Úvodná strana Zdravie a lieky Výživové doplnky Tehotenstvo Kyselina listová

Doplnky stravy s kyselinou listovou

Kyselina listová, niekedy tiež nazývaná ako vitamín B9, je vo vode rozpustný vitamín. Má tieto účinky na ľudský organizmus: prispieva k správnej krvotvorbe, hojenie rán a k normálnemu rastu a vývoju ľudského plodu. Užívanie kyseliny listovej je vhodné počas tehotenstva. Zvýšiť denný prísun vitamínu B9 by mali nielen tehotné ženy, ale aj ženy plánujúce tehotenstvo a ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu.

V tejto kategórii doporučujeme


Načítavam

Doplnky stravy s kyselinou listovou - detailný popis

Kyselina listová má v organizme nezastupiteľnú funkciu pri tvorbe nukleových kyselín, ktoré nesú informácie pre normálny priebeh všetkých životných procesov. Je tiež nevyhnutné pre metabolizmus bielkovín, pre tvorbu červených krviniek a pre bunkové delenie.

Čo obsahuje kyselinu listovú?

Medzi zdroje tohto vitamínu patrí najmä listová zelenina (špenát, ružičkový kel, brokolica), ďalej ho nájdeme v mäse, hlavne v pečeni. Výborným zdrojom vitamínu B9 sú kvasnice.

Pozor! Pri varení sa obsah vitamínu v upravovanej potrave rapídne znižuje, a to až o 95%. Preto je vhodné kyselinu listovú dodávať organizmu aj prostredníctvom potravinových doplnkov, ktoré sú k dostaniu na MojaLekáreň.sk.

Zo zeleniny a mäsa sa však vytráca až 95% vitamínu počas varenia.

V období zvýšenej potreby kyseliny listovej, je vhodné ju dopĺňať napríklad formou potravinových doplnkov. Obľúbená je napríklad Naturvita kyselina listová. Nastávajúce mamičky si potom môžu zaobstarať Elasti-Q Kyselinu listovú.

TIP! Každá mamička chce pre svoje dieťa len to najlepšie a pre tú najlepšiu starostlivosť ponúkame špeciálne potreby pre dojčiace mamičky. Nastávajúce mamičky o seba musí začať dbať už v tehotenstve, a to predovšetkým zdravou stravou, ktorá obsahuje vyvážené množstvo vitamínov a minerálo

Hore
OK
Táto stránka využíva cookies pre vaše lepšie prechádzanie webovej stránky. Tým, že na stránkach zotrváte, súhlasíte s ich používaním. Zistiť viac
Spracovávam
Spýtajte sa lekárnika