Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Doplnky stravy » Doplnky stravy na močové ústrojenstvo » Obličky

Obličky

Zápal obličiek – kto zažil, vie o čom je reč a asi ani nechce ani spomínať. A napriek tomu sa dnes týka ochorenie obličiek každého desiateho človeka na svete, takže celkom isté je, že pokiaľ nie vy, potom iste niekto vo vašom okolí trpí ochorením obličiek. Je dobré mať pomocníkov na posilnenie a čistenie obličiek vždy po ruke. Keď nie pre vás, tak pre vašich blízkych.

Obličky – šikovný orgán, ktorý pracuje na 100 % a ktorý má odstraňovať toxické (jedovaté) látky z krvi a posielať ich ďalej cez močovod, močový mechúr a trubicu preč z našeho tela. Zároveň vyčištenú krv vracajú späť do tela. Tým ale ich úloha zďaleka nekončí – napomáhajú tiež regulovať krvný tlak, starajú sa o udržanie hladiny vápniku a v neposlednom rade podporujú tvorbu červených krviniek.

Keď obličky nečistia ako mají, je potrebné ich čistiť a posilovať

A poznáme to vôbec? Zo začiatku vyzerá zápal obličiek celkom nevinne a jeho prejavy sú veľmi často na prvý pohľad nerozpoznateľné a teda len ťažko diagnostikovateľné.

Príznaky ochorenia obličiek

 • časté močenie alebo naopak veľmi zriedkavé močenie
 • dlhotrvajúce nutkanie na močenie (i v noci)
 • moč môže byť skalená
 • bolesť chrbta
 • nechuť k jedlu
 • nepríjemné pocity tlaku v bruchu
 • teplota alebo i horúčka
 • zvracanie, malátnosť
 • svalová slabosť, svalové kŕče

Naozaj, príznaky zápalu obličiek nie sú celkom špecifické, snáď až na časté močenie a farbu moču.

Ako sa chrániť pred ochorením obličiek

Pre ochorenie obličiek ste náchylnejší, pokiaľ máte cukrovku, trpíte vysokým tlakom, trpíte opuchmi a netušíte, čím by mohli byť spôsobené, keď vypozorujete krv v moči, keď máte v rodine príbuzných, ktorí ochorenie obličiek prekonali. Veľmi častá je preukázaná dedičnosť u tzv. polycistickej obličky, ochorenie obličiek, ktoré sa v mnohých prípadoch následne rieši dialýzou alebo transplantáciou.

Najdôležitejší je, pri ochorení obličiek a i ako prevencia, pravidelný príjem tekutín. Možno vás prekvapí, že dôležitá je i intímna hygiena – a to špeciálne u žien. Keď nám mamičky alebo babičky hovorievali – neseď na tej zemi, nachladneš – mali pravdu, prechladnutie naozaj môže byť rizikovým faktorom. A rovnako ako všade počúvame a veľmi často bagatelizujeme, pomôže zdravá strava, pravidelný spánok a posilňovanie imunity.

Očista a ozdravenie obličiek

A nezabudnite na Wobenzym – áno, rovnako ako pri mnohých iných ochoreniach dokáže Wobenzym zmierniť priebeh zápalu a významne sa podieľa na jeho vyliečení.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Určené na

Neobsahuje

Forma výrobku

Počet ks

Jednotkové množstvo

Jednotkové množstvo látky

 • SWISS Max Brusnice 108 tabliet Výživový doplnok

  skladom > 5 ks

  Severoamerická brusnica (Vaccinium macrocarpon) obsahuje mnoho prírodných látok s rôznymi fyziologickými účinkami - vitamíny, minerály, flavonoidy ai. Výhody brusnicových produktov Swiss Natural® složenie CranMax® z celých plodov brusníc (z dužiny, jadier, šupky, koncentrované šťavy), účinky jednotlivých zložiek sa vzájomne posilujú, výsledný synergický efekt je vyššia než pri použití len niektorých častí plodu (šťava, proanthokyanidíny PAC). Ochranná technológia BioShield® Brusnicová vláknina vytvorí ochranný obal, ktorý napomáha chrániť citlivé účinnej látky pred žalúdočnou kyselinou. Postupné uvoľňovanie účinných látok umožní dokonalé vstrebanie. Zloženie CranMax® BioShield® a davkovanie Obsahuje Vaccinium macrocarpon 250 mg. Užívajte 1-2 tablety denne.

  21,07 €

 • ENERGY Renol 30 ml Výživový doplnok

  ENERGY Renol 30 ml

  Akcia

  skladom > 5 ks

  Odporúčané dávkovanie 3x denne 5-7 kvapiek. Uvedené dávkovanie prípravkov je orientačné. Renol je bioinformačný širokospektrálny prípravok vyrobený podľa moderných poznatkov fytoterapie, psychotroniky, kryštáloterapie a biorezonancie. Tento vysoko koncentrovaný produkt (30 ml = 400 ml klasického extraktu) je zhotovený špeciálnou technológiou. Neobsahuje lieh ani cukor a je vhodný pre diabetikov. Sú v ňom obsiahnuté všetky látky z rastlín, rozpustné vo vode a v liehu. Celý komplex rastlín, energia kryštálov a homeopatické zložky pôsobia na organizmus v mnohých smeroch priaznivo.

  17,87 € -17% 21,60 €

 • ROSEN PHARMA Cranberry Brusnica FORTE 90 tabliet : VÝPRODEJ exp. 2017-08-31 Výživový doplnok

  ROSEN PHARMA Cranberry Brusnica FORTE 90 tabliet : VÝPRODEJ exp. 2017-08-31

  Akcia

  skladom 3 - 5 ks

  Zloženie 1 tableta obsahuje 500 mg štandardizovaného koncentrovaného výťažku z brusníc. Toto množstvo extraktu zodpovedá minimálne 6 000 mg brusnicovej šťavy. Upozornenie pre diabetikov: tableta obsahuje cca 400 mg glukózy. Dávkovanie 1 až 10 tabliet denne. Tabletu prehltnite a zapite primeraným množstvom tekutiny. Tableta je vyrobená tak, aby sa ľahko hltala, ale zároveň je prisladená glukózou, a preto je možné ju nechať rozplynúť v ústach ako pastilku. Balenie 90 tabliet.

  11,87 € -38% 19,29 €

 • ENERGY King Kong 30 ml Výživový doplnok

  skladom 3 - 5 ks

  King Kong je širokospektrálny prípravok. Zloženie: Smilax lekársky, hloh jednosemenný, klanopraška čínska, rakytník rešetliakový, lucerna siata, ibištek sudánsky, benedikt lekársky, vachta trojlistá, pestrec mariánsky, kotúč poľný, konopnica žltkastobiela, ženšen, voňatec vajcovitý (Muira-puama), (Dang-šen), sečuánske korenie (Fagara). Dávkovanie: Dospelí 2-7 kvapiek 1-3x denne, deti od 12 rokov 7 kvapiek za deň, deti od 3 rokov 2 kvapky za deň. Pred použitím dôkladne pretrepte (asi 21x). Tým dôjde k dynamizácii informačných zložiek a účinnosť prípravku sa zvýši. Užívajte pol hodiny pred jedlom alebo po ňom, inak pol hodiny pred cvičením. Najlepšie riedené vodou, prípadne nakvapkajte na lyžičku a užívajte priamo. Po 3 týždňoch užívania urobte vždy 1 týždeň prestávku. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Upozornenie: Nie je určené pre deti do 3 rokov. V tehotenstve konzultujte užívanie prípravkov s terapeutom alebo lekárom. Vhodné pre diabetikov. Doplnky stravy sa nesmú používať ako náhrada pestrej stravy. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovajte v suchu pri teplote 10-25 ° C a chráňte pred mrazom.

  15,60 €

 • LIFTEA Bylinky na odvodnenie FORTE 30 toboliek Výživový doplnok

  skladom > 5 ks

  Účinné látky - byliny s diuretickými účinkami: jalovec - prekrvuje, zlepšuje látkovú výmenu, žihľava - protireumatický a protizápalový prostriedok,  petržlen - pôsobí proti nadúvaniu, znižuje krvný tlak,  biotín kyselina listová - napomáha prenosu kyslíku v krvi,  breza - odvádza moč a žlč, posilňuje obličky, čistí krv Presné zloženie v 1 tobolke Extrakt z jalovca 14 mg, extrakt zo žihľavy dvojdomej 10 mg, extrakt z petržlenu 10 mg, extrakt z brezy bielej 10 mg, kyselina listová 0,2 mg, biotín 0,05 mg. Dávkovanie 1-2 tobolky denne zapite tekutinou.  

  4,67 € -6% 4,99 €

 • URIVAC cps.30 Výživový doplnok

  skladom 1 - 2 ks

  Dávkování: 1 kapsula denne, najlepšie nalačno po dobu 10 dní, potom 20 dní vynechať a opäť užívať 1 kapsulu denne po dobu 10 dní, následne opäť 20 dní vynechať a opäť užívať 1 kapsulu denne po dobu 10 dní. Zloženie: 1 kapsula obsahuje 5 mg aktívnej substancie, pripravenej lyofilizáciou inaktivovaných mikroorganizmov: Klebsiella pneumoniae lysatum cryodessicatum, Pseudomonas aeruginosa lysatum cryodessicatum, Enterococcus faecalis lysatum cryodessicatum, Escherichia coli lysatum cryodessicatum, Proteus mirabilis lysatum cryodessicatum, Propionibacterium acnes lysatum cryodessicatum. Pomocné látky: oxid kremičitý, laktóza, zemiakový škrob

  16,69 €

 • JANČUV čaj obličkový zlatobyĺ 0,8 g 20 vreciek Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Blahodarne pôsobí pri problémoch s močovým mechúrom a všeobecne pri všetkých druhoch ľadvinových problémov. Účinné látky v obsiahnutých bylinách priaznivo ovplyvňujú funkciu obličiek. Obsahuje pravý zlatobyľ obyčajná. Výhody výrobku Je možné užívanie v každej ročnej dobe. Obsahuje byliny garantovanej kvality. Môžu sa užívať dlhodobo bez vedľajších účinkov. Potrebná dávka je stanovená nálevovým sáčkom. Zloženie čaje Zlatobyľ obyčajná kvet s vňaťou, Praslička roľná vňať, Stavikrv vtáčí vňať, Stavikrv blešník vňať. Odporúčané dávkovanie Jeden nálevové vrecúško dvakrát denne. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.  

  2,83 €

 • VIRDE Brusnica 100% šťava s echinaceou a manosou 250 ml Výživový doplnok

  VIRDE Brusnica 100% šťava s echinaceou a manosou 250 ml

  Akcia

  skladom 3 - 5 ks

  Zloženie brusnica, 100% šťava z plodu, manosa 300 mg, echinacea 50 mg v 30 ml šťavy Dávkovanie 2-3 polievkové lyžice (tj. Cca 30-45 ml) za deň. Šťavu možno konzumovať samotnú, alebo ju možno použiť na ochutenie nápoja, čaju, jogurtu a pod. Ďalšie dôležité informácie Nie je určené pre deti do 3 rokov. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Ukladajte mimo dosahu detí. Uchovávajte v tme pri teplote 5 - 25 ° C a chráňte pred priamym slnečným svetlom. Usadenina na dne fľaše nie je na závadu. Pred použitím dôkladne pretrepať. Výrobok neobsahuje konzervanty ani arómy. Po otvorení uchovajte v chlade. Šetrne pasterizované.

  4,09 € -25% 5,47 €

 • VIRDE Brusnica sirup s betaglukánmi 200 ml Výživový doplnok

  VIRDE Brusnica sirup s betaglukánmi 200 ml

  Akcia

  skladom 1 - 2 ks

  Zloženie voda, fruktóza, sorbitol (sladidlo), extrakt z brusnice (plod) 250 mg, jahodová aróma (arómy), extrakt z huby lesklokôrovka obyčajná (Reishi) 50 mg, metylcelulóza (zahusťovadlo), sorban draselný, benzoan sodný (konzervačné látky) v odporúčanej dennej dávke 7 ml sirupu. Dávkovanie Dospelí a deti od 3 rokov 1/2 polievkovej lyžice (cca 7 ml) za deň, užívať pred jedlom. V prípade potreby je možné užívať aj 2 - 3 x za deň. Balenie 200 ml

  3,57 € -26% 4,83 €

 • SWISS Ostropestřec Forte 60 tablet Výživový doplnok

  skladom > 5 ks

  Ostropestřec mariánský: Používá se již odnepaměti na různé neduhy, ale především k ochraně a podpoře jater. Je antioxidant a chrání buňky před oxidačním poškozením (např. toxiny ze životního prostředí, některé chemické látky obsažené v potravinách..) Proč užívat Ostropestřec Forte: vhodný podpůrný prostředek pro normalizaci jaterních funkcí, pro osoby užívající léky, konzumující alkohol a těžkou stravu nebo žijící ve znečištěném životním prostředí. Dávkování 1 kapsle denně. Při zvýšené potřebě ochrany jater je možné užívat 2 kapsle denně. Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.1 kapsle obsahuje: Ostropestřec mariánský (Silybum marianum; extrakt ze semen 25:1- 250mg, 80% sylimarinu)(rostlinný ekvivalent 6250mg)Silymarin 200mg Složení ostropestřec mariánský, mikrokrystalická celulóza(plnidlo), želatina, stearát hořečnatý ( látka protispékavá).Neobsahuje umělé příchutě, barviva, konzervanty, sladidla, mléčné výrobky, kukuřici, sóju, lepek, pšenici, kvasinky.

  8,45 €

 • HERBEX Čaj urologický s brusnicami 20X3 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Účinné látky Žihľava dvojdomá Vrbovka málokvetá Brusnice Spôsob prípravy 1 vrecko zalejeme 0,5 litrom vriacej vody a necháme 10 minút vylúhovať.  

  1,72 €

 • HERBEX Vrbovka malokvetá 20x3 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Pitie čaju po dúškoch a vdýchnutí jeho príjemnej vône zvyšuje účinky. Účinné látky Vrbovka málokvetá Dávkovanie 1 vrecko vloží do šálky, zaleje sa vriacou vodou. Nechá sa 5-10 min. vylúhovať.

  1,70 €

 • HERBEX Praslička roľná 50 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Pomocný pri zápaloch a infekčných ochoreniach obličiek a močových ciest a na vyplavovanie obličkového piesku. Má antibakteriálny účinok. Zvonka sa používa k obkladom a omývanie zle sa hojacich rán. Vychladnutý nálev je možné použiť na výplachy nosa pri krvácaní. Dávkovanie 1 čajová lyžička sa zaleje šálkou vriacej vody (1/4 I), vylúhuje sa v prikrytej nádobe 10-15 min., Scedí sa. Vonkajšie použitie: 2 polievkové lyžice (10 g) na 1 l vody. Nálev pre vniřní i vonkajšie použitie sa pripravuje vždy čerstvý.  

  1,25 € -2% 1,27 €

 • HERBEX Myší chvost 50 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Nálev je vhodný jako prostředek při nespecifických žaludečních problémech, nedostatečném nebo porušeném trávení, působí proti křečím, při skleróze při poraněních a otocích, má močopudný účinek, používá se také jako dezinficiens (i vnější použití). Dávkování 1 čajová lžička se přelije šálkem (1/4 l) vařící vody a po 10-15 min. vyluhování v přikryté nádobě se scedí. Pije se 2-3krát denně. Připravuje se vždy čerstvý. Vhodné užívat při nadúvanie, brušných kolikách, kŕčoch, žlčníkových problémoch, tráviacich ťažkostiach. Kontraindikácie: U citlivých osôb možnosť alergických reakcií. Účinné látky millefolii herba Fakty Droga patrí medzi drogy obsahujúce silicu (seskviterpeny). Hlavnou zložkou silice je chamazulén, ktorého obsah kolíše podľa biotopu, ďalej sú prítomné pinén, karyofylen, proazulenové qvajanolidy, seskviterpenické laktóny horkej chuti. Ďalej droga obsahuje polyiny, triesloviny taninového typu, fenolové kyseliny, steroly, dusíkaté látky (stachydrin), kumaríny a veľké množstvo minerálnych látok. Droga sa používa ako aromatické amarum, karminativum, cholagogum, slabé spazmolytikum a antiflogistikum. Nevhodný pre tehotné ženy.  

  1,25 € -2% 1,27 €

 • HERBEX Vrbovka málokvetá 50 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Je uvedené, že droga vykazuje účinky protizápalové a proti tvorbe zápalových výpotkov, má významný protimikróbnu účinok. Tiež bol opísaný prospešný účinok pri terapii nezhubného nádoru prostaty vrátane ochranného pôsobenia. Droga je užívaná aj pri ťažkostiach zažívacieho traktu aj poškodenie sliznice úst. Býva používaný aj pri krvácaní konečníku, či menštruačných problémoch. Vodný extrakt je odporúčaný pre hojenie vonkajších poranení. Dávkovanie Sušená vňať 2 g vo forme nálevu (150 ml vriacej vody zaliať dávku drogy a po 10 minútach scediť) trikrát denne. Účinné látky Vrbovka málokvetá Používa sa vňať a koreň. Vňať sa zbiera ešte pred květnutím (neskoro zberaná vňať vrbovky je nevhodná na použitie). Fakty Vrbovka málokvetá patrí do skupiny bylín, ktoré pôsobia hormonálne. Veľmi pomáha vyrovnávať energiou celého tela a podporuje činnosť vylučovacích orgánov. Je právom považovaná za mužskú bylinu. Vrbovka málokvetá je trvalka drobného vzrastu, kvety sú bledo fialové a máji v júni až septembri. Významné obsahové látky: Flavonoidy v závislosti od druhu s prevahou myricitrín alebo guajaverinu, steroidy najmä b-sitosterol, triesloviny.

  1,61 €

 • HERBEX Žihľava dvojdomá 20x3 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Pitie čaju po dúškoch a vdýchnutí jeho príjemnej vône zvyšuje účinky. Účinné látky žihľava dvojdomá Dávkovanie 1 vrecko vloží do šálky, zaleje sa vriacou vodou. Nechá sa 5-10 min. vylúhovať.

  1,53 €

 • CEMIO Brusnice max 10000 mg 30 + 10 tabliet Výživový doplnok

  CEMIO Brusnice max 10000 mg 30 + 10 tabliet

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Prípravok Brusnice MAX 10 000 mg obsahuje koncentrovaný extrakt z kanadských brusníc (Vaccinium macrocarpon). Zloženie Extrakt z brusníc 25:1 (odp. 10 000 mg čerstvých plodov) - 400 mg Extrakt z brusníc, objemové činidlá (mikrokryštalická celulóza, maltodextrín, sodná soľ karboxymethylškrobu), protihrudkové činidlo (stearan horečnatý). Dávkovanie 1–2 tablety denne. Balenie 30 + 10 tabliet

  6,83 € -15% 8,05 €

 • KNEIPP® 3 bylinky na odvodnenie 60 kapsúl Výživový doplnok

  2 dni

  Špeciálne vyvinutá kombinácia prírodných látok z troch rastlín, ktoré sú známe diuretickými (močopudnými) účinkami od pradávna: vňať žihľavy a petržlenu a plody borievky. Biotín prispieva k normálnemu energetickému metabolizmu. Kyselina listová prispieva k zníženiu únavy a vyčerpania. V spojení s vyváženou stravou, dostatočným príjmom tekutín a pohybom sa budete cítiť oveľa lepšie. Vhodné pre tých, ktorí trpia na opuchy nôh alebo v spojení so hydratáciou organizmu spôsobeným niektorými liekmi. Zloženie Prášok z listov žihľavy 100 mg, prášok plodov borievky 100 mg, prášok z vňati petržlenu 140 mg, biotín 12,5 mikrogramov, kyselina listová 50 mikrogramov v jednej kapsule. Dávkovanie 2-4x denne 1 kapsulu pred hlavným jedlom. Balenie 60 kapsúl

  9,49 €

 • HERBEX Žihľava dvojdomá 50 g Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Pitie čaju po dúškoch a vdýchnutí jeho príjemnej vône zvyšuje účinky. Účinné látky žihľava dvojdomá

  1,25 € -2% 1,27 €

 • FYTO Bylinný čaj prečisťujúci 20 vreciek Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

    Púpavový koreň prispieva k správnemu fungovaniu pečene, tráviaceho a vylučovacieho traktuPlod pestreca je užitočný pre zachovanie fyziologických čistiacich funkciíKoreň lopúcha prispieva k čisteniu krviŽihľava podporuje vylučovaciu funkciu obličiekŠkorica pomáha prečisťovať krv a udržiavať normálnu hladinu tukov a cukru v krvi

  1,65 € -3% 1,70 €

 • APOTEX Apo-Brusnice Strong 30 kapsúl Výživový doplnok

  2 dni

  APO-Brusnice Strong je doplnok stravy obsahujúci silný extrakt z celých kanadských brusníc. V každej kapsuli je obsiahnuté 500 mg tohto extraktu. Dôležitou a sledovanou zložkou je látka proanthokyanidíny (CranRichPAC ™), ktorá je v prípade APO-brusníc obsiahnutá vo vysokej hodnote 40 mg PAC v 1 kapsule. Dávkovanie Dospelí užívajú 1-2 kapsule 1 × denne. Deti od 3 rokov 1 kapsulu 1 × denne. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Dôležité informácie Ukladajte mimo dosahu detí. Výrobok nie je určený pre deti do 3 rokov. Prípravok neslúži ako náhrada pestrej stravy. Uchovávajte v suchu pri teplote do 25 ° C. Minimálna trvanlivosť do konca dátumu uvedeného na blistri a bočnej strane krabičky. Balenie obsahuje 30 kapsúl. Hmotnosť kapsúl: 18 g (30 kapsúl po 0,6 g)

  8,02 €

 • PHYTENEO Spasmophyt liq ora 10 ml Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Extrakt z borovice přímořské, mátová eukalyptová, anýzová, pomerančová, heřmánková a fenyklová silice; extrakt z medvědice lékařské a vrby bílé.

  4,05 €

 • BARNY´S SuperCranberry kanadskej brusnice 20 kapslí Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Cran-UrinTM SUPER Forte je rastlinný výživový doplnok z vysoko kvalitného extraktu z kanadských brusníc veľkoplodých (Vaccinium macrocarpon) a vitamínu H, ktorý prispieva k udržaniu normálneho stavu slizníc (EFSA: ID 115). Brusnice triedy A sú zberané v maximálnom vrchole zrelosti, kedy je obsah najdôležitejsích látok - proanthokyanidínov (PAC) najvyšší. Obsah zložiek v 1 kapsule : brusnicový extrakt vyrobený patentovanou technológiou CranRichPacTM (40:1) 500 mg, vitamín H (biotín) 12 μg (24 % ODD) Dávkovanie: Dospelí užívajú prvé tri dni 2 kapsuly 2x za deň (ráno, večer). Štvrtý až siedmy deň sa užíva 1 kapsula 2x za deň (ráno, večer). Pri miernych problémoch užívajú dospelí 1 kapsulu 2x za deň (ráno, večer). Pri dlhodobejšom užívaní sa zníži na 1 kaspulu 1x za deň. Deti od 3 rokov 1-2 kapsuly za deň. Ustanovená odporúčaná denná dávka sa nesmie presiahnuť!

  9,22 € -13% 10,61 €

 • EP Kapucínka akut forte 20 tabliet Výživový doplnok

  skladom do 24 hodín

  Zloženie kapucínka väčšia 100 mg. (mikronizovaná), Kanadská brusnica extrakt 200 mg, D-Manosa 300 mg, mikrokryštalická celulóza, stearan horečnatý Dávkovanie 2-3 tablety denne Balenie 20 tabliet

  5,88 € -12% 6,68 €

Najpredávanejšie značky

Akciová ponuka do vašej schránky

Výhodné ponuky nemusíte hľadať, pošleme vám ich e-mailom.

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam