Úvodná strana Zdravie a lieky Voľnopredajné lieky Lieky na alergiu Nosové alergie

Liečivé prípravky na sennú nádchu

Nenechajte sennú nádchu komplikovať váš život a zatočte s večne upchaným nosom. Po vybraní vhodných pomocníkov už so sebou nebudete musieť neustále nosiť vreckovky, senná nádcha už vás konečne prestane obťažovať v tých najnevhodnejších chvíľach.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam
 • CLARITINE 10 mg 10 tablet

  Claritine® tablety uľaví od častých príznakov alergií (nádcha, kýchanie, svrbenie v nose a slzenie očí) na 24 hodín.

  Skladom

  5,94 € 5,64 € -5 %

  5,64
 • BECLOMET Nasal aqua 50 µg nosová suspenzná aerodisperzia 9 ml Liek

  Beclomet Nasal Aqua 50 μg nosový sprej sa používa na prevenciu a liečbu sezónnej a celoročnej alergickej nádchy. Liečivo je beklometazóndipropionát.

  Skladom

  5,39 €

  5,39
 • VIBROCIL aer nao 15 ml Liek

  Používa sa na úľavu od opuchu nosovej sliznice v prípade prechladnutia, pri akútnej alebo chronickej nádche, pri sennej nádche.

  Skladom

  8,49 €

  8,49
 • ZODAC 10 mg 7 tabliet Liek

  Zodac je prípravok používaný na liečbu alergie. Zmierňuje nosové a očné príznaky sezónnej a celoročnej alergickej nádchy.

  Skladom

  5,09 €

  5,09
 • OTRIVIN Menthol 0,1% sprej 10 ml Liek

  Liek, ktorý uvoľňuje upchatý nos, znižuje nadmerné prekrvenie nosovej sliznice, uľahčuje dýchanie.

  Skladom viac ako 5 kusov

  5,73 €

  5,73
 • ALLERGODIL nosová aerodisperzia 5 ml Liek

  Allergodil je určený na liečbu príznakov sezónnej alergickej nádchy (senná nádcha) a celoročnej alergickej nádchy.

  Skladom viac ako 5 kusov

  5,88 € 4,99 € -15 %

  4,99
 • RHINALLERGY tablety 60 ks Homeopatický liek

  Rhinallergy je podporný homeopatický liek na liečbu alergickej nádchy.

  Skladom už iba 3 - 5 kusy

  4,99 €

  4,99
 • NASOMETIN 50 μg/dávku nosová suspenzná aerodisperzia 10 g 60 dávok

  Nasometin sa používa u dospelých na liečbu príznakov sennej nádchy po stanovení diagnózy sezónna alergická nádcha lekárom.

  Skladom už iba 1 - 2 kusy

  12,87 €

  12,87
 • LIVOSTIN 0,5 mg/ml nosová suspenzná aerodisperzia 10 ml Liek

  Liek je antialergikum a poskytuje úľavu pri ťažkostiach, ako je kýchanie, výtok a svrbenie nosa spojené s alergickou reakciou.

  Skladom

  7,99 € 6,59 € -18 %

  6,59
 • DASSELTINO 5 mg 10 tabliet Liek

  Dasseltino je liek proti alergii, ktorý vám nespôsobí ospalosť. Pomáha kontrolovať vašu alergickú reakciu (reakciu z precitlivenosti) a jej príznaky.

  Skladom viac ako 5 kusov

  5,50 €

  5,50

Liečivé prípravky na sennú nádchu - detailný popis

Veľká časť ľudí ani netuší, že ich nádcha je spôsobená alergiou. Pokiaľ v určitých častiach roka – hlavne na jar a v lete – máte opakovane nádchu a nemôžete sa jej vôbec zbaviť, potom by ste sa mali mať na pozore, pretože sa môže jednať o sennú nádchu. Najčastejšími spúšťačmi sennej nádchy sú alergie, a to predovšetkým alergie na peľ.

Sezónne alergie sa ale nemusia prejavovať len sennou nádchou. Pokiaľ často kýchate, svrbí vás v nose alebo vám po pobyte vonku nekontrolovateľne slzia oči, môže sa jednať o alergiu. V prípade, že máte podozrenie na alergiu, by ste mali okamžite navštíviť vášho lekára, ktorý vám vaše podozrenie buď potvrdí, alebo vyvráti, a prípadne odporučí vhodnú liečbu.

Aké lieky zaberajú na alergiu?

Liečba sennej nádchy je zložitá, ale nie nemožná. Pomocou vhodných liekov na sennú nádchu sa môžete tohoto nepríjemného problému aspoň na čas zbaviť. Na alergiu naviac pomáhajú nosné spreje a nosné kvapky, ktoré ale musíte aplikovať pravidelne. Najlepšou ochranou pred sennou nádchou je vyvarovať se alergénu, ktorý sennou nádchu spôsobil.

Príznakom alergických stavov môžete predchádzať tiež pomocou liečivých tabletiek a piluliek. Prášky na alergiu k vnútornému užitiu pomáhajú liečiť symptómy sennej nádchy a uvoľňujú podráždené nosné dutiny. Medzi najobľúbenejšie lieky na alergiu patria bez sporu tablety Zyrtec, ktoré sa používajú ku zmierneniu nosných a očných príznakov sezónnej alergickej nádchy.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika