Obľúbené položky

Úvodná strana » Deti a mamičky » Detská výživa » Čaje » Ovocné čaje

Ovocné čaje

Lahodné a osviežujúce ovocné čaje si môžete dopriať v mnohých príchutiach. Čučoriedkové, ríbezľové, čerešňové, jahodové alebo v kombinácii s rakytníkom, brusnicami, granátovým jablkom, zázvorom, citrónom či škoricou. Ovocných čajov máme veľké množstvo.  Vyberte si ten, na ktorý máte práve chuť.

Ovocný čaj v každej domácnosti

Z historických prameňov vieme, že čaj bol požívaný už v 16. storočí. Je ale zaujímavé že na Slovensko sa dostal až v polovici 19. storočia, ale aj napriek tomu sa v posledných rokoch stal jedným z najobľúbenejších nápojov.

Ovocné čaje sú oproti zeleným a čiernym čajom zdravšie- neobsahujú kofeín. Dokonca naopak, skladajú sa z ovocných ingrediencií, ktoré môžu obsahovať zdraviu prospešné vitamíny. Jedným z nich je Vitamín C, ktorý významne pôsobí na imunitu.

Chuť a vôňu ovocného čaju si zamilujú všetci, ktorí majú radi sladké a aromatické nápoje. Výhodou ovocných čajov je ich variabilita. V zime ich je možné piť horúce, v lete zase ako skvelo vychladené nápoje s čerstvým ovocím, ktoré osviežia myseľ i telo.

Základné delenie ovocných čajov

Na našom webe nájdete množstvo príchutí, aróm, kombinácií a konzistencií ovocných čajov. Ich základné delenie je:

 • porciované – porciované ovocné čaje sú najčastejšie podávané po 20 kusoch v balíčku. Súčasťou ponuky sú i kolekcie, ktoré obsahujú kombinácie príchutí. Sú skvelé najmä pre milovníkov tohto nápoju, ktorí nemajú radi stereotyp. Kolekcie ovocných čajov môžu perfektne poslúžiť ako skromný darček.
 • sypané - lahodné zmesi kúskov sušeného ovocia a lístkov čaju vytvárajú ten pravý zážitok. Skúste príchuť pomaranča, lesných plodov či tropického ovocia.
 • instantné – granulované čajové zmesi, sú určené predovšetkým pre deti a to už od ukončenia 1. týždňa. 
Pokračovať

Najpredávanejšie v kategórii


Načítavam
Cena (Eur):

Značka

Druh tovaru

Kľúčová vlastnosť

Neobsahuje

Forma výrobku

Počet ks

Jednotkové množstvo

Produkty v kategórii

 • APOTHEKE Detský čaj s rakytníkom na obranyschopnosť BIO 20x1.5g

  APOTHEKE Detský čaj s rakytníkom na obranyschopnosť BIO 20x1.5g

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Zmes podporuje obranyschopnosť organizmu, odporúčame ju piť preventívne, tak aj v období zvýšenej záťaže organizmu. Kontrolované Bio byliny sú zárukou výnimočnej kvality a chuti bez použitia aróm a ďalších umelých prísad. Každý sáčok s čajom bol skontrolovaný z hľadiska kvality a kvantity a starostlivo zabalený kvôli čerstvosti do hygienického prebalu, ktorý zabezpečuje, že prospešné látky zostanú nedotknuté. Dávkovanie: 2 šálky za deň. Obsah: 20 nálevových sáčkov po 1,5 g; hmotnosť obsahu 30g

  1,47 € -27% 2,00 €

 • AP DETSKÝ ČAJ OVOCNÝ MALINOVÝ 20X2G

  skladom do 24 hodín

  Ovocný čaj aromatizovaný, porciovaný v nálevových vreckách Zloženie: ibištek kvet, malina list, šípka plod, jablko plod, ríbezľa čierna plod, sladovka, malina plod, aníz plod, prírodná identická aróma maliny a čiernej ríbezle, ríbezľová šťava. Použitie: Čaj je určený deťom ne bežné pitie. Svojou chuťou aj vôňou príjemne osviežuje a zaháňa pocit smädu. Určené pre deti od ukončeného 9. mesiaca. Príprava a dávkovanie: 1 nálevové vrecko zalejte 250 ml vriacej vody a nechajte 10 min. vylúhovať. Čaj sa pripravuje vždy čerstvý. Deti od ukončeného 9. mesiaca 1 šálku denne. Deti od 3 rokov 2-3 šálky denne. Neprekračujte doporučené dávkovanie. Skladujte v suchu pri teplote do 25 oC.

  1,24 € -2% 1,27 €

 • APOTHEKE DETSKÝ ČAJ JAHODOVÝ 20X2G

  APOTHEKE DETSKÝ ČAJ JAHODOVÝ 20X2G

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Čaj je určený deťom pre bežné pitie. Svojou chuťou i vôňou príjemne osviežuje a zaháňa pocit smädu. Určené pre deti od ukončeného 9. mesiace. Zloženie: šípky plod, jablko plod, ibištek kvet, malina list, sladké drievko, ostružina list, prírodne identická jahodová aróma a jahodová šťava, škorica, kyselina citrónová, jahoda plod, malina plod, prírodne identická malinová aróma a malinová šťava, aníz plod , fenikel plod. Dávkovanie: Deti od ukončeného 9. mesiaca 1 šálku za deň. Deti od 3 rokov 2-3 šálky za deň. Balenie: 20 x 2 g

  1,24 € -20% 1,55 €

 • AP BIO ČAJ DETSKÝ OVOCNÝ 20X2G

  AP BIO ČAJ DETSKÝ OVOCNÝ 20X2G

  Akcia

  skladom do 24 hodín

   1 nálevové vrecúško sa zaleje 2,5 dl vriacej vody a nechá sa 8 minút v prikrytej nádobe vylúhovať. Čaj sa pije 2-3x za deň.

  1,24 € -20% 1,55 €

 • APOTHEKE Detský ovocný čaj s medovkou BIO 20x2g

  APOTHEKE Detský ovocný čaj s medovkou BIO 20x2g

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Pravidelné pitie tejto zmesi podporuje celkové upokojenie detského organizmu. Kontrolované Bio byliny sú zárukou výnimočnej kvality a chuti bez použitia aróm a ďalších umelých prísad. Každý sáčok s čajom bol skontrolovaný z hľadiska kvality a kvantity a starostlivo zabalený kvôli čerstvosti do hygienického prebalu, ktorý zabezpečuje, že prospešné látky zostanú nedotknuté.

  1,47 € -30% 2,10 €

 • LEROS BABY Detský čaj s ovocím 20x2 g Výživový doplnok

  LEROS BABY Detský čaj s ovocím 20x2 g

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Vyvážená ovocná čajovina, ktorá je vhodná ako doplnok detskej výživy. Jednotlivé zložky sú pre organizmus zdrojom dôležitých prírodných farbív s antioxidačnými účinkami, vitamínov i minerálov. Rastlinné látky pôsobia priaznivo na ľudský organizmus a preto je tento čaj vhodnou súčasťou pitného režimu detí všetkých vekových skupín.Tento čaj je vhodnou súčasťou pitného režimu pre deti všetkých vekových kategórií od ukončeného 9. mesiaca. ZLOŽENIEKvet ibišteka, šípky (24 %), aníz, plody čučoriedky (10 %), jablká (10 %), rooibos, plodyčiernej ríbezle (5 %), plody arónie – čiernej jarabiny. UPOZORNENIEBez kofeínu.Bez chemických prísad a aróm. Bez pridaného cukru.Schválené Českou pediatrickou spoločnosťou. BALENIE20 x 2g

  1,64 € -25% 2,18 €

 • BABIO DETSKÝ SAC ČAJ OVOCNÝ 20X1,5G

  skladom do 24 hodín

  BABIO detský biočaj ovocnýPre deti od ukončeného 4. mesiaca. Detský ovocný biočaj je skvelým prírodným prostriedkom na osvieženie a doplnenie potrebných tekutín počas celého dňa. Je vhodný pre dojčatá a malé deti od ukončeného 4. mesiaca života.Kladne posúdené Českou pediatrickou spoločnosťou Zloženie: jablko * - plod, šípky * - plod (Rosa canina), ibištek * - kvet (Hibiscus sabdariffa), malina * - list (Rubus idaeus).* Z ekologického poľnohospodárstva prirodzene bezkofeínový bez lepku bez pridaného cukru, aromatizujúcich a konzervačných látok Príprava: Prelejte 1 nálevové vrecko 200 ml vriacej dojčenskej vody, nechajte 10 minút lúhovať, pred podávaním ochlaďte. Môžete prisladiť BABIO Detským mliečnym biocukrom (viac na www.babio.cz). Obsah balenia: 20 nálevových vrecúšok / 30 g.

  2,20 € -5% 2,31 €

 • MEGAFYT DETSKÝ PROGRAM OVOCNÝ ČAJ ČEREŠŇA 20 X 2G

  MEGAFYT DETSKÝ PROGRAM OVOCNÝ ČAJ ČEREŠŇA 20 X 2G

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Balenie: 20 nálevových sáčkov Dávkovanie a spôsob použitia: 1 nálevové vrecúško sa zaleje 250 ml vriacej vody a nechá sa 5 minút vylúhovať v zakrytej nádobe. Pripravuje sa vždy čerstvý, bezprostredne pred použitím. Zloženie: jablko, plod anízu, ibištekový kvet, šípky, prírodná čerešňová príchuť Použitie: Ovocný čaj. príjemnej vône a chuti. Obsahové látky plodov anízu pôsobia proti nadúvaniu. Deti od ukončeného šiesteho mesiaca do troch rokov 1 šálku za deň. Deti od 3 rokov 1 šálku 2-3x denně.Čaj je najlepšie podávať z hrnčeka.

  1,62 € -25% 2,15 €

 • APOTHEKE DETSKÝ ČAJ POMARANČOVÝ 20X2G

  APOTHEKE DETSKÝ ČAJ POMARANČOVÝ 20X2G

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Čaj je určený deťom pre bežné pitie. Svojou chuťou i vôňou príjemne osviežuje a zaháňa pocit smädu Určené pre deti od ukončeného 1. roku života. Zloženie: šípky plod, jablko plod, ibištek kvet, rakytník plod, rooibos, pomarančová kôra, prírodná pomarančová príchuť, sladkého drievka, pomarančová šťava, škorica, fenikel plod, aníz plod. Dávkovanie: Deti od 1 roka 1 šálku za deň. Deti od 3 rokov 2-3 šálky za deň. Balenie: 20 x 2g

  1,24 € -20% 1,55 €

 • AP DETSKÝ ČAJ ČUČORIEDKOVÝ 20X2G Výživový doplnok

  AP DETSKÝ ČAJ ČUČORIEDKOVÝ 20X2G

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Svojou chuťou i vôňou príjemne osviežuje a zaháňa pocit smädu. Určené pre deti od ukončeného 9. mesiaca veku. Zloženie: ibištek kvet, čučoriedka list, šípky plod, jablko plod, čierne ríbezle plod, sladkého drievka koreň, čučoriedka plod, aníz plod, prírodne identická aróma čučoriedky a čiernych ríbezlí, ríbezľová šťava. Dávkovanie: deti od ukončeného 9. mesiaca 1 šálku za deň. Deti od 3 rokov 2-3 šálky za deň. Balenie: 20 x 2 g

  1,24 € -31% 1,80 €

 • AP DETSKÁ OVOCNÁ ZMES ČEREŠŇOVÁ 20X2G

  AP DETSKÁ OVOCNÁ ZMES ČEREŠŇOVÁ 20X2G

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Podrobný popis výrobku Apotheke Detský ovocný čaj čerešňový 20x2g Určené pre deti od ukončeného 9. mesiaca veku. Čaj je určený deťom i dospelým pre bežné pitie. Svojou chuťou i vôňou príjemne osviežuje a zaháňa pocit smädu. Deti od ukončeného 9. mesiaca 1 šálku za deň. Deti od 3 rokov 2-3 šálky za deň. Nekonzumujte pri známej precitlivenosti na niektorú zložku produktu. Zloženie: Ibištek kvet, šípky plod, jablko plod, malina list, čierne ríbezle plod, sladkého drievka koreň, prírodne identické čerešňová aróma, aníz plod, čerešňa plod.

  1,24 € -31% 1,80 €

 • APOTHEKE Detský ovocný čaj so šípkou BIO 20x2g

  APOTHEKE Detský ovocný čaj so šípkou BIO 20x2g

  Akcia

  skladom do 24 hodín

  Táto vyvážená ovocnobylinná zmes svojou chuťou i vôňou príjemne osviežuje a zaháňa pocit smädu. Dávkovanie 2-3 šálky za deň Zloženie Šípka plod ( Fructus cynosbati ) , Jablko plod ( Fructus mali dom ) , Ibištek kvet ( Flos hibisci ) , Rakytník plod ( Fructus hippophae ) , Ostružina list ( Folium rubi fruticosi ) , Sladké drievko ( Radix liquiritiae ) , pomarančová kôra , pomarančová šťava , Aníz plod ( Fructus Anisi )

  1,35 € -39% 2,20 €

Najpredávanejšie značky

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam