Doprava zadarmo nad 20 €. Prihláste sa k newsletteru!
MojaLekáreň.sk

Chirurgické rukavice

Chirurgické jednorazové rukavice sú nevyhnutnou súčasťou každej ordinácie, ale hodia sa aj do domácnosti. Na upratovanie využijete predovšetkým nesterilné igelitové rukavice, vďaka ktorým je pokožka vašich rúk chránená pred agresívnymi čistiacimi prostriedkami. Jednorazové latexové rukavice sú väčšinou dobre znášané i u alergikov, a to kvôli nízkemu obsahu proteínov.

CELLOS Vinylové rukavice veľkosť L 100 ks

Zdravotnícka pomôcka

CELLOS Vinylové rukavice veľkosť L 100 ks

Výpredaj Akcia

Jednorazové nepúdrované vinylové rukavice.

Skladom viac ako 5 kusov

19,99 € 15,99 € -20 %

15,99

RUKAVICE AMBULEX NESTERILNÉ LATEX NEPUDROVANÉ M 100KS

Vyšetrovacie rukavice latexové.

Skladom zajtra

14,69 €

14,69

TENA Umývacie rukavice s fóliou 6x25 cm 175 ks

Zdravotnícka pomôcka

Umývacie rukavice v sebe spája jemnosť látky a pohodlie rukavice pre…

Skladom zajtra

11,29 €

11,29

ADDERMIS BIACTIV VLHČENÉ RUKAVICE 40KS

Vlhčené rukavice na dennú intímnu hygienu, špeciálne na citlivú…

Skladom zajtra

6,09 €

6,09

Chirurgické rukavice - detailný popis

Do ordinácií, laboratórií a ďalších zariadení s vysokým nárokom na hygienu vám odporúčame zdravotné sterilné rukavice. Na vyšetrenie využite chirurgické jednorazové rukavice s ľahko zdrsneným povrchom, ktoré zaisťujú nielen vysokú citlivosť, ale aj pohodlie pri práci.

Chirurgické jednorazové rukavice podľa materiálu:

  • Latexové rukavice - ide o najpoužívanejšie rukavice nielen medzi zdravotníkmi. Sú veľmi pevné, pružné, pohodlné a zaobstaráte ich za výhodnú cenu.
  • Nitrilové rukavice - sú ideálne pre osoby s alergiou na latex. Pokiaľ sa jedná o odolnosť voči prepichnutiu, majú nitrilové rukavice tie najlepšie výsledky. Sú tiež obľúbené pri manipulácii s chemikáliami.
  • Vinylové rukavice - sú určené do nenáročných prevádzok alebo do domácností. Vinyl má nižšiu odolnosť a pružnosť než latex a je tiež priepustnejší pre baktérie. Preto by ste tieto rukavice nemali používať pri manipulácii s krvou alebo infekčným materiálom. Výhodou je ich nízka cena.

Rada pre vhodný výber rukavíc

Vyberajte tiež medzi chirurgickými rukavicami s púdrom a bez púdru. Púder síce uľahčuje naťahovanie rukavíc, zdravotnícke organizácie však najnovšie odporúčajú skôr rukavice bez púdru, pretože znižujú alergické reakcie a obsahujú menej chemikálií.

Spýtajte sa lekárnika

Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním.

Zistiť viac