Obľúbené položky

Úvodná strana » Zdravie a lieky » Voľnopredajné lieky » Lieky pre ústnu dutinu » Lieky na zápal ďasien

Lieky na zápal ďasien

Príčin zápalov dutine ústnej je mnoho. Jedným z nich je zanedbávaná ústna hygiena. Práve starostlivosť je tým, čo môžeme vlastným pričinením ovplyvniť a tak predcházať prípadným problémom v ústach. Ďalšou možnou príčinou je nedostatok vitamínov a minerálov a s ním spojená oslabená imunita organizmu. Zápal môže spôsobiť i hormonálna nerovnováha (zlá hormonálna antikoncepcia, tehotenstvo).

Aké zápaly nás môžu postihnúť?

Častým zápalom, s ktorým sa môžeme stretnúť v ústach, sú afty – bolestivé vriedky, ktoré môžu znemožňovať bezproblémové prehĺtanie alebo hovorenie alebo vačky naplnené hnisom.

Ďalším problémom, ktorý nás môže pekne potrápiť, je zápal ďasien. Ten je väčšinou vyvolaný baktériami zubného plaku, ktorý sa počas dňa tvorí na zuboch i ďasnách. Na vzniku zápalu ďasien sa môže podieľať i mnoho ďalších faktorov, napríklad hormonálne zmeny (u tehotných žien), fajčenie, stres a iné. Zápal by sa celkom iste nemal podceňovať, môže totiž stáť pri vzniku paradentózy. Príznaky zápalu ďasien rozpoznáte celkom ľahko: ďasná sú opuchnuté, červené a zapálené, ľahko začnú krvácať.

Menej častým problémom vyskytujúcim sa v dutine ústnej je zápal jazyka (glositída). Príčiny vzniku tohoto problému sú rôzne. Môže ísť o poranenie povrchu jazyka, zapálenú slinnú žľazu, alergickú reakciu na nejakú potravinu. Zápal môže byť vyvolaný i najrôznejšími vírmi či baktériami. Stretnúť sa môžeme so začervenaním alebo opuchom jazyka, bolesťou a pálením na hrote či okrajoch, stratou chuti, horúčkou a podobne. Keďže zápal jazyka môže byť iba prejavom nejakého iného ochorenia, je dôležité v tomto prípade zistiť pravú príčinu vzniku problému a tú odstrániť. 

Liečba zápalov

Spôsob odstránenia problémov, ktoré môžu postihnúť sliznicu v dutine ústnej, je závislý na tom, aký druh vás trápi. Sú ale chvíle, kedy sa návšteve lekára a užívaniu antibiotík nevyhnete. V prípade ľahších problémov v podstate môžeme doporučiť následujúce:

 • Nezanedbávať ústnu hygienu – používať okrem bežnej kefky i medzizubnú kefku alebo dentálnu niť. Starostlivosť o dutinu ústnu vhodne zakončite použitím ústnej vody. V prípade zápalov alebo podráždenia môžete vyskúšať hojivé pasty a gély.
 • Doplňovať potrebné vitamíny a minerály – najmä vitamín A, C, vitamíny skupiny B, horčík, zinok a ďalšie.
 • K liečbe zápalov a opuchov v dutine ústnej sú vhodné i pastilky, roztoky k výplachom a ku kloktaniu.
 • Ak máte radšej bylinky i v tomto prípade nájdu svoje uplatnenie. Ako vhodný sa javí repík, harmanček, šalvia, arnika.
Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Značka:
Všetky

Rozbaliť filter

 • FLORSALMIN GTT 50ML Liek

  Skladom do 24 hodín

  Používa sa pri zápalových ochoreniach ústnej dutiny, ďasien a hltana, ako podporná liečba pri angíne a po chirurgických výkonoch v ústnej dutine, na potlačenie zápachu z úst. Liek môžu užívať dospelí, dospievajúci aj deti.

  2,58 €

  2,58
 • Tantum Verde Lemon pas ord 3 mg (obal papier) 1x20 ks Liek

  Skladom do 24 hodín

  Liek vo forme pastiliek obsahuje liečivo benzydamínhydrochlorid, ktoré má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť utišujúce vlastnosti.

  5,89 €

  5,89
 • Tantum Verde Mint pas ord 3 mg (obal papier) 1x20 ks Liek

  Skladom 1 - 2 ks

  Liek vo forme pastiliek obsahuje liečivo benzydamín, ktoré má výrazné protizápalové, dezinfekčné a bolesť utišujúce vlastnosti a preto je určený na liečbu zápalov a opuchov dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradentóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia.

  5,89 € -9% 6,48 €

  5,89
 • TANTUM VERDE 0,15% SOL ORA 240ML Liek

  Skladom do 24 hodín

  Roztok TANTUM VERDE 0,15 % je určený na vyplachovanie ústnej dutiny alebo kloktanie pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradentóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia.

  6,09 €

  6,09
 • TANTUM VERDE Orange & Honey 3 mg x 20 pastiliek Liek

  Skladom 1 - 2 ks

  Tantum Verde sa používa pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradontóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia. Ďalšou oblasťou použitia je podporná liečba pri zubnom ošetrení a zápaloch sliznice ústnej dutiny.

  5,89 €

  5,89
 • JOX CON GAR (FL.SKL.) 50ML Liek

  Skladom do 24 hodín

  JOX sa používa na dezinfekciu ústnej dutiny a hltana pri zápalových a infekčných ochoreniach angínach, zápaloch hltana a (alebo) mandlí, zápaloch jazyka a aftách, pri prvých príznakoch chrípkových ochorení.

  2,70 €

  2,70
 • CORSODYL GEL 1% 50G Liek

  Skladom do 24 hodín

  Liek je určený na zníženie účinnosti zubného plaku a na starostlivosť o ústnu dutinu pri zápale ďasien a pri parodontóze.

  8,39 €

  8,39
 • FLORSALMIN SPRAY 25ML Liek

  Do 4 dní

  Liek sa používa pri zápalových ochoreniach ústnej dutiny, ďasien a hltana, ako podporná liečba pri angíne a po chirurgických výkonoch v ústnej dutine, na potlačenie zápachu z úst. Môžu používať dospelí, dospievajúci a deti.

  2,99 €

  2,99
 • MUNDISAL gél 8 g Liek

  Skladom do 24 hodín

  Liek sa používa pri bolestiach a zápaloch, pri podráždení, poraneniach alebo vredoch v oblasti úst, nosa a hltana.

  4,69 €

  4,69
 • HERBADENT Gingiválny roztok 25 ml Liek

  Skladom 1 - 2 ks

  Vodno-liehový roztok rastlinných drog a silíc s prídavkom lokálneho anestetika na ošetrenie zápalu ďasien a ústnej dutiny.

  5,19 €

  5,19
 • GLIMBAX 200 ml

  Skladom do 24 hodín

  GLIMBAX je nesteroidové antiflogistikum, analgetikum pre stomatologické použitie.

  5,69 €

  5,69
 • OROFAR AER ORA 1X30ML

  Skladom do 24 hodín

  Orofar pôsobí proti baktériám, vírusom a hubám, ktoré spôsobujú infekcie ústnej dutiny a hrdla. Orofar prináša úľavu pri bolesti v ústnej dutine a pri bolesti hrdla. Je určený pre deti a dospievajúcich vo veku od 4 do 18 rokov a pre dospelých.

  5,79 €

  5,79
 • JOX aer ora (fľ.PE) 1x30 ml Liek

  Skladom do 24 hodín

  Hlavným liečivom je jódovaný povidón.

  4,99 €

  4,99
 • SEPTOFORT 2 mg 24 tvrdých pastiliek Liek

  Skladom do 24 hodín

  Liek je určený na prevenciu a lokálnu liečbu infekcií ústnej dutiny a horných dýchacích ciest.

  5,09 €

  5,09
 • Faryngal 2 mg/ml + 0,5 mg/ml orálna aerodisperzia 30 ml Liek

  Skladom do 24 hodín

  Orálna aerodisperzia (sprej) má miestny účinok v ústnej dutine a v hltane.

  6,49 €

  6,49
 • TANTUM Verde Eucalyptus 3mg 20 pastiliek Liek

  Skladom do 24 hodín

  Pastilky na cmúľanie, ktoré sú účinnou terapiou zápalových prejavov spojených s bolesťou v ústnej dutine a v krku.

  5,89 €

  5,89
 • SEPTOLETE CHERRY PAS ORD 18X1,2MG Liek

  Skladom do 24 hodín

  Pastilky Septolete Cherry majú miestny protibakteriálny účinok, dezinfikujú ústnu dutinu a hrdlo. Používajú sa na miestnu liečbu miernych foriem infekcie ústnej dutiny a hrdla, pri zápaloch ďasien a sliznice ústnej dutiny, pri príznakoch nachladnutia a chrípky, ako je bolesť, sucho a škriabanie v hrdle, pri zachrípnutí a sťaženom dýchaní.

  4,49 €

  4,49
 • Faryngal 5 mg/1 mg 24 lisovaných pastiliek Liek

  Skladom do 24 hodín

  Lisované pastilky majú miestny účinok v ústnej dutine a v hltane.

  6,49 €

  6,49
 • Kamistad senzitiv gel ora 1x10 g

  Skladom 3 - 5 ks

  Kamistad senzitiv je gél, ktorý obsahuje dve liečivá: lidokaín a rumančekový extrakt.

  4,89 €

  4,89
 • TANTUM VERDE 0,15% SOL ORA 120ML Liek

  Skladom do 24 hodín

  Roztok TANTUM VERDE 0,15 % je určený na vyplachovanie ústnej dutiny alebo kloktanie pri zápaloch a opuchoch dutiny ústnej, hltanu, pri zápaloch ďasien, paradentóze, zápaloch mandlí, predovšetkým pri chorobách z nachladnutia.

  5,49 €

  5,49
 • Garganta 1,5 mg/ml 30 ml Liek

  Skladom do 24 hodín

  Orálna roztoková aerodisperzia obsahuje benzydamín, ktorý patrí do skupiny liekov nazývaných nesteroidné protizápalové lieky.

  4,59 €

  4,59

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam