranách skladovať v originálnom balení pri teplote -10°C až +25°C Bezpečnostné pokyny pozor, horľavina I. triedy! dodržiavať bezpečnostné predpisy pre prácu s horľavinami! zamedziť styku s materiálmi citlivými na alkohol, napr. plexisklom, lakovaným drevom apod. pri vniknutí do očí vyplachovať intenzívne čistou vodou, pri náhodnom požití vypláchnuť ústnu dutinu, vypiť väčšie množstvo vody a vyvolať zvracanie, vyhľadať lekára! chrániť pred deťmi nevylievať do odpadu Odborné posudky, expertízy: Melícherčíková V., Kneiflová J., Paříková J. (Institut hygieny a epidemiologie), Dezinfekční působení přípravku Incidin M spray extra, Praha, 1991 Volná F., Kročanová K. (Ústav preventívnej a klinickej medicíny), Hodnotenie fungicídnej účinnost prípravku Incidin M spray extra, Bratislava, 1993 Doba použiteľnosti: 24 mesiacov Balenie: 5 I PE kanyster balený v kartóne po 2 ks 350 ml PE fľaša s rozprašovačom

  6,16 €

 • SEPTODERM S ROZPRAŠOVAČOM LIQ 1X200ML

  skladom do 24 hodín

  Popis výrobku Septoderm v rozprašovači 200ml Alkoholový dezinfekčný prípravok na dezinfekciu pokožky pred vpichmi a miniinvazívnymi zákroky. Dezinfekčný alkoholový prípravok určený na dezinfekciu pokožky pred operáciami a vpichmi postrekom. Vyznačuje sa rýchlym a dlho pretrvávajúcim účinkom s dobrou odmasťovacie schopnosťou a výbornou znášanlivosťou s pokožkou. Účinné látky: etanol 45% hm., 2-propanol 30% hm., KAS 0,5% hm. Spektrum účinnosti: baktericídny (vr. TBC), fungicídny (mikroskopické kvasinkové huby), virucidné.

  3,80 €

 • SALOOS Natur aroma airspray Eukalyptus 50 ml

  skladom do 24 hodín

  Popis výrobku Eukalyptový éterický olej je známý svými výraznými antiseptickými účinky. Je vhodný při problémech s  dýchacími cestami, při nachlazení, virózách, migrénách, osvěžuje a zvlhčuje vzduch. Čistě přírodní produkt k rychlému osvěžení prostor, neutralizaci nepříjemných pachů doma, v kancelářích, čekárnách, ordinacích atd.  

  4,27 €

 • SEPTODERM GEL 1X500 ML

  skladom do 24 hodín

  Popis výrobku Septoderm gél 500 ml Alkoholový dezinfekčný prípravok vo forme gélu určený pre hygienickú i chirurgickú dezinfekciu rúk. Gélový alkoholový dezinfekčný prípravok určený k hygienickej a chirurgickej dezinfekcii rúk. Vyznačuje sa rýchlym a dlho pretrvávajúcim účinkom so zvýšenou znášanlivosťou s pokožkou. Účinné látky: etanol 45% hm. 2-propanol 30% hm. Spektrum účinnosti: baktericídny, fungicídny (mikroskopické kvasinkové huby), virucidné, tuberkulocídny Aplikácia: Prípravok sa neriedi a aplikuje sa na umyté a suché ruky. Pri styku s vodou lep. Hygienická dezinfekcia 3 ml / 30s Chirurgická dezinfekcia 2x5ml/2x2, 5min Doba použiteľnosti: 24 mesiacov Oblasť použitia:Dezinfekcia rúk vo všetkých typoch zdravotníckych zariadení, laboratóriách, farmaceutické a kozmetické výrobe, inštitúciách (potravinárstvo, pekárne, verejné stravovanie), športových zariadeniach (fitnescentra, spinning,), vkomunální sfére (kozmetické a masérske salóny, manikúry, pedikúry, piercing, tattoo) , v sociálnych ústavoch aj vběžném živote. Biocídny efektívnosť> vystavenia HIV / HBV nízka bielkovinová záťaž vysoká bielkovinová záťaž 2 min 5 min BVDV (HCV) 30 s Adeno vírus 1 min Rota vírus 30 s M. tuberculosis, M. avium 30 s - 2 min MRSA 1 min Septoderm gél pre svoje zloženie aj balenie je vhodný pre efektívnu a rýchlu dezinfekciu vterénu, v miestach somezeným prístupom kvodě a sociálnym zariadením.Mikrobiologická aktivita Hygienická dezinfekcia rúk (EN 1500) Chirurgická dezinfekcia rúk (prEN 12791) Baktericídne aktivita (prEN 13727) Mycobacterium terrae (prEN 14348) Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium avium Vírusy (adeno, polio) - EN 14476 Rotavírus (human rotavírus strain Wa), HBV / HIV, HCV (BVDV strain NADL)

  4,58 € -12% 5,21 €

 • DETTOL antibakteriálny gél na ruky s harmančekom 50 ml Biocídny výrobok

  DETTOL antibakteriálny gél na ruky s harmančekom 50 ml

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Dettol antibakteriálny gél na ruky s harmančekom 50ml Poskytuje alternatívu, keď nie je k dispozícii voda a mydlo. Ničí 99,9% baktérií a vírusov, vrátane chrípkového vírusu. Možno ho použiť kdekoľvek, medzi umývaním rúk Obohatený kondicionéry pre lepší pocit pre vaše ruky. S výťažkom z harmančeka  

  1,91 € -43% 3,38 €

 • DEZINFEKCIA RUK STERILLIUM 100ML 10661 IN

  skladom do 24 hodín

  Široké spektrum účinnosti proti obaleným virům. Chirurgická dezinfekce rukou za 1,5 minuty. Pro operační sály a nemocniční oddělení. Účinné látky: Propan-2-ol Propan-1-ol Mecetroniumetilsulfate Užití: Hygienická a chirurgická dezinfekce rukou. Široké spektrum účinnosti, velice dobré reziduální a persistentní účinky, redukuje transientní flóru o více než 99,99 % za 30 s, chirurgická dezinfekce rukou za 1,5 minuty. Výjimečně dobrá snášenlivost s pokožkou i při dlouhodobém používání, vynikající ochrana pokožky. Velkou výhodou při použvání přípravku Sterillium je, že dezinfekce může být prováděna kdekoliv bez ohledu na dostupnost vody a umývadla. Dávkování: Sterillium se nezředěné vtírá do suchých rukou; je důležité zaručit, žeruce zůstanouvlhké po celou předepsanou dobu působeni. Aby se předešlo nedostatkům při dezinfekci rukou, mělo by být vetřeno do všech části rukou, zejména na konečky prstů a palce. Přípravek by měl být aplikován pomoci snadno ovladatelných dávkovačů, ideálně vybavených loketní pákou. Pro tyto dávkovače BODE nabízí lahve pro jedno použití k dodržení nejvyšších hygienických standardů. Mikrobiologická účinnost: baktericidní, fungicidní, tuberkulocidní, mykobaktericidní, virucidní na obalené viry (vč.HBV, HIV, HCV),SARS, účinný proti adeno,papova a rota viru. Kontraindikace: Sterillium není vhodné k dezinfekci sliznic a není vhodné jej používat v těsné blízkosti očí. Vedlejší příznaky: Nejsou popsány. Složení: 100 g roztoku obsahuje: účinné látky: propan-2-ol 45 g, propan-1-ol30 g, mecetroniumetilsulfate (INN)0,2 g pomocné látky: purifikovaná voda, tetradecan-1-ol, glycerol 85 %, parfémové přísady, barvící složka patentblue V 80%.

  3,06 € -13% 3,50 €

 • AJATIN PLUS SOL MECHANICKÝ ROZPRAŠOVAČ 500ML 1%

  skladom do 24 hodín

  Ajatin PLUS 1% roztok je prípravok určený k plošnej dezinfekciu povrchov a predmetov, je účinný proti baktériám, kvasinkám, plesniam, nižším hubám, riasam a niektorým vírusom. Nefarbí, nezapácha a neuvoľňuje nebezpečné plyny. Je nehorľavý. Určený na dezinfekciu stien, podláh, nábytku, dreva, predmetov z plastov, kovu, kože, gumy apod Použitie: Dôkladne potrieť plochy a povrchy predmetov úplne prosáknutým tampónom alebo smočit v pripravenej kúpeli. Nechať pôsobiť aspoň 1 minútu alebo do zaschnutia. Upozornenie: Prípravok je určený iba pre vonkajšiu dezinfekciu! Nevhodná je kombinácia Ajatinu so silne oxidujúcimi látkami (např.peroxid vodíka) a alkáliami (mydlo), ktoré rušia dezinfekčný účinok. Do prípravku preto tieto látky nepřimíchávejte. Pri náhodnom požití lieku je potrebné vypiť väčšie množstvo vody (2-3 litre) a vyvolať zvracanie. Odporúčame navštíviť lekára

  2,97 €

 • Cosbionat Tegarome hojivá dezinfekce 15 ml

  skladom 3 - 5 ks

  Přirozená regenerace buněk epidermu, všeobecná péče o pokožku. Složení přípravku Po třicetiletých zkušenostech, doktor Valnet vybral osm éterických olejů, které společně zklidňují a regenerují citlivou a poškozenou pokožku. Éterické oleje- lavandin, cypřiš, niauli, rozmarýn, šalvěj, geránium, tymián a eukalyptus globulus. prunus armeniaca oil*, apricot kernel oil polyglyceryl-6 esters, lavandula hybrida oil*, rosmarinus officinalis oil*, salvia officinalis oil*, thymus vulgaris oil*, eucalyptus globulus oil*, cupressus sempervirens oil*, pelargonium graveolens oil*, melaleuca viridiflora oil*, linalool**, limonene**, citronnellol**, geraniol**, citral**, coumarin**. *produkt kontrolovaného ekologického zemědělství, **přirozeně obsaženo v éterických olejích Další informace Pro vnější použití. Nepolykat. Nenenechávat na dosah dětem. Neuchovávejte v dosahu přímého působení slunečních paprsků.  

  8,23 €

 • DETTOL Antibakteriálny hydratačný 250 ml

  DETTOL Antibakteriálny hydratačný 250 ml

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Dettol Hydratačný antibakteriálne tekuté mydlo 250 ml. Dettol antibakteriálne tekuté mydlo Hydratačné ničí 99,9% baktérií. Obsahuje Aloe Vera a mliečne proteíny. Vaše ruky zostávajú hebké a chránené pred baktériami. Dettol antibakteriálne tekuté mydlo Hydratačné.

  2,00 € -33% 2,97 €

 • Desam Wipes 100 ks náhradní balení

  skladom do 24 hodín

  Dezinfekční ubrousky napuštěné směsí alkoholů Snadné a rychlé použití Neobsahuje aldehydy Účinný na HCV Dobrá materiálová snášenlivost Účinný do 1 minúty Účinné látky: etanol, 2-propanol, kvarterní amoniová sloučenina Spektrum účinnosti: baktericidní včetně TBC, virucidní (adeno, polio HIV/HBV, HCV), fungicidní Odborné posudky a expertízy: Bakterie (St.aureus, E.coli, Ps.aeruginosa, Enterococcus hirae) – prEN 14561, MRSA Houby (Candida albicans Aspergillus niger ) – prEN 14562 Mycobacterium terrae – prEN14348 Mycobacterium tuberculosis, Mycobacterium avium Viry adeno, polio - EN 14476 HCV - ( BVDV strain NADL ) Vaccinia virus HIV /HBV Akreditované laboratoře Chemila, s.r.o., Hodonín a SZU Praha – mikrobiologická účinnost Dr.Steinmann, Mikrolab GmbH, Bremen – viry Oblast použití: Desam Wipes je vhodný k ošetření obtížně dostupných míst a k použití všude tam, kde je nutno zajistit rychlý dezinfekční efekt ( odkládací, manipulační, vyšetřovací plochy, povrchy zdravotnických prostředků, židle pro pacienty, madla, opěradla, držadla, vyšetřovací gynekologická křesla, … ) . Je určen především pro zdravotnická zařízení a ordinace lékařů. Desam Wipes je vhodný na povrchy z nerezové oceli, barevných kovů a jejich slitiny, pochromované a smaltované povrchy, sklo, porcelán, PVC apod. Doba použitelnosti: 18 měsíců Balení: Dóza 100 ks; náhradní balení sáček 100 ks Upozornění: Není vhodný na povrchy, které jsou citlivé na vyšší obsah alkoholů (plexisklo, akryláty a lakované povrchy). Před dezinfekcí musí být všechny elektrické přístroje vypnuty, pokud to provoz zařízení nedovoluje, zabzpečte přístroj před zapnutím. Neaplikovat na horké povrchy. Biocidní účinnost / použitíExpoziceČištění a dezinfekce malých ploch a předmětů ve zdravotnictví a komunální hygieně30 sekundBaktericidní30 sekundMRSA30 sekundVirucidní          adeno          polio          HIV/ HBV          BVDV(HCV)          Vaccinia          Rota 30 sekund15 minut30 sekund30 sekund30 sekund30 sekundM. tuberculosis, M. avium, M.terrae1 minuta

  5,38 €

 • Traumacel Pulvis 2g sterilný

  2 dni

  Traumacel? P je sterilný, vstrebateľný hemostatický prášok určený na zastavenie kapilárneho alebo netlakového venózneho krvácania. Prípravok je organizmom dokonale znášaný a nenarušuje biologické hojivé procesy.Rýchlo sa vstrebáva a odbúrava.Úplné hemostáza je dosiahnutá v priebehu 2 minút od aplikácie.Široko používaný v ambulantnej aj klinickej praxi, vo všetkých odboroch chirurgie.Používaný aj v domácnostiach je určený na zastavenie drobného krvácania z povrchových rán, ako sú odreniny, menšie rezné a tržné rany.Nežiaduce účinky lieku nie sú známe. Zloženie: Carboxycellulosum calcium (vápenatá soľ oxidovanej celulózy) 100%Balenie: 2 g (fľaštička s aplikátorom)

  4,40 €

 • Ubrousky vlhké čistící kancelářské 120 ks

  skladom do 24 hodín

  Slouží k čištění a údržbě plastových povrchů kancelářské a výpočetní techniky (počítačů, klávesnic, telefonních a faxových přístrojů, kopírek, apod.). Mají antistatické účinky. (Monitor doporučujeme dočistit suchým ubrouskem.)

  2,95 €

 • Aquasteril 2 Tramp dezinfekce vody

  skladom do 24 hodín

  Užití 1. Princip dezinfekce vody metodou AOUASTERIL® je založen na kombinaci účinku aktivního chloru aplikovaného ve vysokých dávkách (cca 40 -50 mg/l) a následné dechloraci při použití vitamínového preparátu. 2. Dezinfekce vody metodou AOUASTERIL® zajišťuje vždy 100% likvidaci bakterií, virů i parazitů obsažených ve vstupní vodě bez ohledu na podmínky dezinfekce (kvalita a parametry upravované vody) a na stavu nádoby, ve které dezinfekce probíhá (stěny nádoby jsou opakovaně sterilizovány během procesu úpravy vody). Přidáním dechloračního činidla je nespotřebovaný chlor konvertován na neškodné chloridy (podobné jako kuchyňská sůl). 3. Ve finální vodě nejsou ani stopy chloru a výsledná voda nevykazuje žádnou nepříjemnou vůni, nebo pach způsobené procesem úpravy. Navíc, přítomnost vitamínového preparátu lze považovat ze zdravotního hlediska za pozitivní. 4. Velmi důležitá výhoda používání metody dezinfekce vody AOUASTERIL®, na rozdíl od podobných postupů chemické dezinfekce, je její jednoduchost a aplikovatelnost v rozvojových zemích negramotnými a nekvalifikovanými lidmi. Každá souprava AOUASTERIL je opatřena mimo psaného návodu k použití v řadě světových jazyků též obrázkovými pokyny, které činí použití souprav jednoduše srozumitelné. 5. Doba životnosti souprav AOUASTERIL je nejméně pět let i při extrémních klimatických podmínkách. 6. K zabezpečení širokého použití souprav AOUASTERIL pro různě veliké skupiny uživatelů, jsou soupravy vyráběny v několika verzích, podle základního objemu upravované vody. Dávkování Do lahve o objemu 0,7 - 2,5 litru nasypte jednu rovnou lžičku (lžička je připevněna ve víčku zásobníku) činidla A. Láhev naplňte co nejčistější vodou, uzavřete víčkem a obsah protřepte. Po uplynutí 60 minut nasypte do lahve dvě rovné lžičky činidla B. Po protřepání obsahu lahve je voda připravena ke konzumaci. V případě, že je v upravené vodě zbytek chloru, lze jej odstranit přidáním malého množství dechloračního činidla B. Příznaky Voda upravená soupravami AOUASTERIL je vhodná pro pití a vaření, přípravu nápojů, mytí potravin, osobní hygienu, omývání ran a další podobná použití. Při turistice, kempování, výpravách a pobytech na místech bez zdrojů vody známé nebo hygienicky bezpečné kvality. K likvidaci bakterií, virů a parazitů ve vodě, dlouhodobé konzervaci vody, dezinfekci vody špatné nebo neznámé kvality; k náhradě převařování vody; k zamezení střevních potíží způsobených použitím závadné vody.

  15,93 €

 • Zkumavka 10ccm PS 20ks/400912

  skladom do 24 hodín

  Účel použití: Zkumavky jsou určeny k odběru a uchovávání vzorků, zejména biologického materiálu, k provádění některých laboratorních testů, chemických reakcí apod.

  0,83 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam