Moje srdcovky

Úvodná strana » Deti a mamičky » Detská výživa » Prvý príkrm

Prvý príkrm

Vaše bábätko už začína skutočne objavovať svet a najviac ho zaujíma čo ono sa to tou lyžičkou vlastne je? Doprajte mu jeho prvý príkrm plný vitamínov, minerálov i vhodných výživových látok.

Prvý príkrm - detailný popis

Kedy začať s príkrmami

Odborníci doporučujú prvé príkrmy od ukončeného 4. mesiaca veku dieťaťa. Najprv bábätku podávajte jednodruhové príkrmy. Spravidla sa začína s mrkvou, neskôr s brokolicou, hráškom. Až keď zistíte, že vašemu bábätku zelenina nepôsobí žiadne tráviace problémy môžete začať s ovocím, ako je jablko, hruška, slivky. Dôležité je sledovať, či sa u dieťatka na niektorú zo zložiek príkrmu neobjavuje potravinová alergia. Zvlášť pri kyslých druhoch ovocia, ktoré obsahujú väčšie percento vitamínu C je vhodné tieto príkrmy nasadzovať až keď je vaše bábätko zdarným jedákom.

Aké príkrmy dať ako prvé

  • Zeleninové - zeleninové príkrmy dobre chutia a je u nich nižšie riziko vzniku potravinovej alergie

  • Ovocné - začínajte s bežne dostupnými druhmi ovocia ako je jablko, hruška. Exotické ovocie zahŕňajte do stravy až v druhej fáze.

  • Kombinácia ovocia a zeleniny - každé bábätko je zvedavé, doprajte i vášmu drobčekovi nové chute, ktoré ho nadchnú.

Najpredávanejšie značky

Výhodné ponuky už nemusíte hľadať

pošleme vám ich e-mailom :)

Skúste to, odhlásiť sa prípadne môžete kedykoľvek.
Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam