Liek Ibalgin 200 obsahuje liečivo ibuprofén, ktorá patrí do skupiny tzv. Nesteroidných protizápalových liečiv. Zabraňuje tvorbe tkanivových pôsobkov, tzv. Prostaglandínov, ktoré sú zodpovedné za vznik bolesti a zápalu a uvoľňujú sa v mieste poškodenia tkáne. Ibuprofen zmierňuje bolesť a zápal rôzneho pôvodu. Ibuprofén taktiež tlmí horúčku, ktorá sprevádza napr. choroby z prechladnutia.
Tento liek sa užíva:
pri miernej až strednej bolesti, napríklad pri bolesti hlavy, zubov, chrbta, pri bolestivej menštruácii, pri bolesti svalov a kĺbov sprevádzajúcich chrípkové ochorenia, pri poraneniach mäkkých tkanív ako je pomliaždenie a vyvrtnutie,
- pri horúčkovitých stavoch počas chrípkových ochorení,
- ako doplnková liečba horúčkovitých stavov pri iných ochoreniach,
- v prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov (artritída) a chrbtice alebo mäkkých tkanív pohybového ústrojenstva sprevádzaných bolestivosťou, začervenaním, opuchom a stuhnutosťou kĺbov iba na odporúčanie lekára.
Liečivá látka
- Liečivo je ibuprofén 200 mg v 1 filmom obalenej tablete.
- Ďalšie zložky sú monohydrát laktózy, mikrokryštalická celulóza , kukuričný škrob, sodná soľ kroskarmelózy, stearan horečnatý, hydratovaný oxid kremičitý, hypromelóza, makrogol, mastenec, oxid titaničitý E171, erytrozín E127, simetikónová emulzia SE4.
Lieková forma
Filmom obalené tablety
Odporúčané použitie
Vždy užívajte tento liek presne v súlade s písomnou informáciou alebo podľa pokynov svojho lekára alebo lekárnika. Ak si nie ste istý, poraďte sa so svojím lekárom alebo lekárnikom.
Dospelí a dospievajúci (12-18 rokov)
Ak lekár neurčí inak, dospelí a mladiství užívajú zvyčajne 1-2 tablety Ibalgin 200 3-krát denne pri horúčkovitých ochoreniach, 1-2 obalené tablety pri bolesti, najviac 6 tabliet denne rozdelených do niekoľkých dávok. Odstup medzi jednotlivými dávkami je najmenej 4 hodiny.
Deti (6-12 rokov)
Deťom vo veku 6-12 rokov sa podáva 1 tableta 2-3krát denne. U detí s telesnou hmotnosťou do 30 kg neprekračujte dávku 400 mg denne. Odporúčaný odstup medzi jednotlivými dávkami je 6-8 hodín.
Filmom obalené tablety sa prehĺtajú celé, zapíjajú sa dostatočným množstvom tekutiny. Ak sa počas liečby objavia zažívacie ťažkosti, liek užívajte počas jedla alebo ho zapite mliekom.
Dôležité upozornenie
- Ak sa Vaše príznaky pri liečbe liekom Ibalgin 200 zhoršia alebo nezlepšia do 3 dní v prípade horúčky a do 5 dní v prípade bolesti, poraďte sa o ďalšom postupe s lekárom.
- Bez súhlasu lekára neužívajte liek dlhšie ako 7 dní.
- Ak je u detí od 6 rokov a u dospievajúcich nutné podávať tento liek dlhšie ako 3 dni alebo ak sa zhoršia príznaky ochorenia, je potrebné vyhľadať lekára.
- V prípade zápalových a degeneratívnych ochorení kĺbov a chrbtice alebo mimokĺbového reumatizmu sa liek užíva iba na odporúčanie lekára.
- Liek Ibalgin 200 sa nesmie užívať súčasne s inými nesteroidnými protizápalovými liekmi.
-
Podanie tohto lieku v tehotenstve je možné iba v 1. a 2. trimestri, rovnako tak je možné podanie v období dojčenia, ale vždy by malo byť podanie konzultované s lekárom.
- Liek je kontraindikovaný u detí mladších ako 6 rokov.
- Počas liečby nie je vhodné fajčenie a konzumácia alkoholických nápojov.
- Pri užívaní lieku sa môže vyskytnúť fotosenzitívna reakcia (frekvencia neznáma).
- Liek obsahuje laktózu.
- Uchovávať pri teplote do 25 ºC v pôvodnom vnútornom obale, vnútorný obal uchovávať v škatuľke.
Balenie obsahuje
24 tabliet