Úvodná strana Krása a osobná hygiena Kozmetické prístroje Žehličky na vlasy

Žehličky na vlasy

Pre dokonale hladké a rovné vlasy si kúpte kvalitnú žehličku na vlasy. V súčasnosti sa na trhu vyskytuje veľké množstvo žehličiek, takže je naozaj z čoho vyberať.

Žehličky na vlasy - detailný popis

Ako si vybrať vhodnú žehličku na vlasy?

Žehličky sú dnes vyrábané z kvalitných materiálov, ktoré sú k vlasom šetrnejšie a toľko ich nezaťažujú. Vyberať môžete z týchto najčastejších materiálov žehliacich plôch:

  • Keramika – je k vlasom veľmi šetrná. Keramický povrch zaručuje rovnomerné rozloženie tepla na žehliacich doskách, patrí preto medzi veľmi často používaný materiál pri žehlení vlasov.
  • Turmalín – je prírodný kameň, ktorý je k vlasom šetrný. Pri jeho zahrievaní sa uvoľňujú záporné ióny, ktoré majú antistatické účinky, a tiež pôsobia proti krepovateniu vlasov. Vlasy sú potom lesklé a hladké.
  • Kombinácia keramika-turmalín – je vo výrobe žehliacich plôch veľmi obľúbená. Dochádza k spojeniu kladných vlastností keramiky s turmalínom, takže výsledky žehlenia sú dokonalé. Vďaka tomuto povrchu vlasy ľahko kĺžu po doskách a práca s žehličkou je naozaj radosť.
  • Titan – zanecháva vlasy lesklé a zdravé. Zaručuje rovnomerné rozloženie tepla po celej dĺžke dosky. Vďaka tomuto materiálu budú vaše vlasy vyrovnané už po prvom skĺznutí, a to bez akéhokoľvek ťahania. Titánové žehličky sú často určené pre profesionálne použitie. Titan sa tiež využíva v kombinácii s keramikou, alebo turmalínom.
  • Iónové žehličky – predstavujú prielom v doterajšej technológii žehlenia vlasov. Žehliace plochy obsahujú nano-iónové minerály, vďaka ktorým sú vlasy po žehlení hodvábne, lesklé a zdravé. Minimalizuje sa tak možnosť poškodenia vlasov a štiepenia končekov. Tento povrch tiež pôsobí na vlasy antistaticky. Ďalším pozitívom je okamžité nahriatie dosiek a vyrovnanie vlasov. Iónová žehlička je vhodná pre úpravu všetkých typov vlasov. Svoje uplatnenie nájde najmä u náročných zákazníkov a profesionálov.

Okrem materiálu si pri výbere žehličky všímajte aj veľkosť žehliacich plôch. Menšie doštičky sa hodia na krátke vlasy a tiež skvele poslúžia na jemné vlny. V dnešnej dobe by mala byť už takmer samozrejmosťou možnosť nastavenia rôznych teplôt u žehličky, napriek tomu sa pri nákupe zaujímajte aj o tento parameter. Navyše zaobstaráte mnoho žehličiek aj s rôznymi nádstavcami, takže vlasy môžete nakrepatiť, zvlniť alebo vyrovnať.

Ste na cestách a nemáte v dosahu elektrickú zástrčku? Nevadí, kúpte si žehličku na batérie.

Takže aká je najlepšia žehlička na vlasy práve pre vás?

Tip: pri častom používaní žehličky na vlasy je ešte viac potrebné sa o vlasy starať, vyživovať ich. Vyskúšajte regeneračné prípravky pre rôzne typy vlasov.

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika