Úvodná strana Trápi ma Alergia Alergická nádcha

Trápi ma alergická nádcha

Alergická nádcha, niekedy tiež nazývaná senná nádcha, patrí zrejme medzi najčastejšie prejavy alergie vôbec. Jej spúšťačom sú alergény, napr. pele, plesne, roztoče a pod., ktoré vyvolávajú neprimeranú imunitnú reakciu organizmu - alergickú reakciu.

Trápi ma alergická nádcha - detailný popis

Alergická nádcha, niekedy tiež nazývaná senná nádcha, patrí zrejme medzi najčastejšie prejavy alergie vôbec. Jej spúšťačom sú alergény, napr. pele, plesne, roztoče a pod., ktorí vyvolávajú neprimeranú imunitnú reakciu organizmu - alergickú reakciu. Tá môže byť lokálna, keď telo na alergén reaguje napr. len alergickou nádchou alebo systémová - ak sa okrem alergickej nádchy objavia aj ďalšie príznaky alergie - opuchy a slzenie očí, astma a pod.

Prejavy alergickej nádchy

Alergická nádcha sa prejavuje napuchnutou nosnou sliznicou, pálením a svrbením v nose, nadmernou tvorbou hlienu a kýchaním.

Liečba alergickej nádchy

V prípade, že trpíte iba alergickou nádchou, bez ďalších prejavov alergie, zvyčajne postačia nosové kvapky na alergiu či sprej na alergickú nádchu. Pokiaľ však ide už o systémovú alergickú reakciu, tu len kvapky na nádchu nestačia a je potrebné nasadiť antihistaminiká. To znamená lieky pôsobiace proti alergii celosystémovo. Antihistaminiká sú buď na lekársky predpis alebo voľnopredajné, tak ako nosné kvapky alebo sprej na alergickú nádchu, ktoré ľahko zaobstaráte na MojaLekáreň.sk.

Široký výber produktov na alergickú nádchu nájdete na MojaLekáreň.sk

Vyberať môžete z kvapiek, sprejov a tabliet.

Na MojaLekáreň.sk si môžete vybrať od značiek:CLARITINEPHYSIOMER

Doplnkový tovar

  • Peľovej alergie, senná nádcha - Najčastejšia je alergia na peľ a s ňou spojená senná nádcha, ktorá dokáže naozaj potrápiť. Medzi prejavy peľovej alergie patria predovšetkým pálenie a slzenie očí, nádcha, ekzém a dýchavičnosť.
  • Kožné alergie, alergická vyrážka - kožné alergie sa môže objaviť vo forme atopického ekzému, žihľavky alebo tzv. Kontaktnej dermatitídy po stretnutí organizmu s alergénom.
  • Očné alergie - Nejaká forma alergie trápia zhruba každého tretieho Čecha, každý druhý alergik sa navyše počas alergie potýka s očnými problémami ako je nepríjemné svrbenie, zvýšené slzenie, opuchnuté oči, pocit cudzieho telesa v oku, pálenie, rezanie a začervenanie oka.

TIP! Veľmi nízka vlhkosť v domácnosti nie je prospešná nielen pre samotný interiér, ale predovšetkým pre nás organizmus. Vyriešte tento problém pohodlne a rýchlo sa zvlhčovačom vzduchu.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika