Úvodná strana Zdravie a lieky Výživové doplnky Detoxikácia organizmu Detoxikácia obličiek

Detoxikácia obličiek, očista obličiek

Obličky majú v organizme životne dôležitú funkciu - čistia krv od odpadových látok, ktoré vylučujú s nadbytočnou vodou von z organizmu vo forme moču. Ak je funkcia obličiek oslabená, môže sa to prejaviť mnohými spôsobmi. Napríklad únavou, nedostatkom energie, zadržiavaním vody v tele, ktoré sa prejavuje opuchmi, vysokým krvným tlakom, zápalom kĺbov, kožnými problémami a pod. Zásluhu na tom má predovšetkým nezdravý životný štýl, veľa soli a nedostatok tekutín. Ak teda chceme, aby obličky pracovali tak ako majú, nie je od veci im čas od času odľahčiť a dopriať si detoxikáciu obličiek, aspoň dvakrát do roka v rámci jarnej a jesennej detoxikácie organizmu.
 

Detoxikácia obličiek, očista obličiek - detailný popis

Prírodná detoxikácia obličiek alebo Ako na to?

Tak ako pri každej detoxikácie, tak aj pri prírodnej detoxikácii obličiek je základom detoxikačná diéta, dostatok tekutín a kľudový režim bez stresu. Strava by mala obsahovať nízke množstvo živočíšnych bielkovín a minimum soli, veľa ovocia a zeleniny, predovšetkým tej koreňovej, strukovín, pohánky a ryže. Odporúča sa telo udržiavať v teple, dopriať si relaxačné kúpele a obmedziť konzumáciu kávy a alkoholu. Vhodné je aj zaradiť bylinné zmesi a potravinové doplnky na podporu funkcie obličiek.

Nejde o nič zložité, detoxikáciu obličiek zvládne takmer každý. V podstate to nie je nič iné ako dodržiavanie zásad zdravého stravovania, pitného režimu a duševnej hygieny, doplnené vhodnými potravinovými doplnkami, s ktorými vám na MojaLekáreň.sk radi poradíme.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika