Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Liečivé prípravky proti alergii » Liečivé prípravky na očné alergie

Liečivé prípravky na očné alergie

Zbavte sa nepríjemných prejavov spojených s očnou alergiou. Už žiadne napuchnuté očné viečka, ani červené oči. Pomocou vhodných prípravkov môžete svoju alergiu znateľne zmierniť a už vás nebudú trápiť slziace a citlivé oči.

Pálenie očí býva často spojované práve s očnou alergiou alebo so zápalom spojiviek. Ako prvú pomoc proti páleniu očí vám poslúžia očné kvapky na alergiu. Skvele upokoja citlivé oči a zbavia vás nepríjemných prejavov očnej alergie. Dôležité je tiež pravidelne preplachovať oči studenou čistou vodou, a to niekoľkokrát denne. Pomôcť vám môžu tiež studené obklady, ktoré si na zavreté oči budete pravidelne prikladať.

Ako vyriešiť svrbenie očí?

Pokiaľ vás neustále svrbia oči, môže sa jednať o očnú alergiu. Počas sezóny sennej nádchy môžu vaše oči ochrániť slnečné okuliare a vy sa už nebudete musieť trápiť so svrbením a pálením očí. V prípade, že vás oči začnú neposlúchať, si ich rozhodne nechytajte. Celú situáciu by to mohlo zhoršiť a vaše oči budú ešte viac opuchnuté a citlivé.

Alergénov vyvolávajúcich svrbenie a pálenie očí je veľa. Môže sa jednať o peľ, roztoče, zvieracie chlpy alebo pleseň. Pre každého alergika je zásadné zistiť, čo jeho alergiu spôsobuje, a ako ju môže liečiť. K týmto účelom slúžia špeciálne testy, ktoré vám urobí váš alergológ alebo dermatológ. Po zistení príčiny alergie bude vaším lekárom začatá liečba a budú vám odporúčané vhodné prípravky, ktoré môžu prejavy alergie zmierniť.

Ako poznáte očné alergie?

U každej osoby sa môžu objaviť odlišné prejavy očnej alergie. Často dochádza k začervenaniu bielok a vnútra očného viečka, svrbeniu a páleniu očí, slzeniu a k rozmazanému videniu. Viečka môžu byť tiež napuchnuté a podráždené. Je dôležité si všetky príznaky pozorne všímať a potom ich povedať lekárovi, ktorý určí presnú diagnózu.

Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam